Wybory 2015 i to co po wyborach.

Smok ale chyba nie bierzesz pod uwagę jednej rzeczy.
Nie będę więcej popierać PiS-u, ale nie będę też popierać ani PO, ani Nowoczesnej, ani żadnej innej obecnie istniejącej partii.
Nie zmieniłam poglądów - "tylko" cofnęłam poparcie dla konkretnej partii. W wyniku czego obecnie nie mam na kogo głosować.
Nie wiem, co zrobię za cztery lata, jeżeli sytuacja na polskiej scenie politycznej się nie zmieni. Bo świadomie wbrew swoim poglądom głosować nie będę.
Chyba pozostanie mi dopisać na karcie do głosowania "Latający Potwór Spaghetti"  🙄
Czasem dla dobra sprawy lepiej wybrać mniejsze zło. PO to też nie do końca moja bajka ,ale przy wyborze miedzy banda Mansona a a kieszonkowcem ,wybieram tego drugiego  😉
A co jeżeli jedno i drugie zło jest równe?
[quote author=Murat-Gazon link=topic=97161.msg2504881#msg2504881 date=1456818695]
A co jeżeli jedno i drugie zło jest równe?
[/quote]

Zawsze jakieś jest mniejsze  🤣
[quote author=trusia link=topic=97161.msg2504527#msg2504527 date=1456753657]

Rozumiem antykomunizm, antyrosyjkość, konserwatyzm kulturowo i obyczajowy, propolskość. Nie rozumiem, jak antyunijność może przynieść korzyść krajowi. Nie rozumiem sprzeczności prounijności z propolskością oraz dlaczego prounijność ma być tożsama z zabijaniem polskich tradycji i wartości.


Ja sie nad tym tez zastanawiam od dlugiego czasu. I serio chcialabym zrozumiec na czym polega nasz polski patriotyzm, dlaczego nie potrafimy byc patriotami i pielegnowac nasze tradycje nie bedac jednoczesnie anty do wszystkiego innego.

Pani Staniszkis bardzo trafnie ocenila poczynania PiSu z wodzem na czele.
Kaczynski to musi miec jakies osobiste kompleksy przerastajace moje wyobrazenia.
[/quote]


Bo Polacy uważają, że jesteśmy narodem wybranym, co za miliony cierpi, jesteśmy wyjątkowi  i musimy stawić czoła każdemu obcemu (definicja obcego dowolna).  Caly świat na nas czyha i dlatego  naszym powołaniem jest być niezłomnym bez względu na okoliczności, sytuacje i uwarunkowania geo-polityczne (nie bez powodu Duda w kampanii prezydenckiej reklamował siebie jako czlowieka niezłomnego).  Wzorce mamy głęboko zakorzenione:  Wanda, co nie chciała Niemca, Drzymała w wozie  i Ślimak na swojej placówce.  Tyle, że czasy się zmieniły.

Kaczyński umiejętnie te nastroje wykorzystuje, przychodzi mu to łatwo i naturalnie, bo  sam kompletnie oderwany jest od realiów życia – vide jego pokazowe zakupy w Biedronce czy stosunek do usług bankowych.  A grupie jego wyborców wychodzi, że Bóg Honor Ojczyzna to oderwanie od reszty świata. Oderwanie połowiczne – bo jeśli świat chce nam coś dać, to jest O.K., bierzemy, nam się to należy jak psu kość. Ale jeśli świat czegoś chce od nas - to już jesteśmy zdradzeni, ruszamy na barykady, poświęcimy to, co udało się wypracować dla jakiś mrzonek podsycanych przez zakompleksionego człowieczka leczącego swoje rany kosztem calego narodu.
 
