WAŻNE! ARABY petycja PRZECIW ODWOŁANIU A.Stojanowskiej, J.Białoboka i M.Treli

zulu   późne rokokoko
25 lutego 2016 20:36
s. heykowski, w punkt! 😎 W ten sposób nowi "derektorzy" staną się zakładnikami swoich doradców, co oczywiście nie przysporzy im ani szacunku załogi ani uznania międzynarodowego. Za tym pójdą w dół niestety oceny koni. Ale jaka frajda, poeksperymentować sobie na takim materiale, bez żadnej odpowiedzialności! Takie sterowanie z tylnego fotela, skąd my to znamy.

Efekt będzie taki jak napisałam: średnia cena konia z Janowa i Michałowa spadnie. Tym bardziej że dyrektor Trela (patrz wywiad) zostawia stadninę pełną rekordów i w stanie rozkwitu (czyli tzn. efekt wysokiej bazy dopadnie jego następców). W ogóle ciekawy choć krótki wywiad; człowiek jest świadomy własnych dokonań, ale jednocześnie nie uważa się za osobę niezastąpioną. Pokora, której brakuje tym nowym. Ktoś zna historię upadku stadniny w Babolnej i mógłby przytoczyć?

No i najważniejsze: założę się, że średnia cena za araba w niektórych prywatnych stadninach wzrośnie.

larabarson  :kwiatek: Mi jest żal każdej kobiety, która zostaje promowana na wysokie stanowisko i nie wie jeszcze że zostanie solidnie przeczołgana i/lub zostanie sprowadzona do roli paprotki. (Żal mi na przykład pani premier Szydło, tak zwyczajnie, po ludzku).
czy jest już wydarzenie na fb w sprawie protestu?
To dla kogo i po co my tak naprawdę walczymy? Jaki jest teraz sens tych protestów? 🙁


O zasady. O to, ze Polska to nie jest czyjś prywatny folwark. O to, żeby z jakiegoś Wawelu nie wybierać cegłówek na czyjąś prywatna budę.
zulu, bez przesady z tymi kobietami na stanowiskach. Gdyby panów odsunięto w inny sposób a na ich miejsce wyszłyby kobiety o odpowiedniej wiedzy to nikt nie byłby wzburzony. Jest kilka takich nazwisk, które myślę, że mogłoby próbować. Przy czym podstawą takiego stanowiska jest wiedza hodowlana i uznanie. Wiedzę "dyrektorską" można dużo szybciej uzupełnić.
drabcio, [[a]]https://www.facebook.com/Reinstate-Anna-Stojanowska-Jerzy-Bia%C5%82obok-Marek-Trela-982264911811090/?fref=nf[[a]]
Cóż, a propos pytań w sejmie.
Pan Szczerba niepotrzebnie tracił czas na cytaty z piosenek, nie doczytał też chyba jakie są oficjalne powody zwolnień podane przez ANR i zadał moim zdaniem takie sobie pytania, zamiast pytać o to, kto i dlaczego i na jakich warunkach i z jakimi wymogami wybierał nowych prezesów, co dało możliwość takiej, a nie innej odpowiedzi Panu Jurgielowi.
Pani Niedziela z dużo większym sensem o Pianissimie, dobrze, że ktoś powiedział posłom, którzy nie wiedzą nic o koniach, jakie są rokowania przy kolkach.
Tak czy siak wypowiedzi Pana Jurgiela znów wrzucają do jednego worka Pana Trelę, Pana Białoboka i Panią Stojanowską - gdyż wspomniane zarzuty NIK dotyczyły tylko Janowa, jak i kwestia Pianissimy. Powinno wówczas paść konkretne pytanie, za co w takim razie zwolniono Pana Białoboka i Panią Stojanowską, bo podawanie tych samych przyczyn zwolnienia dla 3 osób z innych miejsc i częściowo czym innym się zajmujących jest co najmniej nieprecyzyjne.
Mam nadzieję, że podobna dyskusja w sejmie jeszcze się powtórzy, z konkretnymi pytaniami i odpowiedziami (o ile odpowiedzi są możliwe). przyczynami odwołań poszczególnych osób, nie trójki w jednym uzasadnieniu. sposobem wyboru nowych prezesów. kontrkandydatami, których nie wybrano (o ile takowi byli). wymogami na stanowisko (czy były, jeśli tak to jakie - bo widać nie było tam doświadczenia w hodowli). osobami odpowiedzialnymi za wybór nowych prezesów. wytłumaczeniem, dlaczego ANR nie ingerował w umowy dzierżawy, skoro rzekomo były złe. itd.
Przecież ten starszy PAN Minister przeczytał to co napisano na kartce i dodatkowo miał problemy z przeczytanie tego co mu ktoś napisał! ( gdyby pisał sam wiedziały co jest na kartce napisane) W ogóle poraża mnie kompetencja wielu ministrów,ale to temat poboczny.On mial napisane co powinien mówić i powtarzać jak katarynka jedno i to samo
zulu   późne rokokoko
25 lutego 2016 22:24
bera7, i dobrze że takie są, oby były nominowane na stanowiska i oby nie miały problemów. Ja piszę, że żal mi tych przeczołgiwanych, nawet jeśli nie pałam do nich sympatią.
I dyrektor Bialobok zapewne też tak postąpi ...i co teraz ?

