Agresywne zachowanie dzieci na cavaliadzie

Lenka, a czy na prawdę jest sens teraz rzucać nazwiskami?
Chodzi o problem ogólnie i o to, co można z nim zrobić, a nie o piętnowanie teraz tych dzieciaków.
A moim zdaniem należy i trzeba napiętnować, może zrozumie, wstydu się naje, może klub albo trener też się powstydzi że takiego potworka wysłał. Ale potem pewnie będzie rozprawa za pomowienia i inne takie, więc nie zrobi się nic.. 🙄
A moim zdaniem należy i trzeba napiętnować, może zrozumie, wstydu się naje, może klub albo trener też się powstydzi że takiego potworka wysłał. Ale potem pewnie będzie rozprawa za pomowienia i inne takie, więc nie zrobi się nic.. 🙄

No właśnie ,szczególnie ze nie powinno się tego poprostu zostawiać  🤦
A jak to wygląda w świecie zwierząt: jak wygląda  dyscyplinowanie nieposłusznych źrebiąt, szczeniąt, kociąt itd.  jak zwykłe "powiedzenie" nie/nie wolno,  nie skutkuje?
Tak z ciekawości pytam.
Jak tak z rzeczywistej ciekawości to wątek o psach i kotach jest w dziale towarzyskim, a o źrebakach jest osobny wątek.
Może  jednak można się czegoś nauczyć od ... zwierząt w kwestii wychowania dzieci  😉
No ale Klopsik ma rację... wszystko jest tam gdzie powinno być  🙂
darolga   L'amore è cieco
29 lutego 2016 15:53
Nazwisko już padło na tym forum. Jak komuś zależy, to znajdzie.
Rudzik   wolę brzydkiego konia, niż piękną sukienkę
29 lutego 2016 16:05
znalazłam nazwisko dziewczynki, która biła kuca po brzuchu. Stacjonuje w pobliskiej stajni. Szczerze mówiąc, to spodziewałam się że to właśnie ona. Pamiętam jak moja córcia zdawała odznakę jeżdżę konno w stajni, w której zawodniczka stacjonuje. Owa zawodniczka wraz z koleżankami wyśmiewały głośno sposób w jaki dzieci zakładały nieporadnie ogłowia, myliły nazwy części rzędu, zawijały owijki. Niestety pani prowadząca zajęcia nie reagowała na to chamstwo, dopiero gdy ja nie wytrzymałam i zwróciłam gówniarom uwagę, to Pani prowadząca poprosiła, żeby wyszły.
Gdzie jest problem: rodzice są majętni, wiele-znaczący w małym miasteczku, a stajnia z nimi powiązana szeregiem różnych zależności finansowo-towarzyskich. Pewnie dlatego niektórym wolno więcej.
A mała zawodniczka, no cóż... gwiazda!

Brzezinko wielu rodziców niejeżdżacych, których znam, nie rozumie, że dziecko wyładowuje frustrację na koniu i przelewa na niego odpowiedzialność, za własne błędy. Rodzice myślą, że koń (zwłaszcza jeśli jest to koń szkółkowy) jest złośliwy, źle wyszkolony, wredny i specjalnie chce dziecku zrobić krzywdę, choć ono bardzo się stara. Laik nie widzi takich niuansów jak źle wykonany najazd, za dalekie albo za bliskie odbicie, czy cofnięta łapa w skoku. My jeżdżące patrzymy z innej perspektywy.
Ja jakoś nie mogę znaleźć  🤔 😲
Rudzik   wolę brzydkiego konia, niż piękną sukienkę
29 lutego 2016 16:14
wątek o warszawskiej Cavaliadzie
Ja jakoś nie mogę znaleźć  🤔 😲

Ja tez 🙁
[quote author=Rosy Jenny link=topic=99207.msg2504608#msg2504608 date=1456762364]
Ja jakoś nie mogę znaleźć  🤔 😲

Ja tez 🙁
[/quote]
strona 38 wątku o cavaliadzie, wpis szemranej

Dzieki :kwiatek:
Rudzik, jako osoba współpracująca przy organizacji zawodów regionalnych w jednej z podwrocławskich stajni miałam okazję wielokrotnie obserwować to dziecko. To jest absolutny obłęd włącznie z histerią wynikającą z przegrania z konkurencją - taką histerią z rykiem na parkurze i dekoracji. Zresztą podobnie reagują rodzice i trener. Komuś tam chyba pomieszała się zabawa w początki sportu z konkursami GP w Pucharze Świata.
ja tam u zawodników pucharu nie dostrzegłam objawów histerii  😂

ale ja tam nie wiem, tylko w telewizji oglądam
Magda Pawlowicz, ja mówię o tym co się działo u nas na Mistrzostwach Dolnego Śląska. A nie w TV.
Rudzik   wolę brzydkiego konia, niż piękną sukienkę
29 lutego 2016 17:45
epk szkoda dziecka, szkoda konia. Bo to niestety wina rodziców.
niestety wśród lokalnych amazonek ta dziewczynka jest celebrytką i wszystkie chcą ją naśladować.
Magda Pawlowicz, ja mówię o tym co się działo u nas na Mistrzostwach Dolnego Śląska. A nie w TV.


