WAŻNE! ARABY petycja PRZECIW ODWOŁANIU A.Stojanowskiej, J.Białoboka i M.Treli

Właśnie telewizjada mi coś nie bardzo chce działać 🙁 ale znalazłam już inny link. Gdyby komuś też nie działało, podrzucam:

http://itivi.pl/program-telewizyjny/TVN24_

edit: Moim zdaniem świetny reportaż - krótko, zwięźle na temat.  💃
Można go gdzieś obejrzeć teraz? Nie zdążyłam 🙁
http://polandisnotyetlost.com/2016/02/29/manifestacja-we-wroclawiu-protest-in-wroclaw/ - no nie! a ja nie wiedziałam! tak bym poszła!

konferencja ministra rolnictwa - szkoda słów, najlepsze było usprawiedliwienie, że myśmy też [PiS] składali petycje z podpisami do poprzedniego rządu [PO+PSL] i nikt się nie przejął (ergo: jak mój sąsiad kradnie, to ja też mogę i jest to w porządku?), a następnie - parafrazuję tu: że i tak zrobią, co zamierzają, niezależnie od jakichś tam petycji

w tvn24 było dość krótko, widziałam tylko końcówkę (o 21.45 się mniej więcej skończyło), gdzie wspomnieli, że szejk Kataru chce już zatrudnić zwolnionych itd., w każdym razie nic nowego (na końcu w każdym razie)

tymczasem wyszedł artykuł w Do Rzeczy - ktoś ma może i może streścić?
hehe, wedle pani komentatorki z tvn24 - stadnina w "michałowicach" - ;d ale napisy już poprawne

w artykule w Do Rzeczy (krótki felieton) - że odwołania mają związek z kontrolą CBA z 2015 - o Janowie i Polturfie. raport cba znalazłam tutaj:
http://telewizjarepublika.pl/kulisy-odwolania-dyrektorow-stadnin-protokol-z-kontroli-cba-dokumenty,30186.html - w podsumowaniu kontroli jedyne nieprawidłowości są w przetargu na 3 samochody dla anr, nic nie stwierdzono a propos organizowanej przez polturf aukcji, a już sporo artykułów na temat tego, że umowa nieprawidłowa - chciałabym wiedzieć na jakiej podstawie (kosztów poszczególnych elementów imprezy? filmy na pendrive'ach mogły kosztować te ok. 65zł/sztukę - ceny wykonania nawet krótkich filmików są duże. jak dla mnie to i za katalog pride of poland cena mogła być spora - gruby, kolorowy, papier błyszczący kredowy, do tego opracowanie, wykonanie zdjęć, oprawa graficzna, skład i druk, tłumaczenie - cena nawet tych 80zł mi wydaje się całkiem realna)
Ile podpisow pod petycja zebrano w Warszawie?
I z ciekawosci zapytam: zawodnicy cavaliady podpisywali petycje?
Przebrnęłam przez ten raport CBA. Rzekomo raport CBA jest przyczyną zwolnienia, tyle, że raport nie dotyczy bezpośrednio ani Janowa, ani Michałowa. Poruszana jest w nim co prawda kwestia wyboru firmy realizującej Dni Konia Arabskiego oraz zawartych umów, ale w podsumowaniu nie stwierdzono nieprawidłowości w tym zakresie. Raport ostatecznie wykazuje jedno naruszenie i dotyczy ono postępowania ANR na dostawę samochodów w 2010 roku, które narusza ustawę o PZP, a jako osobę odpowiedzialną za to naruszenie wskazuje ówczesnego prezesa ANR.

