Kącik Rekreanta cz. IX (2016)

Zazdroszczę Wam dziewczyny postępów!
U mnie w stajni tak tragiczne warunki na ujeżdżalni, że mój koń od startu na Cavaliadzie praktycznie nie chodził pod siodłem ;(. W lutym wysłałam ją w trening, bo serce mi się krajało że stoi. Miała wrócić na marzec, ale warunki dalej kijowe, i póki co nie wraca. Ech 🙁
Brakuje mi już koników.. 😉

A mi zostały wspominki z dobrego okresu i najlepszych zawodów ever
wątek zamknięty
Znowu wpadam po kciuki, tym razem takie małe. Jutro się przeprowadzamy do nowego domku. 😅 No i kciuki potrzebne, żeby wszystko poszło sprawnie i bezboleśnie. Choć daleko nie mamy, ale i tak mały stresik jest. 👀


Aniu i ja się przyłączam do pytania 😉 Gdzie się przenosicie? 🙂 Wciąż liczę na wspólny wypad w teren 🙂
wątek zamknięty
Renobiusz, bliżej Was! Teraz to wyjeżdżamy bezpośrednio do lasu, więc jak Młody wróci pod siodło, to teren musi być (przez las do Was to ze 3 km...).
Hermes, PW.

Pozdrawiamy z nowego miejsca. 👀 Wszystko poszło gładko (choć telefon, że transport będzie za godzinę, mnie wyciągnął z łóżka 😂 a większość rzeczy niespakowana...). Koń się spakował w 3 minuty, trochę się nafurczał na przyczepę, ale po chwili zastanowienia wlazł. Na miejscu trochę pokręcił się po boksie, obwąchał koleżankę, po czym demonstracyjnie olał jej kwiki i zajął się sianem. Wydoroślał czy jak? 😜
wątek zamknięty
Sumire, weź nie bądź żyła! Gdzie stoicie? Ładnie tam!
wątek zamknięty
amnestria, będę żyła, bo mnie rodzinka śledzi w internecie i mnie wydziedziczy, jak gdzieś z nudów zacznie szukać czegoś o nowej stajni i przypadkiem wpadnie na moje posty na forum (i doczyta, że znów konia leczę zamiast jeździć). 😜 (Żartuję z tym śledzeniem, ale przezorny zawsze ubezpieczony)... Ale przenieśliśmy się po sąsiedzku prawie (tylko ta stajnia schowana w lesie i można mieszkać prawie obok i o niej nie wiedzieć 😉 bo jeszcze się wykańcza wszystko).
Ładnie to jest, fakt. Warunki dla konia super - siana do oporu (na czym mi najbardziej zależało), wielki boks, w porównaniu z poprzednimi mikro-padoczkami - nogi też będzie miał gdzie rozprostować. 🙂 I nie trzeba nigdzie kajakiem płynąć. 😀 Do lasu wystarczy za bramę wyjechać, podłoże bardzo przyzwoite, hala większa i jasna. No i najważniejsze - święty spokój, ani rekreacji, ani w ogóle się nikt nie kręci po terenie, wreszcie będę przyjeżdżać do stajni się relaksować, a nie zastanawiać, czy będę miała gdzie konia ruszyć.
wątek zamknięty
tulipan, świetne zdjęcia. Bardzo mi się kary podoba. A co tam u Katarzyny?
Hermes, fajna seria zdjęć 😀
brzezinka, dziękuję, ja mam spinę wewnętrzną, z którą walczę. Trenerka widzi każde uzewnętrznione spięcie i krzyczy, więc wiesz... trzeba się starać 😉 U Ciebie jak zawsze, elegancja 😀
sumire, gratuluję przeprowadzki. Wygląda bardzo ładnie i czysto 🙂
rtk, a masz jakieś wieści/fotki/filmy  z treningu? Może wspominkowe zdjęcie, ale za to jakie! Nie każdy może się taką imprezą pochwalić!

Mam kolejny filmik nagrany krzywo stojącą kamerką (zamówiłam statyw😉): 


Powiem Wam, że mam niesamowity samolot!
wątek zamknięty
Strzyga, z tym koniem nie da się nudzić 😵. Dziś mnie przyprawiła o zawał, bo zaserwowała charczenie z glutem. Już się nogą przeżegnałam..
brzezinka, dziękujemy :kwiatek:
Hermes, aleście się wyratowały!
sumire, gratulacje bezstresowej przeprowadzki 🙂
anai, niesamowity to mało powiedziane! szczena opada 😍.
wątek zamknięty
Ja też czekam z utęsknieniem na lepszą pogodę, bo zdjęcia na hali są do kitu.
Wreszcie w tym roku wyrastamy z przedszkola i zaczynam mieć nie surowe podjezdki, tylko bardziej dorosłe konie, czyli takie zdatne do treningu, a nie tylko zabawy z plecakiem na grzbiecie.
😅
Mój z najdłuższym stażem pod siodłem już za chwilę 6-latek prezentuje się tak:

