WAŻNE! ARABY petycja PRZECIW ODWOŁANIU A.Stojanowskiej, J.Białoboka i M.Treli

Całą konferencja jest na YouTube:

Dzięki  :kwiatek: Poprawiłam razem z datą.




Dodofon - ja Cie zrozumialam  :kwiatek:


Ja mam pytanie, co to za pan z mikrofonem,chodzi mi o nazwisko i funkcje , które sprawuje , i to samo pytanie odnosi się do tego pana siedzącego obok tego z mikrofonem?
Całą konferencja jest na YouTube:




Dlaczego nie chce mi się włączyć?
obejrzałem ,
brakowało mi aby ktoś zadał jedno pytanie, Pianissime wszyscy określają jako ideał , ( zaznaczam że nie bronię tu decyzji odwołania Pana Marka Treli i mianowania Pana Skoromowskiego który pewnie nie odróżni klaczy arabskiej od wałacha huculskiego ) czemu plan hodowlany tej klaczy ułożony był tak że klacz ta ma tylko jednego potomka w Polsce :

Pianissima ur. 2003 

rocznik imię płeć ojciec 
2007 EVG Piassondra (US) klacz Pershahn El Jamaal (BR) 
2007 Nismat Albidayer (US) klacz Ames Charisma (US) 
2008 AJ Penelope (US) klacz El Nabila B (HU) 
2008 PA Encore (US) ogier Enzo (US) 
2009 Pia (US) klacz Ganges 
2011 Pianova (US) klacz Eden C (US) 
2011 Royal T Phorte (US) ogier Eden C (US) 
2012 Prometeusz (US) ogier FA El Shawan (US) 
2015 Pamina klacz Pogrom 
rocznik imię płeć ojciec 

Rozumiem że nikt nie zakładał że klacz ma paść, ale sami weterynarze przy omawianiu zgonu Pianissimy podkreślają że to ryzyko u koni występuje.

Efekt jest taki że mieliśmy idealna klacz, teraz US mają od niej 5 klaczy i 3 ogiery a my jedna klacz.




[quote author=pawel_asola link=topic=99140.msg2504812#msg2504812 date=1456783185]
obejrzałem ,
brakowało mi aby ktoś zadał jedno pytanie, Pianissime wszyscy określają jako ideał , ( zaznaczam że nie bronię tu decyzji odwołania Pana Marka Treli i mianowania Pana Skoromowskiego który pewnie nie odróżni klaczy arabskiej od wałacha huculskiego ) czemu plan hodowlany tej klaczy ułożony był tak że klacz ta ma tylko jednego potomka w Polsce :

Pianissima ur. 2003 

rocznik imię płeć ojciec 
2007 EVG Piassondra (US) klacz Pershahn El Jamaal (BR) 
2007 Nismat Albidayer (US) klacz Ames Charisma (US) 
2008 AJ Penelope (US) klacz El Nabila B (HU) 
2008 PA Encore (US) ogier Enzo (US) 
2009 Pia (US) klacz Ganges 
2011 Pianova (US) klacz Eden C (US) 

2011 Royal T Phorte (US) ogier Eden C (US) 
2012 Prometeusz (US) ogier FA El Shawan (US) 
2015 Pamina klacz Pogrom 
rocznik imię płeć ojciec 

Rozumiem że nikt nie zakładał że klacz ma paść, ale sami weterynarze przy omawianiu zgonu Pianissimy podkreślają że to ryzyko u koni występuje.

Efekt jest taki że mieliśmy idealna klacz, teraz US mają od niej 5 klaczy i 3 ogiery a my jedna klacz.
[/quote]

Pianova, Pia, i Pamina oraz Prometeusz należą do stadniny Janów Podlaski... Pia i Pianova urodziły w tym roku klaczki, więc rodzina się powiększa  🙄
mea culpa za błędne odczytanie  🙇 i kamień mi z serca spadł  🙂

byłem dwa lata temu na Pride of Poland z prezentacją przyczepy, nocowałem wtedy u takich Państwa gdzie mąż zajmował się dekarstwem i czasami robił cos dla Janowa, usłyszałem że Pan Marek Trela jeśli nie jest w delegacji to zaczyna dzień od obejścia wszystkich stajni , pozytywnie to brzmiało.

