Aparaty fotograficzne i inne sprzęty foto

Facella racja, każdy potrzebuje czegoś innego i to jest fajne, że sobie można dobrać, ja też 17-50 używam rzadko, ale przydaje się z czysto dokumentacyjnego punktu widzenia tam gdzie coś dłuższego jest za długie, chociaż swojego kita 18-55 mam już szczerze dość i bardzo dobzre, że odmówił posłuszeństwa 😁
Mam problem z obiektywem, który nie radzi sobie z siłą grawitacji i sam się rozsuwa - czy to oznaka jakiejś awarii czy tylko starości i zużycia (ma 7 lat, dużo używany)?  🙂 Nigdy nie miałam z nim problemu, działa bez zarzutu, więc zignorowałam ten mały defekt, ale ktoś mi powiedział, że takie coś to efekt zepsucia się jakiejś zębatki w silniku i obiektyw do niczego się już nie nadaje. Ktoś miał podobną sytuację?
Niektóre obiektywy po prostu tak mają, tzn. jest to ich normalna cecha. O jaki obiektyw chodzić?
Nikkor 18-105.
Korzysta ktoś może z Nikkora 135 2.0? O canonie sporo można znaleźć, a o tym cienko z opiniami, albo ja źle szukam.
Musti
Auto. Nie musi być jasny.
Musti
Auto. Nie musi być jasny.


hmm mozesz rzucic okiem na:
- Tokina 16-28 mm F2.8 AT-X PRO (na uzywke polowac)
- Nikkor 20-35mm f/2.8 (uzywka - a noz widelec)
- Nikkor 16-35 mm f/4
- Nikkor 18-35 3,5-4,5
Trochę po czasie, ale mam pytanie dotyczące sklepu interfoto.eu. Facella, możesz opisać, jak u nich wygląda zakup sprzętu i wysłanie starego w rozliczeniu? :kwiatek: Wcześniej jakoś ugadywałaś orientacyjną cenę, jaką dostaniesz za swój sprzęt, czy kupiłaś u nich obiektyw, zapłaciłaś i dopiero po wysyłce swojego otrzymałaś wycenę?
Mojego body aktualnie nie mają w sklepie, żebym mogła sobie podpatrzeć ceny, a nie wiem, czy tak "w ciemno" panowie cokolwiek mi powiedzą. A nie ukrywam, że od wyceny mojego sprzętu zależy decyzja o wymianie i zakupie nowego. I jeszcze jedno - czy ceny przez nich podane są jakoś negocjowalne? Czy oni podają cenę, za jaką mogą kupić i można się zgodzić albo nie, bez żadnych negocjacji?
deborah   koń by się uśmiał...
18 lutego 2016 10:12
kupiłam Sigme 70-200 2.8. planowałam używać jej ze starym D80. niestety możliwości D80 chyba za małe do obsługi takiego obiektywu.
W sumie przy zakupie konsultowałam w sklepie, powiedzieli, ze da radę.. niestety zdjęcia wychodziły nieostre

musiałam kupić aparat. Padło na nikona 7200. powoli zaczynam ogarniać zestaw, ale sprzęt ma tyle funkcji, że czuję, ze długa droga przede mną 😉 😁
martva   Już nigdy nic nie będzie takie samo
18 lutego 2016 11:04
Cześć,

znowu wyskakuję jak jakaś głupia, ale temat naglący i w dodatku pracowy, a ja potrzebuję porady 😉

Mam polecić jakiś aparat do 1500 zł. Zdjęcia - wszelakie, aparat krótko mówiąc do ogólnego użytku. Nie ograniczam się do tego czy ma to być lustrzanka czy cyfrówka.

Możecie mi polecić coś konkretnego?

Z góry dzięki za pomoc!  :kwiatek:
Livia   ...z innego świata
18 lutego 2016 13:27
deborah, zazdroszczę tej Sigmy 🙂 Też się niedawno przesiadłam na Nikona D7200, póki co jestem bardzo zadowolona - choć znam pewnie tylko jakieś 1/20 jego funkcji i możliwości 🙂
Deborah to prawie taki sprzet jak ja. Tylko ja juz po prawie 4 latach  od zakupu d7100 marudzę o D810 🙁(
Juz niedługo Haha. Sigma 70-200 i 35 by sie pięknie zgrała 🙂
Mam polecić jakiś aparat do 1500 zł. Zdjęcia - wszelakie, aparat krótko mówiąc do ogólnego użytku. Nie ograniczam się do tego czy ma to być lustrzanka czy cyfrówka.


1.zdjecia wszelakie? - moze bardziej co glownie bedzie fotografowane?
2. czy beda dokupowywane obiektywy?
3. czy zdjecia beda obrabiane? RAWy?