A tymczasem jesteśmy takimi samymi ludźmi jak inni i nie ma w tym nic złego.  Należy nam się to samo i mamy takie same zobowiązania. Zamiast bezmyślnie pchać się na barykady należy wyciągać wnioski z  przeszlości własnego kraju i doświadczeń innych krajów.     
Smok10, jeśli głosowanie na partie, które mogą się rozlecieć lada dzień (jak sam piszesz) uważasz za mniejsze zło...
I jeśli uważasz, że partie nie mające poparcia społecznego (skoro mogą się rozlecieć, zostać zmarginalizowane) reprezentują demokratyczną większość...
Nie chcę cię martwić. Mamy i mieć będziemy system demokratyczny. Nie anarchię. Ratuj słuszne partie. Powinieneś to zrobić bez problemu. Wszak są jedynie słuszne (a PiS be). I mają rację, a za nimi stoi wola większości (kto głosował na ten wraży PiS???). Aż dziw, że nie wygrały wyborów. W cuglach. Przypomnę, że poprzednie też wygrała PiS, ale słabo, więc PO i PSL stworzyły koalicję. Samorządowe też wygrała PiS. I też, w większości, bez możliwości rządzenia. Wychodzi na to, że swojski stalowowolszczanin non stop fałszuje wybory. Jeden ci on, a partia wygrywa. Nawet wtedy gdy nijak nie ma możliwości wpływać na wynik wyborów.
Bo Polacy wolą żyć złudzeniami. Jak im ktoś obieca Biliard , to nie ważne że nie śmierdzi groszem , ważne że da. Tak o mały włos , prezydentem nie został niejaki Stan Tymiński . Biznesmen z Amazońskiej dżungli  😂 Polacy głosuja na głupotę ,a potem płaczą że gówno z tego wyszło.

W 2005 PIS też wygrało wybory a w 2007 dostało kopa w dupę na rozpęd. Tyle że mija 10 lat , dzieci nabywają praw wyborczych i zaczynają żyć mrzonkami , a nie pamiętają tego co było .
Prawdopodobnie , za 4 lata ( o ile czegoś nie uchwalą , np. dziedziczenia stanowisk ) znowu dostaną kopa w dupę i na 10 lat będą z głowy. A potem to już ja to będę miał w dupie. 😂 Fakt ,tylko taki że za szkody które zrobią powinni zapłacić ci co ich wybierali ,wtedy było by sprawiedliwie.

Halo - Oglądaj dzisiaj o 21, 30 TVN 24 Popatrzysz sobie co robi siła twojego głosu wyborczego.  😉
desire   Druhu nieoceniony...
02 marca 2016 11:15
Smok10, jeśli głosowanie na partie, które mogą się rozlecieć lada dzień (jak sam piszesz) uważasz za mniejsze zło...
I jeśli uważasz, że partie nie mające poparcia społecznego (skoro mogą się rozlecieć, zostać zmarginalizowane) reprezentują demokratyczną większość...
Nie chcę cię martwić. Mamy i mieć będziemy system demokratyczny. Nie anarchię. Ratuj słuszne partie. Powinieneś to zrobić bez problemu. Wszak są jedynie słuszne (a PiS be). I mają rację, a za nimi stoi wola większości (kto głosował na ten wraży PiS???). Aż dziw, że nie wygrały wyborów. W cuglach. Przypomnę, że poprzednie też wygrała PiS, ale słabo, więc PO i PSL stworzyły koalicję. Samorządowe też wygrała PiS. I też, w większości, bez możliwości rządzenia. Wychodzi na to, że swojski stalowowolszczanin non stop fałszuje wybory. Jeden ci on, a partia wygrywa. Nawet wtedy gdy nijak nie ma możliwości wpływać na wynik wyborów.


No nie wierzę ... niby że co , wybory w 2011 roku wygrał pis ? Jak mozna wypisywac takie bzdury ???

Komitet Wyborczy Platforma Obywatelska RP 39,18%
Komitet Wyborczy Prawo i Sprawiedliwość 29,89%
Komitet Wyborczy Ruch Palikota 10,02%
Komitet Wyborczy Polskie Stronnictwo Ludowe 8,36%
Komitet Wyborczy Sojusz Lewicy Demokratycznej 8,24%
Komitet Wyborczy Wyborców Mniejszość Niemiecka 0,19%

Samorządowe zaś pokazały przewagę  pisu tylko w radach powiatu , w gminach było fifty fifty ,   pis przegrał z kretesem na poziomie wyboru  prezydentów miast i zdobył mniej mandatów niż PO w sejmikach wojewódzkich ( mimo iz przewaga procentowa sugeruje co innego😉
Naprawdę dziwisz się? Przecież PiSo-wyznawcy mają własne postrzeganie świata, oparte na bezkrytycznym przyjmowaniu propagandy PiSo-twórcy.  PiS i system demokratyczny - ha, ha, ha. 
Że też chce om się walczyć  🙄

http://www.tvn24.pl/jerzy-bialobok-zlozyl-wniosek-do-sadu-chce-przywrocenia-do-pracy,624104,s.html