[img]https://scontent-fra3-1.xx.fbcdn.net/hphotos-xpl1/v/t1.0-9/12798958_1082918465103148_5160589882198974852_n.jpg?oh=4248499ba09059a51e81a5eb82dd8d07&oe=579721F7[/img]
wątek zamknięty
piękny  😀
wątek zamknięty
Kastorkowa   Szałas na hałas
01 marca 2016 21:48
Hermes oboje dopiero wracają do jako takiej roboty bo przez pogodę ostatnimi czasy w grę wchodziły tylko tereny i chłopaki odwykły od ujeżdżalni. Młody jak to młody dużo zależy jaki ma dzień, ale na wiosnę ruszamy pełną parą. Senior też powoli wraca do regularnej pracy jak tylko podłoże pozwala.
wątek zamknięty
Strzyga   Życzliwościowy Przodownik Pracy
01 marca 2016 23:21
Kastorkowa, mi czyszczenie nie przeszkadza 😀
anai, super się ogląda! Ostatnio stwierdziłam, że z Haliną do 120 dojdziemy 😀  Nie na zawodach oczywiście, czasu mamy sporo, więc 10 cm na rok możemy podwyższać 😀
quantanamera,  średnio to rekreanckie :P
xymena, a nie mówiłam? 😀
wątek zamknięty
anai, niestety żadnych zdjęć nie mam. Koń jest daleko ode mnie. Za to czeka nas rewolucja w treningu.
quantanamera, Twoim koniom, z tygodnia na tydzień wydłużają się nogi 😉
tulipan, pokaż Katarzynę, co z nią? 🙂

A ja wsiadam okazyjnie na rekreacyjnego ślązaka koleżanki. Nie spodziewałam się, że będzie tak szybko łapał nowe rzeczy!

wątek zamknięty
anai Katarzyna po serii niefortunnych zdarzeń - moje rozwalone kolano, choroba, jej zgubiona podkowa i całkowite rozkucie wraca do roboty. W końcu bo już jej zaczyna się głowa gotować od wolnego  😉
wątek zamknięty
Cześć Kąciku, wpadam napisać wszystkim tym, którzy o nas myśleli, że Ruda po ponad miesiącu w klinice, jest już z powrotem w domu 😉 Wczoraj przyjechałyśmy:


[img]/forum/Themes/multi_theme/images/warnwarn.gif[/img] Ogromne zdjęcie
wątek zamknięty
xxmalinaxx supeeeeeeer  😅 😅 😅 moje gratulacje i zdrowka zycze na zapas! 🙂
wątek zamknięty
deborah   koń by się uśmiał...
02 marca 2016 08:06
xxmalinaxx, dobrze widzieć rudą! jak jej samopoczucie? apetyt widzę dopisuje więc szybko nabierze ciałka i wróci do formy !
wątek zamknięty
Deborah, faith dzięki dziewczyny 🙂 samopoczucie chyba ok, w każdym razie uparta jak zwykle, w klinice stanęła na trapie koniowozu i bite 40 minut nie dała się ruszyć w żadną stronę 😉 spodobało jej się chyba tam 😀 jeść chce, głośno domaga się uwagi, na pewno psychicznie nie zamknęła się w sobie 🙂
wątek zamknięty
Moon   #kulistyzajebisty
02 marca 2016 08:43
xxmalinaxx, dobrze widzieć rudą w dobrym humorze!

rtk, głowa do góry, już marzec, teraz będzie już z górki  😉

A tak swoją drogą to już chyba ze 2 tygodnie nie musiałam jeździć na hali  😅 Mam to szczęście, że czasowo przyjeżdżam za dnia i wychodzę jak się robi mniej/więcej szaro, więc akuracik, a będzie tylko lepiej!  😍
Dużo też daje dobry plac, na którym nie ma grama kałuży, wbrew temu co myślą moi znajomi  🤣 współczując mi jeżdżenia w błocku  😉
wątek zamknięty
deborah   koń by się uśmiał...
02 marca 2016 08:51
Moon, plac macie fenomenalny 🙂 u nas tez już sucho jeżdżę i skacze na dworze. Mamy ez oświetlenie więc i w nocy się da.. Tylko te wiatry mnie męczą 🙁

xxmalinaxx, to najważniejsze. najgorsze już za Wami!
wątek zamknięty
Moon   #kulistyzajebisty
02 marca 2016 08:52
deborah, witaj w klubie, właśnie cierpię, bo mi chyba ucho przewiało po ostatnich skokach 🙁 Ale zdecydowanie warto było! :P
wątek zamknięty
deborah   koń by się uśmiał...
02 marca 2016 08:53
Moon, mam śliczne opaski podkaskowe 😉 bez tego ani rusz
wątek zamknięty
xymena, piękna Siwuszka, świetnie jej w tych niebieskościach 🙂

Kastorkowa, Prosiałke wygląda szałowo <3 Swoją drogą - razem zbankrutujemy na szamponach, Pyśka, w sensie siwka moja, usilnie próbuje się przefarbować na 'kupny blond', lub 'błotny brąz' 😁 Senior też świetnie wygląda - przypomnij, ile on ma lat?

