Oficerki

malinowaa dzięki wielkie za cenne wskazówki  :kwiatek:
Jak przyjdzie paczka to prześlę foty

Edit. Pisane z konta koleżanki, bo na kompie mam zapisane hasło, a nie na mnie w domu  😉
Zgłupiałam już bardzo. Szukam dla siebie oficerek ujeżdżeniowych- docelowo startowych. Nie chciałabym wydać na nie małej fortuny. Na początku myślałam o Petrie, ale po tym co poczytałam na forum i pogadałam w sklepach jeździeckich, które się z nich wycofują, jakoś mi się odechciało. Obligatoryjnie muszą być z suwakiem, najfajniej jakby nie były tak sztywne, żeby czuć się w nich jak w gipsie  🤣 Coś polecacie?
Ja mam Koenigsy Favorit z zamkiem od ok. roku. Są super.  🙂 Nic się z nimi złego nie dzieje, porządna skóra no i chyba nie są jakoś ultrapancerne.
Dzięki za odpowiedź. Też zastanawiam się nad Konigsami. A gdzie zamawiałaś, jeśli mogę wiedzieć?
W Mustangu. Przez internet, ale super mi doradzili telefonicznie. 🙂
Weiderowa,, również mam konigsy favorit z zamkami, używane codziennie od ponad 3 lat i po tym czasie skóra jest w idealnym stanie, jedynie zamki kilka miesięcy temu wymieniałam 😉
deborah   koń by się uśmiał...
02 marca 2016 21:47
jak tu nie kochać Hippica...

po 3 latach użytkowania padł mi zamek w oficerkach. Odesłałam, poprosiłam o wymiane zamka. Ponieważ nosy były już matowe i skóra dawno przestała być licowa poprosiłam o wymianę przedniej części buta.

Dostałam oficerki z nowa wkładką, podeszwą, nowym zamkiem i zatrzaskami.
Wyglądają niemalże jak nowe.

no uwielbiam ich.

deborah Śliczne, jaki to model? :kwiatek:
deborah   koń by się uśmiał...
03 marca 2016 16:59
zamawiałam opisowo ale bazowałan ma modelu Paris..
Czy ktoś z forumowiczów ma oficerki firmy Felix Buhler? Chciałam się zorientować jak wypada rozmiarówka - wypadają zawyżone/zaniżone?
Chestnut
Ja mam. I sa zawyzone. Normalnie nosze rozmiar 38, a te mam 37 i sa minimalnie za duze. Na dokladke to super tight i tez nie opinaja mi lydki jakos strasznie mocno.
Zamówiłam sobie oficerki z niższej pułki do codziennych treningów, konkretnie HKM SPAIN sznurowane, kolor brązowy, wersja krótka/standard. Dorzucam foty gdyż sama szukałam jakiś zdjęć przed kupnem w internecie i na volcie, a nie znalazłam.
Może komuś posłużą 😉
Póki co mega sztywne i wkurza mnie, że tak odstają przy kolanach, mam nadzieję, że się wyrobią i bardziej dopasują.
Kolor to bardziej czekolada, niż to co jest tu na zdjęciach  🙄




malinowaa   Życie zaplątane w końską grzywę...
16 marca 2016 19:50
dairoroxi a one nie są na Ciebie za duże w łydce, dlatego odstają przy kolanach?
malinowaa gdyby były mniejsze (pomijając kwestie, że nie robią krótkich/wąskich ) to nie dałabym rady zapiać zamka 😉
Darioxroxi
Moje Felixy Buhlery sa podobne, ale leza zdecydowanie lepiej. Te jakos brzydko odstaja... :/
Tak z ciekawosci, ile kosztuja te hkmy? 
KaNie liczę na to, że skóra trochę odpuści i bedzie znośnie, bo tak sztywnych oficerek to  jeszcze nie miałam ... Cena to tak z 680 zł , dokładnie nie pamietam
Skora na pewno pusci. Moje zaczely byc wygodne po miesiacu uzywania. Tyle ze uzywalam codziennie na kilka koni.  Ale mnie bardziej gryzly w okolicy sciegna Achillesa . Pod kolanem lekko, ale szybko siadly  i zaczely byc tam spoko. Poczatkowo wcale ich nie zapinalam do konca.


