PSY

Leo, Alten jak chcecie tą drobnicę to mogę wysłać 😉


Ja bardzo chętnie przygarnę trochę 🙂
Szukam miejsca na wakacje z psem. Mazury. Ktoś może coś polecić? Dziękuję.
rudziczek   Małe i duże.
01 marca 2016 17:30
Moja rodzina z trzema psiakami była półtora roku temu tutaj: http://www.gworek.pl/
Nie było problemu z psami- nasze biegały po terenie bez smyczy😉 Nie są to jednak zwierzęta budzące respekt swoim wyglądem i posturą.
dziewczynka, dziękuję, bardzo chętnie poczytam. Lubię każdą wiedzę, nawet tę poniekąd zbyteczną. 😉
Przyszła pora na zdjęcia, nie mogłam się zdecydować więc jest dużo :P
Na wystawie Championów Szajba wygrała rasę a potem grupę i dostała się do finału 🙂






przyszłam po kciuki-za sex i za to żeby były sunieczki w miocie🙂 wstępne rozmowy z hodowcą już przeprowadzone, zostaliśmy zaakceptowani jako przyszli właściciele jak się dziewczynka trikolorka urodzi. Jak dobrze pójdzie to koniec czerwca-początek lipca odbierzemy balsam odmładzający dla Szelki, małą Fraszkę/Spinkę/Traszkę co tam jeszcze mój Mat wymyśli🙂
dziewczynka Gratulacje pięknie się Szajba prezentowała!

Karla o ja ale super, gratulacje i kciuki są!

Ja już też tak bardzo, bardzo nie mogę się doczekać momentu aż będę mogła czasowo, mieszkaniowo, dojazdowo itd mieć kolejnego już typowo mojego psa. W efekcie od dwóch dni oglądam filmiki ze szczeniakami, jakos początek semestru i chyba czasu mam za dużo 🤔wirek:

