Bryczesy

Constantia   Adhibe rationem difficultatibus
28 lutego 2016 21:01
normalmelody a sprawdź na stronie strawhorses czy nie mają używek. Ja od nich kupiłam dwie pary pikeur w okolicy 100 zł i były w bardzo dobrym stanie.
Gniadata   my own true love
28 lutego 2016 21:14
normalmelody możesz jeszcze popatrzyć na używki w dryfie, na cavaliadzie dorwałam u nich pikeury za 65 zł🙂
Czy ktoś posiada takie bryczesy Horze Active Supreme? Bo miałam horze active dwie pary i gorszego leja w życiu nie widziałam, jak papier.
http://sklep.bergo.pl/Horze-Active-pelny-lej
palemka - w tej cenie to lepiej covalliero kupić albo używki pikeura 🙂
http://sklep.bergo.pl/p/352/13260/covalliero-bryczesy-detroit-r-34-24h-pelny-lej-bryczesy-moda-damska.html

edit, no może ciut droższe, ale przynajmniej lej dobry, horze active trzymałam w rękach i masakra niestety. Miałam wrażenie, że po praniu rozleci się zarówno lej jak i reszta bryczesów.

Używałam Horze Active przez dłuższy czas i mnie się z lejem nic nie działo (po za kilkoma kulkami) 🙂 Natomiast zgadzam się z okunką - lepiej kup sobie używane Pikeury - komfort jazdy nieporównywalny 🙂 (do Covalliero nie mam zaufania niestety...)
No właśnie leje w moich pierwszych horze active rozeszły się w rękach po kilku miesiącach weekendowej jazdy. Ale były wygodne.Dzięki dziewczyny, chetnie bym kupiła takie używki, ale juz kilka razy kupowqłam i kurcze nigdy z rozmiarem nie mogłam trafić 😀iabeł:
A co do Pikeur to obojętnie czy pełny czy krótki lej? Czy lepsze z pełnym?
No właśnie leje w moich pierwszych horze active rozeszły się w rękach po kilku miesiącach weekendowej jazdy. Ale były wygodne.Dzięki dziewczyny, chetnie bym kupiła takie używki, ale juz kilka razy kupowqłam i kurcze nigdy z rozmiarem nie mogłam trafić 😀iabeł:
A co do Pikeur to obojętnie czy pełny czy krótki lej? Czy lepsze z pełnym?


Zdecydowanie lepsze z pełnym, są jak druga skóra i za pierwszym razem będziesz miała wrażenie, że przykleiłaś się do siodła :P odkąd kupiłam pierwsze Pikeur lugana bodajże, to noszę tylko pikeury, żadnych innych - wolę mieć kilka par porządnych bryczesów, niż masę szmatek 😉
Zdecydowanie lepsze z pełnym, są jak druga skóra i za pierwszym razem będziesz miała wrażenie, że przykleiłaś się do siodła :P odkąd kupiłam pierwsze Pikeur lugana bodajże, to noszę tylko pikeury, żadnych innych - wolę mieć kilka par porządnych bryczesów, niż masę szmatek 😉


Racja! W bryczesach typu Horze czy Fair Play jest duża różnica pomiędzy lejem pełnym a kolanowym - po prostu pełny lej bardzo (przynajmniej u mnie) krępuje ruchy. Może i przyczepność lepsza, ale jednak ten lej mocno krępuje ruchy - nie czułam tego na początku, doceniłam dopiero po przesiadce na używane Cavallo 😉 Natomiast w Pikeurach czy Cavallo serio nie czujesz, że masz pełny lej - takie są elastyczne. Jedyna różnica to przyczepność - oczywiście na plus dla bryczesów z pełnym lejem 🙂
Wracając do rozmiarów bryczesów Pikeura - Lugany mam 36, w Patricia Grip rozmiar 170 zmieściłam się bez problemu, a nie mam wcale małych bioder  🙂
A ceny młodzieżówek znacznie przyjemniejsze niż damskich  😉
bryczesy z lejem silikonowym są o wiele bardziej rozciągliwe niż lej skórzany  😉
palemka, To też zależy jak Ty się czujesz. Mnie tam odpowiada wszystko - pełny lej, krótki lej - pod warunkiem, że żaden szew nie wypada np. na środku kolana, a lej jest porządny i miękki.

Chainsy, Te nowe Fair Playe z lejem Comfitech(? jakoś tak) są ponoć fajne, miękkie, nie krępują ruchów. Jak tak "macałam" to wydają się ok, ale nie jeździłam.
Chainsy, Te nowe Fair Playe z lejem Comfitech(? jakoś tak) są ponoć fajne, miękkie, nie krępują ruchów. Jak tak "macałam" to wydają się ok, ale nie jeździłam.