Swoja droga ostatnio bylam w Krämerze... i widzialam moje oficerki w kolorze whisky. Aktualnie mam ciemno brazowe, ale za 2-3 miesiace kupie identyczny model , ale w nowym  kolorze <3 🙂😉)
Hermes   Może i mam podły charakter, ale za to dobre serce.
16 marca 2016 22:53
A ja jutro zawożę swoje oficerki, bo petrie chce je zobaczyć 😵 mam nadzieje ze sie bedą streszczać, bo nie mam butów zastępczych..
arivle   Rudy to nie kolor, to styl życia!
23 marca 2016 15:10
Hermes, dawaj znać jak to się wszystko skończyło!

A do mnie dotarły długo wyczekiwane De Niro Giotto w kolorze Brushed Black. Są piękne! W związku z tym na dniach mam zamiar zamówić kolejną parę  😜

No to się chwalę  😍



arivle, naprawdę śliczne! To jest lakier?
Sporo znajomych mówi, że De Niro szybko stają się "kapciowate", ile w tym prawdy, wie ktoś?
Hermes   Może i mam podły charakter, ale za to dobre serce.
23 marca 2016 17:10
Nie uznali reklamacji.. Stwierdzili, ze tak sie skóra zużywa i ze skoro są białe to moge sobie je pasta smarować
Dworcika   Fantasmagoria
23 marca 2016 17:43
Hermes, powiedz, że żartujesz 🤔
dairoxroxi, też mam HKM'y (Italy) i na poczatku identycznie odstawały i też były sztywne (nie dało się w nich chodzić - od razu pęcherze na piętach). Mam je ponad pół roku, użytkowane na jednym koniu ok 3 razy w tyg, więc suma sumarum niewiele a już od jakiegoś czasu się ładnie wyrobiły i nic nie obciera. Niestety odstają przy kolanach nadal, choć już nie tak bardzo. Jeśli chcesz, podrzucę zdjęcia 😉.
arivle, łał! bardzo eleganckie! 😍
Hermes, mnie by aż korciło, żeby takie zachowanie firmy nagłośnić.. 🤔
Hermes   Może i mam podły charakter, ale za to dobre serce.
23 marca 2016 19:30
Niestety nie żartuje, jednak nie ustąpiłam i poprosiłam Panią z pasika zeby napisała im jeszcze raz i ze to jest niepoważne z ich strony. Bede sie ubiegać o zwrot kasy w takim razie, bo takiego gowna za przeproszeniem nie chce sportem.
Ciekawe, ile mają takich reklamacji (bo wygląda na to, że powinni mieć całkiem sporo...). Cóż, z moimi się odpukać nic nie dzieje, ale po tym, co napisałaś, już wiem, że jak będę zamawiać kolejne oficerki, to na pewno nie od nich... Zresztą pewnie jeszcze trochę takich reklamacji i nastawienia firmy i dystrybutorzy się powycofują ze współpracy (zresztą część sklepów w PL chyba już rezygnuje?). Po co mieć opinię, że się sprzedaje badziew?

arivle, są prze-przepiękne! 💘 Dobrze, że moje oficerki się nie wybierają na żadną emeryturę, bo bym właśnie składała zamówienie na takie same. 😵
xymena jeśli mogłabym prosić  :kwiatek:
arivle, jestem pod wrażeniem! To lakier na całości?
Hermes, jestem zszokowana. Moje petrie wyglądają ładnie, ale używam ich tylko na zawody (co prawda już trochę tych dni zawodowych było 😉). Ale przez to, co piszesz, następnych petrie nie zamówię.
arivle   Rudy to nie kolor, to styl życia!
24 marca 2016 10:31
Olson, anai, to nie lakier tylko skóra polerowana 🙂

sumire, xymena, cieszę się, że się podobają 😍

Olson, co do kapciowatości, mamy w stajni kilka de niro, zarówno skokowe jak i ujeżdżeniowe i nie jestem pewna czy rozumiem o czym mówisz. Generalnie są dosyć miękkie i elastyczne w tej części na stopie i w okół kostki - bo cholewka jest sztywna. I faktycznie nie trzymane w prawidłach tylko luzem wyglądają nieciekawie, ale trzymane w prawidłach są super. I nawet te, które za mocno siądą trzymane bez prawideł na nodze wyglądają bardzo dobrze. Ale coś za coś, dzięki tej elastycznej skórze w tych miejscach są bardzo wygodne praktycznie od początku.
arivle, - prze-piękne! Ciekawi mnie jak w praktyce zachowuje się ten zamek od wewnątrz - czy widać go na koniu i czy nie obciera?
keirashara, ale wszystkie ujeżdżeniowe oficerki tak mają 😉. Nic nie obciera i nie widać jak nie odchylisz nogi. Przyjrzyj się ujeżdżeniowym zawodnikom 😉
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się