U Dexa zaś nic nowego, tak, zę nawet nie chce mi sie naszych perypetii i sinusoidy opisywać raz jest lepiej raz gorzej. W efekcie chyba zdecyduję się skonsultować jeszcze z behawioralno-weterynaryjnym guru czyli dr Iracką ale póki co tylko telefonicznie dlatego też ostatnie dni przegrzebuję roczne archwiwum filmowe tak żeby wybrać kilka max kilkanaście filmów do konsultacji a nie kiladziesiąt co jest nie lada wyzwaniem bo mi się każ∂y wydaje ważny żeby pokazać to czy tamto. W tym albo przyszłym tygodniu jedziemy na szczepienie no i coraz bliższe jestem decyzji o kastracji żebby już to z głowy mieć, ale to ostatecznie po konsultacji postanowię.
Ogólnie Dexik w domu się bardzo uspokoił, az za bardzo i jest naprawdę fajny choć niezmiernie 'innym' psem niż wszystkie inne, które znam, uwielbiam go i cieszę się, ze daliśmy mu dom, ale jednoczesnie coraz bardziej brakuje mi psa, na którym mogłabym się wyżyć szkoleniowo a i Dexowi myślę, że pies o stabilnym chartakterze i pewnym siebie też by się raz na jakiś czas przydał. Ale to za rok, dwa najwczesniej.
RaDag, przykro, ale kawał życia za nią 🙂 Ile masz psów?
dziewczynka, gratulacje, naprawdę piękna suka 🙂
karla, jaka rasa?
Jak to jaka rasa? ja tylko foksy szorstkie toleruję😉
Wariatka :P Nie mój typ, mam miksa terierowatego i o retyyy, zupełnie nie moja psia osobowość :P Nie znaczy, że nie doceniam i nie kocham, no ale mnie w przyszłości będzie interesować jednak grupa I 😉
Ja już przeżyłam debordoga, posokowca, boksera, jamnika szorstkiego, pinczera, blabladora😉, łyżwa czeskiego, owczarka niemieckiego i nie chcę nic innego niż foksika😀 a pełnia szczęścia jak foksików będzie dwa.. trzy... tak do 4 max😀
Karla🙂, haha, właśnie dziś siedziałyśmy w stajni i koleżanka (właścicielka ASTx2) mi mówiła jak bardzo Nero nie jest w jej typie 😉. Druga za to molosy 😉. Mi się strasznie dużo psów podoba -boksery (uwielbiam), foxiki też fajne, sznaucery też lubię. Ale jednak grupa VII i VIII to jest to! Zawsze mi się świeciły oczy na wszelkie wyżły, setery, pointery, retrievery. To chyba od oglądania starych obrazów po muzeach 😉
"swetra" też mieliśmy na moment 😀 są psy, na które lubię patrzeć,  lubię przebywać, ale nie chciałabym mieć🙂 Mat ma swoje ulubione rasy do leczenia. Foksów nie lubił, a teraz jak mieszka 1,5 roku z nami przy wyborze rasy powiedział krótko: Szelka 2 😜 😁 to są specyficzne psy, korba, z fochem za uszami i jak trzeba to przegryzą się z kuchni do pokoju, pogryzą dresa co zaczepia, przeciągną panią na biegu jak ta zdycha na smyczy na końcu, a do tego cudnie sprawdzają się przy wizytach w hospicjach, przedszkolach itp. Niestety w PL jest bardzo mało db hodowli, jeszcze mniej tych gdzie selekcja jest nie tylko na eksterier, ale i na charakter czy użytkowość 🙁
Ja śmiało mogę powiedzieć, że Foksy to rasa mojego życia... ale ja dziwna jestem więc może dlatego mi takie dziwne psy pasują😀
honey pions! ja też w przyszłości celuję w grupę I, mimo, że bardzo lubię sznaucery (taki czarny średni to mi się jeszcze kiedyś marzy), patrzeć na charty i wyżły, nawet przez krótki czas foxiki mi w głowie siedziały ale w krótkowłose byłam zapatrzona. Jednak charakterowo przekonuję się - poznając coraz to nowe psy się to nie zmienia wręcz umacnia - że to co z innymi psami tak bardzo chciałam wypracować w I grupie jest na starcie, tak zdecydowanie marzy mi się pies zapatrzony w człowieka, niestrudzony pracocholik, który prędzej zmęczy mnie niż ja jego 😜
Ja uwielbiam moje trzy suki, moje kudłate terierowate, zajebiście zajebisty pies, ale zbyt wrażliwy dla mnie. Perka, to demon, coś między ttb, a wyżłem, za dużo energii, której nie idzie rozładować, chyba że staje się na głowie - no ok, wzięłam rocznego kundla i mam nauczkę na całe życie. Dożycę też kocham, bo patrzy we mnie jak w obrazek, ale temperament też nie ten. Hasior był długo na pierwszym planie, ale jednak chcę psa bardziej wszechstronnego, z tamaskanem nie chcę improwizować, do tego za duży dla mnie. Owczarków niby też nigdy nie lubiłam, bo chcę coś co amatorsko nadal będzie ze mną biegać w zaprzęgach, ale mam swój typ, w 99% jestem pewna, ale zdradzę się dopiero, kiedy przywiozę szczeniaka, tj. dwa - trzy lata  🤣
RaDag, przykro, ale kawał życia za nią 🙂 Ile masz psów?


Wszystkich czy realnie? 😉
Ja mam 3 i moja mama 3 (no teraz 2). Od września znów osobno.
Do tego dwie współwłasności. Ale w zasadzie "wszystkie dzieci moje są" 😉
Ja z kolei miałam dobcia, rottka i teraz flaty.. i zdecydowanie to jest to 🙂 grupa VIII i ew. VII 😉
Retrievery to nie byla moja bajka ,aż do flatow. Teraz kiedy posiedziałam w kręgach użytkowych mogłabym jeszcze mieć laba z linii użytkowej  lub użytkowego cockerka - ani jednych ani drugich w Polsce nie hodują.
Dużo różnych ras miałam okazję poznać dość blisko osobiście i jednak jakoś inne grupy to nie to  😁

Karla no jasne, że kciuki są! 🙂
k_cian, masz jakiegoś labka z lini użytkowej? Bo w życiu nie widziałam a te co widuję teraz to dość karykaturalnie wyglądają już.
Kilka jest już w Polsce 🙂 I przesadzone w stronę wyżłowatości faktycznie - średnio labowate 😉 ale i tak wolałabym takiego niż to co lata po naszych ringach. Raz zdrowotnie a dwa - one na prawdę mają inny stan umysłu.  😉

W rękach moich przyjaciół jest jeden mały obiecujący chłopak. Ma na fotach hmmm ok 9 mcy? Mi się podoba 🙂 Jego foty i foty jego brata z wcześniejszego miotu ,  troszkę starszy już na fotach, dołączyłam do posta na samym dole. Oba chłopaki fajne.

