WAŻNE! ARABY petycja PRZECIW ODWOŁANIU A.Stojanowskiej, J.Białoboka i M.Treli

trzynastka   In love with the ordinary
27 lutego 2016 14:14
s.heykowski, kurde to chyba nie jest robot który podepnie im się do mózgu prawda?  🤔
Na szczęście nie. Ale jak powiedzieli ostatnio zresztą i p. Białobok i p. Trela najważniejszą cechą dobrego hodowcy jest pokora. Jeżeli ktoś w życiu wyhodował 2 konie, idzie na takie stanowisko i twierdzi, że nie czuje brzemienia odpowiedzialności i świetnie sobie da radę, to co to jest ? Beztroska? Tupet? Arogancja? Ignorancja? . To nie jest wojsko- rozkaz - wykonać bo kula w łeb. Trzeba przede wszystkim chcieć. A chcieć się angażować w taką mętną aferę no to albo trzeba wyznawać zasadę "po trupach do celu" albo nie wiedzieć, w co się człowiek pcha. I jedno, i drugie nie wróży nic dobrego. Poprzednich prezesów nikt nie zapytał o następców a z pewnością wiedzieliby, komu ewentualnie można powierzyć te stadniny, pomóc, trochę poprowadzić. Tak by zrobiła każda rozumna władza.

Mamy jakąś inną nadzieję oprócz tej że prezesi wrócą na stanowiska?
Nie wiem. Władza jest słaba, bez klasy, ciężko wystraszona, wszędzie widzi wrogów i nie umie się przyznać do błędu, nawet nie dopuściła do głosu  fachowców na komisji sejmowej. Hodowla arabska dźwigała się nie raz z ruin, ale miał ją kto dźwigać i nie było takiej konkurencji. W tej chwili nasze największe autorytety reprezentują na świecie już tylko siebie i swoje dokonania, ale państwowa hodowla w tym świecie formalnie nie ma już nic i mieć nie będzie. Jeśli spadniemy z piedestału, to szybko na niego nie wrócimy. Trudno na razie cokolwiek wyrokować, ale na pewno tracimy niepotrzebnie czas. Najważniejsze jest to, żeby władza wiedziała , że nam się to nie podoba, że patrzymy jej na ręce i że nie odpuszczamy i wtedy jest szansa, że jakichś wielkich głupot nie narobi.
Cierp1enie, obstawiam, że ludzie się po prostu podpisali i poszli oglądać wydarzenia wewnątrz. Natomiast wytrwałych, którzy stali i trzymali transparenty było mało.

edit: Może było więcej ludzi około 10, kiedy się wszystko zaczęło. Ja byłam dopiero od 11:30.
Dementek   ,,On zmienił mnie..."
27 lutego 2016 15:39
http://aszdziennik.pl/116603,pilne-dyrektor-stadniny-zastapil-pilotow-dreamlinera-do-chicago-czuje-ze-to-bedzie-moja-pasja


Ja bym dała tytuł ,,Dyrektorzy stadnin zastąpili pilotów samolotu rządowego w Polsce- czujmy, że to będzie nasza pasja!".

A tak serio- jest jakakolwiek szansa, że przywrócą dyrektorów na ich stanowiska, lub tą funkcję dadzą komuś kompetentnemu?
Starych nie przywrócą, ale pewnie szukają teraz kogoś na ich miejsce. Wydaje mi sie, ze Ci są tymczasowi. Moze miesiąc, może dwa... oby
W tvn 24 wlasnie byla relacja krotka
[quote author=rb.ex link=topic=99140.msg2503577#msg2503577 date=1456581006]
Manifestacja była dość skromna. Było może z 30 osób około godziny 12.



serio????
Przeciez tyle koniarzy na Cavaliadzie  😲
[/quote]


Zauważ ile ludzi na forum - a ile sie udziela w tym wątku.
Dla wielu ludzi z końskiego świata ta zmiana jest po prostu ok - i była wyczekiwana - tylko sie nie wypowiedzą bo po co maja sie narażać garstce "pieniaczy" niezadowolonych  ze zmian.
Dla wielu ludzi z końskiego świata ta zmiana jest po prostu ok - i była wyczekiwana - tylko sie nie wypowiedzą bo po co maja sie narażać garstce "pieniaczy" niezadowolonych  ze zmian.

