Cavaliada Warszawa

Alaska - Akurat praktycznie cały kadryl udało nam się wykonać.  Jedyny gniada ogier nazywał się Bel. Szkoda ze szybko nas poprosili o zakończenie bo jak się później okazało - miała być runda honorowa😉


ON BYŁ CUDNY  💘 💘
asds   Life goes on...
01 marca 2016 16:13
Z FB:

[img]https://scontent-frt3-1.xx.fbcdn.net/hphotos-xlf1/v/t1.0-9/12801300_666725093469501_5516589453662721158_n.jpg?oh=a4e90952bba5ed5a88f6dc47b39c8240&oe=57563AFE[/img]


Gratulacje za całokształt pracy dla Pani Ewy i za odwagę, bo większość osób nie zdaje sobie sprawy jak trzeba być silną osobą aby zdecydować się na karierę sportową przy bardzo wyśrubowanych standardach ideałów i kanonów piękna perfekcyjnej budowy jeźdźca.  Sama do najmniejszych i najdrobniejszych nie należę i przez lata też zmagałam się z kompleksami z tego powodu - wyjazd na zawody LL towarzyskie to była masakra, a ludzie złośliwych komentarzy tez nie szczędzą, szczególnie dzieciaki i nastolatki.
W Holandii czy w Niemczech ta para za ten przejazd na tej rangi zawodach dostałaby 59%.


To ja jako ciekawostkę podam, że para ta w 2015 na zawodach CDI*3 w Radzionkowie, w konkursie Intermediate I Free Style miała przykładowo 72,150 (pozostałe dni zawodów to wyniki ponad 66 i ponad 68). Przy czym z 5 sędziów tylko jeden był Polakiem (W.Pruchniewicz), reszta to sędziowie zagraniczni.
I akurat 68-71% to stosunkowo stały poziom tej pary także w ocenach sędziów zagranicznych.
Co roku ta sama jałowa dyskusja o wyższości małej tuszy nad dużą.
Że też Wam się nie nudzi
szemrana, o jakiej wyższości. Raczej właśnie o nierównym traktowaniu. I próbujemy właśnie wykazać, że przejazdy są technicznie bardzo dobre, dosiad fajny ale niektórym niestety wszystko przysłaniają gabaryty ciała. Nawet 7 i 8-ki w ocenach (które przy takich wynikach muszą się pojawiać dość licznie).
epk - o to samo nam chodzi.
Gdzie się nie ruszę to czytam o tym jaką krzywdę konikom robią zawodniczki.
Jak nieapetycznie wyglądają ....blabla tratata.
Od kilku lat ciągle to samo.
A że Ewa ma równowagę, wyczucie i koń idzie pod nią w rozluźnieniu nikt nie zauważa.
Esteci psia jucha.
Szemrana, najzabawniejsze jest to, że ci pożal się boże esteci sami nawet będąc fit siedzą na koniu dużo gorzej i we mnie wzbiera odruch wymiotny patrząc na coś takiego a nie na tuszę Ewy. Jak już chcemy być estetami- to sporą grupę koni i jeźdźców z tego forum nie powinniśmy dopuszczać do startu nawet w regionalkach- bo grube/chude, bez cycków/z cyckami garbonose/ślepe/półślepe/bez oka, z rozciętym uchem/kozińcem itp.
W arkuszach oceny nie ma punktu-tusza jeźdźca...
asds- piękne!
szemrana, a to nie zrozumiałam intencji 😉
Kiedyś ważono jeźdźców z siodłem jak na wyścigach ,tylko chyba w WKKW  🤣
Brr. I nie chodzi mi o amazonkę. Amazonka robi dobrą robotę. Chodzi mi o hipokryzję. Ujeżdżenie to nie rewia na lodzie. Całe szczęście, że są jeszcze fachowi sędziowie.

smok_10 ważono. Waga nie mogła być Niższa niż bodaj 70 kg. Jak nie - to ciężarki.
Smok10, jak tylko dojdziemy do jeżdżenia czworoboków "na czas" - kto pierwszy ten lepszy - to możliwe, że dojdziemy do tego. Jak na razie nie zanosi się 😉
Smok10, jak tylko dojdziemy do jeżdżenia czworoboków "na czas" - kto pierwszy ten lepszy - to możliwe, że dojdziemy do tego. Jak na razie nie zanosi się 😉


Nigdy nic nie wiadomo. Kiedyś na koniec czworoboku trzeba było skoczyć przeszkodę .  😁 😁 😁 Chciał bym to zobaczyć dzisiaj  😁 😁 😁
desire   Druhu nieoceniony...
02 marca 2016 12:32
Nie jeden 'umięśniony' (czyt. szczupły) pan jeżdżący konno waży zapewne więcej niż pani Ewa.
Aaa no i skoczkowie z brzucholami, bębnami takimi, że bojler w kiblu by mogły zastąpić to już  Mo B. nie przeszkadzają.  😎
Ja np. ważę tyle że byście sie przewrócili, a moje cielsko jest tak zbite, że nie wygląda na taką wagę.  😂
aaa i jestem wysoka i maltretuje konika polskiego pod siodłem!! 🏇
Ja tam sie nie znam na ocenianiu ujeżdżenia na tym poziomie, ale ja widze pod Ewą luźnego fajnie pracującego konia, sto razy lepiej wygladajacego niz chudych czyt. Reprezentacyjnych panienek, na sztywnych zrolowanych koniach. I mysle ze grzbiet Vivaldiego tez woli swojego jeźdźca od takiego.🙂 O jeszcze w kwestii zdrowia konia - jako sportowiec zapewniam ze lepsza dla moesni i stawow jest prawidlowa praca ze sporym obciazeniem niz lekka zla technicznie. Serio serio.
lostak   raagaguję tylko na Domi
04 marca 2016 06:52
[quote author=halo link=topic=90415.msg2505243#msg2505243 date=1456853508]
Całe szczęście, że są jeszcze fachowi sędziowie.


