WAŻNE! ARABY petycja PRZECIW ODWOŁANIU A.Stojanowskiej, J.Białoboka i M.Treli

Natomiast dla mnie wszystko zaczyna być jasne ...czwóreczka zaczęła aferę ale  to co sie dzieje obecnie świetnie oddaje  program na następne lata czyli wybitne jednostki niszczyć rownamy wszystko do zera miernota zwycieza
....................  to co sie dzieje obecnie świetnie oddaje  program na następne lata czyli wybitne jednostki niszczyć rownamy wszystko do zera miernota zwycieza


Dokładnie, już ten film gdzieś był grany  ??? :/
Ano tak, są forumowicze którzy się nie udzielają, tylko petycje podpisują i listy wysyłają - chociaż nie wierzę, żeby to coś dało -bo co tu więcej powiedzieć? To, że w rozmowie ze znajomym lekarzem, człowiekiem inteligentnym, dowiedziałam się, że owszem, zmiany są absurdalne, zarzutów co prawda nie rozumiem, ale fakt faktem, to że Trela udzielał wywiadu z Abu Dhabi "daje do myślenia"  :zemdlał:. Niestety, nawet wśród "nas, koniarzy" uważam, że dużo ludzi nie ogrania tematu. Mnie coraz to bardziej niepokoi fakt, że jeśli Ci ludzie dokonują takich ewidentnych (jak dla mnie) manipulacji w dziedzinach które bądź co bądź ogarniam, to co się dzieje w innych którymi się do tej pory specjalnie nie interesowałam i na które nie jestem w stanie spojrzeć obiektywnie - z pewnością podobnie. A to jest straszne. Z resztą obecna demokracja to też jest przekręt i manipulacja - głosuję na tego bo tamtemu źle z oczu patrzy (na plakacie), bo rodzina na niego głosuje,  bo przyznają mi pieniądze, bo ... w zasadzie nie wiem dlaczego. Działania 95% polityków są działaniami bez myślenia o przyszłość. Dla nich przyszłość to perspektywa czasu do przyszłych wyborów a w tym okresie czasu, faktycznie nie da się niczego sensownego dokonać.
wklejam link do listu otwartego do prezydenta Andrzeja Dudy
może jeszcze komuś się przyda

http://equista.pl/editorial/1126/manifestacja-w-obronie-panstwowej-hodowli-koni-czystej-krwi-arabskiej-list-otwarty
Ano tak, są forumowicze którzy się nie udzielają, tylko petycje podpisują i listy wysyłają - chociaż nie wierzę, żeby to coś dało -bo co tu więcej powiedzieć? To, że w rozmowie ze znajomym lekarzem, człowiekiem inteligentnym, dowiedziałam się, że owszem, zmiany są absurdalne, zarzutów co prawda nie rozumiem, ale fakt faktem, to że Trela udzielał wywiadu z Abu Dhabi "daje do myślenia"  :zemdlał:.