A może szkoda że nic nie mówią, bo może wiedzą coś więcej niż ogół i "pieniacze" wychodzą teraz na durniów? 😉
Dla wielu ludzi z końskiego świata ta zmiana jest po prostu ok - i była wyczekiwana - tylko sie nie wypowiedzą bo po co maja sie narażać garstce "pieniaczy" niezadowolonych  ze zmian.


A to jest myślenie krótkowzroczne, bo zmiany dopiero się zaczęły... stadniny... reforma rolna, która wydaje się zmierzać do upaństwowienia ziemi.. w projekcie zmiana ustawy dotyczącej funkcjonowania Służewca (generalnie władza będzie mogła robić co chce)... a reszta koniarzy pewnie wkrótce też się przekona boleśnie na własnej skórze, co to znaczy arogancja władzy...

od tygodnia mamy w największych stadninach państwowych dwójkę amatorów !!

już teraz każdy dzień to niepowetowana strata dla hodowli w tym najważniejszym przedwiosennym sezonie... a do obowiązków prezesa należy m.in. codzienny poranny obchód stada i na tej podstawie wydanie dyspozycji (wyobrażacie sobie nowych w akcji?) .. jakim cudem ta zmiana może być dla kogokolwiek ok??

fachowcy muszą wrócić jak najszybciej !



Dla wielu ludzi z końskiego świata ta zmiana jest po prostu ok - i była wyczekiwana - tylko sie nie wypowiedzą bo po co maja sie narażać garstce "pieniaczy" niezadowolonych  ze zmian.



serio? większość ludzi tego wyczekiwała? Która większość? te tysiące ludzi podpisane pod petycjami? Raczej za tak drastyczną zmianą była garstka ludzi, a większość ceniła obecnych dyrektorów...
Napisałam - dla wielu ludzi - a nie większość.
Dodofon, proszę... napisz dlaczego 🙂
dempsey   fiat voluntas Tua
27 lutego 2016 17:50
Dodofon mowa o koniarzach o  ile dobrze rozumiem. Naprawdę nie sądzę aby wielu spośród koniarzy "oczekiwało takiej decyzji"  🤔
Ale może coś wyjaśnisz.


Natomiast pomiędzy wyborcami PIS na pewno jest bardzo wielu, którzy przyjęli tę zmianę naturalnie, bez protestów.
Usłyszeli gdzieś kilka zdań nt. podejrzeń nieuczciwości, jakieś ogólniki o zarodkach (nikt nie wie w ogóle o co chodzi), coś o prywatnym folwarku.
"No widocznie trzeba było żelaznej miotły i tam" - taka reakcja.

Nie mają  n a j b l e d s z e g o  pojęcia do czego się dotknięto. Po prostu nie rozumieją. Gdy się zaczyna tłumaczyć, mina rzednie.

Ja sama - zresztą jako wyborca PiS - robię co mogę, wzięłam spod Torwaru plik petycji, będę wśród znajomych wokół siebie zbierać i wysyłać pocztą.
Chcę też zwrócić się do lokalsów partyjnych.
Jestem wstrząśnięta jak nigdy, ale to dlatego, że wiem (mimo żem laik) czym jest ta bezcenna hodowla, wiem chociaż podstawy podstaw podstaw.
A ktoś kto nie wie nic - a co mu tam hodowla koni czy rybek, jaka różnica.

