PSY

cranberry   Fiśkowo-Klapouchowo
04 marca 2016 06:53
Czy możliwe jest, żeby suczka dostała pierwszej cieczki w wieku 9 miesięcy? Zauważyłam, ze Mała zostawiła w kilku miejscach kropelki krwi. Zajrzałam pod podwozie i wygląda jakby to było to.
cranberry 9 mc to typowy wiek na pierwszą cieczkę 🙂 także masz już pannę na wydaniu 😉 miej oczy dookoła głowy  👀
oczywiście 🙂
dziewczynka, k_cian - gratulacje!!!

honey no weź, trzy lata mamy czekać? Zdradź nam! Czyżby chodziak? 😉 w końcu pies zaprzęgowy jak się patrzy! 😀
Chociaż znając Ciebie prędzej obstawiałabym jakiegoś hiperaktywnego bordera mądraska.

Btw, pierwszy raz w życiu zakropliłam wczoraj psy na kleszcze Controlinem. Co prawda zrobiłam to mało umiejętnie i sporo zostało na sierści, ale mam nadzieję, że do wakacji im wystarczy. Zdam relację, ale jakby co to skuteczność Foresto w zeszłym sezonie to 100% u obu psów.
cranberry   Fiśkowo-Klapouchowo
04 marca 2016 08:17
dobrze, ze mamy ogrodzenie na wykończeniu. Za gaciami muszę pojechać do zoologicznego. A może macie jakies inne patenty?
sterylka za 2-3ms 🙂
Wojenka   on the desert you can't remember your name
04 marca 2016 08:20
[quote author=Karla🙂 link=topic=32.msg2506408#msg2506408 date=1457034747]
wojenka-Bismarckquelle
[/quote]

Super, bardzo dobra hodowla. Planujecie zwierzę wystawowe?

dziewczynka, k_cian, gratulacje!
cranberry   Fiśkowo-Klapouchowo
04 marca 2016 08:33
no tak, tylko teraz dylemat u którego weta ciachamy ehhh już mam sraczkę.
Dopytam jeszcze, jak może przebiegać  ta cieczka jeśli chodzi o krwawienie? Mała G. to pierwsza moja suka więc totalnie nie wiem jak to wszystko wygląda. A ta sterylka to te 2-3 msc od końca czy początku krwawienia? Aha i czy to prawda, ze pies zawsze linieje przed? Mała nie linieje.
wojenka-jak będziemy mieć czas to będziemy wystawiać🙂 jak już usłyszałam nawet najsłabsze szczenię z miotu z tej hodowli będzie lepsze niż większość  z psów z z innych hodowli foksów, których i tak jest strasznie mało.  Akurat ta jedna hodowla ( i jeszcze jedna z Czech) ma geny których szukam- ze względu na charakter i użytkowość. Eksterier i cała reszta jest tu miłym dodatkiem. Koleżanka z pracy, właścicielka hodowli Prozac strasznie namawia więc kto wie. Już nie możemy się doczekać szczeniorka!  Mam nadzieję, że taki szczenior odmłodzi mi Szelkę- bo tak właśnie zrobiliśmy w przypadku pozostałych psów i zadziałało🙂
halo, dzięki za odpowiedź. Jako że to co tłumaczę nie jest jakimś wysoce specjalistycznym tekstem, to pewnie "ukręcę" coś z tego kopiowania+poprawiania. Może "podrasowany"? 🤔

a "cropped" to przystrzyżony, obcięty na krótko
no tak, tylko teraz dylemat u którego weta ciachamy ehhh już mam sraczkę.
Dopytam jeszcze, jak może przebiegać  ta cieczka jeśli chodzi o krwawienie? Mała G. to pierwsza moja suka więc totalnie nie wiem jak to wszystko wygląda. A ta sterylka to te 2-3 msc od końca czy początku krwawienia? Aha i czy to prawda, ze pies zawsze linieje przed? Mała nie linieje.


