NIEUCZCIWI RE-VOLTOWICZE

malem, zgłoś do modów!
Wpisuję użytkownika equitence za blokowanie towaru.
Seria korespondencji, już wysyła przelew, ja szykuję przesyłkę, po czym następuje niezręczna cisza...
Ach te ferie  😤
Pierwszy raz muszę  kogos  zgłosić ... użytkownik Alex2311  .  Zakupiona derka    miała  być  125  ( dopytywałam o rozmiar  po grzbiecie, bo nietypowa  w kucyki  ) . Derka  przyszła  95 ... . Napisałam ,że  derka jest  mniejsza  niż była  ogłaszana i  potwierdzana  i od  09.02  cisza  nawet  zero przeprosin ... .
Zuziasta   Zakupoholik na odwyku...
22 lutego 2016 13:01
Uwaga oszustka  👿
manierka zakupiłam od niej kask i ochraniacze.  Wydzwaniała, żebym jak najszybciej zrobiła przelew, bo pieniędzy potrzebuje. Kasę wysłałam, dostałam informację, że paczka wysłana. Wszytko świetnie... tylko, że przelew wyszedł prawie miesiąc temu, a paczki nadal nie ma. Kontakt jest- smsowy, bo jak dzwonię to nie odbiera. Mówi, że wysłała pod adres z przelewu (podawałam inny), ale pod tym adresem nikt o paczce nie słyszał (nawet na poczcie jej istnienie nie zostało zarejestrowane). Potwierdzenie ma ponoć w domu, ale jakoś od 2 tygodni się nie mogę doprosić. Jest opryskliwa, a jak ją poinformowałam, że o sprawie napiszę publicznie to zaczęła mnie straszyć sądem. Czy ktokolwiek dziewczynę zna/ widuje/? Mam tyle ciekawszych rzeczy do zrobienia niż chodzenie po komisariatach...
Hej! Może trochę nie na temat ale czy zdarzyło się Wam, że na ogłoszenie na re volcie odpowiedziała osoba mieszkająca za granicą? Nie będąca użytkownikiem re-volty? Macie jakieś miłe bądź niemiłe doświadczenia w tym względzie?
Ale z Nigerii?😉
desire   Druhu nieoceniony...
22 lutego 2016 13:44
milenka_falbana, pewnie przekręt nigeryjski.. 😉

zastanawiam się czy wpisać tutaj pewną osobę (tylko jako ostrzeżenie, bo do transakcji nie doszło, ale ogłoszenie oczywiście od razu zniknęło, gdy napisałam tej osobie, że mam wątpliwości), mianowicie: towar w bardzo fajnych cenach, bardzo dobrze wyglądający (mimo, że używany), jako że o tą użytkowniczkę pytano w tym wątku, a ona sama nie ma na forum żadnego wpisu, ani nikt jej nie wpisał w 'uczciwych..' spytałam czy jest więc możliwość wysyłki za pobraniem. Odpowiedź to była idiotyczna wymówka o tym, że za pobraniem pieniądze pójdą na konto firmy, a nie jej osobiste (tak choćby nie dało się tego zmienić przy nadaniu paczki :ke🙂. Gdy wklepie się jej e-mail na fb to wyskakuje fikcyjne konto.  No i co mnie też zdziwiło - ogłoszenie jak się pojawiło, tak po konwersacji ze mną zniknęło.. 🤣
desire, wpisuj. Wg mnie powinniśmy się wzajemnie ostrzegać, żeby zminimalizować ryzyko.
Ale z Nigerii?😉


😀 Z USA

Mhmm.... Osoba chce mi przelać kasę na konto. Jeśli już to zrobi to czyha na mnie jakieś niebezpieczeństwo jeszcze?
[quote author=milenka_falbana link=topic=5367.msg2500924#msg2500924 date=1456152340]
Ale z Nigerii?😉


😀 Z USA

Mhmm.... Osoba chce mi przelać kasę na konto. Jeśli już to zrobi to czyha na mnie jakieś niebezpieczeństwo jeszcze?
[/quote]

