Wybory 2015 i to co po wyborach.

Smok10, ty w ogóle czytasz? Gdybyś czytał, to jasno napisałam, że nie widzę samych pozytywów.

A co do murarza, to zależy co jest do zrobienia i w jakim celu. Jeśli szybko opchnąć, to faktycznie - podpicować styropianem i ślicznym tynkiem, walnąć "rygipsy", okna plastikowe na mahoń - i jest. I wypasiony kominek (ze zbyt wąskim kominem koniecznie) - musi być. Grzyb w ścianach to już problem głupiego nabywcy.
Ja nie widzę żadnych 🙄
Jako totalnie apolitycznemu człowiekowi włosy stają mi dęba jak widzę co się wyprawia. Szkoda 3 dobrych stajni, a jeszcze bardziej szkoda mi koni, które nowy rząd chce wysyłać 4-tygodniowymi transportami na rzeź do Japonii. I o ile na początku traktowałam nową rządzącą opcję polityczną z dystansem, zastanawiając się co wymyślą to teraz już nie chcę wiedzieć.  🤔 Coraz koszmarniejsze te pomysły...
szkoda mi koni, które nowy rząd chce wysyłać 4-tygodniowymi transportami na rzeź do Japonii

Lepiej zabić i zakopać? Wykastrować wszystkie ogiery zimnokrwiste i niech "grubas" zniknie z powierzchni ziemi?
A skąd wiesz o tych 4-tygodniowych transportach? Drogą morską?
Uważam, że lepiej nie hodować "grubasów", jeśli ich los ma być przypieczętowany taką gehenną. Mają żyć po to, żeby człowiek robił im krzywdę? Jako miłośnikowi koni nie mieści mi się to w głowie, żeby wpaść na pomysł transportowania zwierząt tak daleko. Tylko po to, żeby je ubić.

http://www.minrol.gov.pl/Ministerstwo/Biuro-Prasowe/Informacje-Prasowe/Polsko-japonskie-rozmowy-w-Berlinie

Myślę, że fundacje prozwierzęce nie wyssały sobie tych 4 tygodni z palca. Jak znajdę o tym artykuł obiecuję podlinkować.
Już widzę te pisklęta jednodniowe po takim morskim transporcie :P
Sprawa dotyczy i żywych koni (nieopłacalne, jesli drogą lotniczą) lub koniny. Transport morski to faktycznie około 3-4 tygodni.
Transport morski jest niemożliwy. Nie ma powodu do paniki, nikt nie bedzie tracił towaru w tak czasochłonnym transporcie
Pisklaki by sobie chociaż urosły... 😂 o te 28 dni, jakby jakimś cudem przeżyły.
Niestety widząc poczynania nowej władzy myślę, że oni naprawdę na to nie wpadną, że zwierzęta nie przeżyją.  😵 I ileś transportów koni będzie musiało paść, żeby padł cały interes...



Naturalsioj brakuje mi tu klawisza " lubię to" ja tez wole aby zaprzestano hodowli zimnokrwistych koni tylko po to aby tygodniami w ciasnych transportach jechały w jedna stronę . Pomysł nie z tej planety , tyle walczyło sie z tymi transportami do Włoch a tu masz ... I do tego tak daleko. A ... Dzis juz słyszałam o nowym dyrektorze w stadzie ogierów w Ksiazu no ta  brakowało tam specjalisty od komunikacji i transportu !  😵
Skoro jest z PIS-u to znaczy że fachowiec  😁

Zerknąłem sobie tak do 73 ciej strony tego wątku.  😵 Naprawdę wspaniała lektura. Większość tych co była za ta władzą to nawet swoje nicki pousuwała ,zostały tylko podpisy .  😵 Ręce opadają .

