Pensjonaty w Poznaniu i okolicach

Wybaczcie że post pod postem, ale wątek spadł z pierwszej strony więc jak edytuje to nikt tego nie przeczyta 😉

Czy jeszcze jakieś informacje o stajni Corcel poza tym jednym postem powyżej?
Wyszukiwarka nie pomaga:C
Witam. Czytałam kilka stron wstecz i mniej więcej coś się dowiedziałam, ale może są tu osoby, które obecnie trzymają swojego konia w stajni Góra 13? Lub w ,,Końskiej Chacie" w Borówcu? Lub stajni Dobrawa Trzek? Planuję przeprowadzkę i szukam czegoś dla emerytowanego konia - wymogi absolutne : pastwiska/padoki trawiaste całodniowe. Miło byłoby widzieć boksy angielskie, ale nie jest to warunek konieczny. Jak najbliżej Swarzędza - dojazd jakikolwiek - jestem zmotoryzowana 🙂 odległość max 15-20km od Swarzędza, cena nie przekraczająca 650zł

Proszę o pomoc i z góry dziękuję za odpowiedzi 🙂
wwolodia Może jakbyś rozważyła trochę dalszą odległość od Swarzędza ale nadal dobry dojazd to ja stoję w stajni moim zdaniem idealnej dla konia emeryta. Łaki, stajnia nieduża ale nowa. Koszt 500 zl. Jakby coś to zapraszam do kontaktu
Wiem ze trochę nie na temat -ale Poznań
Czy jest wątek " trenerzy Poznań"?
Witam. Czytałam kilka stron wstecz i mniej więcej coś się dowiedziałam, ale może są tu osoby, które obecnie trzymają swojego konia w stajni Góra 13? Lub w ,,Końskiej Chacie" w Borówcu? Lub stajni Dobrawa Trzek? Planuję przeprowadzkę i szukam czegoś dla emerytowanego konia - wymogi absolutne : pastwiska/padoki trawiaste całodniowe. Miło byłoby widzieć boksy angielskie, ale nie jest to warunek konieczny. Jak najbliżej Swarzędza - dojazd jakikolwiek - jestem zmotoryzowana 🙂 odległość max 15-20km od Swarzędza, cena nie przekraczająca 650zł

Proszę o pomoc i z góry dziękuję za odpowiedzi 🙂


Ja trzymam konia w Borówcu, w Końskiej Chacie. Pisałam tu już wcześniej. Moim zdaniem plusy są takie:
- mała stajnia na 10 koni, stajnia murowana, z oknami w boksach (dobrze trzyma latem i zimą), zadbana
- szybki dojazd z Rataj S11
- konie dostają dobrej jakości paszę treściwą i objętościowej, bezpośrednio wyprodukowaną przez właściciela
- konie wychodzą prawie na cały dzień na dwór
- padoki mieszane trawa/ piasek, obok łąka
- plac do jazdy oświetlony
- 2 stawy po 1 na każdym wybiegu, obok jeziora, łąki, lasy, pola
- pasze bdb jakościowo, wyprodukowane na miejscu
- fajna siodlarnia i zaplecze - właściciel dba o nasz komfort i wychodzi na przeciw naszym potrzebom
- wszyscy się lubimy i pomagamy sobie, jeździmy klasycznie i w stylu west
- nie mamy szkółki, same konie pensjonatowe, brak ogierów
Potencjalne minusy:
- brak hali
- brak profesjonalnych przeszkód i podłoża
- konie na noc zamykane w boksach
- brak boksów angielskich
- brak trenera w zakresie klasyki
- jak wszędzie trzeba płacić 😉

W razie czego służę pomocą na prv 🙂
Szukam stajni dla mojej klaczy od strony Rataj, warunkiem koniecznym jest wypuszczanie na padok, hala nie koniecznie o ile jest oświetlony plac.

Podłączam się z tym samym pytaniem co Ramirez o Corcel. Wiem że jak szukałam stajni chyba ze dwa lata temu to były właśnie duże problemy z wypuszczaniem koni przez właścicieli stajni, coś się zmieniło?
Szukam stajni dla mojej klaczy od strony Rataj, warunkiem koniecznym jest wypuszczanie na padok, hala nie koniecznie o ile jest oświetlony plac.