Jeżeli dostaneisz pieniądze rzeczywiscie na konto to nie
ale jezeli powie ze masz jej wysłać potwierdzenie wysyłki i dopiero wtedy jej pieniądze będą na twoje konto to nie - już chyba z 6 razy tak do mnie pisali, na rv i na allegro podając Londyn
[s]ok, dzięki!  :kwiatek:

P.S. Zadziwiające trochę, że dziewczyna ze Stanów znalazła ogłoszenie na r-v. 👀 A ja nawet na alledrogo ani na Ebayu nie wystawiłam... :P [/s]

EDIT: Już wiem, że to przekręt. Trafiłam na wątek "przekręt nigeryjski". Jak to dobrze pytać na forum! Jesteście niezastąpione, dziękuję!  😍 :kwiatek:

Przy okazji - uwaga na maile zagraniczne Cecilia Eva ceciliaeva9@gmail.com !!!  😀iabeł: 😀iabeł: 😀iabeł:
Długo się wahałam, ale jednak: do niepoważnych (a nie nieuczciwych) dopisuję użytkowniczkę dairoxroxi. Składa ofertę, którą jestem zainteresowana, ale nie odpisuje na wiadomości pomimo aktywności na forum.
desire   Druhu nieoceniony...
22 lutego 2016 16:40
bera7,  :kwiatek:

nick to Ola5211  - radzę upierać się i brać wszystko za pobraniem..
milenka do mnie też dzisiaj napisała w sprawie siodła  🤣
Zuziasta   Zakupoholik na odwyku...
23 lutego 2016 14:22
Ok pomocy...
Manierka... [font=Verdana]Monika Flis[/font] czy jakkolwiek jeszcze się nazywa...
Kasę wysłałam pod koniec stycznia, paczka standardowo zaginęła. Laska sądem straszy, burzy się i kłamie jak nienormalna.
Moja cierpliwość do dziewczyny skończyła. Na policję zgłaszam oszustwo i kradzież. Będę chciała sprawę pociągnąć i może uda się nam jej poczynania ukrócić. Byłabym wdzięczna za wszelkie informacje na jej temat+jeżeli któraś z Was chciałaby połączyć ze mną siły to zapraszam  🏇
milenka_falbana Dobrze że o tym napisałaś, również dostałam maila odnośnie siodła od Cecilia Eva sam sposób w jaki pisze ta osoba jest co najmniej dziwny..
Zgadzam się w 100% co do użytkowniczki manierka choć jak wszyscy wiemy przyjmuje całą masę różnych pseudonimów... więc P.Monika Flis wysłała CZĘŚĆ kupionego prze zemnie sprzętu reszta RZEKOMO została wysłana.. (i idzie ponad miesiąc..) 
teraz nagle jest z okolic Warszawy jako Weronika...  🙄 http://olx.pl/oferta/siodlo-skokowe-CID767-IDdMsCj.html
[quote author=milenka_falbana link=topic=5367.msg2500935#msg2500935 date=1456152959]
[s]ok, dzięki!  :kwiatek:

P.S. Zadziwiające trochę, że dziewczyna ze Stanów znalazła ogłoszenie na r-v. 👀 A ja nawet na alledrogo ani na Ebayu nie wystawiłam... :P [/s]

EDIT: Już wiem, że to przekręt. Trafiłam na wątek "przekręt nigeryjski". Jak to dobrze pytać na forum! Jesteście niezastąpione, dziękuję!  😍 :kwiatek:

Przy okazji - uwaga na maile zagraniczne Cecilia Eva ceciliaeva9@gmail.com !!!  😀iabeł: 😀iabeł: 😀iabeł:

[/quote]

