WAŻNE! ARABY petycja PRZECIW ODWOŁANIU A.Stojanowskiej, J.Białoboka i M.Treli

Ja podpisy złożyłam on-line. Niestety jestem za granicą i nie dam rady być na protestach.
Przeczytałam dzisiaj jeden komentarz pod artykułem dotyczącym tych zmian, że ostatnie władze oddawały klacze za granicę do dzierżawy i były tam tak "eksploatowane", że nie nadawaly się juz do rozrodu, kiedy wracały do stadnin 🤔
mnie też mocno ruszyło, tylko jak zawsze u mnie objawia się to graficznie...
[img]https://scontent-lhr3-1.xx.fbcdn.net/hphotos-xfl1/v/t1.0-9/12512468_1680908345524650_8924517682281048899_n.jpg?oh=7831202683e688ca8d1a9b45a397e8c4&oe=575F508D[/img]

jakby ktoś miał ochotę się podzielić, to wstawiam link do FB
FACEBOOK
asds   Life goes on...
24 lutego 2016 22:39
Ja dziś usłyszałam tekst (osoba nie końska, ale śledząca sprawę w mediach) żę to przez....UWAGA....pobieranie zarodków ...zgadnijscie która kobyła była wyeksploatowana i padła....?
Bandola   ???  🤣
Przykro to pisać... Ale może warto się zastanowić, czy to czas, aby poszukać sprawiedliwości w Hadze...?

Sposób, w jaki dokonała się ta absurdalna zmiana (włącznie z "najazdem" na prezesa Trelę) jest daleki od standardów demokratycznego, europejskiego, unijnego państwa, jakim w końcu jest Polska!

Taką sprawę z dużym prawdopodobieństwem wygramy w pierwszej instancji.

Czy pośród naszych największych, najbardziej zasłużonych, najznakomitszych hodowców prywatnych znajdzie się ktoś, kto mógłby to zrobić?
Złożyć skargę do Trybunału i uratować polską państwową hodowlę konia arabskiego, która jest źródłem prestiżu także naszych wszystkich prywatnych hodowli.

(Nie ma się co łudzić, jak co poniektórzy nieliczni hodowcy prywatni, że upadek Janowa i Michałowa - do czego to wszystko zdaje się zmierzać - pozwoli utrzymać prestiż i wartość polskich koni, czy to państwowych czy prywatnych, na dotychczasowym poziomie. )

, popieram, tylko czy jest ktoś w naszym środowisku, kto by poprowadził merytorycznie taką sprawę ?
asds   Life goes on...
24 lutego 2016 22:53
Więcej milionów ojro... szukaj szukaj.

Przerażać mnie zaczyna tez to że ludzie nie wiem czemu łączą naszą akcję z marszem KOD-u....
czy jest ktoś w naszym środowisku, kto by poprowadził merytorycznie taką sprawę ?


Sprawa jest nie do wygrania. Prezes ANR może odwołać zarząd spółki w dowolnym czasie, z dnia na dzień , bez podania powodów, nawet jeśli miał bardzo dobre wyniki. Takie jest  niestety nasze prawo.
[quote author=titina link=topic=99140.msg2502334#msg2502334 date=1456354415]
czy jest ktoś w naszym środowisku, kto by poprowadził merytorycznie taką sprawę ?


Sprawa jest nie do wygrania. Prezes ANR może odwołać zarząd spółki w dowolnym czasie, z dnia na dzień , bez podania powodów, nawet jeśli miał bardzo dobre wyniki. Takie jest   niestety nasze prawo.
[/quote]

Ale czy może obsadzić na tym stanowisku - pamiętajmy, że to zarząd! prezesi największych stadnin- osoby całkowicie niekompetentne, czego nie można zinterpretować inaczej jak tylko: celowe, z premedytacją działanie na szkodę zarządzanej spółki ?
Jeśli spółka jest przypadkiem własnością Skarbu Państwa, to on działa na naszą szkodę, wszystkich podatników i następnych pokoleń. Na szkodę państwa.

