WAŻNE! ARABY petycja PRZECIW ODWOŁANIU A.Stojanowskiej, J.Białoboka i M.Treli

ponoć w niedzielę w bydgoszczy ma być protest może będzie komuś po drodze

http://www.radiopik.pl/2,0,wiadomosci-lokalne&idx=41610&dtx=&szukaj=&go=morelist&s=6
Moim zdaniem łączenie KODu i sprawy "arabskiej" to fatalne posunięcie...
fender, no ale 3 miliony przeszły koło nosa 🙁 na kilka dzieciaków z 500+ by starczyło przez jakiś czas, a teraz co?


Trza odkopać  ,pobrać DNA i klonować .  😂 DNA można sprzedawać bez końca. Jako dobrze podzielić to na każdego dzieciaka starczy  😵
dyr. Trela:Mnie najwięcej przyjemności sprawił wcale nie czempionat świata, ale pokaz w Al Khalediah. Zdarzyła się tam bowiem rzecz nieprawdopodobna: zdałem sobie sprawę, że orkiestra arabska gra polski hymn i że to się odbywa w Nedżdzie – tam, skąd konie arabskie pochodzą! Koń z Polski wygrywa tam czempionat; odbieram to jak jakąś zadziwiającą pętlę, którą zatoczyła historia… To ustawia polską hodowlę na tle całej historii tej rasy. I ta polska flaga i polski hymn między Mekką a Rijadem, w ojczyźnie tych koni – to była ogromna radość
Gdzies wyczytalam. Moim zdaniem ta wypowiedz p. Treli jest kwintesencja hodowli koni arabskich w Polsce.
Edit😀opisek
z tego co wyczytałem w Janowie jest Pia,  Pamina i  Pianova w listopadzie 2012 przyjechała AJ Penelope której Janów nie jest właścicielem ( kiedyś przynajmniej był Ajman Stud) i nie wiem czy jeszcze tam jest... jedynym ogierem z papierem Janowa po Pianisimie jest Prometeusz.. ale ten przebywa w Gallun Farms zresztą tam sie  urodził tak samo jak Pia i Pianova i AJ Penelope zdaje się .. i Gallum wystawia na sprzedaż nasienie ... podawałem linka z ofertą .... tylko Pamina przyszła na świat w macierzystej stajni Pianissimy i to dopiero jak "geny" Pianissimy poszły w świat he he
ech... jeszcze raz zapytam czy to normalne że po klaczy bezcennej, nigdy nie przeznaczonej do sprzedaży która była wzorcem piękności ( określenie wyczytane kiedyś u samego Treli ) mniej niż połowa potomstwa należy do stadniny, a te które nie należą nie zostały sprzedane jako produkt finalny ale  embriony ( czy tam zarodki .. myli mi się :P ) za kasę dużo mniejszą niż gdyby sprzedano źrebaki bądź dorosłe konie .. przecież to roztrwonienie majątku elitarności pochodzenia i pozbycie się monopolu  za cenę dużo niższą niż sprzedaż produktu finalnego, czyli faktycznie działanie na szkodę stadniny żyjącej z aukcji .... tylko proszę teraz nie dawać argumentów że Janów żyje i z innych spraw, albo e Pianissima nie była taka ważna itp itd,  bo nic nie wnoszący do mojego pierwszego pytania ping-pong z głupimi odzywkami ad personam  i tak już tu mamy...
argument że pierwszy poród najlepiej przeprowadzić w USA a nie w Janowie łyknę jak indor bom laik...  nad pozostałymi porodami sie juz zastanowię ... :P  ale mówienie Treli ze zadbał o Polski interes przez to ze mamy te 3 klacze i ogiera gdzieś w świecie to już wyśmiewam .. bo teraz to USA ma wiecej z Piannisimy niz my i to podkreślam nie za cenę produktów finalnych .....
a że występy są drogie, ogiery są drogie itp itd.. to pominę milczeniem... bo rozmawiamy o kondycji polskiej hodowli konia arabskiego, w światowej klasie stadninie,  którego Piannisima była wzorcem a nie powinna być dawcą drobnej kasy na rachunki
aa argument ze dopiero teraz wychodzą kwiatki??? no cóż mieliśmy parę ładnych lat dobrych rządów he he .. szeik z Kataru tez w nich sie pojawiał he he to ten sam co miał pomóc dzięki Tuskowi ratować stocznie ... już nie pamiętacie tej ściemy????? wyborcza przecież o tym pisała :P [url=http://wyborcza.biz/biznes/1,147744,6937449,Stocznie_kupi_rzadowy_fundusz_inwestycyjny_z_Kataru.html#TRrelSST]http://wyborcza.biz/biznes/1,147744,6937449,Stocznie_kupi_rzadowy_fundusz_inwestycyjny_z_Kataru.html#TRrelSST[/url]