Będzie dobrze! Nie przejmuj się tak wszystkim kobito! 🙂 Sterylka to rutynowy zabieg, każdy wet sobie z tym poradzi. Jeśli nie dorobiłaś się póki co nikogo zaufanego, to zrób risercz na forach i grupach, a potem pójdź pogadać - sam Ci wtedy powie, kiedy będzie najlepszy moment.
Co do samej cieczki to nie pomogę, moja suka ciachana przed, więc nie miałam przyjemności
halo, dzięki za odpowiedź. Jako że to co tłumaczę nie jest jakimś wysoce specjalistycznym tekstem, to pewnie "ukręcę" coś z tego kopiowania+poprawiania. Może "podrasowany"? 🤔

a "cropped" to przystrzyżony, obcięty na krótko


Rzecz w tym, że kopiowanie to właśnie obcinanie na krótko ogonów i uszu  u psów. Niczego tym nie poprawiasz ani nie maskujesz.
Po wpisaniu w google "cropped dog" wyrzuci Ci [url=https://www.google.pl/search?q=cropped+dog&biw=1366&bih=633&source=lnms&tbm=isch&sa=X&ved=0ahUKEwi-v6Wy2abLAhWkdpoKHaA_AuAQ_AUIBigB]TO[/url]. Po wpisaniu "coped dog" wyrzuca [url=https://www.google.pl/search?q=coped+dog&biw=1366&bih=633&source=lnms&sa=X&ved=0ahUKEwjevLLK2qbLAhWKHpoKHfxcDjsQ_AUIBSgA&dpr=1]TO[/url]. Nic wspólnego z kopiowaniem. Już prędzej szukałabym w poprawianiu i maskowaniu czegoś przyciętym odpowiednio futrem.  😉 No ale ja tłumaczem nie jestem. 😉
Inna sprawa, że pytasz o słowo wyrwane z kontekstu.. łatwiej byłoby określić znając temat tekstu i kawałek treści,  w której użyto tego słowa.
kontekst jest taki: bogaty człowiek kupił pięknego psa, którym chwali się przed rodziną i ktoś rzuca mu z marszu pytanie: "A skąd wiesz, że nie jest "coped"? Po czym mowa jest o tym, że niektórzy hodowcy mają swoje sztuczki, dzięki którym zwierzę na sprzedaż, czy na pokazie ma np.idealnie układające się uszy, idealnie nosi ogon podczas gdy w rzeczywistości jest zupełnie inaczej. I te defekty widać dopiero po kupnie, albo po zakończeniu pokazu.
Nie chodzi zatem o kopiowanie sensu stricte.
Leo, Alten jutro mogę podejść na pocztę i wysłać piórka, pakowałam jak leci, wszystkie dłuższe, krótsze, puch. Od Leo mam namiary do wysyłki, jak Alten reflektujesz to daj znać na pw 🙂
espana, jesteś wieczorem w domu? Podeszłabym na spacerze wieczornym 🙂
Zapraszam 🙂
jak już temat foxów został poruszony, to chciałabym zapytać, czy mógłby ktoś polecić dobrą hodowlę smooth w Polsce i okolicach? 🙂
Mrowak, więc mowa o maskowaniu np przystrzyżeniem sierści. Czesze i strzyże się tak, by pewne cechy budowy uwydatnić, inne zamaskować... podobnie ustawia się psy na wystawie. W ruchu dużo nie zrobisz, ale w stój dobry handler umie wydobyć z psa co najlepsze. Nie wiem jakim słowem to powinnaś określić. Te "podrasowany" mogłoby być dobre.

Hiacynta, Wojenka, dzięki 🙂
k_cian, dziękuję. Zostaję w takim razie przy "podrasowany".  💃 Będzie pasowało.
Dopytam jeszcze, jak może przebiegać  ta cieczka jeśli chodzi o krwawienie? Mała G. to pierwsza moja suka więc totalnie nie wiem jak to wszystko wygląda. A ta sterylka to te 2-3 msc od końca czy początku krwawienia? Aha i czy to prawda, ze pies zawsze linieje przed? Mała nie linieje.