Wiadomo, że mało kto zada sobie trud przebrnięcia przez raport CBA, tylko z góry założy, że skoro to kontrola CBA to na pewno chodzi o nie wiadomo jakie przekręty. I założę się, że mało kto w ogóle doczyta, że raport dotyczy kontroli ANR, a nie stadnin w Janowie i Michałowie bezpośrednio. Czysta manipulacja  🤔
Nagana,piona! Też przebrnęłam przez raport CBA-wnioski takie same-nie ma tam ŻADNYCH zastrzeżeń do Janowa i Michałowa!
Nie chcę być złym prorokiem ale śmierdzi mi to w perspektywie prywatyzacją stadnin arabskich,a mechanizm:jest dobrze,(za dobrze!)więc najpierw trzeba doprowadzić do chaosu,strat i chylenia się stadnin ku upadkowi,wtedy można za grosze sprywatyzować-oczywiście kupią to odpowiednie osoby...i po problemie. Nasi rolni decydenci niejedną już stadninę i przedsiębiorstwo rolne (począwszy od PGR)  doprowadzili do bankructwa-mają wprawę...
Niestety, kłamliwy i całkowicie nieprawdziwy "artykuł" p. Gmyza (pana specjalnie z małej litery) krąży po sieci docierając do wielu ludzi popierających protest a nie znających sie na koniach.
Jest tam o tym, że tylko jedna córka Pianissimy jest własnością Polski (ktoś przedstawił autorowi screen rodowodu nie tłumacząc, że symbol kraju przy imieniu to kraj urodzenia, nie właściciela), kiedy wystarczyło wejść na tegoroczną listę wyźrebień i zobaczyć  🤔wirek: Oczywiście, znowu podaje raport NIKu, mało tego zamieszcza nawet link!! Czyli zamieszcza link a raportu nie przeczytał  👍    No i dowód z kontroli CBA i niejasności w organizacji aukcji przez Polturf. Jak tak mają wyglądać artykuły "niezależnych" i "niepokornych" dziennikarzy to ja dziękuję  😁
A co najlepsze, wszystkie te zarzuty pojawiają się najpierw na forum polskicharabow......  Prawdziwe grono życzliwych, znających się ludzi ( ja zresztą między nimi) 
Przecież to było do przewidzenia. Spokojnie można założyć, że 99% ogółu społeczeństwa w życiu nie zajrzy ani do raportu NIK, ani CBA, tylko będzie powtarzać jak papugi to, co piszą kłamliwe teksty - bo to jest zrozumiałe, zaś nasze merytoryczne argumenty są zwyczajnie nie do zrozumienia. Wymagają jakiejkolwiek wiedzy, żeby je przyswoić. Przestało mnie już bawić, jak o embriotransferach rozmawiają ludzie, którzy nawet nie umieją wymówić tego słowa bez zająknięcia i zapewne w ogóle przed tą sprawą go nie znali - ale teraz oczywiście są wielkimi znawcami.
A co do Polturfu -  jeżeli zestawi się odpowiednio dużą kwotę i słowo "nieuczciwość", to ludzie to łykną jak ryby przynętę. Przecież niemożliwe, żeby coś wymagającego tak dużych nakładów finansowych było organizowane uczciwie.

Nóż się w kieszeni otwiera.
I zarzut, że jakiś hodowca przyjeżdżał z ogierem (jaki absurd w samym tym założeniu, wiózł za gruba kasę ogiera kiedy mógł tylko zamrożone nasienie  🤔wirek: ) krył janowską klacz i zabierał źrebię...  😵  😵
I to pisze jakiś anonimowy internauta a "ceniony" dziennikarz powtarza  😂
Oto te dzieła, poczytajcie:
http://m.niezalezna.pl/77040-kulisy-zwolnienia-prezesow-stadnin-w-tle-wielomilionowe-straty-i-tajemnicza-spolka
http://niewygodne.info.pl/artykul6/02862-Stajnia-Augiasza-w-Janowie-Podlaskim.htm
Mam już dosyć czytania tych bredni  😤
Anonimowe wpisy z twittera jako merytoryczne źródło.  🤔wirek:
Pytanie - co możemy jeszcze zrobić?
Czy ktoś z dziennikarskim zacięciem/autorytetem podjąłby się otwartej polemiki z w/w artykułami - ale nie tu na forum, nie na prywatnych blogach, tylko również w gazetach, portalach typu natemat.pl lub innych? Skoro oni używają SE, chodźmy z tym do FAKTU żeby dotrzeć do tych samych ludzi.

