własna przydomowa stajnia

Moje wpierdzielają i olchę i brzozę i świerka ,sosnę oraz wierzbę. Po za usmarowanymi szyjami od żywicy nic im nie dolega 😉
z wierzbą to jednak lepiej ostrożnie - nie bez powodu zwana jest "naturalną aspiryną", zwłaszcza dla koni wrzodowych to mega zagrożenie.
Moje miały nieograniczony dostęp do wierzby i ani razu nie skorzystały, bo nie miały takiej potrzeby.
Akurat nie mam koni wrzodowych i moje jedzą wierzbę od lat 5 - oczywiście nie jak siano tylko zimą wycinałam im wierzbowe gałęzie do obgryzania. Uwielbiają ją.
Moja zeżarła całą korę z mandżurki. Kobyle nic nie jest, z drzewem gorzej - nie wiem czy przeżyje te pieszczoty 🙂
[quote author=gosiaopti link=topic=19013.msg2503811#msg2503811 date=1456609434]
Jeśli ta gałąź ma mniejsze gałązki to nie polecam, bo łamią się na ostre części i mogą poranić konie.

Bzdury totalne

[/quote]

Cienkie gałęzie topoli, ale już zdrewniałe łamią się na ostre kawałki. To fakt, a nie bzdury totalne. Takie ostro zakończone patyki mogą poranić konie, widziałam to na własne oczy w jednej ze stajni.
Jeśli dairoxroxi dajesz gruby konar to ok, nic się nie stanie.
Czy ktoś może polecić mi jakąś sensowną i dobrą wagę do odważania siana?
Kupiłam zwykłą sprężynową w zeszłym roku i poległa - dziadostwo takie - na skali do 20 czy 25kg, kostki nie aż tak ciężkie a sprężyna i tak się sporo wyciągnęła i z ważenia nici 🙁
Polecam wagę platformową. Elektroniczna magazynowa. Do 150 kg mozna uzywaną kupic ponizej 200 złotych
No trochę za wysoka dla mnie kwota jak na wagę do użytku domowego 😉
Normalnie to waga nie jest potrzebna do karmienia koni, ale kontrolnie można sobie coś tam zważyć. Ja używam sprężynowej, ogólnie dostępnej niemieckiego producenta. co by nie robić kryptoreklamy 😉
Ja odważam siano 😉
Cobrinha Ale Ty jesteś "odważna"  🙂  A tak na poważnie, to czemu odważasz?
Tak w temacie siana ktoś chce oddać. Ja nie potrzebuję i jestem daleko, ale może komuś się przyda? http://olx.pl/oferta/siano-i-slome-CID757-ID7Qm2B.html#38b636e8a1
Bo mi inaczej zbyt "puchną" haha no i jak mnie nie ma, to wiem że dostaną tyle co trzeba 😉
Cobrinha, TU poszukaj jakiejś platformówki 🙂
Ile mozna sobie zażyczyc za boks w przydomówce 60 km od Warszawy? Codzienne sprzatane w boksach, siano cały czas dostęp, konie na duzym padoku, w sezonie pastwiskowym łąki, ew wiata na całodobowe padok. Opieka 24 ha, wszelkie zabiegi dodatkowe w cenie, karmienie min 2xdzień.
Jakas tam trawiasta ujezdzalnia, kilka przeszkòd i kupa terenòw w okolicy

Dojazd autobusem około 1 h.

Patrząc na ceny i jakość pensjonatów w okolicy stolicy, to mam mieszane uczucia... bo albo koszt 700 - 800, niekoniecznie dostep do siana na padokach, okrojona ilosc siana, np kostka dziennie taka 10 - 12 kg, ew jak ktos chce siano na padoku to musi dokupić np balot miesiecznie (ceny różne ale okolo wawki okolo 100zł/szt)
Cobrinha Ja też waże. Miałam 2 wagi. I najlepsza bo dokładna z dużym zaczepem to waga na ryby kupiona w decathlonie. 😀 Dobrze się z niej czyta bo ma fajną okrągłą tarcze i chyba koszt maks do 20 zł ,ale coś mi świta ,że mniej. Mam ją 3 lata.

Ja też waże siano ,a zaczęło się to od tego ,że kupiłam chudziaka ,którego musiałam odkarmić. Zalecenie weterynarza było ważenie wszytskiego co dostaje jeść. (różne siano ma różną objętość i wagę) Mam swoje dawki. Chyba też mniej się marnuje 😉
elena111, mówisz o tej?