Do tego mamy tu kwestię dziedzictwa narodowego... !

Dymisja nie tylko prezesa ANR, ale i dyrektora zespołu nadzoru właścicielskiego ANR byłaby mile widziana... obaj kompromitują rząd Polski i swoją partię
safie   Powyższy post wyraża jedynie opinię autora w dniu dzisiejszym.Nie może on służyć przeciwko niemu w dniu jutrzejszym, ani każdym innym następującym po tym termin
25 lutego 2016 05:52
Brak odpowiedniego nadzoru hodowlano-weterynaryjnego nad końmi arabskimi czystej krwi w przypadku Janowa Podlaskiego. Skutki braku odpowiedniego nadzoru potwierdzają m.in. okoliczności związane z zachorowaniem, leczeniem i eutanazją klaczy Pianissima, która wyceniona została na 3 000 000 €. Śmierć klaczy nastąpiła w październiku 2015 r. Dla porównania w rekordowej aukcji, jaka odbyła się  w Janowie Podlaskim w sierpniu 2015 r.,  uzyskano za klacz Pepita kwotę 1 400 000 €.

Czy tylko dla mnie to wygląda na zarzut, że sprzedali konia za 1 400 000, a nie tego za 3 000 000 ? 🤔

Powody raczej wyssane z palca ....
zduśka   Zbrodnia, kara, grzech. .. litr wina
25 lutego 2016 05:56
Maluda to jest z 2014 r. Dla mnie taki raport jest śmieszny. Pisząc, ze stadniny nie przestrzegaly warunków weterynaryjych bo trzymali konie całą dobę na pastwiskach jest śmieszne. A to, ze konie zostały nielegalnie sprzedawane na rzeź oraz po zaniżonych cenach...no cóż to jest fakt ...w Krasnem było to za czasów objęcia stadniny przez nowego prezesa....w sk Liski to samo. Czyli nowi prezesi celowo doprowadzali do upadłości spółek....
a tymczasem:
http://aszdziennik.pl/116577,dramat-nowego-dyrektora-stadniny-w-janowie-podlaskim-od-kilku-godzin-probuje-osiodlac-krowe


no i jak tam nowy panie prezesie, krowa miękko nosi? czy boli pupa po wczorajszym?  😜

przy okazji garść wiedzy w temacie dla koleżanki z Michałowa, o której pojęciu i praktyce w hodowli koni i krów też jeszcze praktycznie nic nie wiemy... a która radośnie objęła stanowisko po p. Jerzym Białoboku, który jest wybitnym specjalistą również w hodowli krów!

wklejam komentarz p. prof. Zygmunta Kowalskiego
http://ur.krakow.pl/pracownicy.html/659
zamieszczony na blogu p. Marka Szewczyka