Co Ci daje do myślenia,, że cała trójka już na drugi dzień rano w sobotę, po tym feralnym piątku otrzymała  propozycję pracy? Po z tym patrząc  wstecz na historię, jedynym krajem który nie uznał traktatów rozbiorowych( z tego co się orientuję do dnia dzisiejszego) była Turcja, bądź co bądź kraj islamski.  Podczas rzezi polskich oficerów po bitwie , pod Batohem ,  uratowało  się z tego cześć,  tylko dzięki  Turkom, mnin. Stefan Czarnecki, a mordowali nas z wielką przyjemnością kochani bracia w wierze Kozacy. zginęło wtedy kilka tysięcy polskich oficerów. Hodowla koni to ta część Świata, która jest apolityczna, i działają ponad polityczne zasady, przynajmniej jeszcze w hodowli koni arabskich.
chyba mnie źle zrozumiałaś -nie daje mi do myślenia tylko jemu. Osobie rozumniej, który niby widzi absurb w całej tej sytuacji, ale pozostaje mi takie to ale "do myślenia". Chodzi  mi o to, że ludzi pomimo faktów będę rozumieli wszystko jak chcą i doszukiwali się jakiś konspiracji i nie wiadomo czego.
m.indira   508... kucyków
28 lutego 2016 12:01
ja już napisałam że ani manifestacje ani podpisy nic nie dadzą, nikogo z rządu to nie obchodzi co i gdzie i jak ma sie do ich decyzji, zrobią i tak co będą chcieli... nic tego nie zmieni, no chyba że ktoś znajdzie haka na jedynego słusznie panującego i trochę go postraszy, ale to raczej nie za tej kadencji...
zastanawia mnie co innego, a mianowicie to co tak naprawdę sądzą o swoim powrocie na stanowiska odwołani, p. Trela wypowiedział się jasno, że do tej samej rzeki się nie wchodzi dwa razy...
więc dla kogo te manifestacje i listy w których najbardziej walczy sie o Janów ?
titina, propozycje pracy wcale mnie nie dziwią. To są takie nazwiska, że pewnie dziś mogą spokojnie wybierać w ofertach. I to mnie najbardziej szokuje - pozbywanie się skarbnicy wiedzy, specjalistów najwyższej klasy wykształconych w tych obiektach.
Partia, która tak głośno krzyczy, że kształcimy ludzi, którzy później wyjeżdżają na zachód za pracą. Biją się o elektryka, lekarza czy ślusarza a nie widzą, że sami niszczą dziedzinę, która rozsławia Polskę.

Nie wierzę, że jest to wynik ignorancji czy głupoty. To celowe, świadome działanie na szkodę tych obiektów. Od kilku lat wiedziałam o apetycie na te miejsca. Za poprzedniej władzy miałam pewność, że mimo silnej pokusy nikt się nie odważy ich ruszyć. Były też działania mające na celu uchronić te miejsca, niestety zbyt opieszałe. Czas się skończył a nowa władza nie ma tych zahamowań.

m.indira w dwóch celach:
1) pokazać, że widzimy co się dzieje i nie będziemy cicho
2) jeśli umieścić tam nowych zarządców, to niech to będą osoby o możliwie najwyższych kompetencjach, wybrane na zasadzie konkursu a nie kolesiostwa.
m.Indira przesledz prosze watek. Byla juz rozmowa w tym temacie, wszystko zostalo powiedziane.
Dodam tylko na marginesie, ze pan Trela zapytany juz po wywiadzie o to, nie powiedzial jednoznacznie, ze posady by nie przyjal.
ja już napisałam że ani manifestacje ani podpisy nic nie dadzą, nikogo z rządu to nie obchodzi co i gdzie i jak ma sie do ich decyzji, zrobią i tak co będą chcieli... nic tego nie zmieni, no chyba że ktoś znajdzie haka na jedynego słusznie panującego i trochę go postraszy, ale to raczej nie za tej kadencji...
zastanawia mnie co innego, a mianowicie to co tak naprawdę sądzą o swoim powrocie na stanowiska odwołani, p. Trela wypowiedział się jasno, że do tej samej rzeki się nie wchodzi dwa razy...
więc dla kogo te manifestacje i listy w których najbardziej walczy sie o Janów ?


Dla Kogo ?
moim zdaniem chodzi o zasady. o pokazanie PISowi że Polska nie jest prywatnym folwarkiem pana Kaczyńskiego. że są gdzieś granice absurdu i głupoty. że nie zgadzamy się na bezmyślne niszczenie wszystkiego w imię jakichś chorych ambicji i kompleksów .

ja nie jestem jakąś szczególną miłośniczką koni arabskich , nie znam ani p. Białoboka ani p. Treli ani p. Stojanowskiej . nie uważam też że prezesi maja pełnić swoją rolę dożywotnio i nie można ich zmienić.

nie zgadzam się na sposób w jaki zostali odwołani i czym zostali zastąpieni . żadnych argumentów, trzy osoby jednocześnie w piątek późnym popołudniem- stare dobre komunistyczne metody

po kilku dniach pojawiają się "zarzuty" ...takie że nie wiadomo śmiać się czy płakać

zapewnienie że do nowych  pożal się boże prezesów zostaną dołączeni "fachowcy" - czyli na miejsce jednego kompetentnego człowieka przyjdzie stado kolesiów i znajomych królika....

jak teraz nie powiemy STOP to kiedy ?????



