Dopasowanie siodła

Nie, nie. Poprawka. Stubben Romanus należy do mnie i był super od razu po zajazdce póki koń nie zaczął się rozrastać. Miałam prawie rok przerwy spowodowanej ciążą. No i wzięłam się teraz za konia od siodła zaczynając. Daw Mag należy do mojej koleżanki i wzięłam go na przymiarkę tylko po to by sprawdzić czy panele leżą dobrze i jak łęk M. Planowałąm ewentualny zakup Daw Maga w dużo lepszym stanie ale skoro to raczej pudło to spędziłam pół nocy na szukaniu i też zwróciłam uwagę na pessoa. Rozumiem, że koro poduchy daw maga Huberta leżą źle to w ogóle powinnam zrezygnować z tego modelu?

Dodam jeszcze, że zwróciłam uwagę na podane przez Ciebie ogłoszenie. Poza nim zainteresowałam się również:
http://ogloszenia.re-volta.pl/sprzet/szczegoly/221320?q=pessoa&kategoria=&stan=&lokalizacja=&sortuj=0&widok=0&strona=

oraz przekraczający mój budźet dość znacznie Prestige, który ma bardziej kwadratowe poduszki

http://ogloszenia.re-volta.pl/sprzet/szczegoly/227946?q=&kategoria=13&rodzaj=0&stan=&lokalizacja=&sortuj=0&widok=0&strona=3
Od pierwszego linku prosze sie odczepic!  🍴 Wlasnie umawiam przesylke  😉 😉
ok ok  😀 a powiedz mi proszę jak się ma łęk 32 pessoa do rozmiarówki np prestiga?
Zebym to ja widziedziala.... Ale jak dostane to siodlo to moge porownac bo mamy w stajni ze 2 prestize 🙂
Golden star jest bardzo płaskim siodłem, ja miałam wrażenie, że z niego spadne, było nie za wygodne wg mnie. Nie za dobry pomysł jako siodło w teren. Polecałbym Ci coś bardziej zabudowanego np jeśli z prestige w tereny to green star był fajnym siodłem
Dziękuję za radę, z pewnością zwrócę uwagę na green stara jak mi się trafi i będzie mnie na niego stać😉
a kentaur? ja zmieniłam golden stara na kentaura który również leżał dobrze, podobnie jak prestige
tu jakiś mieszczący się w budżecie ale dziwna rozmiarówka łęku podana bo oni mają 1,2,3,4,5
http://allegro.pl/siodlo-kentaur-17-5-i6020623773.html
Niestety ja się po prostu nie znam, bo nie jeździłam w tych siodłach nigdy. Pozostaje mi tylko próbować i mierzyć🙂 Dlaczego zmieniłaś Prestige na Kentaura?
Źle mi się siedziało na prestige, potrzebowałam siodła bardziej trzymającego (zakupiłam kentaur charon), tylko, że kupowałam nówkę pod konia.
Pozostaje Ci brać siodła na testy aż znajdzie się coś odpowiedniego
Możesz spróbować czegoś z wymiennym łękiem, niekoniecznie syntetyk ale np bates
Gillian   four letter word
01 marca 2016 18:29
Co powiecie? Wywaliłam Daw Maga, odbił koniowi kłąb i średnio mi się chciało ryzykować przeróbki bez gwarancji sukcesu.
Jak siedzę to leży fajnie, nie dotyka grzbietu - widzę prześwit na wylot. Na sucho 4 palce, z obciążeniem 3 palce. Czaprak bez podkładki nie drgnął ani milimetr na jeździe. Koń luźny, obszernie kroczył, wydaje się zadowolony.