Odp.: Fachowcy won! TKM!
To bardzo mądry tekst. To co się stało jest olbrzymią stratą. Takich ludzi jak Panowie Prezesi Jerzy Białobok i Marek Trela nie można się pozbywać "tak po prostu". Hodowla to dziedzictwo, a sukcesy hodowlane odnoszą tylko wybitni, którzy mają to coś. Ich Poprzednicy wybrali właśnie Ich, na kontynuowanie pracy hodowlanej. Docenia ich cały hodowlany świat. Nasze Araby, aukcja w Janowie to dobra narodowe, których nie można tak po prostu stracić.
Chciałbym również zwrócić uwagę na bardzo wielkie zasługi Pana Prezesa Jerzego Białoboka dla hodowli krów mlecznych. Jego "podopieczna" Jeżyna, przepiękna krowa rasy Jersey zdobywała kilkakrotnie Czempinaty na krajowych wystawach zwierząt hodowlanych, w kategorii ras "kolorowych". A stado krów tej rasy jest najlepsze w Polsce. Także stado krów rasy holsztyńsko-fryzyjskiej w Lubczy nie ma sobie równych w tej części Polski. Stanowi wzór dla hodowców z województwa świętokrzyskiego. To są również wspaniałe osiągnięcia Pana Prezesa i Jego Współpracowników. To właśnie w Lubczy rokrocznie studenci Wydziału Hodowli i Biologii Zwierząt poznawali od podszewki zasady chowu krów. Pan Prezes był (aż przykro pisać w czasie przeszłym) prawdziwym przyjacielem Uniwersytetu Rolniczego w Krakowie, zawsze otwartym na prośby o przeprowadzenie zajęć ze studentami. Wśród nich byli studenci nie tylko z Polski, ale i z Turcji, Hiszpanii, Portugalii.
Każdemu rocznikowi naszych studentów powtarzałem, że konie arabskie z Michałowa i Janowa to to z czego my Polacy powinniśmy być dumni. To jedne z niewielu naszych polskich produktów eksportowych. I co ? Jedną administracyjną, niezrozumiałą decyzją mamy to wszystko stracić ? Jak mam taką decyzję tłumaczyć moim studentom ?
Zygmunt M. Kowalski
zduśka   Zbrodnia, kara, grzech. .. litr wina
25 lutego 2016 05:59
Jest tam tez o SK Janów Podlaski
Edit
elle7 czemu usunęłaś post ?
Ten post ktoś PR,skopiował i krąży już na wielu stronach internetowych 🙁
Ten post ktoś PR,skopiował i krąży już na wielu stronach internetowych 🙁

który post?
we wrzuconej na forum proponowanej zmienionej ustawie o wyścigach konnych nie znalazłam nic groźnego - acz przyznaję, że dziś tylko ją przejrzałam.

W poprawkach jest, że prezes będzie mógł powoływać i odwoływać członków rady w dowolnym momencie, według własnego uznania. A kto powołuje prezesa? - minister rolnictwa, według własnego uznania.
Teraz tylko trzeba dodać 2 do 2 i wszystko jasne.

Edit. Będzie ktoś jechać z Krakowa?  🙂
Czy ktoś zna nowa dyrektor Michałowa? Jak wyglada tam sytuacja? Zaczeła juz tam pracę?
Pani Ania ma 32 lata, zootechnik. Przez 5 lat była "dyrektorem" stadniny Ewex Arabian. Stadnina liczy sobie az 8 koni , w tym 4 klacze. Organizowała rownież Święto Ziemniaka.
Dobra zmiana...eh....brak słów...
Pani Witek przed chwilą w TVN. Na stadninach się nie zna (co sama przyznała ) ale zadała sobie trud zapoznania się z raportem i dla niej uzasdnienie zwolnienia jest wystarczające.
Brak doświadczenia nie ma znaczenia bo każdy kiedyś się uczył.
Z doświadczeniem nie było nikogo i ma nadzieję że konim nie dzieje się krzywda.
Nie no, po prostu... &#$%&@$#%@ !!!
:emot4:
Czy Marek Durmała to dziennikarz TVP? Fejsbuk mi wyplul takie info
Dla mnie najsmutniejszy jest sam początek uzasadnienia... "Utrata zaufania..." Pod to sformułowanie da się podciągnąć każde potknięcie. To pozwala czytać kolejną część tekstu z przymróżeniem oka i daje pewność, że kolejne zarzuty to są takie, które musiały się tam znaleźć bo nie ma ludzi, którzy błędów nie popełniają w swojej pracy. Ale liczy się całokształ nie potknięcia jeśli faktycznie były.  Ileż ludzi w prytanych i państwowych firmach ma takie uzasadnienie w swoim wypowiedzeniu? Jeśli takie jest to zazwyczaj jesteś niewygodnym pracownikiem, zbyt dociekliwym lub ktoś z góry ma kogoś na Twoje miejsce. Nie wysilili się nawet  🙁
Moim zdaniem to jest uzasadnienie skierowane do tak zwanej "gawiedzi", żeby w razie ewentualnego zastanowienia się nad tym, dlaczego środowisko związane z końmi protestuje, było czym ją uciszyć. Dla kogoś nieznającego się na temacie to wystarczy - taaaakiego cennego konia nie dopilnować, drań jeden.
Każdy związany z końmi wie, że w kontekście Pianissimy wszystkie te zarzuty to brednie. Tylko ile nas jest  😕 Nie przebijemy się z tym do opinii publicznej.
dea   primum non nocere
25 lutego 2016 08:35
Czy tylko mi nie działa link do petycji??
Jak chodzi o padnięcie Pianissimy - może jakiś wet mógłby się(publicznie) wypowiedzieć w tej sprawie? Może dałoby się dotrzeć do tych, którzy przy tym byli? Ktoś wspomniał, że wiele cennych koni sportowych zakończyło życie za sprawą takiej kolki - możnaby podać przykłady. Może i nie trafiłoby to do wszystkich, ale do części na pewno. Ludzie przecież wiedzą, że są choroby, którym w 100% zapobiec nie można.
asds   Life goes on...
25 lutego 2016 08:51
Jak chodzi o padnięcie Pianissimy - może jakiś wet mógłby się(publicznie) wypowiedzieć w tej sprawie? Może dałoby się dotrzeć do tych, którzy przy tym byli? Ktoś wspomniał, że wiele cennych koni sportowych zakończyło życie za sprawą takiej kolki - możnaby podać przykłady. Może i nie trafiłoby to do wszystkich, ale do części na pewno. Ludzie przecież wiedzą, że są choroby, którym w 100% zapobiec nie można.