Poniewierają ludzi uznawanych za najlepszych fachowców na świecie . Zamiast iść do Szejka , siedzieć w ciepełku i zarabiać pierdyliardy dolarów robiąc dalej to co kochają , to będą się bić z wiatrakami.
Słuchałeś wywiadu?
http://www.radiownet.pl/publikacje/bdyrektor-stadniny-bede-sie-odwolywal-choc-nie-chcialem
Tu masz odpowiedź, dlaczego te odwołania.
Że też chce om się walczyć  🙄


Zrobiła się ciekawa sytuacja, bo wtopa jest podwójna. Gdyby ANR nie uzasadniła niczym zwolnienia (bo nie musiała) to byłoby po sprawie. Pod naciskiem opinii publicznej jednak zdecydowała się wydać odgłos za pomocą uzasadnienia. Uzasadniła to jak widać najprawdopodobniej mijając się z prawdą, więc sąd teraz może się zapytać, skąd ANR wzięła tego haka na prezesów. Jest więc szansa, że to i owo wyjdzie na jaw.
To zmienią sędziego  😂 😂 😂

Wymienili już prezesa kopalni w Wieliczce , z resztą wszystkich wymienią i obstawią swoimi. 30 Ambasadorów już dostało odwołania .

A na stanowiska idą najlepsi fachowcy .

http://tvn24bis.pl/z-kraju,74/janina-goss-w-pge-pis-odpowiada-na-zarzuty-opozycji,624057.html

Pani Janeczka , przyjaciółka p. Kaczyńskiej z która lepiła pierogi a panu Jareczkowi pożyczyła 200 000 zł , teraz w podzięce za lojalną przyjaźń pokieruje jednym z największych przedsiębiorstw w Polsce.  😁 😁 😁
no i dobrze, będziemy mieć pierogi bardziej energetyczne
no i dobrze, będziemy mieć pierogi bardziej energetyczne


Mam nowe hasło !!!! Jak po 45

Chcesz być fachowcem to zostań PIS-owcem  😂
Ta pani w radzie nadzorczej , to jak splunięcie  przez prezesa wszystkim obywatelom w twarz . Skrajna arogancja i bezczelność. A tak na marginesie - czy na zdjęciach z  dzisiejszych materiałów  prasowych owa matrona nie ma na sobie przypadkiem ... futra z norek ?!?
dominoxs, jasne, że masz rację. Pochrzaniło mi się. PiS miał milion wyborców mniej. Przy czym w 2015 nie przybyło za dużo, raptem 600 000, za to PO ubyło 3 mln.
Przy czym w 2015 nie przybyło za dużo, raptem 600 000, za to PO ubyło 3 mln.


Dokładnie tak. !

Ubyło PO bo pojawił się KUKIZ 15 i NOWOCZENA PL . Odebrali głosy nie tylko PO ale także SLD i PSL .

I pomijając zabetonowany moherowy elektorat dobrali paru naiwniaków obiecując im El Dorado . I to wystarczyło.

I w końcu po tylu latach niebytu dorwali się do władzy , obstawiają wszystko bez wyjątku co się da żeby okopać się na flankach i trwać latami na swoich stanowiskach.

I przyznam halo rację że w większości to przez butę i głupotę PO i p. Komorowskiego. Bo mając takie poparcie społeczne , nie zrobili nic żeby je utrzymać , a PIS zrobił wszystko żeby dorwać się do władzy.

Wcale nie przez to że PO nic nie robiła lub że ludziom było lepiej czy gorzej . Teraz nie będzie im lepiej tylko gorzej . Tylko przez głupotę !  😤

P.S A to ciekawe  😲 http://tvn24bis.pl/wiadomosci-gieldowe,76/zagraniczni-inwestorzy-wycofuja-sie-z-polski,624035.html

I p. Staniszkis o PIS  😁 http://www.tvn24.pl/jadwiga-staniszkis-w-kropce-nad-i-w-tvn24,624199,s.html
Gwoli ścisłości: "zabetonowany moherowy elektorat", patrząc jaka grupa wiekowa jak głosowała, to raczej elektorat PO.