Kilka galerii z WT i IWT,  tam raczej linii show nie uświadczysz 😉 I jak widać te labki są różne. Nie wszystkie są skrajnie przerysowane, ale wszystkie zdecydowanie daleko mają do postury i łbów niufków bez futra. 😉

http://gallery.iwt2015.cz/

dooobra, to jednak trochę większy edit - uporządkuję i wrzucam skróty dla leniwych  😉
laby
http://www.hibirdphotography.co.uk/England-Team-Selection/
http://www.hibirdphotography.co.uk/David-Latham-Retriever/

spanielki - nie tylko cockery
http://www.hibirdphotography.co.uk/KC-Field-Trial-Training-day/
http://www.hibirdphotography.co.uk/Novice-Spanilel-The-KC/

W ogóle ta strona fajna jest - znajdziesz też inne rasy.


btw. epk swoją drogą, jak dojedziesz z dziewczynką na któreś WT nasze krajowe, to myślę, że uda Ci się zobaczyć na żywo labki z linii użytkowych. Hmmm przynajmniej ze 2. 😉

zuza   mój nałóg
03 marca 2016 08:55
k_cian piękne są te labladory  😍
Po moich kundlach marzył mi się czarny labek ale właśnie te co spotykałam były takie ciężkie/"leniwe" i dlatego mam co mam.A te ze zdjęć są fantastyczne
zuza ano są. 🙂  A do tego sporty retrieverowe to fantastyczna sprawa. Tak dla psów jak i dla ludzi. 🙂

Flaty, tollery, chesapeake czy curly nie mają podziału jak na razie na show i work pod względem eksterieru, ale użytkowe linie goldenów już też różnią się sporo od tych wystawowych... i co ciekawe są sporo ciemniejsze. 😉 Taki jest niestety wpływ popularności na rasy i zrobienie z labów i goldów top "psów rodzinnych"...

KLIK bo foto za duże
Wojenka   on the desert you can't remember your name
03 marca 2016 11:18
Karla, z jakiej hodowli?

karla możesz coś wiecej na temat fouska napisać? Jaki jest pod względem charakteru, aktywności ?

Może Ktoś inny z forum ma kontakt z tą rasą i jest w stanie polecić jakąś hodowlę w Polsce lub Czechach?
k_cian, piękne labki - takie jak sobie wyobrażam,że powinny być.
Swoją szosą u nas na osiedlu facet ma sukę-mix labradora i goldena. Jest czarna i wygląda jak twoje użytkowe labki. Mega mi się podoba!
Czy ktoś ze znawców psów, władający j.angielskim poratuje tłumaczkę w potrzebie?  Co to znaczy, że pies jest "coped"? Generalnie wiem, o co chodzi: temin "coping" oznacza, z tego co wiem, celowe tuszowanie wszelkich wad u zwierząt przeznaczonych na sprzedaż. Ale jak to ugryźć zgrabnie po polsku?
Z góry dziękuję.
wojenka-Bismarckquelle
co do fousków- to mieliśmy przez rok sukę i psa i to były dwa odmienne stany, pies korba, nadaktywny, czekający na zadania, mocny charakter i taki był od poczatku do końca. Suka była zapatrzona w człowieka, uwielbiała kontakt, bardzo fajnie "zajmowała" się dziećmi, ale był to pies 1 osoby. Dla mnie wyżły to numer 2 po terierach🙂
Obydwa psiaki przyjechały z Czech, mogę się dopytać dokładnie jeśli chcesz🙂
teraz sąsiad piętro niżej ma fouska "peta", mimo 7 lat to nadal dziecko, niestety-mimo że polujący to jest nie do końca ogarnięty, gapowaty i średnio da się go kontrolować.
Ja mam sąsiada foksika, ale został bardzo brzydko nie-wychowany i chce mordować i ludzi i inne psy, ale podejrzewam, że jedyne na co może liczyć, to spacer wokół bloku :/ (Chociaż na poprzedniej stronie usłyszałam, że moje psy też 😉).
Jestem fanką użytkowych blabków, są na mojej liście Psów Które Mogłabym Mieć 🙂  Strasznie lubię pracować z labami, okrutnie. Uczenie laba to mjut, taka kompensacja znoju nauki belga hyhy. Fadzik też TAKI właśnie był - elastyczny, kumaty, super cedzący treści istotne od zbędnych szumów komunikacyjnych.... chlip. Dlatego lubię pracować z naszymi sekcyjnymi  😀
Mrowak, a nie chodzi o to, że pies jest kopiowany? Z ras, u których w PL się nie powinno, a winnych krajach (dobra, w PL też) nadal się przycina uszy/ogon? Słowo kopiowany funkcjonuje w języku polskim.
Ale kopiowane to w angielskim cropped z tego co kojarzę.
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się