Mnie sie nie podoba to jak panele leza na lopatkach (zwlaszcza lewa strona) ale tragedii nie ma.
Gillian   four letter word
01 marca 2016 18:46
Dziwnie leżą, to fakt. Jak siedzę to przylegają.
Design Ten prestige mógłby pasować, bo panele o odpowiednim kształcie, a takie 34 w prestige to 31-32 innych firm np dawmag czy kieffer. Pessoa nie miałam, ale z rozmów z moim rymarzem wynika, ze mają słabe terlice i często je naprawia.
Gillian Siodło leży fajnie, a to ,,gorsze przyleganie" lewego panela to wynik odciążenia zadniej nogi i lekkiego, jednostronnego pochylenia zadu najprawdopodobniej 🙂
Gillian   four letter word
01 marca 2016 19:26
Wydaje mi się, że to jeszcze po wyciągnięciu z kartonu się nie odprostowało. Tak myślę.
Gillian, wg mnie też w porządku 🙂 zdradzisz co to?
Design, a wintec? Ja mam model pro jump i wydaje mi sie, ze to właśnie sa płaskie panele 😉
Uleży się. Ładne i pasuje na konia to najważniejsze 🙂 No własnie co to venecja?
Gillian   four letter word
01 marca 2016 19:54
Prestige Paris 🙂
A mi się wydaje, że odrobinę wąskie.. Ale skoro tylko mi jednej, to może faktyczne jestem w błędzie..?
Gillian   four letter word
01 marca 2016 21:17
Powiem tak - jak patrzę to też mi się wydaje wąsko. Ma dość wysoki przedni łęk, to chyba daje taki obraz.
Ciut wąsko, ale raczej ciut 😉.
Nie ukrywam, że najchętniej upolowałabym jakiegoś pretiża właśnie, kształt poduch daje mi nadzieje na lepsze przyleganie. Narazie w okolicy mojego budżetu nic nie widziałam.
Zastanowię się też nad syntetykiem choć nigdy nie brałam pod uwagę.

Czy któraś z Was wie jak się mają stare Kieffery do tych "nowszych"? Mam możliwość przymiarki starego właśnie tylko nie wiem czy to mi coś da poza odniesieniem do rozmiaru łęku.
malinowaa   Życie zaplątane w końską grzywę...
06 marca 2016 17:27
Zwracam się z pytaniem, jak według Was leży to siodło?  :kwiatek:







Nie wiem jak leży, bo nie widzę 🙂 Zrób zdjęcie paneli od strony zadu i zdjęcie od strony przedniego łęku, tak by był widoczny kanał. Może ze stołeczka, bo to co dałaś jest za bardzo z dołu.
IMO leci na tył, ale może to zludzienie przez rozne kolory? Co to za siodelko? Jaki rozmiar leku?
malinowaa   Życie zaplątane w końską grzywę...
06 marca 2016 21:09
kwagga ok, mam nadzieję, że trafię jutro jeszcze na w miarę dobre światło :/

Zorilla, CWD, ichniejszy rozmiar standard. 🙂
Dziewczyny, czy spotkałyście się z wypełnieniem piankowym? Mój prestige poszedł do przeróbki do p. Andersza i okazało się, że takowe wypełnienie posiada. Czy jest ono lepsze czy gorsze niż wełniane.
Drugie pytanie, bo nie jestem pewna czy sobie dobrze to wyobrażam - jeśli zmniejszyłabym trochę wypełnienie z przodu paneli (pod łękiem) siodło siadzie bardziej na kłębie i będzie lecieć na przód? Przed wysyłką równowaga była lekko z tyłu siodła
malinowaa   Życie zaplątane w końską grzywę...
07 marca 2016 20:02
No dobra, to mam jakieś takie, które chyba też są do bani, czego wcześniej nie zauważyłam...  😵









malinowaa, wygląda, że wąsko przy kłębie. Wkładałaś tam rękę?
Polecam to sprawdzać trochę wyginając wtedy koniowi szyję na boki - wtedy bardziej widać czy jest problem.
Roudzielec Gotowe panele piankowe nie są gorsze. Są poprostu wygodniejsze w zastosowaniu dla producenta. Ból polega na tym, ze przy ich korekcji może nieźle boleć finansowo. Jeśli chodzi o zmniejszenie wypełnienia przy łopatkach, to faktycznie może być, że siodło usiądzie i nie wiem czy nie będzie to wymagało korekcji tylnych paneli. Wszystko zależy od wielkości ingerencji. Cóż fachowiec napewno Ci podpowie co należy zrobić. 
Malinowaa Mam wrażenie, że z przodu niestety za wąsko, dlatego siodło odrobinę leci na tył. Z tyłu całkiem przyzwoicie, tylko co z tego....
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się