Ja z drugiej strony pamiętam jak kupiłem moją Asolę która jest janowskiej hodowli, nie miałem do niej oryginalnych dokumentów tylko ksero (paszportu wtedy nie było) , Asola była sprzedana z Janowa jak miął 2 lata. Zadzwoniłem do Janowa z prośbą o kopie dokumentu, połączono mnie z Panem Markiem Trelą , ona zapytał o imię konia, jak podałem to :
ach tak pamiętam, Asola , gniada klacz z odmiana na tylnym lewym kopycie ......." byłem i jestem pod wrażeniem że tak pamięta się konie swojej hodowli przy takiej ilości
Wczoraj w radio słyszałam, że cała trójka zamierza odwoływać się do sądu pracy.
Konferencję obejrzałam całą. Jakże znamienne, że ani minister, ani nikt z ANR-u nie przyjął zaproszenia...
Chciałam tylko dopisać, że córka Pianissimy, Aj Penelope też jest w Janowie. Nie wiem, czy to dzierżawa czy wypozyczenie ale rodzi źrebięta i one zostaną w stadninie. Na pewno linia Pianissimy nie jest zagrożona. Już w tym roku Pianova i Pia urodziły klaczki. Pierwsza po Pogromie druga po Ascott DD.
Tak, Prezesi znaja każdego konia w stadninie. Mało tego, Prezes Trela opowiadał kiedyś mojej córce, że zna historię.... prawie każdego drzewa w stadninie, bo kiedy Dyr. Krzyształowicz przygotowywał go do objęcia stanowiska opowiadał Mu o starych drzewach i tak długo męczył i odpytywał aż się nauczył  😜
To, co zrobiono w Kamieniu Ząbkowickim to ta sama historia, co ze stadninami. Ja wiem, że w każdym z tych przedsiębiorstw są świetni pracownicy, fachowcy znający sie świetnie na swojej pracy. Ale sami pracownicy nie wystarczą bo muszą mieć szefa, wizjonera, który ma wizję rozwoju a w stadninie dobierze reproduktora..
AleksandraAlicja   Naturalny pingwin w kowbojkach ;-)
01 marca 2016 07:51
Rany, jakie brednie...  🤔wirek:
A w komentarzach jeszcze gorsze.
AleksandraAlicja, jak można podawać SE jako wiarygodne źródło informacji... To tak jak byś wkleiła tu link z Wiadomości TVP...
AleksandraAlicja   Naturalny pingwin w kowbojkach ;-)
01 marca 2016 08:05
Wklejam to, co się pojawia i co udostępniają zwolennicy "dobrej zmiany"- chyba warto wiedzieć, jakimi argumentami mogą się podpierać, co nie?
Wklejam to, co się pojawia i co udostępniają zwolennicy "dobrej zmiany"- chyba warto wiedzieć, jakimi argumentami mogą się podpierać, co nie?