Dziekuje za ostrzezenie! Tez dostalam maila od tej pani ze Stanow, z Kansas. Chciala kupic siodlo ujezdzeniowe, interesowala ja tylko i wylacznie cena. Dostalam nawet maila z jej rzekomo banku, ktory ma juz pieniadze gotowe do przelania na moje konto, musze tylko dostarczyc dowod nadania paczki.
Uwazajcie na te osobe: Cecilia Eva i jej rzekomy bank: Scotiabank.
desire   Druhu nieoceniony...
24 lutego 2016 11:47
ciekawi mnie co by się stało jakbyście naskrobały nadania paczki i jej posłały. 😂
ciekawi mnie co by się stało jakbyście naskrobały nadania paczki i jej posłały. 😂


Zapewne nastałaby cisza 🙂 Ale fajnie byłoby się pobawić trochę! Ja już niestety odpisałam, że ogłoszenie nieaktualne i się nie pobawię :P
Ludzie, ale nie koncentrujcie na żadnej Cecili Evie, bo za chwilę będzie to Koziołek Matołek czy inna Pszczóła Maja. Przecież to nie człowiek pisze, automat generuje te wiadomości. Nie ma sensu ostrzeganie przed Evą, bo ona nie istnieje. Nie jest istotne, co jej odpiszecie, bo jej nie ma.
Trusia, no nie do końca. Nie ma Evy ale człowiek odpowiedzialny za te próby oszustwa istnieje naprawdę. Część maili pisze automat ale też nie wszystko bo dziewczynyw wątku o "przekręcie nigeryjskim" pisały, że da się chwilę podyskutować. Zanim Cecilia przechrzci się na Pszczółkę Maję czy Ryana Goslinga to pewnie jeszcze chwila upłynie i kilka osób będzie chciał(a) oszukać. Dlatego warto w tej chwili skoncentrować się na niby-Evie a potem ktoś te dane zaktualizuje.

Osobiście troszeczkę żałuję, że nie dotrwałam do wymiany adresów. M O Ż E  mając adres udałoby się taką osobę namierzyć. Zastanawia mnie bowiem jak to się dalej kończy i czy ktoś te siodła (czy inne rzeczy) odbiera i zarabia na tym, czy też jest to tylko podły "żart", adres jest fałszywy i paczki wracają obciążając nas jeszcze kosztami....
Nie masz racji. Trzeba koncentrować się na mechaniźmie, a nie na Evie.  Bo ostrzeżenie przed konkretną Evą nie dla każdego oznacza ostrzeżenie przed Koziołkiem Matołkiem.
Nie masz racji. Trzeba koncentrować się na mechaniźmie, a nie na Evie.  Bo ostrzeżenie przed konkretną Evą nie dla każdego oznacza ostrzeżenie przed Koziołkiem Matołkiem.


Trusia - wybacz ale nie będę odpowiadała za IQ wszystkich użytkowników forum!😀  :kwiatek: Jest przecież odesłanie do wątku poświęconego mechanizmowi. Już nawet link dam abyś była kontenta 😀  :kwiatek:

[url=http://www.re-volta.pl/forum/index.php/topic,97507.msg2500946.html#msg2500946]"NIGERYJSKI PRZEKRĘT" na re-volcie[/url]

tagi: Cecilia Eva
Milenka, ja nie potrzebuję tego linka, bo mi w życiu by nie przyszlo do głowy wdawać się w jakiekolwiek dyskusje (nie mówiąc o sprzedaży) z kimś występującym z tak absurdalną propozycją. Myślałam, że celem tych postów jest ostrzeganie o oszustwach, a nie przed kimś, kogo nie ma. Ale skoro nie, to się raczkiem wycofuję ze swoich uwag.

W każdym razie za linka dziękuję.      :emota200609316:
[quote author=milenka_falbana link=topic=5367.msg2502054#msg2502054 date=1456323091]
Trusia, no nie do końca. Nie ma Evy ale człowiek odpowiedzialny za te próby oszustwa istnieje naprawdę. Część maili pisze automat ale też nie wszystko bo dziewczynyw wątku o "przekręcie nigeryjskim" pisały, że da się chwilę podyskutować. Zanim Cecilia przechrzci się na Pszczółkę Maję czy Ryana Goslinga to pewnie jeszcze chwila upłynie i kilka osób będzie chciał(a) oszukać. Dlatego warto w tej chwili skoncentrować się na niby-Evie a potem ktoś te dane zaktualizuje.