Może wstawię żebyście sobie poczytali. Jak to miało być wspaniale ,jaki to ja zły nie jestem , to nowy PIS same nowe twarze młodzi ludzie z pomysłami  😁 😁 😁 Aż mnie skręca jak czytam jacy to ludzi są naiwni  😵

http://re-volta.pl/forum/index.php/topic,97161.2160.html
Naturalsi, a ja myślę, że fundacje wyssały sobie te 4 tygodnie z palca. Że w ogóle "skleił im się" eksport żywych koni (bardzo chętnie sprzedałabym swojego do Japonii, i jeszcze dała rozetkę na szczęście w samolocie - rzecz jasna za Wysoką cenę, i nie na rzeź) z eksportem mięsa końskiego.
Sory, ale próżno szukać wiarygodnego źródła mówiącego o jakimkolwiek wielotygodniowym transporcie żywych koni rzeźnych.
Podsekretarz stanu przypomniał także o polskich staraniach o uzyskanie dostępu do rynku japońskiego dla żywych koni, mięsa końskiego i piskląt jednodniowych, prosząc stronę japońską o jak najszybszą finalizację prowadzonych procedur.
A te żywe konie i kurczaki na wakacje tam będą jeździły? Samolotem I klasą? Nie wierzę, że jako koniarza Cię to nie rusza! To tylko piękne mydlenie oczu, tak samo jak wypowiedź inspektoratu weterynarii. Skończy się dla tych zwierząt tragicznie.
https://www.wetgiw.gov.pl/694---kategoria_komunikaty-prasowe-i-aktualnosci---komunikat-glownego-lekarza-weterynarii-w-sprawie-protestu-zwiazanego-z-eksportem-koni-do-japonii
Nowy rząd w ogóle jest w tym bardzo dobry. Za 4 lata z Polski zostanie ruina. Ale trudno, ja zawsze mogę wyjechać i mieć to głęboko gdzieś. 🙂
Mozii   "Spełnić własną legendę..."
04 marca 2016 06:55
Walewice mają nowego prezesa 😉
Naturalsi, a myslisz, ze zywe konie nie latają do Japonii?
Jesli beda latały hodowlane, to ok. Moze sie to opłacić. Nikt jednak nie bedzie konia na rzeź przewoził samolotem, bo byloby to raczej strasznie drogie mięso. Tak mi sie wydaje... transportu lądowego czy morskiego konie nie przeżyją (brak ruchu, zaraz będą kolki) a jak przezyją to dojadą w gorszym stanie, bo podejrzewam, ze odbije sie to na ich masie.
Kontener transportowy to taka wąska, długa klatka, nie boks 3x4. Nawet przepisy transportowe zabraniają przewozenia koni nie dłuzej niz 8/12 h w takiej pozycji. Po 8 godzinach mają miec zapewniony ruch i odpoczynek. Jak zapewnisz to na statku?
m.indira   508... kucyków
04 marca 2016 07:21
Mozzi jakiej tym razem branży to specjalista?
Były dyrektor Biblioteki Medycznej.  😵
Sami specjaliści  😁 😁 😁
Książ też  😵
Co jeszcze zostało ??? Jakie to szczęście że większość hodowli i stajni sportowych są w prywatnych rękach.  😀
Smok10 no został np. Starogard Gd. ale tam jak na razie cisza. Ciekawe dlaczego?  🤣
Smok10 no został np. Starogard Gd. ale tam jak na razie cisza. Ciekawe dlaczego?  🤣


Nie wiem dlaczego ,ale pensja jest pensja a wynik finansowy nie istotny .
desire   Druhu nieoceniony...
04 marca 2016 09:37
Nic sie nie zmieni, trzeba iść pod ten burdel i obalić system, który rządzi, ot co. Sejm spalić, albo porobić mieszkania i oddać np. samotnym matkom.
Szkoda tylko, że większość Polaków to tchórze, a jedyny odważny co bombkę chciał podłożyć siedzi.  🙄
Jedno jest pewne - musi coś ruszyć, teraźniejsza władza nie odda niczego zbyt łatwo także albo się to przetrzyma, albo dojdzie do wojny domowej...
Jeśli zniknę z forum to znaczy, że mnie pewno posadzili w kiciu (za spiskowanie przeciw państwu 😉 ), bo wolność słowa też już nie obowiązuje.  😂 😵
Smok ale tam już chyba wszystko chyli się ku totalnemu upadkowi (jeśli już się nie rozsypało), więc nie mieliby czego rozwalać  😀
Smok10 no został np. Starogard Gd. ale tam jak na razie cisza. Ciekawe dlaczego?  🤣