Deborah to prawie taki sprzet jak ja. Tylko ja juz po prawie 4 latach  od zakupu d7100 marudzę o D810 🙁(
Juz niedługo Haha. Sigma 70-200 i 35 by sie pięknie zgrała 🙂


a ja od wczoraj zaczynam myslec nad nowoscia K-1 od Pentaxa - to takie D810 prawdopodobnie poprawione w wielu kwestiach plus kilka dodanych dupereli - z cena wyjsciowa (za nowosc) - 1797$  🤣
juz kilku moich znajomych z 6D / D610 / D750 zapowiedzialo ze czeka do pierwszych testow i szykuja sie na wymiane  🏇
-> http://forum.nikoniarze.pl/showthread.php?t=225085&page=14
Facella   Dawna re-volto wróć!
18 lutego 2016 20:02
Mój 70-200 jedzie do serwisu 🙁 niestety tak to jest, jak się kupuje używane obiektywy. Ale nadal nie mam nic do zarzucenia interfoto, przyjęli reklamację i naprawią. Zobaczymy, co mu tam wyjdzie... Ogółem to ostrość blokowała się na 7-10 m i nie szło ostrzyć w kierunku nieskończoności, zarówno silnikiem jak i ręcznie - kręciłam samym pierścieniem, a ostrość stała... W dół zaś bez problemu. A jak silniczek sobie "przepchnął" i nie schodził poniżej 10m, to było ok. Niestety tak się nie da na dłuższą metę...

mundialowa, nie wysłałam jeszcze tego obiektywu, ale powiem tak: mailowo otrzymałam wstępną wycenę, z której byłam na tyle zadowolona, że nie negocjowałam. Pewnie ostateczna wycena byłaby po sprawdzeniu przez nich obiektywu. Za 70-200 zapłaciłam pełną kwotę, jaką sobie życzyli, miałam odesłać 55-200 i oni by mi przelali na konto wg wyceny. Napisz do nich maila, że chciałabyś się zorientować, na ile wycenią Twoje body (na pewno będzie ważny przebieg), powinni podać orientacyjną kwotę.
deborah   koń by się uśmiał...
19 lutego 2016 07:24
Livia, mam nadzieje, ze w końcu przestanie wiać i znajdę chwile, żeby się nim nacieszyć 😉
martva   Już nigdy nic nie będzie takie samo
19 lutego 2016 07:49
[quote author=martva link=topic=52.msg2498512#msg2498512 date=1455793498]
Mam polecić jakiś aparat do 1500 zł. Zdjęcia - wszelakie, aparat krótko mówiąc do ogólnego użytku. Nie ograniczam się do tego czy ma to być lustrzanka czy cyfrówka.


1.zdjecia wszelakie? - moze bardziej co glownie bedzie fotografowane?
2. czy beda dokupowywane obiektywy?
3. czy zdjecia beda obrabiane? RAWy?


[/quote]

Już odpowiadam 🙂

Zdjęcia wszelakie, czyli zarówno wewnątrz, jak i na zewnątrz. Spotkania, uroczystości etc. Ma to być aparat dla osoby, która zajmuje się strona internetową straży miejskiej 😉

Jeżeli chodzi o obiektywy, raczej bez wymiennej optyki, a jeśli już to coś ze szkłem 18-105, bez konieczności dokupowania kolejnych.

Zdjęcia będą jedynie zmniejsza, może lekko obrabiane pod względem kolorów. Rawy na 100% nie 🙂

Dzięki!
Facella, dzięki! :kwiatek: Sprawdzę przebieg i napiszę do nich maila o orientacyjną wycenę.
deborah   koń by się uśmiał...
22 lutego 2016 07:18
pofociłam trochę nowym zestawem i powiem Wam, ze banan z twarzy mi nie znikał 🙂 szybki precyzyjny. Idealny jak na moje potrzeby 😀
Bee.   przewodnicząca chaos serce ma przebite strzałą.
24 lutego 2016 10:28
ja pod względem technicznym jestem zielona, chciałabym zapytać, jak duża różnica jest między I a II wersją Nikkor AF-S 70-200 mm F/2.8 G? używki I generacji można kupić koło 3tyś, używane II koło 6tyś. Warto inwestować w I czy zbierać na II? do koni oczywiście, doradzicie coś zielonemu? :kwiatek:
Facella   Dawna re-volto wróć!
24 lutego 2016 16:45
Ja mam wersję I, za używkę zapłacisz bliżej 4tys. niż 3... Ale warto, to jest naprawdę dobre szkło. Raz miałam w rękach wersję II, z tym że to było dawno i nie przy mojej puszce, więc nie potrafię określić różnic. Moim zdaniem do koni nie ma lepszego szkła.
II jest trochę szybsza i trochę ostrzejsza. Jesli nie masz aparatu z 24 czy 36 mpx to ta ostrość noe jest aż tak istotna.
kupiłam Sigme 70-200 2.8. planowałam używać jej ze starym D80. niestety możliwości D80 chyba za małe do obsługi takiego obiektywu.
W sumie przy zakupie konsultowałam w sklepie, powiedzieli, ze da radę.. niestety zdjęcia wychodziły nieostre