Cieczka może trwać 2, a może i 3 tygodnie. W początkowej (niepłodnej) fazie będzie krwawiła na ciemno, później stopniowo krew się rozjaśnia, wydzielina może być prawie przezroczysta - to oznaki rui  😉 po tej fazie znów zacznie kapać na ciemno. Cieczka jest sprawą mega indywidualną (jak u ludzi w sumie), każda suka przechodzi ją inaczej, ba - każda cieczka u jednej suki może mieć inny przebieg. Np. moja wyjątkowo tym razem nie chce wyeliminować drugiej suki z domostwa i jest milutka  😂 Ciekać zaczęła tym razem miesiąc za wcześnie, itd. To samo w odniesieniu do rui, przy której wiadomo - najwyższy stopień ostrożności. Może przypadać około 9-13 dnia cieczki. Płot płotem ale mam nadzieję, że wiesz, że nie powinna za tym płotem zostawać sama taka suka  🤣
IMHO 2-3 miesiące od końca czy od początku cieczki to wsio ryba. Ew. lepiej ciut wcześniej niż później bo się może okazać, że zaraz suka dostanie kolejną ( pierwsze cieczki są nieregularne i mało przewidywalne) i znowu będziesz czekać na wyciszenie 🙂
Blow, Twoja suka nie jest sterylizowana?
Blow, Twoja suka nie jest sterylizowana?


Belg nie i nie będzie bo mam wobec niej plany.
Będą małe czarne mordki upaprane w smole. 😉


Werna się rozpuściła. 😉
Dalej marudzi z suchą karmą. Do tej pory dostawała michę po porannym spacerze, podchodziła, zjadała do czysta. Ale kilka razy dostała suche u moich rodziców. Tam jest jamnicza mieszanka karmy weterynaryjnej, Chappi z Frolicami. I Wer zaczęła foszyć się na swoje twardsze granulki. Popełniłam błąd, bo kupiłam też Frolica i próbowałam dorzucać kilkanaście na porcję, żeby zachęcić. Więc zaczęło się wybieranie miękkich kawałków, trochę twardych mniejszych, ale zasadnicza część porcji w misce zostawała. Ale też nie tak, że foch zupełny, tylko co jakiś czas po kilka granulek, na dywanik w przedpokoju i chrupie. Jak zabrałam miskę, to wieczorem pokazywała, że głodna, ale po podaniu - dalej po kilka granulek... Eksperymentalnie kupiłam Chappi, bo ma małe granulki. Dałam dzisiaj po porannym spacerze - cała micha poszła od ręki.

Chappi zjadła bo to psi fast food. Tam jest tylko chemia na smak i syf  😉
Frolic nie lepszy, wiem. :/
To, co przejść na puchy tylko? Czy dać jej tak zjadać po trzy granulki na godzinę.
A czym ją karmisz bo mi chyba umknęło, tzn. jakiej karmy suchej nie chce jeść? Jak puchy je to ja bym zakupiła jakieś fajne składowo i się nie męczyła z suchym  🙂
Zabierać miskę po kilku minutach 😉 U mnie też dziewczyny czasami foszą rano na karmę, co dziwne wieczorem nigdy.
To samo w odniesieniu do rui, przy której wiadomo - najwyższy stopień ostrożności. Może przypadać około 9-13 dnia cieczki.


Szczegółowa odpowiedź, poza tym jednym fragmentem 😉
Plemniki żyją teoretycznie do 7 dni, a niektóre suki mają owulację później- moja ok 19 dnia i byłą kryta 17-19-21.
Więc trzeba uważać... ZAWSZE 😀
Ascaia możesz spróbować namoczyć suchą karmę, mi tak kazał robić weterynarz jak pies chorował na nerki by "zmusić" ją do pobierania większej ilości płynów. Obecnie nadal lekko namaczam karmę i skończył się problem nie jedzenia i wreszcie mój pies wiem, że coś pije, bo ona za mało niestety pije

Edit. uważam, że lepiej przegłodzić psa niż "rozpieszczać" ją taką karmą. Raz, drugi nie zje, trudno, w końcu zje, pies nie zagłodzi się na śmierć  😉
cranberry   Fiśkowo-Klapouchowo
04 marca 2016 13:05
masakrens z tą cieczką. Zwłaszcza, że pogoda się robi a my nieco uziemione. Moze jakiś pas cnoty wyspawac hehe
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się