Co do genezy, to mam swoją opinię - że jest to schemat pt. cwane doły podbechtały bezmyślną górę i poszło. Efektem jest tragedia.
Dla wielu ludzi z końskiego świata ta zmiana jest po prostu ok - i była wyczekiwana - tylko sie nie wypowiedzą

No pewnie. Dla tej garstki która zamontowała tam marionetki i teraz sobie pogrzebie w tym miodku, oj pogrzebie... O czym się maja wypowiedzieć? O tym co i kiedy tam chcą zachachmęcić?

bo po co maja sie narażać garstce "pieniaczy" niezadowolonych  ze zmian.

Kilkanaście tysięcy podpisów z Polski i całego świata to garstka pieniaczy? Garstka pieniaczy, warchołów i szkodników jesteście właśnie wy.
Chyba nie zrozumieliście mojego wpisu.
Nie jestem stroną w dyskusji. Nie popieram zadnej ze stron.
Jakakolwiek opcja polityczna jest mi obojętna, czy to PiS, czy PO czy MisiuJogi.
Po prostu odpowiedziałam na pewien post - ze na manifestacji było mało ludzi.
Na tym forum jest zarejestrowanych 30 tys ludzi.
Na pewno dużo z nich to martwe konta, czesc to spam.
Ale czesc jest aktywna - a w tym wątku jakby nie było ważnym sie udziela kilkanaście osób.

Proszę zauważyć ze napisałam "pieniacze" w cudzysłowiu - a nie na poważnie. 

Widac po moim poście - zwykłym, normalnym, bezstronnym - po poście osoby tak naprawdę której obojętne jest kto, dlaczego, za co i po co - ze zaczął sie atak na moja osobę.
Czyli jeśli wypowiedziałby sie ktos naprawdę z argumentami, mający odmienne zdanie zostałby zjedzony.

Hejkowski - garstka pieniaczy i warchołów i szkodników jesteście właśnie wy - czyli kto??? Bo nie rozumiem?
To o mnie czyli - wy towarzyszko? - wy Dodofon jesteście garstką pieniaczy i warchołw i szkodników?

To proszę dosłownie - Dodofon jestes pieniaczem, szkodnikiem i warchołem. To rozumiem - ale co wy? Kto wy? Wy durna babo? Wy Dodofon? Jacy wy?
Dodofon, gdy pytałam dlaczego to nie była atak na Ciebie. Serio chcę wiedzieć dlaczego część koniarzy uważa inaczej.
Wielu  ludzi  nie  ma  bladego  pojęcia  o  co  chodzi, nawet  wielu  związanych  z końmi, nie  koniecznie  arabami.  Czytałam wiele  wypowiedzi i  często  "nóż  otwiera  sie w kieszeni" jak  czytam te  wypowiedzi. Większość  sądzi  że wystarczy  dać  koniom  siano  wypuścić  na trawę  i  cala  filozofia  z hodowla, i  o  co  cały  ambaras. Każdy  jest  w stanie  poprowadzić  hodowlę nawet  księgowy.  Hodowla  arabów  w  Janowie  i  Michalowie  to  specyficzne  stadniny  trzeba  znać  rodowody,  jakie klacze  i  jakimi ogierami  kryć.  To  nie  tak ze można  kryć  jak się chce. Żeby  osiagnąć  taki  sukces  trzeba  mieć  kontakty,  nowi  tego  nie  mają.  Trzeba  wiedzieć  co  sprzedać,  a  czego  nie  wolno  bo  zniknie  cala  rodzina. Nie  sądzę żeby  nowi  prezesi  (nawet  po  zootechnicznych studiach) o  tym  wiedzieli skoro  nawet  minister  rolnictwa  i  prezez  ANR  nie  mają pojęcia  o  co  chodzi.  Prywaciarze którzy  pomogli  w  zwolnieniu,  tez  krótkowzroczni  bo  dzisiaj  mają  stadninę  a  jutro  mogą  zbankrutować  ,  rodziny  mogą  się rozpaść  lub z innego  powodu  stadniny  mogą być  zlikwidowane.  Pozostają  państwowe  które  też  będą zniszczone.  Ale  zawiść  jest  wielka.
Popełniono  wielki  błąd  zwalniając  te  trzy  osoby. Strat  nie  da  się odrobić.  Przecież  ANR  mogło  dać  do  tych  stadnin  kogoś  na przyuczenie  tak  jak  zaczynali  P. Trela  i  Bialobok.  Najgorsze posuniecie  jakie  zrobiono  to zwolnienie  i  posadzenie  na ich  miejsce  ludzi  nie  mających  żadnego  pojęcia. Zresztą to  uzasadnienie  dla  mnie  to żadne  uzasadnienie, wyszukanie  na  szybko  powodu  żeby  coś  odpowiedzieć  bo  nie  spodziewali  się  reakcji.  Powody  dali  na tej  zasadzie  "dajcie  mi  człowieka  a  ja  znajdę  powód"
Bardzo  to  przykre, usłużni  prywatni  rzucą  się teraz  po  co  lepsze kąski.
Dodofon, gdy pytałam dlaczego to nie była atak na Ciebie. Serio chcę wiedzieć dlaczego część koniarzy uważa inaczej.


