WAŻNE! ARABY petycja PRZECIW ODWOŁANIU A.Stojanowskiej, J.Białoboka i M.Treli

milusia   czas na POZYTYWNE zmiany!!!
24 lutego 2016 07:07
safie-jest zgłoszone  😉
Jak dokładnie ma wyglądać manifestacja od strony organizacyjnej? Bo jeżeli ma to wymagać wejścia na Torwar, to bez biletu nie da rady, a biletów już nie ma.  🙁
O właśnie o to samo miałam zapytac
Constantia   Adhibe rationem difficultatibus
24 lutego 2016 08:49
s.heykowski ja to wiem, Ty to wiesz ale politycy się tym nie przejmują jak widać. Wywalają tych co są im niewygodni bo mają władzę. To jest tragiczne. Pięknie pokazują, że robią co chcą nie zastanawiając się jakie będą tego konsekwencje na przyszłość.
desire   Druhu nieoceniony...
24 lutego 2016 09:27
Atea , to samo robią z nadleśnictwami ....


[quote author=Karla🙂 link=topic=99140.msg2501590#msg2501590 date=1456247676]
i z państwową weterynarią
[/quote]

jeśli do tego dojdzie to myśliwi leśnikom pomogą.  😤 😀iabeł:    weterynarzom też.  😀iabeł:
nie wyobrażam sobie co by sie działo z lasami państwowymi jakby je sprywatyzowali albo obsadzili na stołkach kogoś kto się nie zna. 
toć to byłaby sama wycinka, zero sadzeń, zero dbania o czystość lasów po wichurach (i innych klęskach żywiołowych).
za chwilę będzie po lasach... a jest to naprawdę jeden z najbardziej opłacalnych biznesów (póki jest materiał) i można powiedzieć, że lasy to też nasze dobro narodowe. Odkąd przepisy są bardziej restrykcyjne to serio - nie marnuje się drzewa (przynajmniej w moim regionie, tego co się dzieje w pewnym parku narodowym nie będę komentować), korzysta się głównie z wywałów, których i tak już przerobić nie można (w 'moim' nadleśnictwie prawie 200tyś. kubików po lipcowej wichurze, do dziś przerabiają i jeszcze hohoo będą przerabiać, końca nie widać, a to tylko wywały!).
Jest więcej sadzeń i to na większych obszarach. 
pytam sie - po co brali kase od unii na rewitalizacje szkółek leśnych, no po co?!  żeby zaraz jakimuś pisiurowi dupsko usadzić na stołku?!

Oby to, co dzieje się z naszymi stadninami to nie był ułamek tego, co zacznie się dopiero dziać...
i obym nie musiała wspomnieć mych słów.  🙁
Szczęście w nieszczęściu, że w tym przypadku w środowisku oraz w internecie jest coraz więcej pogłosek o tym rzekomym układzie kilku hodowców + senator + czynniki decydujące o zmianie personalnej + twardy FAKT tj. sposób, w jaki przeprowadzono te zwolnienia... Dziennikarze pewnie mają pełne ręce roboty... a jeśli to okazałoby się prawdą, to przecież chyba wtedy wreszcie będą musieli cofnąć te absurdalne zmiany

Monika Olejnik chyba się tematem zainteresowała  👀


👍
elle7, cała sprawa ma drugie dno. A hodowcy? Ci, którym akurat było po drodze podchwycili temat i jak psy zostali użyci do nagonki. Ktoś bardzo sprytnie kieruje całym procederem zza kulis.
Zresztą, nawet wśród hodowców arabów niezamieszanych w sprawę są tacy, co uważają, że to była słuszna decyzja. Niestety. W mniejszości bo w mniejszości, ale są.
safie   Powyższy post wyraża jedynie opinię autora w dniu dzisiejszym.Nie może on służyć przeciwko niemu w dniu jutrzejszym, ani każdym innym następującym po tym termin
24 lutego 2016 10:23
Murat, a możesz napisać którzy? (Nawet na priv)
Za to samorządowcy stanęli na wysokości zadania i ruszają z akcją, na razie na Ponidziu:

Porażającą niewiedzę i brak kompetencji zarzucają "decydentom w ANR" samorządowcy z Ponidzia. We wtorek wystosowali list od ministra rolnictwa Krzysztofa Jurgiela, w którym sprzeciwiają się odwołaniu Jerzego Białoboka ze stanowiska prezesa stadniny w Michałowie.

Cały tekst: http://kielce.wyborcza.pl/kielce/1,47262,19666489,odwolanie-jerzego-bialoboka-na-ponidzu-niespotykane-oburzenie.html#ixzz4150vT7iT
[quote author=Murat-Gazon link=topic=99140.msg2501891#msg2501891 date=1456309110]
Zresztą, nawet wśród hodowców arabów niezamieszanych w sprawę są tacy, co uważają, że to była słuszna decyzja. Niestety. W mniejszości bo w mniejszości, ale są.
[/quote]

Gdyby powołano fachowców, to można dyskutować, ale jak ktoś uważa, że zastąpienie Treli jakimś gargamelem znikąd za słuszną decyzję, to sobie wydaje nienajlepsze świadectwo własnej kondycji umysłowej.
Nie tyle chodzi o zastąpienie Treli/Białoboka tym konkretnym gargamelem, ale o usunięcie ich ze stanowisk - to uważane jest przez niektórych za słuszne...
[quote author=Murat-Gazon link=topic=99140.msg2501901#msg2501901 date=1456309757]
Nie tyle chodzi o zastąpienie Treli/Białoboka tym konkretnym gargamelem, ale o usunięcie ich ze stanowisk - to uważane jest przez niektórych za słuszne...
[/quote]