przeczytaj dokładnie co napisałaś, zabrzmiało to tak, jakby zawodnicy Pucharu odstawiali histerie i to mnie rozśmieszyło, nie sytuacja z dzieckiem.

A swoją drogą: koń jest prywatny?
Tak bardzo prywatny, że bardziej być nie może.
Właścicielem konia jest mama, babcia (??).
W każdym razie nazwisko to same co zawodniczki.
Uważajcie, bo jeszcze tutaj wpadnie owa amazonka/mama/obrońcy ucieśnionych  😁
Nie znalazłam fanpejdża konia co to by parę słów do słuchu napisać  🤬
Rudzik   wolę brzydkiego konia, niż piękną sukienkę
29 lutego 2016 19:19
[s]Drabcio[/s], breakawayy ale kogo tu bedą bronić?
Dziecko jeździ dobrze, konia ma fajnego, tylko trzeba przestać gwiazdorzyc i skupić sie na pracy.
Funpage konia to Franio o ile nie pomyliłam koni?
Rudzik nie rozumiem  👀
Funpage konia to Franio o ile nie pomyliłam koni?

Masz link, bo nie znalazłam?
Rudzik   wolę brzydkiego konia, niż piękną sukienkę
01 marca 2016 06:01
drabcio, przepraszam, to było do postu breakawayy
[quote author=Karla🙂 link=topic=99207.msg2504538#msg2504538 date=1456754318]
raczej- wychowujmy odpowiedzialnie dzieci by nie bily koni, jesli bija mozna uzyc innej kary (np. nie kupic nowego fraka😉 )
[/quote]

Dzieci biją konie na zawodach . To gdzie są sędziowie ??? 3 razy klepniesz konia batem i wyp.......sz z parkuru a dodatkowo możesz dostać karę zawieszenia w startach. Nie widziałem ostatnio takich sytuacji. Chyba o tych sytuacja piszą ci co nie jeżdżą na zawody tylko słyszeli od 10 tej osoby powielane bzdury.  😤
3 razy klepniesz konia batem i wyp.......sz z parkuru a dodatkowo możesz dostać karę zawieszenia w startach.

Oo jest taki przepis? Możesz podać źródło?
W przepisach ogólnych pzj. Chyba od dwóch lat juz sa te zapisy...
[quote author=_Gaga link=topic=99207.msg2504861#msg2504861 date=1456815261]
3 razy klepniesz konia batem i wyp.......sz z parkuru a dodatkowo możesz dostać karę zawieszenia w startach.

Oo jest taki przepis? Możesz podać źródło?
[/quote]

Pani sędzio  😲

Art . 243 pkt 2,2 pkt 2,3

2.2. Nadmierne użycie bata
• bat nie może być używany do dawania upustu emocjom
zawodnika. Takie działanie zawsze uważane jest za nadmierne
użycie;
• bat nie może być użyty po wyeliminowaniu zawodnika;
• bat nigdy nie może być używany ruchem znad głowy (np.
zawodnik batem trzymanym w prawej ręce uderza lewy bok
konia). Trzymanie bata nad głową konia zawsze uważane jest za
nadmierne użycie;
• koń nigdy nie może być uderzony więcej trzy razy pod rząd.
Przypadek, gdy skóra konia jest pęknięta zawsze uważany jest za
nadmierne użycie bata;
Zawodnik, który nadużywa bata, lub używa go w niewłaściwy
sposób, będzie zdyskwalifikowany i może zostać ukarany
finansowo według uznania komisji sędziowskiej.

2.3. Inne formy niedozwolonego postępowania z końmi.
Jakiekolwiek inne formy niedozwolonego postępowania z końmi (między
innymi uwrażliwianie lub znieczulanie kończyn, stosowanie
zabronionych metod treningowych, nadmierne użycie ostróg i inne
przypadki opisane w przepisach weterynaryjnych lub innych
uregulowaniach, są także zabronione i muszą być karane zgodnie
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się