Osobiście troszeczkę żałuję, że nie dotrwałam do wymiany adresów. M O Ż E  mając adres udałoby się taką osobę namierzyć. Zastanawia mnie bowiem jak to się dalej kończy i czy ktoś te siodła (czy inne rzeczy) odbiera i zarabia na tym, czy też jest to tylko podły "żart", adres jest fałszywy i paczki wracają obciążając nas jeszcze kosztami....
[/quote]
Potwierdzam, sadzac po przebiegu interakcji na maile odpowiada zywa osoba! A ja adres owej Ewy mam, jak chcesz sie pobawic w dochodzenie, to wysle Ci go na priv (adres w Kansas, USA). Tez sie zastanwiam, co dzieje sie z takimi fantami jak siodla: sprzet elektroniczny mozna dosc latwo uplynnic, ale uzywane siodlo?
villaverla  do was moze i pisali o siodlo itp. Do mnie pisaly osoby lamana polszczyzna o kupno ochraniaczy za 50zl, czy nausznikow...  Konwersacji nie prowadzilam dlugiej z nimi, po tym jak bylo, zeby wyslac to za granice...  Moze i siodlo bardziej oplaca sie z pl sciagnac- choc na ebay tez sa fajne perelki do wylapania czasem ale ochraniacze? Rzecz warta 50-100zl? Sciagac to do stanow?  Wysylka wyniesie tyle co te ochraniacze...
Niestety ale horse_art niewątpliwie jest nieuczciwym re-voltowiczem, choć miałam ją za sympatyczną dziewczynę okazała się niesłowna i nie kompetentna.
Czas oczekiwania na zamówienie 10 miesięcy!
Kontakt bardzo sporadyczny. 1 odp na 5-10 moich próśb o kontakt.
Ogłowie nie posiadało podszycia tylko niechlujne i nierówne  podklejenie- nie nadawało się do użytku (opinie re-voltowiczów na temat produktu jaki otrzymałam od horse_art były bardziej krytyczne zwłaszcza, że kosztowało 400zł)
Oczywiście odesłałam ogłowie na adres zwrotny i mam info z poczty, że dostarczono ale... to by było za proste. Bo dziewczyna się wyprowadziła i nie wiadomo co się dzieje z ogłowiem.
Została jeszcze kwestia zwrotu pieniędzy- była deklaracja zwrotu ale... konto nadal puste, kontakt utrudniony...
Mam nadzieję, że sprawa się rozwiąże polubownie bo nie mam zamiaru kopać się przy pomocy policji.
Dziewczyny UWAGA! Na forum znów grasuje prawdopodobnie oszust!
nazwa użytkownika maniera
wystawia na sprzedaż markowy sprzęt samshield prestige veredus cwd itd. Wszystkie zdjęcia są ściągnięte z ogloszen Google albo ebay !
Gillian   four letter word
06 marca 2016 09:06
Ok pomocy...
Manierka... [font=Verdana]Monika Flis[/font] czy jakkolwiek jeszcze się nazywa...
Kasę wysłałam pod koniec stycznia, paczka standardowo zaginęła. Laska sądem straszy, burzy się i kłamie jak nienormalna.
Moja cierpliwość do dziewczyny skończyła. Na policję zgłaszam oszustwo i kradzież. Będę chciała sprawę pociągnąć i może uda się nam jej poczynania ukrócić. Byłabym wdzięczna za wszelkie informacje na jej temat+jeżeli któraś z Was chciałaby połączyć ze mną siły to zapraszam  🏇


Back, czasami trzeba poczytać albo wrzucić nick w wyszukiwarkę.
Gillian, znając słynna Flis, to maniera i manierka to mogą byc jej dwa konta 😉
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się