Zostawienie sprawy w ten sposób, kiedy trole namiętnie udostępniają te bzdury nie wróży nic dobrego. Tu już chodzi o coś więcej niż te zwolnienia... chodzi o dobre imię polskiej hodowli, o wyraźny brak przyzwolenia na wciskanie ludziom ciemnoty przez TKM. Przymkniemy oko teraz, żniwo zbierzemy za jakiś czas.
na szczęście nikt oka nie przymyka i na takie działania na szkodę państwa powinien być paragraf !!
http://www.bialystokonline.pl/odwolanie-szefow-najwiekszych-polskich-stadnin-to-zemsta-senatora-z-bialegostoku,artykul,90245,1,1.html#.VtaVk8KKg8g.facebook
Czytam ten wątek codziennie ale nie wypowiadałam się, bo zwyczajnie nie mam wiedzy na tyle, by zająć jakiekolwiek stanowisko. Pytasz ekhem, co można jeszcze zrobić. To ja ci powiem.

Z każdą awanturą jest jak z pożarem. Zapala się jakaś skra, i jest lub nie jest z tego wielki ogień. Ale im większy ogień wybucha, tym szybciej się wypala. I jest bardzo możliwe że góra właśnie na to liczy. Więc można sprawić, że się przeliczy. Nie zapomnieć za miesiąc o całej sprawie i nie zepchnąć jej do wora z napisem "To, co nas kiedyś zdenerwowało ale już jest za stare". I w temacie polskich arabów tego właśnie się obawiam - że jest to temat - pożar, który teraz porywa wielkie masy, a za miesiąc stanie się starym artykułem prasowym. I uważam że trzeba patrzeć nowym prezesom na ręce. Nie przez tydzień, nie przez miesiąc, ale przynajmniej przez 10 lat, bo jeszcze nikt nic większego od muchy w miesiąc nie wyhodował, a rok czy dwa to za mało nawet dla wyników hodowli białych myszek.
A czego ja się obawiam - spadku w najbliższych latach - i to poważnego spadku - cen polskich arabów, i wykupowania ich za bezcen przez każdego, kto zawsze chciał mieć "prawdziwego" polskiego araba. Kto by nie chciał? Tego, że bojkot hodowców - nawet jeśli do niego dojdzie, na niewiele się zda jeśli uderzy się do nowego targetu, do bogatych kolekcjonerów "tego co ładne".
Każda hodowla jest jak budowanie pałacu. Nieważne ile cegieł jest dobrze postawionych i jak piękne są wieżyczki - bo jeśli piękny i super zaaranżowany pałac postawi się na kiepskich fundamentach, to i tak runie nim się go ukończy.