no nic ...doczytałem komentarze.. chyba jednak sobie nie porozmawiamy ...spokojnej nocy życzę wszystkim  obrońcom demokracji :P



i weź tu tłumacz ekonomiście hodowlę koni a ten tylko produkt finalny i produkt finalny
W Książu też zmiany... Prezesem został specjalista od komunikacji miejskiej.  😵
Wczoraj słuchałam wywiadu z ministrem, chyba radio Wnet. I uderzyła mnie jedna rzecz. Pan minister zapytany przez dziennikarkę, jak się ustosunkuje do wypowiedzi weterynarzy o tym, że ostra kolka to choroba o bardzo wysokiej śmiertelności, której wystąpieniu nie da się wcześniej zapobiec i że żadnych zaniedbań w opiece nad Pianissimą nie było, odpowiedział coś w stylu, że on nie wie, jacy weterynarze tak mówią, ale gdyby prowadząca zapytała "tych weterynarzy, którzy zechcą powiedzieć prawdę", to by jej powiedzieli, jak jest w rzeczywistości.
Po pierwsze - ciekawe, czy naprawdę znajdzie się jakikolwiek weterynarz od koni, a nie od świnek morskich, który odważy się publicznie powiedzieć, że jest inaczej.
I po drugie tak sobie myślę - dobrze by było, żeby ci "weterynarze, którzy zechcą powiedzieć prawdę", mieli na tyle odwagi, żeby podczas rozprawy w sądzie wystąpić jako świadkowie, pokazać twarz i ujawnić się z imienia i nazwiska.
Wiedzielibyśmy, jako ogół środowiska, z kim nigdy więcej nie należy podejmować jakiejkolwiek współpracy.
Chyba że ten weterynarz zaczął by karierę polityczną  😉
Ja widziałam tylko wywiad z wet. B. Turkiem, który mówił o kolkach i o tym, że koń ma szanse na uratowanie, jeśli będzie operowany w ciągu pierwszej godziny od powstania objawów.
Tak jakby zasugerował, ze klacz powinna być operowana na miejscu. Nie wiem niestety, jakie sale szpitalne są w Janowie. Prezes za to twierdzi, ze dobrze, ze zawiezli klacz do Warszawy bo inaczej odpowiadałby za padniecie klaczy, którą by operowali w stajennych warunkach.
W Książu też zmiany... Prezesem został specjalista od komunikacji miejskiej.  😵



...będzie wiedział jak dojechać .....
Megane też to słyszałam. Dla środowiska jest oczywiste to, co Trela powiedział - potrzebny jest zespół wykwalifikowanych ludzi, odpowiednie warunki itp. To nie jest zszycie rozciętej nogi, tylko operacja. W konsekwencji ta godzina oznacza, że szanse ma ten koń, który znajduje się fizycznie w odległości godziny drogi do kliniki.
Ale dla laików? Tu może być problem. Chyba żeby zastosować porównanie do człowieka - nie robi się operacji nożem kuchennym w domu na łóżku.

Smok no tak, może przecież zostać np. dyrektorem stoczni. Na pewno byłoby to jego nowa pasja życiowa. 😁


[quote author=Murat-Gazon link=topic=99140.msg2505965#msg2505965 date=1456988506]

Smok no tak, może przecież zostać np. dyrektorem stoczni. Na pewno byłoby to jego nowa pasja życiowa. 😁

[/quote]

