Młode Konie

galopada_   małoPolskie ;)
20 lutego 2016 19:01
Donia Aleksandra, Ogierek w ojca zdecydowanie, klacz w matkę 🙂 A malowaniec, którego tym razem nie fociłam to miks 😉
galopada_, piękne  zwierzaki !
Donia Aleksandra, pewnie, że  wrzucaj  filmy

Ja mam z pierwszych  skoków  na dworze :
deborah   koń by się uśmiał...
27 lutego 2016 18:22
anai, ja dziś też pierwszy raz skakałam na zewnątrz... alez to frajda !

Siwego znowu więcej się zrobiło ! Jedziecie do Kwidzyna na jeden czy dwa dni?
anai super się prezentujecie  😍

deborah widziałam zdjęcia, świetnie pracujecie  😜 
deborah   koń by się uśmiał...
27 lutego 2016 18:57
monia, dziękuję bardzo. bez trenera na stałe łatwo nie jest ale filmy i zdjęcia bardzo pomagają weryfikowac błędy 🙂
Wprowadzę do wątku mojego małopolskiego 3 latka- Sokratesa (Huzar- Simena/Kamp, hodowli Wiślany Zakątek).
U mnie od początku roku, pracujemy z ziemi (podstawy, lonża, zabawy na przeszkodach terenowych typu bankiet, początek pracy na długich wodzach) wsiadanie planuję na czerwiec-lipiec. Kapitalny koń, nie chce zapeszać ale to chyba będzie koń mojego życia  💃
kasiakliczkowska, miło widzieć kolejnego Huzara w wątku 🙂 Przypomnę się zatem z moim Huzarowym zaraz-pięciolatkiem 🙂 Zdjęcie sprzed 3 tygodni, z wyjazdu na czworoboki otwarte w Aromerze. Z tygodnia na tydzień pracuje nam się coraz lepiej. Nie bez znaczenia jest tu zmiana stajni, gdzie koń odżył psychicznie, wyciszył się i dzięki temu szybciej progresuje. Ale mimo że grzeczny, to czasami pokazuje charakterek  😁 Pomału odbijamy się też od ziemi i na wiosnę liczę na pierwszy start w zawodach skokowych  💘

p.s. nierówna grzywa - echo poprzedniego lata i wytarcia się od kaptura derki siatkowej 🙁
galopada_   małoPolskie ;)
28 lutego 2016 20:41
sonatka, skąpisz Davcia!
kasiakliczkowa - fajny koń, trzymam kciuki za rozwój 🙂

Ja po kolejnej przerwie (deszcz i błoto zamiast podłoża..) znowu odpaliłam fury i ostatnie 3 dni coś tam jeździłam/lonżowałam. Gniada wczoraj zaliczyła bunta, z gatunku takich do zduszenia w zarodku (nosi ją wiosennie... 😁 ), za to dzisiaj po mojej wczorajszej interwencji koń anioł i pomimo, że wiadomo jak to po przerwie, fizycznie na razie trzeba ją wdrożyć, to miała dziś wzorowe nastawienie do pracy i wyjątkowy spokój w głowie  😎 W weekend chcę ją nagrać w korytarzu. A krówka... heh, dalej na lonży jest rodeo jak na filmach, ale pod siodłem się dziewczyna kontroluje, nawet zaczyna być skrętna 😁 Natomiast jest to najdziwniejszy koń jakiego spotkałam, ona sie zachowuje jak pies, w ogóle co ona wyczynia jak sie spoci po jeździe i się ją puści na padok...tarza się jak opętana, rzuca się w drzewa, siada i drapie jak pies.... no komedia  😁 i tylko jak jest mokra ma takie fazy. Strasznie z niej towarzyski koń swoją drogą, nie mogę przeżyć że ktoś ją tak sknocił na wstępie.
Błagam, niech już nie pada i będzie dobre podłoże, bo one muszą regularnie chodzić, jeśli będą mieć jeszcze jedną przymusową przerwę, po której znowu będę je musiała reaktywować, to oszaleję  😵
sonatka, branka, dziękuję 🙂 sonatka on widzę też taki delikatny i szlachetny typ jak mój 🙂 wrzuć jakieś zdjęcia "całego" konia 🙂
deborah, frajda wielka! Aż ciężko mi było wrócić na halę w sobotę rano, jak podłoże przymarzło 😉 A do Kwidzyna jedziemy na sobotę tylko.
kasiakliczkowska, bardzo fajnie wygląda, ile ma wzrostu?
branka, uśmiałam się pod nosem czytając Twój opis wyczynów łaciatej 😉 to faktcyznie musi ciekawie wyglądać, takie tarzanie się i drapanie bez opamiętania.
sonatka, cudnie wygląda! Trzymam kciuki za pomyślne rozpoczęcie startów! (a kiedy planujesz zawody, bo wiesz, wiosna tuż tuż 😉 ?)

My dziś po mega pozytywnym treningu. Na hali ćwiczyliśmy gimnastykę i to na mniejszych wysokościach, więc dzisiejsze przeszkody skakane z wolnej ręki bez pomocy w postaci drągów (według dziurek w stojakach 125-135) zrobiły na mnie... wrażenie. Udało się tylko raz nie wytrzymać nerwowo, konisko skakało jak szalone  😍

anai super !! a gdzie wy macie śnieg ? Kurcze tylko u nas tak biało  😤


Rudzik pozdrawia  :kwiatek:

monia, jaki śnieg? Na pomorzu śnieg szybko znika, za mocno wieje 😉 Ależ rude się błyszczy!
U nas śniegu masa, nawet autem cięzko wyjechać .  Wkurzam się bo mam młodą do roboty i 3latka i nie mam jak . 
kasiakliczkowska, co to za czaprak na młodym? Caball glamour? Od dłuższego czasu noszę się z zamiarem zamówienia granatu z brązowym obszyciem, ale że również mam gniadego, to sądziłam, że będzie zlewał się z sierścią. Ale wygląda super! Jestem zakochana 🙂 Konik też niczego sobie 🙂
anai dzięki. Nie jest (na razie 😉) duży- nie chciałam wielkoluda, bo sama  jestem mała. Myślę, że do 165 dobije. Nosi teraz derki 135, ale niektóre są już "na styk".
kenna tak, to Caball glamour 🙂 tylko zdjęcie moją starą Nokią (nie smartfonem) więc nie oddaje "blasku". ja uwielbiam kombinację granatu i brązu- mam od nich też taką podkładkę pod pas do lonżowania i od niedawna dla męża m.in. pad classic wszechstronny w tych samych barwach (z tym, że na siwego, na razie takiego pieprz-sól 😉 ). Uwielbiam czapraki od nich.
Przedstawię swojego drugiego dzieciaka 🙂 Czador - w czerwcu będą 4 lata, od listopada trochę się lonżowaliśmy, od jakichś 3 tygodni jeździmy  👀 
Póki co jest przerażająco bezproblemowo  😁 Dzisiaj zaliczyliśmy pierwszy galop  😜
wersja letnia


i bardziej aktualna 🙂


pozdrawiamy🙂
Ja mam chyba zimową depresje...
Moje dwa młodziaki są niechętne do pracy 🙁 kiepsko nam ostatnio idzie
anai nie zaglądałam do wątku i umknęła mi Twoja wypowiedź.


Widać że zdecydowanie służy jej regularna robota. Coż za odkrycie 😂 Zdarzają się tygodnie, że nie mogę wsiąść te 4 razy  i  niestety Cykadę roznosi wtedy. Dośc mocno nam schudła przy zajazdce , odkarmiamy i nie bardzo mam jak obciąć pasze. No ale.... 
Wczoraj skakałayśmy  mini parkur z samych kopert 😉  Zamiast skakać  środek  krzyżaka wolała w najwyższym punkcie . Ehh fajne stworzenie 😀
ae Witamy w wątku ! owocnej  pracy życzę 🙂
monia a jak Wam robota idzie?  jakieś plany na sezon?


Donia, to ona tak dyszy?
Donia czy nie jest tam za grząsko ? Wygląda jak na plaży  🤔
lusia722   poskramiacz dzikich mustangów i jednorożców
03 marca 2016 14:39
naovika polecam w teren po prostej przez jakiś czas
ancyk0991 tak jak rozmawiałyśmy. Sama nad tym myślaam i będę ją badać w kierunku rorera.  Zobaczymy co wyjdzie.
naovika polecam temat o podłożach. Możesz tam sobie wszystko na temat tego placu poczytać, a także tego co będzie z nim robione.
ae fajne siwe, ile ma wzrostu ?

naovika A kto teraz nie ma depresji  😁

donia Masz aktualne foty konia.?  😉  Co do planów na ten rok to nic specjalnego. Młodą szykuję do MPMK, rude pojechało w trening bo ja mam za słabe nazwisko żeby pokazać konia. Ostatnio stwierdzili, że koń nieekonomicznie skacze.
Najważniejsze, że nowy jeździec jest bardzo zadowolony i stwierdził, że koń bardzo dobrze zrobiony . Więc urosłam trochę bo w końcu ktoś docenił moją pracę  😜
ps. młoda z wczoraj, po przerwie zimowej  😉
Donia Aleksandra dzięki  :kwiatek:
monia maluszek - obecnie ok 153-4. Może jeszcze trochę podrośnie 🙂

Przy okazji zapytam.  Kupiliśmy ostatnio 6letnią klacz - chodzi w zaprzęgu, były właściciel twierdzi, że pod siodłem nie chodziła.
Podejrzewamy, że gość często podnosił na nią rękę, bo nie przepada za jakimkolwiek dotykiem, od razu jest reakcja obronna, próby kopania, wiecznie skulone uszy przy czyszczeniu, choć powooooli się przekonuje, że człowiek może też pogłaskać i podrapać  🙄
Wzięliśmy się powoli za zajeżdżanie. Sam fakt siodła i jeźdźca na grzbiecie bez problemu. Jednak zdarza jej się na łydke zareagować zatrzymaniem, delikatnym podrzuceniem zadu, skuleniem uszu i kwiczeniem, czasem odwraca głowę z zamiarem złapania za nogę  😜 Nigdy wcześniej nie spotkałam się z takim zachowaniem. Problemy plecowo-siodłowe raczej wykluczamy. Jakieś pomysły, jak reagować na takie humory?
Może ma problemy z kręgosłupem? To mi się odrazu nasuwa gdy koń tak reaguje przy dawaniu łydki
Ae
W swojej pracy spotykam sie z mlodziakami, ktore tak reaguja na 1 jazadach. I poza jechaniem do przodu nic nie robie. Czasem mi trener z ziemi pomaga i pogania konia, ale wszystko w taki sposob, zeby kon nie kojarzyl pracy z czyms zlym, negatywnym, albo dajacym bol. Po paru jazdach i dobrym podejsciu do konia z ziemi, takie rzeczy przechodza. Ofc jesli wykluczylismy problemy z plecami czy zebami.
Dziękuję  :kwiatek: KaNie trochę mnie uspokoiłaś 🙂
Zobaczymy co będzie dalej. Plecy wymacane - nie wykazuje żadnych bolesności, ale sprawdzimy to jeszcze dla świętego spokoju.
Jeszcze trzeba rozważyć sprawy "okołorujowe".
Gillian   four letter word
03 marca 2016 23:35
monia, Ja nie mam! Bo nie wsiadam :p
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się