Ja się tylko zastanawiam, jak ktoś mający nawet słabe pojęcie o koniach, może za argument w dyskusji uważać tego pana bełkocącego przy stoliku????? I uważać, że jedno zdanie wybełkotane przez tego pana uznać za przyczynek do likwidacji hodowli arabów???
Ktokolwiek był na Narodowym Pokazie i aukcji zdaje sobie sprawę, że tak olbrzymiej imprezy stadnina nie jest w stanie sama zorganizować!!! Przed wielu, wielu laty organizowała ale to w siermiężnych latach (wspominanych z rozrzewnieniem zresztą) ale też wtedy pracowników było wielu.
Nie wiem, czy wielu z Was wie, ze obie stadniny do obsługi tak wielkiego przedsiębiorstwa jakim są zatrudniają 50 ludzi?? Mimo, że stadnina nie jest organizatorem Pokazu pracują przy nim wszyscy pracownicy i jeszcze młodzież z Technikum a i tak po są wykończeni.
Zarzut, że stadnina wynajmuje firmę, która organizuje Pride of Poland zapewniając odpowiedni poziom obsługi, luksusowy autokar, wyżywienie, pomoc medyczną no po prostu wszystko jest więcej jak absurdem! Pomijam, że tam przyjeżdżają tysiące ludzi, nawet policja musi kierować ruchem, trzeba zorganizować parking, ochronę, catering, miejsca na handel no wszystko po prostu.
Poraża brak argumentacji zwolenników zmian. A wszystko to intryga sfrustrowanych dwóch prywatnych hodowców i niewielkiej grupki im pomagających....Także tych, którzy chcieliby organizować Pride of Poland....
Ja się tylko zastanawiam, jak ktoś mający nawet słabe pojęcie o koniach, może za argument w dyskusji uważać tego pana bełkocącego przy stoliku????? I uważać, że jedno zdanie wybełkotane przez tego pana uznać za przyczynek do likwidacji hodowli arabów???
Ktokolwiek był na Narodowym Pokazie i aukcji zdaje sobie sprawę, że tak olbrzymiej imprezy stadnina nie jest w stanie sama zorganizować!!! Przed wielu, wielu laty organizowała ale to w siermiężnych latach (wspominanych z rozrzewnieniem zresztą) ale też wtedy pracowników było wielu.
Nie wiem, czy wielu z Was wie, ze obie stadniny do obsługi tak wielkiego przedsiębiorstwa jakim są zatrudniają 50 ludzi?? Mimo, że stadnina nie jest organizatorem Pokazu pracują przy nim wszyscy pracownicy i jeszcze młodzież z Technikum a i tak po są wykończeni.
Zarzut, że stadnina wynajmuje firmę, która organizuje Pride of Poland zapewniając odpowiedni poziom obsługi, luksusowy autokar, wyżywienie, pomoc medyczną no po prostu wszystko jest więcej jak absurdem! Pomijam, że tam przyjeżdżają tysiące ludzi, nawet policja musi kierować ruchem, trzeba zorganizować parking, ochronę, catering, miejsca na handel no wszystko po prostu.
Poraża brak argumentacji zwolenników zmian. A wszystko to intryga sfrustrowanych dwóch prywatnych hodowców i niewielkiej grupki im pomagających....Także tych, którzy chcieliby organizować Pride of Poland....