Albo pilotem Dreamlinera  😂
[quote author=maniak75 link=topic=99140.msg2505821#msg2505821 date=1456949570]
Ale o co Ci chodzi Pia pierwsze źrebie Pianissimy było urodzone w USA ale należy do SK Janów ! 🤔

ano o to że ta dzierżawa w 2008 była podyktowana podobnież bezpieczniejszym porodem w USA niż w Polsce już po sezonie pokazowym.... skończyło sie wysypem koni i kilkuletnim pobytem, w tym czasie nic nie zdobywała tylko rodziła dla Galluna  nooo i na odczepnego dla nas popatrz na proporcje, do Polski trafiły 2 klacze i ma trafić 1 ogier,  dzisiaj nasienie naszego ogiera który dalej jest u Galluna, dalej on sprzedaje .... dobrze że chociaż jedną klacz urodziła w Polsce.. zresztą podobno najlepszą 🙂
[/quote]
Co za bzdury wypisujesz!!! W 2008 roku nie było żadnej dzierżawy!!! I nigdy nie rodziła dla Galluna, co za kłamca no gacie opadają  🤔wirek:  🤔wirek:  coś gdzieś usłyszał, cos przeczytał, nie wie nic ale kłamie i pisze oszczerstwa.
Pianissima prosto po championacie wyjechała na farmę Galluna tylko i wyłącznie aby urodzić w pobliżu znanej kliniki, ponieważ obawiano sie powtórki z sytuacji jak u jej matki. Nie była wtedy w żadnej dzierżawie!    🤬  Urodziła Pię po Gangesie i stadnina postanowiła wystawić na aukcji jeden embrion. Jeden. To własnie wtedy wylicytowano tą wysoką cenę, bodajże 175 tys euro.  Owszem, aukcję wygrał Gallun ale licytował w imieniu innego właściciela, ogier urodził się w Royal Arabians. W Stanach urodził sie też Promteusz i Pianova. Które są hodowli i własności Janowa.
Pianissima wróciła do kraju po drodze wygrywając w Dubaju. Zdecydowano sie na powrót, ponieważ porody przebiegały bez problemu.
W stadninie przebywają: Pia (urodziła troje źrebiat), Pianova (1 źrebię) i Pamina. Źrebię urodziła też Aj Penolope (klaczkę) . Prometeusz na pewno wkrótce wróci.
Jak piszesz, drogi kolego, to chociaż sprawdzaj fakty!!!!  👿
Smok nooo, to by dopiero był odlot!  😁

berula nie denerwuj się  😉 Toż nie wiesz, że polskie konie powinny źrebić się w Polsce, żeby było patriotycznie? Toż pan minister powiedział, że nie może tak być, żeby polskie konie były poza Polską.  😵
Ja widziałam tylko wywiad z wet. B. Turkiem, który mówił o kolkach i o tym, że koń ma szanse na uratowanie, jeśli będzie operowany w ciągu pierwszej godziny od powstania objawów.
Tak jakby zasugerował, ze klacz powinna być operowana na miejscu.

Raczej nic takiego nie sugerował. Jeżeli się nie ma na miejscu zespołu operacyjnego, anestezjologa i całego potrzebnego sprzętu (jeśli ktoś widział taka operację, to wie jak to wygląda) to go trzeba ściągnąć, też zapewne z Warszawy. To trwa znacznie dłużej, niż podróż z koniem do kliniki, gdzie wszystko jest przygotowane i koń trafia od razu na stół.

Nie wiem niestety, jakie sale szpitalne są w Janowie. Prezes za to twierdzi, ze dobrze, ze zawiezli klacz do Warszawy bo inaczej odpowiadałby za padniecie klaczy, którą by operowali w stajennych warunkach.


Nie znam przypadku powodzenia takiej operacji (skręt i pęknięcie okrężnicy z wylewem treści do otrzewnej) w warunkach stajennych. W takich warunkach prostsze zabiegi, bez perforacji, udawały się dawniej może jeden na sto. Nie sądzę, żeby dzisiaj w ogóle ktoś by się podjął takiej operacji w takich warunkach.
S.heykowski... wg mnie laikom zasugerował... od razu po tych słowach pomyślałam sobie... "oooo... zaraz będzie burza i bicie piany, ze jak tylko godzina, to lepiej było zaryzykować, aby za wszelką cene ratować."
Z resztą co tu dużo gadać, po padnięciu Pianissimy takie komentarze grzmiały pod tekstami o jej śmierci. Nawet gdzies przeczytałam, ze mozna bylo wetów ze sprzętem helikopterem przetransportować  😎

[quote author=Murat-Gazon link=topic=99140.msg2505970#msg2505970 date=1456988836]
Smok nooo, to by dopiero był odlot!  😁

berula nie denerwuj się  😉 Toż nie wiesz, że polskie konie powinny źrebić się w Polsce, żeby było patriotycznie? Toż pan minister powiedział, że nie może tak być, żeby polskie konie były poza Polską.  😵
[/quote]