zwolennicy "dobrej zmiany" piszą i tak:
http://wpolityce.pl/polityka/283366-stadniny-zdobyte-czyli-armia-lupi-miasto-sytuacja-wyglada-jak-najzwyklejszy-brutalny-tkm?strona=1
AleksandraAlicja, przecież to kolejny stek bzdur... Stad i stadnin ANR jest bodaj 14 w kraju... pisanie, że odwołano prezesów Janowa i Michałowa za to, że ktoś inny miał straty to jawne nadużycie. Co więcej pisanie o zarobkach Polturf - pytanie czy to zarobek, czy obrót? Bo Pride of Poland to ogromne przedsięwzięcie logistyczne, marketingowe, organizacyjne - ciekawa jestem czy kretyn, który pisał ten artykuł zdaje sobie sprawę z kosztów organizacji tej aukcji...
Gaga ten idiota, który to pisał, prawdopodobnie nawet nie wie na czym ta aukcja polega, podobnie jak pani, która wyceniła Pianissimę nie widząc jej na oczy.
A zostało napisane przez pisowskich pachołków, żeby ludziom oczy zamydlić i odwrócić uwagę od najpodlejszego czynu jakiego się dopuścili na Prezesach stadnin i pani Stojanowskiej.
Na ile wyceniona Pianissimę (bo mi umkło było)?
3 mln euro...
Najgorsze w tym wszystkim jest, że to bełkotanie działa.
Już się zdążyłam zetknąć z propisowską nagonką powtarzającą słowo w słowo wszystkie te absurdalne zarzuty, bez jakiejkolwiek woli posłuchania, jak jest naprawdę.
Swoją drogą jest to wściekle irytujące, jak nagle się okazuje, że w temacie koni i wiedzy o nich bardziej godny zaufania jest dziennikarz X z gazety Y niż ludzie od lat związani zawodowo lub hobbistycznie ze środowiskiem.

A już kwestia tego, że jakakolwiek wycena Pianissimy jest absurdalna oraz to, co wczoraj poruszała na konferencji pani Stojanowska - jak bardzo to jest szkodliwe - zupełnie pozostaje poza możliwością wytłumaczenia przeciętnemu zjadaczowi chleba. Równie dobrze można mówić po chińsku wplatając słówka sansryckie.  👿
[quote author=Murat-Gazon link=topic=99140.msg2504930#msg2504930 date=1456822070]
Najgorsze w tym wszystkim jest, że to bełkotanie działa.
[/quote]

Mi wszystkie witki dziś opadły, jak zobaczyłam komentarz znajomego, totalnie nie związanego z tematem, pod linkiem do relacji z konferencji prasowej  😵

"Na koniach to może, się znali, ale na biznesie to tak średnio chyba im wyszło, według informacji NIK. No i ten przekret z Polturfem, co to bez przetargu sobie kokosy zbija."
Cóż, przecież to typowo polskie.
U nas każdy zna się na wszystkim, co aktualnie jest "na topie". Więc teraz wszyscy Polacy są ekspertami od hodowli koni arabskich.
😵
Troszkę koledze napisałam, m. in. że wypowiedzi osób, które nie mają pojęcia o pojęciu, sa najbardziej krzywdzące. Zamilkł  😁

edit: literówka
[quote author=Cierp1enie link=topic=99140.msg2503759#msg2503759 date=1456604157]



Dodofon - ja Cie zrozumialam  :kwiatek:


Ja mam pytanie, co to za pan z mikrofonem,chodzi mi o nazwisko i funkcje , które sprawuje , i to samo pytanie odnosi się do tego pana siedzącego obok tego z mikrofonem?


[/quote]

ten z mikrofonem to Zbigniew Grajoszek
- konferencja prasowa ministra rolnictwa, widzieliście to?
"wzmocnimy to fachowcami nie gorszymi, jak obecnie są" - to jest jakiś żart  😲
wija sie niesamowicie 😀 ale sami mowia zeby ze zrozumieniem przeczytac raport NIK 😀 ciekawe czy oni czytali  😤  Wogole kto temu Panu powierzyl funkcje ministra rolnictwa ? przeciez to głąb jakich malo...
wija sie niesamowicie 😀 ale sami mowia zeby ze zrozumieniem przeczytac raport NIK 😀 ciekawe czy oni czytali  😤   Wogole kto temu Panu powierzyl funkcje ministra rolnictwa ? przeciez to głąb jakich malo...


Raport NIK to podstawa, prawie nikt nie czytał, mało kto wie o co tam chodzi a jeszcze mniej rozumie. Służy głównie do wymachiwania, bo taka jest jego wartość w tej dyskusji.
Platynka17, Jarosław Kaczyński. Ten sam, którego wybrali wyborcy PiSu...
Ale czy to nie raport NIK mówi o tych stratach, które ŁĄCZNIE generują hodowle państwowe? Włączając w to również stadniny hodujące konie innych ras?
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się