całe szczęście są jeszcze w Polsce fachowcy od arabów, ale leciwi, ..... no znam paru z półkrwi, którzy mogli by poprowadzić takie stadniny, ale pod warunkiem ciągłej konsultacji, ze A.Stojanowską M.  Trelą, i M. Białobokiem, przynajmniej na początku.

A i jeszcze jedno, jak się uda zwalić te marionetki ze stołków, to koniecznie trzeba będzie zorganizować nową akcję, by wpisano obie stadniny, na listę UNESCO, tak jak Hiszpańska Wyższa Szkoła Jazdy w Wiedniu, oraz, tak jak teraz próbuje się wpisać SK w Lipicy( dzięki armara, za podpowiedź). Myślę, że przy odrobinie starań powinno się udać.Jeżeli nie, to przemianować je jako żywe muzea, jak to jest w wielu krajach Europy zachodniej, np w Niemczech (Neushat-Dosse)
desire   Druhu nieoceniony...
26 lutego 2016 06:11
Przeczytałam w ciągu tych paru dni z milion komentarzy.. i powiem Wam - Hitler wiedział, co robi, wytłukł 80% polskiej inteligencji, gdyby wstał z grobu to nic nie musiałby robić, bo Polska kontynuuje dzieło, sama się unicestwia - na własne życzenie! Ludzie to DEBILE, po prostu debile... Nic nie dociera, no nic.  Niby wykształceni, niby na poziomie.. A chamstwo, prostactwo i słoma z butów wychodzi, większą inteligencją ameba grzeszy. Takie rzeczy tylko u nas, w innych krajach uważam, iż byłoby to nie do pomyślenia.
Dio mio, co mi przyszło, żyć w takim kraju.  🙁 
słuchaliście pana Żalka wczoraj w TVN 24 ? ...... bo ja jestem zszokowana bredniami pt. koń zachorował a pana Treli w tym czasie nie było bo pojechał sobie prywatnie sądziować... wniosek dla społeczeństwa ten skręt jelit to ze 2 dni przynajmniej trwał...
no i taki skręt kiszek u konia- takie banalne schorzenie które każdy wet wyleczy...

😵 😵 😵 😵


szkoda że pan Olbrychski tylko ręce rozkładał.... ja wiem że z idiotą się nie dyskutuje ale nie czas i miejsce na wznoszenie oczu do nieba TYLKO NA DOSADNE ARGUMENTY

a poza tym....czy jest Ktoś na tym forum który wie coś więcej o tej pani Durmale ? przecież jako istruktor pracowała ? nikt z nią nie jeżdził ? a może pasze komuś sprzedawała jako przedstawiciel ?  naprawde jest to taki "NIKT" ?
SKĄD ONI JĄ WYTRZASNĘLI DO CHOLERY ?????
Pewnie zna kogoś, kto zna kogoś.
.
Ciekawe czy postanowią załatwić też tak Białkę  😫
A nie można złożyć zawiadomienia do prokuratury na prezesa ANR  o CELOWYM I ŚWIADOMYM DZIAŁANIU NA SZKODĘ SPÓŁEK SKARBU PAŃSTWA ??

co prawnicy na to ?
ivet, też mnie to nurtuje

a swoją drogą Love Monika Olejnik 😉
http://wyborcza.pl/1,75968,19681241,monika-olejnik-o-zwolnieniu-dyrektorow-stadnin-jaki-osiol-jest.html#BoxGWImg
Kto pamięta nocną burzę w JP w czasie aukcji w 2010 roku ten wie, że stadnina bez Treli to jak okręt bez kapitana w czasie sztormu. Michałów to nie tylko konie, i wstawianie do stadnin osób z przypadku jest działaniem na niekorzyść państwa polskiego i jego majątku narodowego.