GDZIE?????????

____________________

Na cavaliadzie różnice dochodziły do 9%!!!! ze zdecydowanym zastrzezeniem do fachowości sędziowskiej, jeśli chodzi o warszawski freestyle to uważam, że jedyna Dorota Modlinska sędziowała naprawdę to co było widać, zresztą to zdanie większości osób, które już trochę więcej widzą.

Co do Ewy - super przejazdy.
Skoki to jednak nabardziej przejrzysta konkurencja jeździectwa a dodatkowo widowiskowe show. Speed & Music bije rekordy oglądalności  😉Przynajmniej widzowie się nie nudzą.  🤣
lostak, jeśli Jest Jeden Fachowy Sędzia - to znaczy, że SĄ. O to mi chodziło.
Zdaje się, że na "poważnych" CDI różnice bywają jeszcze większe, prawda? Jak pokazują ostatnie wydarzenia 🙁.
Ale SĄ sędziowie, którzy znają się na rzeczy, i oceniają co faktycznie widzą. Może to naiwność, ale wydaje mi się, że tego trzeba się trzymać - i ich oceną przejmować. Nie tą najlepszą, nie tą "warunkowaną inaczej", tylko tą trafną i obiektywną.
Poniekąd - jaskółka czyni wiosnę.
Jak pokazują ostatnie przypadki w Ujeżdżeniu , te jaskółki to bardzo dziwne ptaki. Strasznie przekupne .  🤬 Bardzo mi szkoda Beatki .
Jest jeszcze szansa, prawda? Z ogólnego rankingu. Zapewne, jeśli ktoś wypadnie, ale to może się zdarzyć. Być "pierwszym pod kreską" to brr 🙁
Właśnie w skokach to nierealne. Wygrywa najlepszy a sędziowie mogą tylko obserwować.  😉
W ramach dyskusji na temat Ewy .....
Zakończył się Halowy Puchar Polski.
Kto wygrał ??? Ewa Hamkało przed Żanetą i Gabrysią.
Sędziowie za chudość jakoś dodatkowych procentów nie przyznali

Info ze Świata Koni
"W najstarszej kategorii wiekowej, w grupie seniorów zwycięska para nie pozostawiła konkurentom żadnych złudzeń co to tego, kto mógł wygrać ta rywalizację. Ewa Hamkało startująca na koniu Vivldi z SSKJ Bobrowy Staw wygrała zdecydowanie wszystkie trzy konkursy i z wynikiem 210,937% zdobyła złoty medal. Ze srebrnym krążkiem na szyi zakończyła swoje starty w Michałowicach amazonka z LKJ Lewada Zakrzów, Żaneta Skowrońska startująca na Love Me. Para ta uzyskała wynik 205,481%. Medal brązowy zabrała do domu reprezentantka SKJ Legia Kozielska, Gabriela Jaworska-Mazur, która startując na Germany uzyskała wynik końcowy 199,596%. "
Facella   Dawna re-volto wróć!
06 maja 2016 17:56
Wybaczcie, że pytam tutaj, szukajka nic nie wypluwa... Czy mamy wątek o Cavaliadzie w Kołobrzegu? Mam problem z biletami i nie wiem gdzie spytać...
martva   Już nigdy nic nie będzie takie samo
06 maja 2016 18:32
Właśnie,  czy ktoś wie czy będą karnety?  Coś ta strona nie działa tak jak powinna. Niby chciałam karnet,  potem wyszło że kupiłam coś co wcale nim nie jest, a organizatorzy lub osoby które coś by mogły powiedzieć są już dziś nieosiągalne :/
Facella   Dawna re-volto wróć!
06 maja 2016 19:14
Też właśnie próbuję kupić karnet  😤
martva   Już nigdy nic nie będzie takie samo
06 maja 2016 19:42
W komentarzach można przeczytać,  że tym razem karnetów nie będzie
Tylko w takim razie taka opcja nie powinna być widoczna na stronie. Bo kurcze, byłam przekonana że kupuję karnet a okazało się że mam bilety na niedzielę  ;/
Facella   Dawna re-volto wróć!
06 maja 2016 19:47
Jak to nie będzie karnetów?! To oficjalne?! No chyba ich pokręciło  😲

Edit: są karnety na stronie. 280zł zwykła trybuna. Kupuję 😉
Są karnety. VIP i normalne 🙂
martva   Już nigdy nic nie będzie takie samo
06 maja 2016 20:01
No to super ta strona działa. .. eh moje pierwsze zetknięcie z cavalliada i od razu takie kwiatki 🙂
Nasturcja-Renata   Moi trzej mężczyźni :)
07 maja 2016 05:46
Martva napisz do nich na facebook'u. Szybko odpisują. Może uda się Twój bilet anulować I kupić karnet?  😉
Gillian   four letter word
07 maja 2016 13:15
Słuchajcie, jak wybieracie się do Kolobrzegu to radzę już teraz ogarniać sobie noclegi bo im bliżej sezonu tym trudniej 🙂
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się