Smok10, a wiesz, że to ciekawe? Wcale nie jest mi gorzej. Dziwnym trafem dzień po dniu, od końca października, jest mi lepiej i lepiej. Choć teoretycznie/praktycznie nic nie skorzystałam na wygranej PiS. W zupełności wystarczyło, żeby część otoczenia przestała czuć się bezkarna/poczuła się mniej pewnie/musiała zacząć się odrobinę starać.
Głosując jak głosowałam, protestowałam przeciw filozofii "kto ma silniejsze łokcie ten jest górą" - w wymiarze społecznym, nie politycznym (bo politycy, jasne, rozpychać się muszą, taka natura polityki, to nie jest działalność charytatywna). Jeśli już musi być demokracja, chcę rządów większości - czyli ludzi przeciętnych (bo tych jest najwięcej). Mocni i tak sobie dadzą radę. Pauperyzacja średniaków (nie wspominając o słabych) była nie do zniesienia.

I jeszcze powiem tak: napadajcie na PiS, ile wlezie, niech rządząca partia czuje na karku oddech konkurencji, to jej tylko dobrze zrobi. Czasem się zastanawiam, że w narodzie miłość do PiS musi być Ogromna, skoro wszystkim tak zależy, żeby była to partia Bezbłędna. Ach, gdybyśmy tak piętnowali Platformę (jak PiS) - rządziłaby do końca świata 🙂 (pod warunkiem przejmowania się krytyką i wyciągania wniosków z feedbacku).
Czasem się zastanawiam, że w narodzie miłość do PiS musi być Ogromna, skoro wszystkim tak zależy, żeby była to partia Bezbłędna.
Ta postawa wynika z tego, że na większą rozumność tego ugrupowania liczyli zapewne nawet jego przeciwnicy.

Ach, gdybyśmy tak piętnowali Platformę (jak PiS) - rządziłaby do końca świata 🙂 (pod warunkiem przejmowania się krytyką i wyciągania wniosków z feedbacku)
Myślę że jako naród, czy coś takiego, wystarczająco napiętnowaliśmy ją w ostatnich wyborach.

Wcale nie jest mi gorzej. Dziwnym trafem dzień po dniu, od końca października, jest mi lepiej i lepiej. Choć teoretycznie/praktycznie nic nie skorzystałam na wygranej PiS. W zupełności wystarczyło, żeby część otoczenia przestała czuć się bezkarna/poczuła się mniej pewnie/musiała zacząć się odrobinę starać..
U mnie na odwrót. Jest mi gorzej choć nic nie straciłem, może nawet przeciwnie, za to część otoczenia poczuła się zupełnie bezkarnie. Tak bywa.
halo- Ty mówisz o bezkarności władzy ???  Nie widzisz co się dzieje ??? Żyjemy chyba w dwóch różnych światach .

To skąd te tematy o stadninach , obsadzie stanowisk, czystkach we władzy , komisjach Weneckich , debatach w parlamencie . Czegoś tu nie rozumiem  😲
Gwoli ścisłości: "zabetonowany moherowy elektorat", patrząc jaka grupa wiekowa jak głosowała, to raczej elektorat PO.
Smok10, a wiesz, że to ciekawe? Wcale nie jest mi gorzej. Dziwnym trafem dzień po dniu, od końca października, jest mi lepiej i lepiej. Choć teoretycznie/praktycznie nic nie skorzystałam na wygranej PiS. W zupełności wystarczyło, żeby część otoczenia przestała czuć się bezkarna/poczuła się mniej pewnie/musiała zacząć się odrobinę starać.
Głosując jak głosowałam, protestowałam przeciw filozofii "kto ma silniejsze łokcie ten jest górą" - w wymiarze społecznym, nie politycznym (bo politycy, jasne, rozpychać się muszą, taka natura polityki, to nie jest działalność charytatywna). Jeśli już musi być demokracja, chcę rządów większości - czyli ludzi przeciętnych (bo tych jest najwięcej). Mocni i tak sobie dadzą radę. Pauperyzacja średniaków (nie wspominając o słabych) była nie do zniesienia.

Szkoda, że nie rozumiesz, że zagłosowałaś na wersję do potęgi co najmniej dziesiątej.   



Taka ciekawostka: jak jest świadomość wyborców, cytat z innego wątku  (żeby było jasne, to nie są wypowiedzi halo):

Wogole kto temu Panu powierzyl funkcje ministra rolnictwa ? przeciez to głąb jakich malo...


