Reproduktory, nasienie, krycie klaczy - co polecacie ?

Ja się tak rozglądam tylko 🙂 Wiem, że jest Tjungske blisko, na pewno nie omieszkam go zobaczyć ale... to nie jest chyba raczej ogier pod ujeżdżenie. [s]Niezbyt mi się ruchowo podoba... :/[/s]

edytuję. To podobnie nie Tjungske tylko potomek  :P Czemu nigdzie nie ma jego filmu?
Uj ogierow w Pl malo a juz db to tyle co kot naplakal, konie po T ruszaja sie dobrze, jesli chcesz cos bdb ruszajacego to ani sommer ani T tylko cos z zagranicy...
milenka_falbana Miałam styczność z jednym ogierkiem po Sommerhicie. Źrebię poprawne dobrze zbudowane, ale charakter... paskudny. Gryzie, chce kopać nic sobie ma z człowieka, szacunku zero. Jest dopiero roczniakiem więc nie wiadomo jak jego charakter będzie ewoluował. Matka jak i babcia charakter mają jak najbardziej w porządku za to ten maluch, nie wiadomo skąd taki jest. Podsumowując ładny, ale z charakterem 😉
czy ma ktoś jakieś opinie o ogierze xx San Moritz?

Ma ktoś zdjęcia koni po ogierze Noe d'Isle i chciałby się nimi podzielić ? Może być na priv,żeby nie zaśmiecać.
Iszka90, ja moge postarać sie poszukać 😉 mamy kobyle z Kadyn po Noe d'Isle, dobrze zbudowana, fajna z niej matka, niestety ze względu na kontuzje nie zdążyliśmy sprawdzić jej w sporcie, a bardzo szkoda 🙁
Bardzo proszę o kontakt na pw osoby mające lub znające źrebaki po og. KOH - I - NOOR  :kwiatek: :kwiatek: :kwiatek:
Noe d'Isle - szkoda czasu i atłasu - chyba , że wersja ekonomiczna, albo/i stoi u sąsiada.
Z ujeżdżeniowców  chcę w tym roku wypróbować Salvatore Ferragamo - powrót po kilku latach do krajowych ogierów. W boksie obok stoi jeszcze Quantum of solace, ale to wersja na drobne kobyłki.
Rejestr ogierów PZHK 2016r  http://pzhk.pl/hodowla/rejestr-ogierow/
Wiecie moze czy jest gdzies jakiś program pokazu ogierów w Grabowcu na jutro? Wiem, ze zaczyna sie o 10:30, ale nie wiem ile moge sie spóźnić i ile czasu zarezerwować 😉
Dziś byłam oglądać, co tu mówić, cudo !
monia,
co to za cudo? 😉

edit: po zalogowaniu już wiem  😁
Oglądałam jeszcze Rumianka wielkopolski, na żywo robi szał ale źrebaki średnie . (piszę tylko o tych co widziałam w internecie )
Zrobiłam symulację w "bazie koni" na partnera testowego🙂 Mógłby ktoś zerknąć?  :kwiatek: Czy taki inbred na CARTHAGO Z nie będzie zbyt niebezpieczny jak domową hodowlę?

Iii... to się chyba nawet na linebred nie łapie 🙂
Halo, czemu? 2x4 to chyba ok?
Uważam, że krzyżówka OK, bezpieczna i zarazem konsolidująca rodowód źrebaka.
monia.. ja znam jednego rumianka wypłosz, wielkie oczy absolutnie na wszystko. Koń od źrebaka w jednych bardzo profesjonalnych rękach. Podobno spora część Rumianków tak właśnie ma.
O ile sam Rumianek jest szalenie urodziwy, łapie za oko, to w sporcie nie osiągnął nic. Potomstwo też kiepskie- tzn. super ekstra urodziwe jak stoi... jak się ruszy i puści w korytarz już mniej...
Monia pewna jesteś, że kwpn zaprzęgowy z zaprzęgowym ruchem do góry to db wybór? Panthera baardzo lubię, ale żeby poprawić ruch ja szukałabym czegoś innego.
Jak ktoś chce do skoków to proponuje Chacco Blue  , po nim wszystko skacze.  🤣
Wszystko skacze, ale głowa tez ważna😉 Kannany fajniejsze😉
[quote author=Karla🙂 link=topic=5087.msg2507793#msg2507793 date=1457267823]
Wszystko skacze, ale głowa tez ważna😉 Kannany fajniejsze😉
[/quote]