Podobno silny opór prywatnych hodowców, którzy nie chcą tracić tego ośrodka optują mocno za obsadzeniem  fachowca na tym stanowisku.
[quote author=larabarson link=topic=97161.msg2506639#msg2506639 date=1457081448]
Smok10 no został np. Starogard Gd. ale tam jak na razie cisza. Ciekawe dlaczego?  🤣

Podobno silny opór prywatnych hodowców, którzy nie chcąc tracić tego ośrodka optują mocno za obsadzeniem  fachowca na tym stanowisku.
[/quote]
"Nowa ekipa przyznaje, że są opóźnienia w wypłatach, ale winę zwala na poprzedników. Bo nie przygotowali dobrze systemu informatycznego, a poza tym w ARiMR pracowali ludzie niekompetentni. - Teraz wstawiamy tam ludzi przygotowanych - tłumaczył niedawno rolnikom minister rolnictwa Krzysztof Jurgiel."

oraz:

- System nie działa? - dziwi się [Stefan Krajewski, do listopada 2015 r. dyrektor ARiMR na region podlaski]. - Pracowałem w Agencji od pierwszego dnia akcesji, od maja 2004 r. Ciągle były jakieś problemy z systemem informatycznym, ale poprawiało się go na bieżąco i pierwsze pieniądze zaczynaliśmy zwykle wypłacać w połowie października, a kończyliśmy z końcem lutego następnego roku. W 2015 r. też zaczęliśmy 16 października.

i jeszcze:

W zeszłym roku wnioski o dopłaty złożyło ok. 1,35 mln rolników na blisko 14,5 mld zł. Wnioski rolnicy wypełniają wiosną, a pod koniec roku Agencja zaczyna przelewać pieniądze na ich konta. Zwykle w marcu następnego roku prawie wszyscy mają już całą sumę na kontach. Tymczasem do tej pory Agencja za rok 2015 przelała rolnikom ok. 6,5 mln zł, z czego 2,8 mln zł przelała jeszcze poprzednia ekipa w październiku i listopadzie 2015 roku, przed roszadami personalnymi.

Nie jestem rolnik, więc bardziej pytam niż stwierdzam...

Poprzednicy nie przygotowali systemu -> ale wtedy działał (nawet jak pod górkę)
Poprzednicy byli niekompetentni -> wypłaty były wcześniej
Aktualni są kompetentni -> wpłaty się opóźniają

Czy ktokolwiek łyka taką logikę? Myślicie, że twardy elektorat to sobie przyswoi? Rolnicy?

KLIK
s.heykowski no fachowców to przecież u nas dostatek  🤣
Teodora, niestety tępy lud łyka...
Bylam ostatnio swiadkiem dyskusji w sklepie nt wlasnie wadliwego systemu. (choc u nas w gminie od lat rządzi PiS!!!!!)
Niestety u mnie nie ma co sie na razie odzywac, bo podczas kampanii wyborczej zrywali wszystkie plakaty, ktore nie dotyczyły PiS.
Właśnie miotła dobrej zmiany wymiotła mojego szefa. Jestem w branży długo i po raz pierwszy miałam ogromną przyjemność pracować z bardzo kompetentnym i niezwykle zaangażowanym w sprawy firmy człowiekiem. Najbardziej szkoda tych wszystkich planów, które już się pewnie nie ziszczą. I żal, że na pewno niektórzy określą go i innych (bo pewni nowy wprowadzą swoich ludzi, a część z nam pożegna się z pracą) świniami oderwanymi od koryta.
No cóż , aż kusi  zeby  ripostować takim indywiduom ,  że  oto właśnie świnie oderwane od koryta zostają  zastąpione świniami , które  wyrosły  żywiąc się w rynsztoku.
m.indira   508... kucyków
04 marca 2016 18:31
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się