I ta sama światła obywatelka uważa, że ma podstawy oceniać


no ja ich nie wybieralam, glosowalam na korwina bo te smieci to to samo co i PO ...

desire   Druhu nieoceniony...
03 marca 2016 09:20
halo, to co, musisz odczuć na własnym tyłku że Ci źle i wtedy stwierdzisz że pis jest bee, w ogóle chybiony pomysł?
W jakim Ty świecie żyjesz?
Polska to jeden z nielicznych krajów, gdzie ludzie nie potrafią sie usamodzielnić (mieszkają z rodzicami...), ciężko dobrze zarobić (uczciwie!), ciężko kupić ziemie, ciężko się wybudować, ciężko znaleźć pracę za wiecej niż średnia krajowa i nie siedzieć w niej po 12-16h dziennie, żeby wyżyć!
Rządzi kolesiostwo, które rozpierdyla ten kraj właśnie od środka, tak że właśnie zwykły obywatel mniej więcej w Twojej średniej wieku, z swoim własnym kątem, ustabilizowaną sytuacją w pracy itp., tego w ogóle nie odczuje, rączka rączkę myje!
Dzięki podatku kredytowemu, RRSO i inne oprocentowania dźwigną się tak (już poszło w górę, niestety. mój kredyt przed wprowadzeniem podatku miał prowizji załóżmy 5 tyś., w tym roku sama prowizja poszła w górę o 100% i to nie tylko u mnie, u WSZYSTKICH! i ponoć ma wzrastać, no super przecież - Ciebie to nie dotyczy, Tobie jest dobrze  :wysmiewa🙂, że młodzi nie będą po prostu w stanie:
a) zakładać rodzin, SAMODZIELNYCH, ŚWIADOMYCH rodzin (nie chodzi mi tu o wpadki, gwałty czy też niepokalane poczęcie)
b) kupić ziemi i wybudować domu z pomocą banku (kredyt)
c) żyć na w miarę normalnym poziomie (ceny żywności itp. mają wzrosnąć).
No, ale póki Ciebie to nie dotyczy to jest dobrze.
Hipokrytka.
tfu!  :bum:

Jeśli już musi być demokracja, chcę rządów większości - czyli ludzi przeciętnych (bo tych jest najwięcej).
Piękna idea, szkoda tylko że pis to wcale nie są przeciętni ludzie.  Takich jak oni zamyka się do zakładów, zwanych inaczej szpitalami psychiatrycznymi.
halo PIS jeszcze nic nie zrobił aby żyło Ci się lepiej lub gorzej. Póki co zyjemy z pieniedzy i budzętu poprzedniej władzy. A co dalej? To się okaże, ja raczej twierdze Halo ,że odczujesz i Ty pogorszenie , bo w budzecie w 2017r bedzie mega dziura. Ten "piekny " program 500 plus i jego skutki odczujemy w przyszłym roku no i do tego dojdzie powrót do poprzedniego wieku emerytalnego,Bedzie dobrze? Bedzie lepiej? A te zapowiadane kontrole skarbowe plus nowe przepisy przesyłania danych do US na 100% pomoga firmą. Tiaa . Ludzie będa się bac , czy o to chodzi aby uczciwi także?. Kurcze nikt nie chce podejmować decyzji, kazdy boi się zwolnien . Toz to obłed.
Halo masz przeciez dzieci. Wierzysz w to ,ze im bedzie lepiej? Że co ,ze niby ZUS ozdrowieje, że koniec kolesiowstwa i łapówkarstwa?
Oni naprawdę mają ludzi za idiotów.  Zbigniew Ziobro: „Rozwiązania przyjęte w nowej ustawie o prokuraturze wzmacniają odpolitycznienie prokuratury w stosunku do stanu, jaki był dotychczas.”  Jak może to być odpolitycznienie, skoro prokurator podlega politykowi?
halo PIS jeszcze nic nie zrobił aby żyło Ci się lepiej lub gorzej. Póki co zyjemy z pieniedzy i budzętu poprzedniej władzy. A co dalej?