My Dodofon - warchoł, szkodnik i pieniacz nie bedzie sie wypowiadał, bo to nie ma sensu.
Proszę zauważyć ze napisałam "pieniacze" w cudzysłowiu - a nie na poważnie. 
Fakt, przeoczyłem  :kwiatek:

Czyli jeśli wypowiedziałby sie ktos naprawdę z argumentami, mający odmienne zdanie zostałby zjedzony.
Nie. Na razie jednak nie padły żadne rzeczowe argumenty.

Hejkowski - garstka pieniaczy i warchołów i szkodników jesteście właśnie wy - czyli kto???
Skoro się nie utożsamiasz z nimi, to oni. Ci którzy narobili tego nie powiem czego. Sorry za nieporozumienie  :kwiatek:

Nie jestem stroną w dyskusji. Nie popieram zadnej ze stron.
Szkoda, być obojętnym na to  to nie jest  wg mnie dobrze. Ale Twój wybór...


>Jakakolwiek opcja polityczna jest mi obojętna, czy to PiS, czy PO czy MisiuJogi.
Jak można być obojętnym na MisiaJogi ? Toż on tylko kanapki kradnie


A przy okazji - nie można mówić, że "prywatn hodowcyi" namieszali w tej sprawie, bo "prywatni" też mocno protestowali w tej sprawie. Nie można tego przenosić na wszystkich hodowców.
Prywaciarze którzy  pomogli  w  zwolnieniu,  tez  krótkowzroczni  bo  dzisiaj  mają  stadninę  a  jutro  mogą  zbankrutować  ,  rodziny  mogą  się rozpaść   lub z innego  powodu  stadniny  mogą być  zlikwidowane.


Ale to tylko tych paru niesławnych w środowisku, dla których prywata i ambicje są ważniejsze od koni (o dobru narodowym nie wspominam, bo nie zrozumieją).
Dodofon, myślę, że teraz bez sensu się wycofujesz. Naprawdę myślałaś, ze pisząc taki komentarz nie podpierając go żadnymi konkretnymi argumentami dostaniesz inny odzew?

Owszem, natura re-volty jest taka, że czasem posty odpowiadające są bardzo nie przyjemne, pomimo normalnych argumentów. Ale myślę, że poprawne formułowanie Swych hipotez to podstawa dobrej konwersacji.
A tu zasadziłaś nam taką bombę, kiedy to bardzo emocjonalne wydarzenie jest!  😉
[quote author=Vesna link=topic=99140.msg2503566#msg2503566 date=1456577739]
s.heykowski, kurde to chyba nie jest robot który podepnie im się do mózgu prawda?  🤔