Potwierdzam, mam dwie pary.
Ja mam chyba z 10 par pikeur lugana - jedne farbmix lugana mam już prawie 8 lat ! I nawet kolor za bardzo się nie sprał a najczęściej są używane 😀  można dopaść używki w super cenie a są faktycznie jak druga skóra 🙂 jak dla mnie pikeur to numer 1 🙂
Może ktoś używał lub nadal używa bryczesy Schockemöhle model Alexa ?
Ponieważ chciałam się dowiedzieć czy warte są swojej ceny  🙂
No właśnie leje w moich pierwszych horze active rozeszły się w rękach po kilku miesiącach weekendowej jazdy. Ale były wygodne.Dzięki dziewczyny, chetnie bym kupiła takie używki, ale juz kilka razy kupowqłam i kurcze nigdy z rozmiarem nie mogłam trafić 😀iabeł:
A co do Pikeur to obojętnie czy pełny czy krótki lej? Czy lepsze z pełnym?


Ja mam bryczesy Pikeur z pełnym lejem już chyba z 4 lata i są świetne. Jedyne co się z nimi stało to zepsuła mi się kieszeń (ale to przez duży telefon  😜 )
Jeżeli zależy Ci na tym, aby Cię bryczesy mocno trzymały w siodle mega polecam bryczesy z Animo, jednak cena jest jaka jest  🙄

reklama
[img]/forum/Themes/multi_theme/images/warnwarn.gif[/img] reklama
Livia   ...z innego świata
04 marca 2016 13:02
lindusia, a tą reklamę to teraz do każdego postu będziesz wrzucać? 😎
lusia722   poskramiacz dzikich mustangów i jednorożców
04 marca 2016 14:51
Czy może ktoś mi powiedzieć coś na temat bryczesów HKM z linii Lauria Garelli oraz Harry's Horse, chodzi o modele z silikonami?
HKM z linii Lauria Garelli z silikonem nie polecam. Kupiłam nowe, pojeździłam dwa razy na moim koniu. Fakt, bryczesy super elastyczne, jak legginsy za to gruby materiał nie nadaje sie na lato.. I lej silikonowy zaczął mi się scierać po tych dwóch jazdach. Szczerze mówiąc szkoda pieniędzy  😕
lusia722, mam takie  zimowe HKM. Są bardzo wygodne, po praniu silikon cały 😉 Tylko miałam problem z rozmiarem (34 ciasny, a 36 trochę za luźny).
lusia722   poskramiacz dzikich mustangów i jednorożców
04 marca 2016 15:33
Dziękuje dziewczyny za opinie :kwiatek:
Jest sporo promocji, więc pomyślałam sobie, że mogłabym jakieś nabyć.
Moje pikeury już dokonują żywota, a na nowe tej klasy nie mogę sobie pozwolić.
Więc zaczęłam się rozglądać za innymi.
lusia722, jak będziesz w okolicy trójmiasta, wjedź do sklepu w chwaszczynie, mają sporo bryczesów hkm, busse, można poprzymierzać.
patatajka:)   Chcemy akcji jezdzieckiej w lidlu!
04 marca 2016 18:53
Lusia722 mam Harrys Horse z kolanowym silikonowym (model z zimowej kolekcji - chyba Deep lake) Kolor i wzór cudowny, materiał przyjemny w dotyku, grubszy - w sam raz na lekką zimę :P do tej pory jeździłam w nich jakieś 15 razy... Fajnie się dopasowują. Jedyny minus, jaki widzę, to to, że szew jest na kolanie... :/ Jak się chodzi, to super wygodne, w jeździetez to nie przeszkadza, ale np. przy wsiadaniu, to trochę się "wbija" i ogranicza ruchy... Ja kupiłam za 160 zł i nie żałuję, ale wg mnie 360 zł za nie (oryginalna cena) to już przesda 🙂
A ja zaszalałam i kupiłam takie cudaki 😀

brzezinka, skąd je wytrzasnęłaś?
anai, to wyrób firmy LUKAR  🙂
Łowicz 😀 fajnie to wygląda! Kurczę gdybym nie była takim prostym klasykiem to bym się zastanowiła. Wygodne to to?
brzezinka, - świetne!
Zamowilam Lucindy Grip... jak nie beda za mnie jezdzic to sie zalamie  😀iabeł: 😜
Mój ostatni zakup, Pikeur Patricia Grip, to moje pierwsze gripy.
Kupiłam w sumie z ciekawości akurat taką wersję. I fajnie! W siodle wrażenie jakby się siedziało... bliżej siodła. W trakcie jazdy w ogóle ich nie czuć. Bardzo pozytywnie  🙂
O, to jest nadzieja, ze swoich tez nie pozaluje :P trzyma ten lej?
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się