Konie czystej krwi arabskiej

iwona jest takie powiedzenie, że jak się chce psa uderzyć to kij się zawsze znajdzie (co z resztą widać po tych bzdurnych wyjaśnieniach) i dlatego twierdzę, że jeśli nie Pianissima to znalazłaby się inna i punkt zaczepienia też by był.
iwona9208   Konie to choroba, z której nie da się wyleczyć.
25 lutego 2016 18:54
Ale nie każda klacz jest takiej klasy i nie każdej przyznaje się tytuł Platynowej Czempionki. W tej chwili z takim tytułem mamy tylko Pingę.
To rozumiem że w tej chwili jest już ubezpieczona. Żeby nie powtarzać  błędu. I jeszcze parę innych koni też.
wszystkie konie w stadninie trzeba ubezpieczyć żeby żaden samobójca ich nie dopadł.
Ale nie każda klacz jest takiej klasy i nie każdej przyznaje się tytuł Platynowej Czempionki. W tej chwili z takim tytułem mamy tylko Pingę.


raptem od 2013 jest przyznawany platynowy medal, Pianissimie jako pierwszej, potem dostała go michałowskiej hodowli Kwestura i w ubiegłym roku janowska Pinga

a Pianissima doczekała się już pięciorga wnucząt, które biegają po janowskich pastwiskach, a Wy nadal bredzicie, że nie ma od niej potomstwa potomstwa  🙄
safie   Powyższy post wyraża jedynie opinię autora w dniu dzisiejszym.Nie może on służyć przeciwko niemu w dniu jutrzejszym, ani każdym innym następującym po tym termin
25 lutego 2016 19:42
Gdyby wszystkie konie były ubezpieczone i stadniny traciły to też byłby świetny powód - niegospodarność  i straty 😵
iwona nadal nie rozumiesz? tu nie chodzi o to jakie osiągnięcia miała Pianissima a o to, że żeby wyrzygać z siebie takie wyjaśnienia musieli cokolwiek naprędce wymyślić.
zduśka   Zbrodnia, kara, grzech. .. litr wina
25 lutego 2016 19:57
Tutaj chodzi tylko o to aby pokazać nam polakom,  że PIS ma władze ze nikt im nie przeszkodzi i generalnie fuck off.  Sorry ale taka prawda.  Tutaj chodzi o ogromne pieniądze, chora władze  i tyle. 

I gdyby wszystkie konie w Janowie byłyby ubezpieczone to powodem zwolnienia było by rozpieprzsnie pieniędzy państwowych! ! Oni chcieli znaleźć powód odwołania i tyle. 
iwona9208   Konie to choroba, z której nie da się wyleczyć.
25 lutego 2016 20:36
Hej, ale nikt tu nie mówi o ubezpieczeniu wszystkich koni , tylko takich wyjątkowych perełek  🙂
[quote author=iwona9208 link=topic=752.msg2502770#msg2502770 date=1456426489]
Ale nie każda klacz jest takiej klasy i nie każdej przyznaje się tytuł Platynowej Czempionki. W tej chwili z takim tytułem mamy tylko Pingę.


raptem od 2013 jest przyznawany platynowy medal, Pianissimie jako pierwszej, potem dostała go michałowskiej hodowli Kwestura i w ubiegłym roku janowska Pinga

a Pianissima doczekała się już pięciorga wnucząt, które biegają po janowskich pastwiskach, a Wy nadal bredzicie, że nie ma od niej potomstwa potomstwa  🙄
[/quote]
Nikt nie biadoli, że nie ma potomstwa,każdy dobrze wie, że są kontynuatorki tej rodziny. Ok, przyznawany od 2013 roku, o ile sie nie mylę tytuł utworzony specjalnie dla Niej, bo cóż mieli przyznać skoro wszystko zdobyła  😉
Larabarson pierwszego pkt tak łatwo nie wyrzygaliby, gdyby nie pechowe padnięcie Pianissimy. Pewnie nie byłoby go wcale, bo tutaj jednak te wysokie kwoty robią swoje.
taaaaaaaaaaaa a ja sadze ze gdyby nie donoszacy prywaciarze co knuja sobie swoje biznesy i marzy im sie bóg wie co to całej afery by nie było....to jest moim zdaniem dopiero poczatek....i spodziewałabym sie dalszego ciągu tej ''komedii'' a własciwie komediodramat'' bo należy się publiczne poniżenie dla takich pseudo hodowców ,milosników i tyle.A kolek w to nie mieszajmy bo u kazdego z nas moze sie zdarzyc,najłatwiej oceniac..
Hej, ale nikt tu nie mówi o ubezpieczeniu wszystkich koni , tylko takich wyjątkowych perełek  🙂.