A i jeszcze jedno, jak się uda zwalić te marionetki ze stołków, to koniecznie trzeba będzie zorganizować nową akcję, by wpisano obie stadniny, na listę UNESCO, tak jak Hiszpańska Wyższa Szkoła Jazdy w Wiedniu, oraz, tak jak teraz próbuje się wpisać SK w Lipicy( dzięki armara, za podpowiedź). Myślę, że przy odrobinie starań powinno się udać.Jeżeli nie, to przemianować je jako żywe muzea, jak to jest w wielu krajach Europy zachodniej, np w Niemczech (Neushat-Dosse)



A może od razu jak najszybciej się tym zająć? Czy konieczna jest do tego współpraca władz? Kto się orientuje w procedurach..?
Trochę faktów -obiektywnie podanych  na forum PA Raport NIK z 2013r.  We wstępie:
"Aktualnie osiągnięcia polskiej hodowli w państwowych stadninach są znakomitą wizytówką, wyróżniającą je na skalę światową. W szczególności zasadnicze znaczenie mają tutaj polskie araby ze stadnin państwowych w Janowie Podlaskim, Michałowie, czy Białce. Janowskie konie arabskie od lat odnoszą sukcesy na ringach w kraju i za granicą. Liczba zdobytych przez nie tytułów w samych tylko czempionatach przekroczyła 450. Polskie araby zaliczane są do ścisłej światowej czołówki, a stadnina w Janowie Podlaskim, to jedno z najbardziej szanowanych na świecie przedsiębiorstw, zajmujących się hodowlą koni. Ukształtowana przez lata marka polskich stadnin, fachowo wyszkolona kadra oraz znakomite rodowody koni sprawiają, że odbywające się w Janowie Podlaskim aukcje koni stają się jedną z najbardziej prestiżowych aukcji w dziedzinie sprzedaży koni, która w sierpniu każdego roku przyciąga wielu hodowców z całego świata. Polskie araby można nazwać skarbem narodowym.
W 2013 r. podczas aukcji w Janowie Podlaskim sprzedano 22 konie czystej krwi arabskiej za ponad 2 mln euro, tj. więcej niż w 2012 r. gdzie sprzedano 19 koni za 1,3 mln euro. Jednocześnie prestiżowy charakter aukcji wiąże się bezpośrednio z ponoszeniem wysokich kosztów jej przygotowania, a także promocji koni w świecie (np. w USA). ........Cele kontynuacji. Fragment Załącznika do Raportu NIK z 2013r.

"Prawo kontroli służy każdemu wspólnikowi spółki z ograniczoną odpowiedzialnością (art. 212 § 1 ksh), przy czym w przypadku ustanowienia rady nadzorczej lub komisji rewizyjnej umowa spółki
może wyłączyć albo ograniczyć indywidualną kontrolę wspólników (art. 213 § 3 ksh). W ramach realizacji prawa kontroli wspólnik może w każdym czasie przeglądać księgi i dokumenty spółki (osobiście lub z upoważnioną przez siebie osobą), sporządzać bilans dla swego użytku lub żądać wyjaśnień od zarządu. Zarząd może odmówić wspólnikowi wyjaśnień oraz udostępnienia do wglądu ksiąg i dokumentów spółki – jeżeli istnieje uzasadniona obawa, że wspólnik wykorzysta je w celach sprzecznych z interesem spółki i przez to wyrządzi spółce znaczną szkodę (art. 213 § 2)."