Zrobił. JEST ! Ojtam , PO złe nic nie zrobiło przez 8 lat , PIS tylko nastał to już tyle narobił co żadne inne partie od 1989r. 😵
Skąd znacie przyszłość?
desire, dotyczy, dotyczy. Mam dzieci. Na studiach. Jak i całe pokolenie, o którym piszesz.
s.heykowski, po to są chyba zmiany opcji politycznych u władzy, nie? Żeby raz jednym było lepiej *, raz drugim, a nie ciągle tym samym.
* w polskiej rzeczywistości ból.pl polega na tym, że zamiast "lepiej" trzeba pisać "gorzej" 🙁

Mnie uderzyło coś takiego (wypowiedź posła bodaj PO): PiS od samego początku walczy o władzę!!!  🤬
I tego nie rozumiem. Żyjemy w demokratycznym kraju, tak? Pewna partia wygrała wybory, tak? To chyba władzę powinna MIEĆ, a nie - o nią walczyć (i to, zdaje się, na wszystkich frontach)? Tym bardziej, że realizuje program, którym te wybory wygrała. Zapowiadała to co robi (to faktycznie nowość w polskiej polityce). A ja widzę grę w bambuko: Dlaczego nie wszystko na raz?! Jak można nie pilnować budżetu? Sukcesy PiS są dzięki światłym rządom Platformy! Wpadki PiS są przez kurdupla Kaczyńskiego! (wcale nie przez to, że PO zadłużyła kraj do n-tej potęgi, nie?) Cokolwiek robi PiS jest ZŁE. Kiepska decyzja? Nieudolni, podlece! Skuteczna decyzja? Jak to się rwą do władzy, dyktatura, psia mać. I tak w kółko. Nie byłoby też dobrze, gdyby PiS toczka w toczkę realizował politykę Platformy (środowisk Platformy). Bo to wraży PiS! Ale PiS nie dlatego wygrał, żeby realizować politykę środowisk Platformy. Ma odpowiadać na potrzeby zupełnie innych środowisk, zupełnie innych wyborców. Taka jest natura zmian władzy w demokratycznym kraju. W przeciwnym wypadku wszelkie zmiany są jedynie pozorne.

Czy mi się podobają wszelkie decyzje PiS? Nie, gdzieś 1/3 mi się zdecydowanie nie podoba, a realizacja i skutki Jeszcze mniej. To i tak najlepszy wskaźnik mojego zadowolenia w całym życiu.

Taka sytuacja: Minister rolnictwa - głąb, nie? A słyszę od osoby dobrze zorientowanej: Ale wiesz, on już w 2007 zrobił bardzo dużo, by uratować Służewiec, a przynajmniej rozjaśnić te męty, ale wtedy nie zdążył.
Weźmy na tapetę taki Służewiec, a okaże się, kto z nas ma jakie Realne poglądy: postawić tam biurowce (i czyje) czy nie?

Demokratyczna polityka chyba na tym polega, że każdy chciałby Władzy Idealnej. We własnym mniemaniu, wg własnych kryteriów, wg własnego systemu wartości. Władzy idealnej chyba jednak nie ma, prawda? Porównywać można tylko do realnych a istniejących opcji. A nie "gdyby ciocia miała wąsy". Tia, gdyby Korwin nie twierdził, że kobiety to piersiaste bezmózgi, a starców trzeba do weterynarza... Gdyby Nowoczesna nie była partią zakłamanych banksterów... Gdyby Platforma... Aż dziw, że Wszyscy nie głosujemy na PSL (który uparcie twierdzi, że jest słodki dla wszystkich) 🤣
Jak murarz bierze się za remont domu i wyburza ściany nośne i odkopuje fundamenty to mam prawo mniemać że nie ma bladego pojęcia co robi a za ewentualną katastrofę będzie obwiniał tego co już dom postawił.  Tak to wygląda ze strony PIS-u .
Pamiętając co robili w latach 2005-2007 wolał bym żeby nie budowali swojej IV RP tylko zniknęli na zawsze .

A póki co , obiecywali że mają gotowe pakiety ustaw które wprowadzą natychmiast po objęciu władzy i po pierwsze jeszcze nic nie wprowadzili , ba nawet nie zaczęli a póki co starają się przejąć władzę nad wszystkim .

Z resztą , rozmowa z tobą to jak dyskusja z moherami. Jesteś tak zindoktrynowana że widzisz same pozytywy , nawet w Janowie ,Michałowie ,Książu i na Służewcu. swoją droga jako ( jak mniemasz ) miłośnikowi koni , to bardzo się dziwie .  🙄 Choć przestaje się dziwić , że w czasach rozkwitu jeździectwa gdzie ludzie mają roboty nie do przerobienia  ty masz problemy.  🤔
Ty myślisz co zrobić żeby innym nie było dobrze zamiast myśleć co zrobić żebyś ty miała dobrze.
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się