Podłączam się z tym samym pytaniem co Ramirez o Corcel. Wiem że jak szukałam stajni chyba ze dwa lata temu to były właśnie duże problemy z wypuszczaniem koni przez właścicieli stajni, coś się zmieniło?




z tego co ja wiem to konie sa ciagle na padoku
Nirvette   just close your eyes
25 lutego 2016 12:00
W Stajni Corcel konie codziennie na padokach 🙂
Witam, mam takie pytanie, czy ktoś z was moze polecic pensjonat:
-z dobrym dojazdem komunikacja miejską
-padokami (mogą byc tez mniejsze kwatery, niekoniecynie hektarowe łąki)
-halą
-w kosztach okołn 500 zł

Wiem, żd w Poznaniu graniczy to z cudem, ale nie jest miemożliwe 🙂 Osobiście znam jedną, ale rozglądam się orientacyjnie dalej 🙂
u Skubka chyba 550 ?  Stajnia Rusin 600, Wadera ... 550 ?, 
u Skubka 500, zimą 550 🙂
a o tej stajni Wadera mozesz cos wiecej powiedziec?
BASZNIA   mleczna i deserowa
26 lutego 2016 13:10
Gorąco polecam Waderę. Pani Ania ma ogromną wiedzę i serce. Wiem, że to nie konkrety, ale ważne i to 🙂.
Szukam pensjonatu:
-wypuszczanie najlepiej na cały dzień
-boksy angielskie lub stajnia z dobrą wentylacją
-hala
-BRAK SZKÓŁKI

Dojazd max 40 min z południowej strony Poznania.

Mogę prosić o opinie o stajni FER Więckowice oraz Stajni Corcel? Jak warunki, żywienie, opieka, wypuszczanie?


Co do Więckowic to:
- wypuszczają na niecały dzień bo jest za dużo koni
- Boksy angielskie są, w stajni nie ma żadnej wentylacji
- Hala fajna z zadbanym podłóżem
- szkółki brak

Dojazd dobry.
Więcej opinii na temat stajni Góra 13 ? 🙂 Jest tu może ktoś kto trzyma tam sierściucha? 🙂
A jak ze stajnią ,,u Foltyna" ? 🙂
http://www.ufoltyna.pl/pensjonat.html

Nadal konie krótko na dworze, bardzo.
Więcej opinii na temat stajni Góra 13 ? 🙂 Jest tu może ktoś kto trzyma tam sierściucha? 🙂
A jak ze stajnią ,,u Foltyna" ? 🙂


Góra 13 to Wadera?
To chyba całkiem przeciwne strony Poznania
ale czy zwiększenie ilości nie spowoduje spadku jakości ?!
niestety  odległość z poznania to 40 km w jedna stronę 🙁 a Obornicka w piatki czy letnie wyjazdy i powroty wakacyjne - zabija 🙁
W w kamionkach jest jakiś pensjonat ? i jest może ktoś kto trzyma konia u foltyna ? I moze ktos ma jaiego dobrego kowala dla ochwatowca ktory nie bije koni ? Bo juz jeden polecial ode mnie z hukiem jak kon dostal po zebrach mlotkiem
Dziewczyny,  a jak jest z dostawcami siana w okolicy?
Znajdzie się jeszcze ktoś?
Wiecie coś?

A jakie ilości cie interesuja ?i skąd jestes
niestety  odległość z poznania to 40 km w jedna stronę 🙁 a Obornicka w piatki czy letnie wyjazdy i powroty wakacyjne - zabija 🙁



Cześć
Szukam stajni dla swojego konia, przejeżdżając wstąpiłem, ale nikogo nie zastałem.
Napisz mi proszę jak oceniasz warunki dla koni i do jazdy bo plac i lonżownik zalane.
Trochę  🚫

Szukam dobrego rymarza dojeżdżającego do Poznania. Chodzi o dopchanie siodła. Ktoś coś?  👀
p.knieczny, chociaż ceny za dojazd są tak duże że mi się opłacało bardziej na śląsk wysyłać do zaprzyjaźnionego rymarza po wytycznych od pasowacza 🙂
Dzięki 🙂 najważniejsze żeby się znał 😉
opinie są różne, ja nie miałam do czynienia w sprawie wypychania siodła u p.koniecznego 🙂
julka177 Ja kiedyś też rozmawiałam z p. Koniecznym o pasowaniu siodła (przy okazji naprawy jakiegoś drobiazgu w moim siodle), ale odniosłam wrażenie, że nie jest jakby chętny żeby dojechać. Potem pytałam jeszcze o zmianę rozstawu łęku i cena jaką mi podał była prawie trzy razy wyższa od tej którą zapłaciłam u p. Andersza, którego polecam bo jest konkretny przez telefon i szybko wykonał usługę.
Szukam boksu w bliskiej lokalizacji od Wilczaka czyli północny wschód od Poznania. Zależy mi na NOWEJ infrastrukturze i dobrym zapleczu treningowym (komplet przeszkód z dobrym podłożem konieczny, hala i brak szkółki).
Orientuje się może któraś użytkowniczka czy po skończeniu nowej hali w Łopuchowie ceny pakietów ulegną zmianie, czy będą mogli z niej korzystać wszyscy? 🤔
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się