Z ciekawości mogłabys rozwinąć? Co sie działo podczas używania D80 z 70-200?
Bee.   przewodnicząca chaos serce ma przebite strzałą.
24 lutego 2016 20:50
abre, fotografuje nikonem d700, dziękuję.  :kwiatek:
facella, masz rację, ale chodzi "pi razy drzwi" o to, że II generacja to cena I razy dwa 🙂 dziękuję  :kwiatek:
Mi d80 z sigmą 70-200 2,8 działa dobrze, ale problem jest z wysokim ISO - nawet na 800 już są bardzo duże szumy 🙁 Zniechęciło mnie to ostatnio dość mocno do fotografii...
Zdjęcia wszelakie, czyli zarówno wewnątrz, jak i na zewnątrz. Spotkania, uroczystości etc. Ma to być aparat dla osoby, która zajmuje się strona internetową straży miejskiej 😉

Jeżeli chodzi o obiektywy, raczej bez wymiennej optyki, a jeśli już to coś ze szkłem 18-105, bez konieczności dokupowania kolejnych.

Zdjęcia będą jedynie zmniejsza, może lekko obrabiane pod względem kolorów. Rawy na 100% nie 🙂


Jak zdjecia nie obrabiane to szukalbym cos z Olympusa, Panasa, Fuji moze Canona
np.:
LX100 - tylko ze w tej cenie tylko polowac mozna na uzywke - ale warto
pozniej Sony RX100 (juz nie pamietam czym sie roznia pomeidzy soba :/) , Canony G7x G5x ,
Fuji X30
z tanszych G9x, XZ-2, fuji x20
wart swojej ceny jest na bank starszy Panas LX7
ewentualnie jakies male bezlustro...pytanie czy uzywka...
w tej cenie nowe E-PL5 dostaniesz z 14-42 czyli ekwiwalent 28-84 dla filmu 35mm 😉


Sigma wypuszcza nowy obiektyw
http://digitalcamerapolska.pl/strefa-sprzetu/2158-sigma-art-50-150-mm-f-1-8-pierwszy-tak-jasny-telezoom


Szklo bajka w zestawie z 18-35/f1.8 nic mi wiecej nie potrzebowalbym chyba 🙂 tym bardziej ze to szklo z grupy ART 🙂


ja pod względem technicznym jestem zielona, chciałabym zapytać, jak duża różnica jest między I a II wersją Nikkor AF-S 70-200 mm F/2.8 G? używki I generacji można kupić koło 3tyś, używane II koło 6tyś. Warto inwestować w I czy zbierać na II? do koni oczywiście, doradzicie coś zielonemu? :kwiatek:


http://www.dxomark.com/Lenses/Compare/Side-by-side/AF-S-VR-Zoom-Nikkor-70-200mm-f-2.8G-IF-ED-on-Nikon-D810-versus-Nikon-AF-S-Nikkor-70-200mm-F28-G-ED-VR-II-on-Nikon-D810-versus-Tamron-SP-70-200mm-F28-Di-VC-USD-Nikon-on-Nikon-D810__223_963_406_963_1028_963 


Czy ktoś mi może tak ładnie opisać jakie ma zastosowanie ten o to Obiektyw Nikon D NIKKOR 28-80mm 1:3.3-5.6 G ? :kwiatek: :kwiatek:
Zamierzam kupić nowy obiektyw do swojej skromnej lustrzaneczki D60 z amatorską wiedzą na temat obiektywów
Ktoś posiada Tamrona 70-200? Zastanawiam się nad zakupem jego lub Sigmy i ile więcej czytam na forach fotograficznych to już ogłupiała jestem, podobno Tamrona autofocus jest dość wolny i stąd pytanie czy ktoś z was ma czy nadaje się do zdjęć zwierząt w ruchu.
Facella   Dawna re-volto wróć!
01 marca 2016 15:10
BW, lepiej powiedz, do czego szukasz obiektywu, co planujesz fotografować i jaki masz budżet.
Roxy, spytaj wymodelowana ona ma Tamrona 🙂
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się