Sprężyna Ci się nie rozciągnęła? bo moja sprężynówka niestety tak się właśnie zepsuła 🙁
Cobrinha, widocznie za dużo dawałaś im jeść :P
haha i za często ;P
Tak to dokladnie ta. 🙂 Nie rozciągnęła sie. Nie pakuje więcej niż 8 kg. Ale kostki po 15kg tez wazylam. Jak dla mnie jest super.🙂
Megane, 800 - 1000 to taka cena w sam raz jeśli warunki faktycznie są takie jak opisujesz, bo za więcej ludzie oczekują już apartamentu - i ja im się nie dziwię. Mówisz o opiece 24-godzinnej. Stajnie są monitorowane? Czy na miejscu ktoś jest na noce? Wszystko wpływa na cenę. Rodzaj padoku, jakość siana i ściółki, dostępność wybiegu i ujeżdżalni, ilość pracowników, wyszkolenie pracowników, możliwość dostosowania się do indywidualnych potrzeb klienta, bliskość kowala i weta. Podlicz sobie koszta wszystkiego, co chcesz zaoferować koniom i ich właścicielom, koszt ubezpieczenia, podstawowych rachunków, opłacenia pracowników, podziel przez ilość koni które spodziewasz się przyjąć i wyjdzie ci podstawa którą musisz wziąć. Porównaj tą kwotę z pensjonatami które oferują podobne warunki. Reszta to twój zarobek za dopilnowanie tego wszystkiego i ten radzę policzyć na spodziewane godziny pracy 🙂
Dziewczyny - rozmawiałyśmy kiedyś (kwagga, angel i nie pamiętam kto jeszcze) na temat kosztów budowy stajni przydomowej. Mam projekt 3 boksowej angielskiej - 35m2 z zadaszeniem ok. 1,5 m z przodu, Konstrukcja szkieletowa - obicie deskami zew i wew. Trzy pary drzwi dwudzielnych, okna w każdym boksie, w większym po dwie sztuki. Zadaszenie blacha trapezowa. Dostałam wycenę 13 300 zł już z montażem. Do tego dojdą mi własne koszty podłoża (wylewka/kostka brukowa). O ile wykonanie nie okaże się jakieś trefne .. chyba brać nie wybierać, co nie? Zwłaszcza, że mam konia do rehabilitacji i zależy mi by w miarę szybko ją do siebie ściągnąć.
A firma nie ma zdjęć / obiektów którymi już może się pochwalić by ocenić co to jest? Ceny za tego typu domki ogrodowe to w zależności od firmy i metrażu od 5 do 20 tysięcy - z położeniem dachu, wstawieniem okien, drewnianymi podłogami, antresolką. Przy wewn. obiciu zwiększa się ilość materiałółw i pracy. Z mojego przelicznika wychodzi całkiem odpowiednia, oszczędna cena.
Na_biegunach   "It's never the horse - it's always you!" R. Gore
10 marca 2016 06:03
Blacha jest strasznie głośna w czasie deszczu. Nie wiem jak onduclair (przeźroczysty falowany plastik na pokrycia dachowe), wydaje mi się że jest cichszy. W wiacie dodałam z tego 'okna' za zimę. W następnej może wypróbuję na części dachu. Ściany i dach są zrobione z europalet. Dolny rząd w części do której konie mają dostęp ma zabezpieczone szpary dodatkowo dobitymi deskami.
Na_biegunach, blachę można skutecznie wygłuszyć
Ondulina jest nietrwała, po kilku latach się odkształca 🙁
Plastik na dach? Może jako świetlik...
Dziewczyny - rozmawiałyśmy kiedyś (kwagga, angel i nie pamiętam kto jeszcze) na temat kosztów budowy stajni przydomowej. Mam projekt 3 boksowej angielskiej - 35m2 z zadaszeniem ok. 1,5 m z przodu, Konstrukcja szkieletowa - obicie deskami zew i wew. Trzy pary drzwi dwudzielnych, okna w każdym boksie, w większym po dwie sztuki. Zadaszenie blacha trapezowa. Dostałam wycenę 13 300 zł już z montażem. Do tego dojdą mi własne koszty podłoża (wylewka/kostka brukowa). O ile wykonanie nie okaże się jakieś trefne .. chyba brać nie wybierać, co nie? Zwłaszcza, że mam konia do rehabilitacji i zależy mi by w miarę szybko ją do siebie ściągnąć.


To bardzo tanio. Widziałaś jakieś ich gotowe projekty? jaka grubość desek ? mnie dwa boksy 4x3 z zadaszeniem 3,5 m wyszło +-20 tys z własną robocizną i jednym konstruktorem (wziął 1000 zł). dach mam z desek na to papa a na zadaszeniu ondulina, a deski 3 i 4 cm.
Akatash, jak często wymaga naprawy? Ja mam obecnie papę i zaczynam ją przeklinać. Nic tylko wiszę na dachu i naprawiam.
Luna_s20 no powiem szczerze że łatalismy już z 5-6 razy , po ostatnich upałach mocno oberwała . w tym roku położymy onduline na resztę dachu bo mężu tez już przeklina 😉
Zaczynam rozważać podniesienie dachu pod większy skos i położenie gontów bitumicznych. Niby jeden pies ale za to jaki efekt :3 Ale poczekam niech odezwie się ktoś, kto już ma, bo opinie są najróżniejsze i to wśród budowlańców. Jedni mówią że max 3 lata, inni że poleży 7-8. A biorąc pod uwagę właśnie jakie problemy mam teraz z papą, w ogóle tej dachówce nie ufam. Tylko tęskno patrzę na stajnię / altanę / domek każdego kto już ma.
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się