W deseczkę, nic dodać , nic ująć .
berula, ja jednego roku przyłożyłam swój palec do organizacji. Nie wiem o co absurdalne zarzuty, bo tak to było rozegrane, że nie zarobiłam, ba dołożyłam noclegi i wyżywienie na własny koszt.
Wiecie co? Oglądając dzisiaj wywiad p. Marka Treli w TVN24 poczułam się naprawdę dumna, że należę do środowiska koniarzy i arabiarzy, bo niewiele znalazłoby się takich grup, które swoim uporem doprowadziłyby do takiej rozmowy na żywo - krótkiej bo krótkiej, ale w całkiem niezłym czasie antenowym. Chciałam naprawdę podziękować wszystkim, którzy dołożyli chociaż małą cegiełkę do całej akcji, czy podpisując petycję, czy stojąc pod Torwarem, bo fakt, że mówią o nas w telewizji jest naprawdę ogromnym sukcesem, i strasznie mnie to wzruszyło. DZIĘKUJĘ!
Kiedy w piątek późnym wieczorem dotarła do mnie ta wiadomość byłam załamana... Przede wszystkim cała groza sytuacji stanęła mi przed oczami a i zdałam sobie sprawę, że cały mój świat, który tak kocham się skończył... W tym wszystkim, obawiałam się jednego: ciszy. Zdawałam sobie sprawę, jak mało jest koniarzy a wśród nich, jak mało jest arabiarzy. I wiedziałam, że trzeba zrobić wszystko, aby nagłośnić tą sprawę (później dowiedziałam się, że specjalnie zrobiono to tak szybko aby sprawa Wałęsy przykryła te dymisje), żeby nie odbyło się to w ciszy gabinetu. Pisałam i wielu innych do każdego, kto przyszedł nam do głowy. I to sie udało. Przynajmniej Prezesi nie odejdą w ciszy..
Ja od początku dziękuję wszystkim, którzy poparli nasz protest. Szczególnie Wam, tu na re-volcie, gdzie arabiarzy jest niewielu a tak wielu z Was zrozumiało na czym polega cała ta sprawa i poparło protest. I mimo, że nie wierzę w sukces to ważne jest coś innego: że nie poddaliśmy się bez walki. Dziękuję  :kwiatek:
Wielkim minusem całej tej sytuacji jest postępowanie i myślenie grupy arabiarzy. Bo gdyby to tylko politycy rozwalali hodowlę, jeszcze może byłoby to zrozumiałe. Ale ludzie hodujący araby???  🤔wirek:
Ja mam wciąż nadzieję.
Pamiętacie odwołanie i powołanie nowego szefa Komendy Głównej Policji ( tak to się chyba nazywa). Z jakim impetem przejął stanowisko, co się działo w mediach, jaki był pewny siebie?? Wiemy też , że stanowiska nie piastował długo ( zjakiegoś tam powodu, który mógł wcale nie wypłynąć). Może będzie podobnie.
Cóż... mnie tylko zadziwia jedno, że na zwykłą pracę choćby na kasie, to trzeba mieć jakieś doświadczenie, a tutaj gdzie potrzebna jest duża wiedza, doświadczenie, to na stołek dostał się ktoś, kto nigdy się tym nie zajmował i nie miał styczności. Dziwny ten kraj...
no właśnie. W sumie, to każda z nas mogłaby zostać nowym prezesem, jak się popatrzy na nowego dyrektora Janowa...
Wczoraj pod Torwarem chodzila plotka, ze pan gargamel gdzies sie tam krecil podczas manifestacji ale widocznie bal sie ujawnic, bo nikt go nie widzial 😀
Obejrzałam sobie posiedzenie komisji rolnictwa, m.in. Świat Koni to podlinkował w jednym z artykułów.
Jeżeli jeszcze miałam jakąkolwiek nadzieję, że coś zdziałamy, to ją straciłam.
Za to poziom, za przeproszeniem, pie***lenia odstawiany przez posłów PiS-u przekracza najśmielsze wyobrażenia. Nie mają pojęcia o pojęciu pojęcia, a bredzą ile wlezie.
dziękujemy wszystkim za poparcie - my arabiarze i miłośnicy wszystkich koni - jeden za wszystkich - wszyscy za jednego :kwiatek: kto przy koniach iwie, że to nieustająca praca i tu nie ma miejsca na ludzi którzy nie hodują koni arabskich w miłości  i z miłości.
  ROMAN PANKIEWICZ – w latach 50. hodowca w stadninie w Albigowej, gdzie urodził się epokowy ogier Bask (Witraż – Bałałajka/Amurath Sahib). W latach 60. pracownik SK Michałów. Autor wielu artykułów na temat historii i hodowli koni arabskich, publikowanych w kraju i za granicą. Spod jego pióra wyszły także książki poświęcone arabom, m.in. „Polska hodowla koni czystej krwi arabskiej 1918-1939” i „Rejestr polskich ogierów czystej krwi arabskiej” (2 tomy: 1944-1983 i 1983-1993).
  https://www.facebook.com/studiosohofilm/videos/527598107266606/
Marek Trela kontynuator hodowli koni arabskich w Polsce Janów Podlaski

http://www.tvn24.pl/wiadomosci-z-kraju,3/byly-prezes-stadniny-odpiera-zarzuty,623219.html