Których na przykład ? Dlaczego tych a nie innych ?  Ubezpieczysz klacz za 2 miliony, za 10 lat zapłacisz tyle, ile jest warta, zostawi średnie potomstwo  a zdechnie ci nieubezpieczona a lepsza matka za milion. I co ? A po czym poznasz wartość klaczy elitarnej, skoro nie jest na sprzedaż, więc nie staje do licytacji, nie składa się na nią ofert ? To że klacz nazdobywała wszystkiego ile się da wcale nie znaczy że będzie najcenniejszą matką i że to właśnie ona jest najbardziej wartościowa. Było wiele takich, które wcale nie błyszczały na pokazach a potem okazały się w hodowli prawdziwymi perłami. Pianissima zostawiła 9 sztuk potomstwa i na razie żadne z nich nie pokazało jakiejś wielkiej klasy. Była wyjątkowa na ringu, nikt nie przeczy ale to jeszcze nie wszystko. Nie można przesadzać.
Ja zamiast rozpisać plan treningowy i plan żywienia zajęłam się zdjęciami. Wczoraj lonża (bardzo ładnie chodził) i spacer po okolicy. Wystraszyliśmy się psa który nagle zaszczekał przy jednej z posesji i wskoczyliśmy na siebie bokiem, mimo że Ryszard był ostrożny to zajechał mi kopytem po stopie. (nie polecam)
iwona9208   Konie to choroba, z której nie da się wyleczyć.
26 lutego 2016 07:15
A Pamina nie jest wystarczająco obiecująca? Co do tych perełek to myślę, że fachowcy potrafią wychwycić je.  Z janowskich mam na myśli Pingę, Al Jazeerę, Bambinę czy wspomnianą Paminę zwłaszcza biorąc pod uwagę skłonność tej rodziny do zapadania na kolki.
Ubezpieczenia to temat rzeka i bez sensu jest ciągnąć go.
Bischa   TAFC Polska :)
26 lutego 2016 11:00
Na jaka godzine jutro sie umawiamy?
ciekawe jakimi ogierami będą kryli teraz te nasze perełki,  przecież dzierżawcy pozabierają swoje ogiery np do Kataru i pozamiatane. To wielki biznes i nikt nie da do krycia ogiera jeżeli nie będzie miał zaufania do zarządzającego stadniną. Trela i Białobok byli gwarancją na skalę światową.  Nie mogę pojechać do Warszawy ale będzie miał kto  mnie reprezentować. Powodzenia.
Bischa na 9 się umawiamy przed wejściem.
Dziewczyny, jakby coś, to ja dotrę gdzieś na 10, bo autobus mam lądujący w Warszawie 9:16, a jeszcze się muszę przetelepać z dworca na Wilanowskiej.
Nienawidzę Warszawy.  🍴
zduśka   Zbrodnia, kara, grzech. .. litr wina
26 lutego 2016 16:58
Ej no my będziemy jakos o 9.30 bo protest zaczyna się o 10.
Właśnie się umawiam z Bischą, że mnie podrzuci, żeby było szybciej, także damy radę  🙂  :kwiatek:
Dokładnie, my ze zduśnicką będziemy około 9:30, bo nie wiem co mi się ubzdurało, że to ma się zacząć o 9  😡
Także widzimy się jutro dziewczyny  😉
Bischa   TAFC Polska :)
26 lutego 2016 18:28
Z tego co widze, bedziemy o 10 na miejscu, pewnie rowno, bo autobus z wilanowskiej pod Torwarem stanie 9:50, chyba ze Murat przyjedzie wczesniej na dworzec i zdazymy na ten 9:23.
ciekawe jakimi ogierami będą kryli teraz te nasze perełki,  przecież dzierżawcy pozabierają swoje ogiery np do Kataru i pozamiatane. To wielki biznes i nikt nie da do krycia ogiera jeżeli nie będzie miał zaufania do zarządzającego stadniną. Trela i Białobok byli gwarancją na skalę światową.  Nie mogę pojechać do Warszawy ale będzie miał kto  mnie reprezentować. Powodzenia.


Trela w wywiadzie już się wypowiadał, ze jeden z dzierżawców wycofał ogiera z planowanej dzierżawy. Oczywiście, ktoś może powiedziec, ze plusy są takie, że będziemy kryć więcej naszymi. ALE - trzeba jeszcze zrobić to umiejętnie. Jak na razie w stadninach są osoby kompetentne, osoby dotychczas zajmujące się rozrodem i tego typu kluczowymi sprawami, ale słyszałam już, że tych osób też mają się pozbyć. I będzie pozamiatane. Będzie koniec...
Mnie też nie będzie. Mam stłuczoną stopę i 3 godziny jazdy do Wawy, bardzo nad tym ubolewam, jednak wydrukuję podpiszę i wyślę petycję. Powodzenia tam dla was, oby było spokojnie! 🙂
derby   "Pamiętajcie, tylko spokój Was uratuje."
26 lutego 2016 22:09
Dokładnie, my ze zduśnicką będziemy około 9:30, bo nie wiem co mi się ubzdurało, że to ma się zacząć o 9   😡
Także widzimy się jutro dziewczyny  😉



Trzymam kciuki!!!!!!!!!!!!
szamanka   Najwiecej nauczyl mnie moj arab...
27 lutego 2016 16:35
Dziewczyny no ja czekam ( i pewnie nie tylko ja) na relacje!!

🙂
Piszcie 🙂
We wszystkich wiadomościach w TV pokazują.
Krótka relacja z dzisiejszej manify:
byłyśmy z Murat, zduśką i Bischą równo o 10. Ludzi było mało ale widać by
, że przychodzą, podpisują i odchodzą, przychodzą kolejni. Także była rotacja. Postałyśmy ok.godziny, dopadł mnie reporter tvn24 i musiałam dać krótki wywiad  🤣 Ciężko było wytrzymać, bo zimno jak cholera.
Dzięki, że nas reprezentowałyście :kwiatek: chyba nikt z pomysłodawców tej absurdalnej zmiany się nie spodziewał, że konie arabskie mają tak ważną rolę jako nasze dobro narodowe u nas i w świecie.
Bischa   TAFC Polska :)
27 lutego 2016 21:10
Mnie kolezanka w TV, w wydarzeniach widziala 😂
Dzieki dziewczyny za spotkanie i podwozke 😉
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się