Tym tokiem myślenia idą rządzący. Polskie konie w Polsce, arabskie w Arabii 😉
A to coś nowego , jeszcze nie słuchałem http://www.tvn24.pl/kulisy-dymisji-w-stadninach,624237,s.html
Zobaczysz, za dwa miesiące zostanie prezesem Janowa 😉
[quote author=Murat-Gazon link=topic=99140.msg2505950#msg2505950 date=1456986194]
Wczoraj słuchałam wywiadu z ministrem, chyba radio Wnet. I uderzyła mnie jedna rzecz. Pan minister zapytany przez dziennikarkę, jak się ustosunkuje do wypowiedzi weterynarzy o tym, że ostra kolka to choroba o bardzo wysokiej śmiertelności, której wystąpieniu nie da się wcześniej zapobiec i że żadnych zaniedbań w opiece nad Pianissimą nie było, odpowiedział coś w stylu, że on nie wie, jacy weterynarze tak mówią, ale gdyby prowadząca zapytała "tych weterynarzy, którzy zechcą powiedzieć prawdę", to by jej powiedzieli, jak jest w rzeczywistości.

[/quote]

To jest piękny, klasyczny wręcz przykład manipulacji! Nadaje się do cytowania normalnie...  🤔wirek:

Apropos zarodków i ograniczeń. Według mojej wiedzy nie ma ograniczeń ani prawnych ani zdrowotnych w pobieraniu jajeczek ale są za to bardzo restrykcyjne przepisy wpisów do Księgi Stadnej. Tylko 2 źrebiąt od jednej klaczy ROCZNIE może być wpisana do księgi. Chocby się urodziło nie wiem ile to te źrebięta nie mają prawa wpisu, są bezwartościowe pod względem hodowlanym, pokazowym, nie mają żadnej wartości rynkowej. I to ogranicza handel zarodkami. Po co komu tai drogi "kundel"?
Następna rzecz. Przepisy zabraniają prezentacji klaczy źrebnych. Za co podobno pan Wójtowicz został swego czasu zdyskwalifikowany w środowisku... Klacz więc albo rodzi albo się prezentuje a ciąża do przecież 1,5 roku wycięte z życiorysu...
nie wiem czy już było... ale jest dobre i nie zawadzi powtórzyć 😉
http://jarek-kozlowski.tumblr.com/post/140105294021
[quote author=milenka_falbana link=topic=99140.msg2505989#msg2505989 date=1456991528]

Następna rzecz. Przepisy zabraniają prezentacji klaczy źrebnych. Za co podobno pan Wójtowicz został swego czasu zdyskwalifikowany w środowisku... Klacz więc albo rodzi albo się prezentuje a ciąża do przecież 1,5 roku wycięte z życiorysu...
[/quote]

Nie tylko za prezentację. Pan Wójtowicz stał się szeroko znany jako ktoś, kto puszcza na tory, na wyścigi klacze w początkowym stadium źrebności  😀iabeł:... gdzie jest Towarzystwo Opieki nad Zwierzętami tudzież prokurator..?

I taka osoba jest wiceprezesem PZHKA..  🙇

Platynka17 o matko... Jak mówiłam, zawiść i nienawiść wylewają się zewsząd.
Ale skad ten Pan dziennikarz śledczy sie wzial ? to jakis matol i klamie co wogole jest w raporcie.
Gmyz? On nie jest taki znowu "znikąd", prawicowe media znają go raczej dobrze, bo w wielu z nich pracował.
Równie dobrze może być i tak, że on świetnie wie, co jest w raporcie, ale dostał prikaz przedstawiania sprawy zgodnie ze stanowiskiem ministerstwa.
Murat - ale Gmyz ten raport opublikował w całości. I nic w nim nie ma strasznego🙂 Za to w artykuł jest już czystą manipulacją... Mało komu tylko chce się czytać czterdzieści parę stron słabego ksero...
milenka no właśnie o to chodzi, że 90% społeczeństwa na widok słowa "raport" w zestawieniu z NIK/CBA dostaje drgawek i żadna siła ich nie zmusi do czytania tego. Zapewne cała ta nagonka oparta jest właśnie o to, że gros czytających tego nie zweryfikuje z dostępnym dokumentem.
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się