No a nie widzą tego, że nie chodziło wcale o usunięcie Treli tylko o wstawienie gargamela?
Murat-Gazon, gdyby zrobiono to w bardziej dyplomatyczny sposób, a na te miejsca urządzono normalny konkurs i wybrano fachowca to można by to przełknąć. A tak? Nikt normalny nie powinien się z tego cieszyć. Zwłaszcza hodowcy.
bera7 ja to wiem. Ale niektórym nie przetłumaczysz...
A nie przyszło nikomu przez glowę że ci prezesi juz mają swoich hodowcow? Oczywiście nieoficjalnie...a kto może być hodowcą w stadninie...ktoś kto juz hoduje bądź hodował ....
[quote author=Murat-Gazon link=topic=99140.msg2501901#msg2501901 date=1456309757]
Nie tyle chodzi o zastąpienie Treli/Białoboka tym konkretnym gargamelem, ale o usunięcie ich ze stanowisk - to uważane jest przez niektórych za słuszne...


No a nie widzą tego, że nie chodziło wcale o usunięcie Treli tylko o wstawienie gargamela?
[/quote]


a sama forma wprowadzania zmian, usunięcia z pracy? gdy w piątek po południu znienacka przyjeżdża jak się okazuje nowy prezes z wypowiedzeniem w ręku, wręcza kartkę, zabiera kluczyki i odjeżdża służbowym samochodem dotychczasowego prezesa... (tak o przejęciu stanowiska od prezesa Treli mówiła p. Krystyna Chmiel w Polsat News)..

jeśli będziemy dawać przyzwolenie społeczne na takie metody wyrzucania wieloletnich i zasłużonych fachowców najwyższej światowej klasy, to jak długo trzeba będzie czekać aż takie metody działań będą na porządku dziennym, będzie można je zastosować w każdej chwili wobec każdego z nas....?
Przecież wszystko co możemy np. jako prywatni hodowcy też jest regulowane odgórnie i wystarczy jedna zmiana w przepisach itp., żeby zrujnować nieraz dorobek całego życia...
Wiecie, mnie to tak samo zaskoczyło jak was i tak samo nie rozumiem, jak można być zadowolonym z tej zmiany i uważać, że to być może będzie miało dobre skutki. Nadaje się to moim zdaniem do "nie ogarniam". Ale widać można.
A wie może ktoś czy petycję, można będzie podpisywać tylko w sobotę? Może udałoby się jednak zbierać podpisać przez wszystkie 4 dni? Albo dogadać się z jakimś stoiskiem gdzie będzie dostępna...
elle7, ale to nie jest pierwsza taka sytuacja w ostatnich miesiącach, tylko kolejna. Z tym, że tamte dotyczyły innych branż 
Lanka_Cathar   Farewell to the King...
24 lutego 2016 11:02
Zbieranie podpisów na Cavaliadzie trochę ograniczy ich ilość gdyż sporo osob pozostalo bez biletu no ale nic elektronicznie podpis wysłany.Pozdrawiam
[[a]]https://www.facebook.com/Reinstate-Anna-Stojanowska-Jerzy-Bia%C5%82obok-Marek-Trela-982264911811090/[[a]]
http://bit.ly/1p3rJ3J

Piotr Kraśko w TOK FM
[quote author=Murat-Gazon link=topic=99140.msg2501825#msg2501825 date=1456301829]
Jak dokładnie ma wyglądać manifestacja od strony organizacyjnej? Bo jeżeli ma to wymagać wejścia na Torwar, to bez biletu nie da rady, a biletów już nie ma.  🙁
[/quote]

Murat otrzymałam info,że w sobotę o 10 przed Torwarem zbiera się manifestacja. Ja bardzo żałuję, ale pracuję  🙁

Dodam od siebie,że słuchajcie jedno to walczyć o Trelę i Białoboka jako o ludzi, ale mnie zastanawia, czy nie powinno się odwołąć POP, bo oni przecież wszystko co się da sprzedać sprzedadzą....Jestem właśnie ciekawa ilu hodowców solidarnie nie przyjedzie na aukcje i nie będzie kupować koni, a ile skorzysta i za psie pieniądze pokupuje najlepsze konie.
Myślę, że psie pieniądze to nie będą, bo przecież idea raczej będzie polegać na tym, żeby zbić fortunę. Ale rzeczywiście bojkot aukcji to byłoby dobre i wielce sugestywne rozwiązanie  😁
O pani z Michałowa zdecydowanie mniej się mówi w mediach... Ale ona miała "taką bliską styczność" z końmi, więc pewnie się nadaje.
Może by się i mówiło więcej, ale mam wrażenie, że to raczej "pani z Michałowa" zapadła się pod ziemię...

Dodam od siebie,że słuchajcie jedno to walczyć o Trelę i Białoboka jako o ludzi, ale mnie zastanawia, czy nie powinno się odwołąć POP, bo oni przecież wszystko co się da sprzedać sprzedadzą....Jestem właśnie ciekawa ilu hodowców solidarnie nie przyjedzie na aukcje i nie będzie kupować koni, a ile skorzysta i za psie pieniądze pokupuje najlepsze konie.


Święte słowa!

a wracając do wątku okołoprzyczynowego ... zaczyna się międzynarodowa afera... ?

Andrzej Wójtowicz
https://www.facebook.com/982264911811090/photos/pb.982264911811090.-2207520000.1456318784./984123628291885/?type=3&theater

Jan Dobrzyński
https://www.facebook.com/982264911811090/photos/pb.982264911811090.-2207520000.1456319072./984123634958551/?type=3&theater

Andrzej Sutkowski, ANR
https://www.facebook.com/982264911811090/photos/pb.982264911811090.-2207520000.1456321711./984124311625150/?type=3&theater

Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się