Na szczęście nie. Ale jak powiedzieli ostatnio zresztą i p. Białobok i p. Trela najważniejszą cechą dobrego hodowcy jest pokora. Jeżeli ktoś w życiu wyhodował 2 konie, idzie na takie stanowisko i twierdzi, że nie czuje brzemienia odpowiedzialności i świetnie sobie da radę, to co to jest ? Beztroska? Tupet? Arogancja? Ignorancja? . To nie jest wojsko- rozkaz - wykonać bo kula w łeb. Trzeba przede wszystkim chcieć. A chcieć się angażować w taką mętną aferę no to albo trzeba wyznawać zasadę "po trupach do celu" albo nie wiedzieć, w co się człowiek pcha. I jedno, i drugie nie wróży nic dobrego. Poprzednich prezesów nikt nie zapytał o następców a z pewnością wiedzieliby, komu ewentualnie można powierzyć te stadniny, pomóc, trochę poprowadzić. Tak by zrobiła każda rozumna władza.

Mamy jakąś inną nadzieję oprócz tej że prezesi wrócą na stanowiska?
Nie wiem. Władza jest słaba, bez klasy, ciężko wystraszona, wszędzie widzi wrogów i nie umie się przyznać do błędu, nawet nie dopuściła do głosu  fachowców na komisji sejmowej. Hodowla arabska dźwigała się nie raz z ruin, ale miał ją kto dźwigać i nie było takiej konkurencji. W tej chwili nasze największe autorytety reprezentują na świecie już tylko siebie i swoje dokonania, ale państwowa hodowla w tym świecie formalnie nie ma już nic i mieć nie będzie. Jeśli spadniemy z piedestału, to szybko na niego nie wrócimy. Trudno na razie cokolwiek wyrokować, ale na pewno tracimy niepotrzebnie czas. Najważniejsze jest to, żeby władza wiedziała , że nam się to nie podoba, że patrzymy jej na ręce i że nie odpuszczamy i wtedy jest szansa, że jakichś wielkich głupot nie narobi.
[/quote]


no niestety nowa pani prezes w wywiadzie ( króciutkim) dla portalu rolniczego stwierdziła że "CIĘŻAR ODPOWIEDZIALNOŚCI JEJ NIE PRZESZKADZA "
http://www.strefaagro.echodnia.eu/artykul/zobacz-kim-jest-nowa-szefowa-stadniny-w-michalowie

TUPET AROGANCJA I IGNORANCJA

myśle że będzie kombinowała tak - wykorzystać to że P. Białobok nie będzie mógł patrzyć jak to co kochał całe życie popada w ruinę i będzie jej podpowiadał ale cały splendor honor i zasługi ma iść na jej konto...

najlepszym jednak wyjściem byłoby - gdyby te marionetki miały zostać- żeby p. Białobok i p. Trela wycofali się całkowicie
zagraniczni hodowcy zaczną zrywać umowy dzierżawy swoich koni - przecież nikt panu ekonomiście nie da ogiera żeby krył wszystkie chętne kobyły  i to może otrzeźwi tych oszołomów którzy podjęli te decyzje
A przy okazji - nie można mówić, że "prywatn hodowcyi" namieszali w tej sprawie, bo "prywatni" też mocno protestowali w tej sprawie. Nie można tego przenosić na wszystkich hodowców.

Skoro między mieszającymi jest dwóch hodowców prywatnych, to takie zdanie jest jak najbardziej prawdziwe. Dzisiaj pod Torwarem było tylko kilku hodowców, patrząc ilu "protestowało" na FB skromnie
[quote author=s.heykowski link=topic=99140.msg2503682#msg2503682 date=1456597667]
A przy okazji - nie można mówić, że "prywatn hodowcyi" namieszali w tej sprawie, bo "prywatni" też mocno protestowali w tej sprawie. Nie można tego przenosić na wszystkich hodowców.

Skoro między mieszającymi jest dwóch hodowców prywatnych, to takie zdanie jest jak najbardziej prawdziwe. Dzisiaj pod Torwarem było tylko kilku hodowców, patrząc ilu "protestowało" na FB skromnie
[/quote]

bo teraz pewnie myślą że będą mogli tanim kosztem uszlachetnić swoje hodowle...