Jerzy Białobok hodowca SK Michałów http://www.echodnia.eu/swietokrzyskie/wiadomosci/pinczow/art/9440443,jerzy-bialobok-wlasnych-dzieci-sie-nie-opuszcza-w-michalowie-zostane,id,t.html
I mimo, że nie wierzę w sukces to ważne jest coś innego: że nie poddaliśmy się bez walki. Dziękuję  :kwiatek:
Wielkim minusem całej tej sytuacji jest postępowanie i myślenie grupy arabiarzy. Bo gdyby to tylko politycy rozwalali hodowlę, jeszcze może byłoby to zrozumiałe. Ale ludzie hodujący araby???  🤔wirek:


Nawet tak nie mów! Walka dopiero się rozkręca... wkrótce wypłynie to i owo...

A my tymczasem mamy wciąż zasypywać władze petycjami i listami otwartymi (online i koniecznie wydrukowanymi z podpisem, pocztą poleconym z potwierdzeniem odbioru) oraz podpisywać petycje - i rozpowszechniać informacje o takiej możliwości nie tylko wśród  koniarzy

Władze mogą sobie na razie ignorować tę falę, ale to wszystko jest rejestrowane i ostatecznie też się liczy

Nie odpuszczajmy tak łatwo, to dopiero jeden tydzień - a zamiast spodziewanej przez rząd ciszy i przemknięcia chyłkiem z tymi zmianami, już cała Polska jest zorientowana w temacie🙂
choć niektórzy są obojętni, a inni nawet popierają, to wszędzie wokół widać jak wielu ludzi z przerażeniem odwraca się od rządu nawet jeśli wcześniej go popierali bo inaczej to sobie wyobrażali.... nacisk społeczny jest coraz większy na cofnięcie tej zmiany

To jeszcze trochę potrwa, ale wygrana jest po naszej stronie  🏇



nie do wiary z jakim ładunkiem pozytywnych emocji ( przynajmniej dla mnie) p. Trela patrzy na Pianissimę....  oskarżać że że umyślnie dopuścił do jej padnięcia to niewiarygodne, absurdalne , chore...
Cóż... mnie tylko zadziwia jedno, że na zwykłą pracę choćby na kasie, to trzeba mieć jakieś doświadczenie, a tutaj gdzie potrzebna jest duża wiedza, doświadczenie, to na stołek dostał się ktoś, kto nigdy się tym nie zajmował i nie miał styczności. Dziwny ten kraj...


to w tym wszystkim jest najlepsze

Kolega nie moze zaczac wyuczonego zawodu, bo wszedzie musi miec minimum rok doswiadczenia..  😵
..teraz to chyba już snuje teorię spiskowa ale tak mi przyszło do głowy....może śmierć Pianissimy byłaby komuś na rękę? A nieobecność pana Treli była bardzo na rękę? Pieniądze potrafią wiele....
Gdzie mogę dostać link do listu w formacie PDF do prezydenta premiera i prezesa?
Dziwię się dziewczyny głosujące na PiS, ze wypowiadacie się w tym wątku i krytykujecie te zmiany... Przecież same tak naprawdę zdecydowałyście o tym, czemu teraz wylewacie tutaj swoje żale? Smutne.
A smutne to nie jest czasem odmawianie komuś wyrażania własnego zdania ze względu na poglądy polityczne?
Atea, nie, dlaczego? Przecież w tych absurdalnych odwołaniach poprzednich prezesów i powołaniu nowych nie chodzi o nic innego jak politykę właśnie. Tutaj nie ma żadnego innego zdania niż poglądy polityczne.
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się