W Janowie nie ma Rady Nadzorczej. Czy w okresie od listopada 2015 (nowe władze właściciela czyli ANR) do czasu wręczenia wypowiedzenia, właściciel przeprowadził kontrolę w Stadninie? Wystąpił do Zarządu Stadniny z wnioskiem o wyjaśnienia m.in. w sprawie okoliczności uśpienia Pianissimy, o wyjaśnienia dot. embriotransferów i tych wszystkich niekorzystnych umów, na które powołały się później w uzasadnieniu? Ktoś coś wie? W jaki sposób Zarząd został "odcięty" od dokumentacji i w jaki sposób została przejęta przez nowy zarząd? Ponoć ot tak zostały zabrane kluczyki do samochodu. Na tym szczeblu to nie odbywa się ot tak, że wpada osobnik, wręcza papier, zamyka co chce, zabiera co chce i wybywa.  ....Trochę o ANR z Raportu NIK:
"Agencja Nieruchomości Rolnych określiła dla poszczególnych stadnin zalecany stan klaczy elitarnych i ogierów w stadzie podstawowym, niemniej jednak zalecenia te nie zostały formalnie przekazane stadninom koni, wskutek czego spółki nie posiadały wyznacznika determinującego kreowanie wymaganego przez Agencję pogłowia koni, gwarantującego zachowanie postępu biologicznego przy jednoczesnym dążeniu do poprawy ekonomicznej opłacalności hodowli koni. Ponadto nieprzekazanie przez Agencję zalecanego stanu pogłowia koni powodowało, że liczba koni we wszystkich stadninach była znacznie wyższa i przekraczała o 760 koni, tj. o 41%, zalecaną na 2013 r. liczbę koni"...."Hodowla koni w spółkach nadzorowanych przez Agencję urzeczywistnia zadania, których nie może zagwarantować i spełnić hodowla prywatna. W szczególności, niezależnie od koniunktury na rynku, spółki gwarantują zachowanie najcenniejszej puli genetycznej przez pokolenia. Dla nabywców trwałość i niezmienność polskiej hodowli, gwarantowana przez Państwo, jest najlepszą rekomendacją (np. konie arabskie czystej krwi). Stadniny zapewniają ochronę rodzimych ras i ich hodowlę w wybranych liniach i rodach, są liderami we wprowadzaniu nowych biotechnologii; inseminacji, embriotransferu, a także miejscem kształcenia kadry i edukacji przyszłych fachowców w wielu dziedzinach związanych z hodowlą koni".
madmaddie   Życie to jednak strata jest
26 lutego 2016 10:18
Kto pamięta nocną burzę w JP w czasie aukcji w 2010 roku ten wie, że stadnina bez Treli to jak okręt bez kapitana w czasie sztormu. Michałów to nie tylko konie, i wstawianie do stadnin osób z przypadku jest działaniem na niekorzyść państwa polskiego i jego majątku narodowego.

przybliżysz?  :kwiatek:
moja ocena byłaby subiektywna - tu jest obiektywna i może odezwą sie osoby z forum, które brały bezpośredni udział w jej akcji. np. właścicielka Mihraba :kwiatek:
https://www.facebook.com/jeffrey.wintersteen?pnref=story


news http://www.swiatkoni.pl/videos/1652,prywaciarze-o-panstwowych-wywiad.html
safie   Powyższy post wyraża jedynie opinię autora w dniu dzisiejszym.Nie może on służyć przeciwko niemu w dniu jutrzejszym, ani każdym innym następującym po tym termin
26 lutego 2016 11:54
Pan Trela to pewnie ma tam teraz tyle ofert  z kategorii "nie do odrzucenia", że jedynie wielki sentyment mógłby go zachęcić do ewentualnego powrotu do Janowa
To już w tym momencie nie chodzi tylko o to, żeby oni wrócili. To byłby sukces, owszem, ale stawka tu jest znacznie większa. Musimy w końcu pokazać, że rząd nie może sobie robić z tym krajem i jego dorobkiem co mu sie żywnie podoba.
No i właśnie dlatego oni nie odpuszczą. Bo jak raz odpuszczą, to innym też się zechce, a jeszcze inni zwątpią w ich linię dobrej zmiany. 
To już w tym momencie nie chodzi tylko o to, żeby oni wrócili. To byłby sukces, owszem, ale stawka tu jest znacznie większa. Musimy w końcu pokazać, że rząd nie może sobie robić z tym krajem i jego dorobkiem co mu sie żywnie podoba.


W sedno!

*edit
A nie można złożyć zawiadomienia do prokuratury na prezesa ANR  o CELOWYM I ŚWIADOMYM DZIAŁANIU NA SZKODĘ SPÓŁEK SKARBU PAŃSTWA ??

co prawnicy na to ?


i ja również chciałabym wiedzieć, jakie są w tym zakresie prawne możliwości
Ano właśnie. Pan prezes 'nowe hobby'.
Zapytałam na Fb autora artykułu, czy w rozmowie Prezes kategorycznie wypowiedział się, że nie wróci?Autor odpisał mi, że na końcu Prezes odpowiedział, że jednak by to przemyślał.
Chociaż trzeba przyznać, że z powodu ilości i sily protestów ataki na Prezesów wzrastają a całkowitą podłością jest zarzut o zawłaszczeniu mieszkania, które zreszta Prezes juz opuścił.... Podłość nie zna granic..    😵
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się