Gdyby nowi prezesi rzeczywiście wymyślili wyprzedaż najlepszych koni w imię wyników finansowych, np. takiego Pogroma czy Equatora, to już widzę jak prywatni hodowcy przelicytowują szejków i uszlachetniają sobie hodowlę...
A jeśli myślą, że teraz się tanio obkupią, to albo patrzą przez różowe okulary, albo zamierzają kupować konie w jeszcze bardziej "niegospodarny" sposób niż do tej pory, czyli z pominięciem przetargów i oficjalnych ogłoszeń o sprzedaży.
na stronie janowa nie da się otworzyć stron linii i rodów, pojawia się komunikat.


Zasób przeniesiony do archiwum

Przepraszamy, ale 22 lutego 2016 r. zasób o podanym adresie URL został przeniesiony do archiwum.

Ot ciekawostka.
myślę, że bardzo ciekawa jest wypowiedź pani Stojanowskiej dla TVN-u i może to będzie jakies remedium - już pojawiły się oferty od szejków, że te stadniny wykupią, jeśli tylko państwo chce je sprywatyzować i zostawią je takie, jakimi były dotychczas. Oczywiscie, niesie to jakies ryzyko, ale obecnie bardziej ufam szejkowi (wiemy jak ogromną wartością są dla nich konie arabskie....) niż PiS-owi.
Zapomniałam napisać  nowi  prezesi  pierwsze  co  powinni  zrobić to  ubezpieczyć  wszystkie  cenne  konie ( a  sporo ich tam jest)  Przecież  to  był jeden z  zarzutów. Ministerstwo  Rolnictwa  i  ANR przekaże  na ten  cel  fundusze. A  jak nie  ubezpiecza  to  trzeba  pisać  że  to nieodpowiedzialne  skoro  jedni  za  to  są karani  to następcy  w pierwszej  kolejności  powinni  naprawić  to  zło.  Powinni tez  odebrać  dzierżawione  klacze i  nowych  w  dzierżawę  nie  dawać (  przecież nie  po  bożemu pobieranie  zarodków).
Jak  chodzi  o kolkę  to żeby  w MR  i  ANR  nikt  nie wiedział  co  to  jest? że  większość  nawet  bardzo  cennych  koni  przy  najlepszej  opiece, operacjach  z  tego  nie wychodzi. A  kolka  to  loteria  nie  koniecznie  wina  jedzenia  czy  zlej  opieki, i  tego  panowie  minister i  prezes  anr  nie wiedzą?. Bo że przeciętny  człowiek  nie wie  to  mogę  zrozumieć. Jak  można  takie  głupoty  mówić  i pisać.
na stronie janowa nie da się otworzyć stron linii i rodów, pojawia się komunikat.

Zasób przeniesiony do archiwum
Przepraszamy, ale 22 lutego 2016 r. zasób o podanym adresie URL został przeniesiony do archiwum.

Ot ciekawostka.


Bo teraz się okaże, że panowie Białobok i Trela to były takie Bolki a historia polskiej hodowli arabskiej zaczyna się od przejęcia stadnin przez PiS.
Gdzie widzieliście  wpisy hodowców arabiarzy, tzn. prywatnych stadnin, którzy tak strasznie ubolewają nad zmianami w stadninach? Poważnie pytam. Widze tylko udostepniane petycje, ale jakos nikt sie nie wychyla z wiekszymi, fachowymi wypowiedziami.
Ja widze tylko wpisy ludzi związanych ogólnie z końmi (tu najwiecej komentarzy), arabiarze jakby siedzą cicho. Rozumiem jednostki podlegające pod Agencje Rolną, ze skromnie komentują i tak aby od siebie nic nie dodać, ale ... reszta sie boi, czy moze to im na rękę?
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się