Nigdy nie hodowałam koni, ale hodowałam inne, mniejsze gatunki. I wiem jak to jest gdy ktoś poświęca całe lata na idealną selekcję, nie śpi po nocach rozpisując sobie co czym kryć, co zachować, co wydać, a ktoś na jedno pierdnięcie psuje to wszystko przez brak umiejętności, i całe lata wypracowywania cennej linii idą w śmietnik. I to nie z powodu złej woli, ale z powodu braku wiedzy i doświadczenia. Tym bardziej łzy stają w oczach że ludzie którzy wiedzieli, co robią, poświęcili temu życie, zostali ot tak wyrzuceni jak Mańka z targowiska, która pracowała bez umowy u kolegi wujka. I do tego zarzuca się im farmazony, traktując gorzej niż pijanego stajennego nakrytego na chowaniu butelek w boksach. To po prostu nie mieści się w głowie.
Co do raportów CBA, to podobnie z konferencją prasową, w której wzięli udział zwolnieni. Kto, z wyrobionymi przekonaniami ( nie będący koniarzem) będzie słuchał odpierania zarzutów przez zwolnionych? Chociaż z ich wypowiedzi jasno wynika, że zarzuty są całkowicie bezpodstawne.
Każda akcja musi mieć reakcję, każdy kłamliwy wpis musi być prostowany, tak się wygrywa medialne wojny i nie daje się ostygnąć tematowi. Znalazłam kwiatek na youtube pod tą konferencją zwolnionych  "Zamiast sprzedać na aukcji produkt finalny zaczęto cichaczem sprzedawać zarodki" , "stadnina miast utrzymać elitarność i zarabiać na produkcie finalnym... zaczęła roznosić zarodki po świecie"  😁
Tu jest podsumowanie wczorajszego materiału w tefałen.
[ftp=ftp://http://www.money.pl/gospodarka/wiadomosci/artykul/bylych-prezesow-stadnin-w-janowie-i,136,0,2030728.html]http://www.money.pl/gospodarka/wiadomosci/artykul/bylych-prezesow-stadnin-w-janowie-i,136,0,2030728.html[/ftp]
Dziennikarka wpolityce.pl  na Twitterze: Przeczytałam raport CBA ws stadnin. Nie widzę tam przestępstwa. Tak samo jak w raporcie NIK. To jest dorabianie ideologii do złych decyzji.
Ci dziennikarze są całkowicie oderwani od rzeczywistości, żyją jakby w innym świecie. Normalni ludzie żyją chyba w innej niż Ci wszyscy politycy i dziennikarze.
OMG  🤣 nawet ludziska wierzący na Podlasiu już się zbuntowali przeciw zabraniu gospodarza ze stadniny w Janowie i wysyłają do biskupa Dydycza listy otwarte o ratunek !

Marek Szewczyk udostępnił taki tekst.. może ktoś coś? https://www.facebook.com/marek.szewczyk.904/posts/843888769055185?fref=nf

a jak w Michałowie? może też napisać do biskupa ? albo od razu do prymasa ?

Bo to skandal, że w takiej sytuacji Kościół milczy ! niech się z ambon wypowiedzą czy tak można ludzi i dobro narodowe traktować
Ci dziennikarze są całkowicie oderwani od rzeczywistości, żyją jakby w innym świecie. Normalni ludzie żyją chyba w innej niż Ci wszyscy politycy i dziennikarze.


Którzy?
A potem się dziwicie, że Kościół, zamiast trzymać się swoich spraw wtrynia nos we wszystko co się da, w tym w politykę  🙇
bo księża na chwałę boską też hodują polskie araby i kupopowali je w stadninach zarządzanych do tej pory przez zawodowców z wieloletnim stażem hodowców  ;-)
Nagana i dziewczyny - gdzie macie raport CBA? Coś przeoczyłam, nie mogę znaleźć...  :kwiatek:
Jakieś nowe poszlaki co do prawdziwych przyczyn zwolnień?
http://www.rp.pl/Polityka/303019835-Konflikt-o-zrebie-senatora.html#ap-1
Może mi ktoś łopatologicznie wyjaśnić na czym polega ten zarzut dotyczący Polturfu? Bo czytam, czytam i nie rozumiem co tam jest nieprawidłowością.
desire   Druhu nieoceniony...
02 marca 2016 11:59
Atea, nic. Po prostu skoro CBA było to musiało być coś źle, no nie? 😉
"Na nasze pytanie, co z głównym hodowcą, skoro odszedł Trela, usłyszeliśmy, że hodowca jest - to pracująca tu od wielu lat kobieta, sędzia międzynarodowy. - Mamy wysokiej klasy głównego specjalistę do spraw howodli koni. Pani bardzo dobrze się zna na koniach. Tu wszystko jest w porządku - stwierdził nowy prezes. "

Wiecie o kim mowa może?

Cały artykuł:
http://www.tokfm.pl/Tokfm/1,103454,19703221,prezes-stadniny-odwolany-to-pol-biedy-problem-jest-duzo-powazniejszy.html

trzynastka   In love with the ordinary
02 marca 2016 12:37
Niżej w artykule pada imię i nazwisko.
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się