Hermes, o ile to nie tajemnica - wiadomo skąd ta nagła śmierć Benia? Kurcze, fatalna jesień/zima - dużo starszych koni odeszło i nie tylko... 🙁 Hello chyba coraz lepiej galopuje - jak koń, nie jak sarenka 😉

sumire, gratuluje udanej przeprowadzki, swoją drogą rozumiem - moi rodzice śledzą FP moich koni 😁 i jak czegoś nie wiedzą to dzwonią i pytają "a czemu się przeprowadzasz?", czemu to, czemu tamto :P

xxmalinaxx, gratulacje i duuuuuuużo zdrowia dla Rudzinki! 🙂

My od soboty jesteśmy stajni Heartland. Konie mnie zaskoczyły! 😁 Pamir, weteran w temacie przeprowadzek, przeżywa setną młodość, zachowuje się jak średnio ogarnięty 3 letni ogier :P rży za końmi, stroszy się jak ogier przy prowadzeniu i nikt mi nie chce wierzyć w to, ile on ma lat. Po Pysiałke spodziewałam się szału na zasadzie 'wow, ile koni', 'wow, a co to?', a zachowuje się super, spokojna jak nigdy 😁 Jeździmy już bardzo ambitnie, w maju jedziemy AMPY 😉

[img]https://scontent-lhr3-1.xx.fbcdn.net/hphotos-xpf1/v/t1.0-9/12809639_1041791032544579_1278247074798607166_n.jpg?oh=df02cf51b028d243ddf2e067fc8b4c63&oe=57530065[/img]

[img]https://scontent-lhr3-1.xx.fbcdn.net/hphotos-xlf1/v/t1.0-9/12814596_1051759998180353_6210164928065610873_n.jpg?oh=19b69a68d8eb38399c397343dc4ca6dd&oe=576DE049[/img]

I Miras z ostatniego poranka na Jaźwiu:
[img]https://scontent-lhr3-1.xx.fbcdn.net/hphotos-xfa1/v/t1.0-9/10441976_1040063636050652_1481462235810384325_n.jpg?oh=6c5cdda0d40c13f9957f38e7b2275492&oe=575D9479[/img]
wątek zamknięty
quantanamera, ile mięska 😉
Strzyga, no to teraz wypluj, bo chciałabym trochę bezproblemowej nudy 😁
xxmalinaxx, gratulacje i zdrówka przede wszystkim! 🙂
Nirv, dziękuję :kwiatek:, Twoje siwe wygląda kwitnąco! I faktycznie musisz sporo wydawac na te szampony, bo taka bialutka, że aż w oczy kłuje 😁.
wątek zamknięty
Kastorkowa   Szałas na hałas
02 marca 2016 15:36
Nirv Prosiak na szczęście od kąd stoimy w nowej stajni i ma ścielone pod korek to mimo swojego niechlujstwa w boksie codziennie chodzi tylko w błotnej panierce 😀 Senior ma 20 😉 Sinfonie na Twoich zdjęciach zawsze taka biała, że powiedziałabym, że to jeden z czystych siwków 😀
wątek zamknięty
Strzyga   Życzliwościowy Przodownik Pracy
02 marca 2016 21:48
xymena, nie bój zaby, zaraz sie uspokoi. Musiała sie Tobą nacieszyć 😀
Moon, w deca za 10 zł sa cieniutkie czapki polarowe. Ja mam taka i bardzo sobie chwale pod kask.

deborah, u nas na placu tez suchutko. Błocka jak takiego chyba nigdy nie widziałam :P

A my dzis wypróbowałyśmy nowe siodełko. Oczywiście Halina stanęła jak ciotka, a mi sie nie chciało kucać, wiec kiepska perspektywa. Nie zmienia to faktu, ze mi się wreszcie mieści tyłek, a Halina nie musi mieć podogonia. I nawet padzik z caballa pasuje <3 miłość bardzo 😀

wątek zamknięty
anai Wow ale lata  😀 Ale widać, że lubie się wybijać tam gdzie mu pasuje  😁 Bardzo przyjemnie się te skoki oglada.
wątek zamknięty
Strzyga, padzik? Toż na niej to derka! 😁
wątek zamknięty
deborah   koń by się uśmiał...
03 marca 2016 07:26
Strzyga, zima nas rozpieszcza zdecydowanie. W lutym na dworze bez błocka to już dawno nie śmigałam
Nirv, siwa pięknieje w oczach... No jak patrzę na takie bieluśkie konie to aż pragnę takiego... Do pierwszego utaplania w gównie czy błocku 😉
wątek zamknięty
lusia722   poskramiacz dzikich mustangów i jednorożców
03 marca 2016 07:35
Strzyga pimp my pony  😍
Nirv super koniska wyglądają, ale Simf to już przesadziła 😜
U nas nadal sezon halowy 😉 Z kucykiem pewnie dopiero po zakończeniu rozruchu się na dwór wybierzemy 😀.
wątek zamknięty
Jak czytam jakie to macie suche place i śmigacie na dworze, to mam minę grumpy cata 😁 U nas jeszcze śnieg leży, a w nocy dodatkowo padał deszcz. Obrzydliwie jest.
wątek zamknięty
Ten wątek jest zamknięty Nie można w nim odpowiedzieć.