Na porąbańcach też się jeździ , zwłaszcza skoki . Jak zamyka stojaki to każdy chętnie pracuje i wybacza nerwowy charakterek

A Casalle ?

Kurcze ,teraz jest taki wybór że naprawdę można zgłupieć .  😁
Smoku- ale nie każdy potrafi na takich koniach jeździć (czytaj trudnych)- widać to było choćby rok temu w Sopocie czy na Cavaliadzie.
Są tacy co wybierają zamykające stojaki i z db głową- bo takie też są, ba! jest ich coraz więcej.
I racja, teraz wybór jest ogromny
edzia69   Kolorowe jest piękne!
06 marca 2016 14:54
Konie z dobrą głową są poszukiwane, bo łatwiej je sprzedać amatorowi lub juniorowi, a to jest potężny rynek. Coraz częściej luzakami są rodzice, którzy bywa, ze wcześniej nie mili żadnego kontaktu z końmi i tacy sobie cenią konie o dużej skuteczności, a mało wybujałej osobowości.
monia.. ja znam jednego rumianka wypłosz, wielkie oczy absolutnie na wszystko. Koń od źrebaka w jednych bardzo profesjonalnych rękach. Podobno spora część Rumianków tak właśnie ma.


Dzięki  :kwiatek:

Karla Bardziej szukam coś na kolor, klacz mam bardzo dobrą.
kasztan czy malowaniec? zaintrygowałaś mnie tym kolorem🙂 zdradź coś więcej
Megane, chodziło mi o to, że pokrewieństwo minimalne, zaszkodzić nie ma prawa (a pomóc może).
5 pokolenie czasem bierze się pod uwagę jako "krewniaka", a czasem w ogóle nie.
Teraz nawet na regionalkach widać coraz więcej bardzo dobrych koni z dobrym papierem . Fajnie że wszystko idzie w dobrym kierunku.  😉
Fakt , konie tzw, Pucharowe sa w większej cenie w średnim i niższym pułapie umiejętności zawodników , te o wybujałej osobowości są często cenione wśród zawodników z wyższej pólki którzy wolą  konie  z sercem i waleczne a ta się w większości wiąże z indywidualnością .  😉
widać też sporo "odpadów" wciśniętych dzieciom, z którymi sobie średnio radzą🙁
[quote author=Karla🙂 link=topic=5087.msg2507909#msg2507909 date=1457285726]
widać też sporo "odpadów" wciśniętych dzieciom, z którymi sobie średnio radzą🙁
[/quote]

Trudno określić czy to odpady jeśli sobie nie radzą . 😉 Często dobre konie za duże pieniądze trafiają w zielone ręce do zielonych trenerów no i wtedy można mówić o odpadach , bo same nie chcą skakać i wygrywać . A takie drogie były  . A to nie jest wina koni.  😉 Ktoś kto dopiero zaczyna a nie ma umiejętności nie kupuje sobie Ferrari czy Lamborghini bo źle to się kończy.  😁

P.S Poza tym , nie rozumiem co to są odpady ??? Dla mnie odpad to chory trup , bo na zawody regionalne to można każdego konia przygotować , tylko trzeba umieć  😉
Z drugiej strony jak ktoś kupuje konia z potwierdzonymi wynikami to skąd odpady ????  🙄
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się