Pierwsze przykłady z internetu:

http://www.bloodhorse.com/horse-racing/articles/96357/shared-belief-dies-after-colic-surgery

http://www.nytimes.com/1983/10/18/sports/kelso-dies-of-colic-at-26.html

http://www.racingpost.com/news/horse-racing/budapest-bullet-overdose-dies-of-colic/1908111/#newsArchiveTabs=last7DaysNews




Dla rozluźnienia atmosfery, znalezione gdzieś w komentarzach:

Nowe rozszerzone wytyczne w stadninie w Janowie

1.hodujemy tylko konie ras polskich - nie wyższe niż 90 cm w kłębie w razie gdyby wódz chciał któregoś dosiąść
2. zakaz wstępu do stadniny szejkom - na pewno będą chcieli zostać uchdzcami
3. Koniec z OGIERAMI ROZPŁODOWYMI ma być przyzwoicie
4. źrebaki tylko z monogamicznego związku ogiera z klaczą poświęconego przez księdza
5.dodatkowe 500 g owsa na każdego drugiego źrebaka w końskiej rodzinie
6. zakaz kopulacji koni "od tyłu", konie maja kopulować na "misjonarza"
7. likwidacja cechy koni arabskich - podnoszenia ogona w kłusie - gdyż odsłania miejsca intymne!!!
8. ogiery mają nosić majtki!!! gdyż partyjne towarzyszki mogły by doznać szoku widząc pełny koński wzwód (szczególnie szok byłby głęboki gdy porównają to z 7 cm swojego Pisowskiego męża"
Jak chodzi o padnięcie Pianissimy - może jakiś wet mógłby się(publicznie) wypowiedzieć w tej sprawie? Może dałoby się dotrzeć do tych, którzy przy tym byli? Ktoś wspomniał, że wiele cennych koni sportowych zakończyło życie za sprawą takiej kolki - możnaby podać przykłady. Może i nie trafiłoby to do wszystkich, ale do części na pewno. Ludzie przecież wiedzą, że są choroby, którym w 100% zapobiec nie można.


Dokładnie tak!

Brutalnie teraz powiem... JAN KULCZYK, jeden z najbogatszych ludzi w Polsce, leczony w jednej z najlepszych klinik w Wiedniu - i też... zmarł !

czy to powód do tego, aby teraz po kilku miesiącach wywalić bez uprzedzenia ordynatora tej kliniki i zastąpić go pielęgniarką, zielarką albo znachorem ??????!!!
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się