Młode Konie

naovika tez sie spotkałam z czyms takim (no moze bez kwiczenia i gryzienia  😉 ) przy pierwszych wsiadaniach, po prostu te konie nie kojarzyly ze maja odejsc od łydki. Uczyłam reakcji z ziemi na głos, później dołączałam sygnał głosowy juz z siodła podczas przykladania łydki, z kims z dołu pewnie było by łatwiej ale nie mialam nikogo do dyspozycji.
Mój młody 29 maja bedzie miał 3 lata. Ma 166 wzrostu. Narazie to korzysta z dzieciństwa i raz w tygodniu na lonże jest brany, by przyuczać do komend głosowych.
zajazdke planuje na koniec sierpnia bądź połowe września. Jestem ciekawa co z niego będzie. Papier typowo skokowy, ojciec to Catalido (ma w rodowodzie Calido i catoki), a matka (nie pamietam jej imienia) ma w rodowodzie contender'a. W korytarzu ładnie skacze. Jest bardzo grzeczny jak na ogiera (kastracja już niedługo).

Tu oto zdjęcie: http://www.photoblog.pl/blackstones/174136484/calilo.html
monia, Ja nie mam! Bo nie wsiadam :p


WSTYD  🤦
Brzask   kucyk,kucyk...a to kawał s.........
04 marca 2016 20:17
My wróciliśmy w niedziele w miesięcznego treningu z którego jestem bardzo zadowolona. W poniedziałek wreszcie mój koń poszedł z kolegami normalnie na padok i  rozwalił się totalnie  🙁

W przedniej nodze ma dziurę że, wet jak palec wsadził to nie dotarł do końca, tylna noga jak bania, chociaż opuchlizna już schodzi. Ale z tym przodem to postoimy w boksie min 3 tygodnie  😵

A ja już miałam cały plan treningowy i pierwsze zawody w planie...

w treningu ujezdzeniowym bylismy ale udało się coś skoczyć 😉

Wojenka   on the desert you can't remember your name
05 marca 2016 17:29
Wpadam z nowinami od Mujahida!
Moje sześcioletnie dziecko ukończyło dzisiaj zawody CEI* we francuskim Pontonx sur l'Adour. Warunki atmosferyczne były fatalne, lało cały czas, ślisko, zimno, ale dali radę!
Ukończyli na 15 pozycji na 60 startujących koni, ze średnią prędkością 19,529 km/h, co uważam za bardzo dobry wynik biorąc pod uwagę pierwszy start konia w zawodach tej rangi,trudne warunki oraz ogromną konkurencję! Mujunia dosiadała 16 letnia dziewczynka.

Duma mnie rozpiera! 🙂

nieszczęśliwy, mokry koń 😉
[img]https://scontent-ams3-1.xx.fbcdn.net/hphotos-xpa1/v/t1.0-9/12042740_1292716554075644_3295038237162640817_n.jpg?oh=2d8c40adc97233aacf3c90b2c5d9b9cd&oe=57920BFA[/img]
Wojenka gratulacje! Nie wypowiadam się za często, ale zaglądam do arabskiego wątku i zawsze zawieszam oko na Twoich zdjęciach 🙂

a ja melduję, że młody dziś po pierwszym terenie, a właściwie spacerze, bo sam stęp. Zaliczony wjazd do kałuży bez zastanowienia i trochę szybki wyjazd z niej - okazała się bagnistą kałużą po sam brzuch, na środku łąki  🤔wirek: Mamy rzekę niedaleko stajni i wszystkie łąki dookoła zalane. Ale dzieciak bardzo odważny, co mnie ogromnie cieszy.
[img]https://scontent-waw1-1.xx.fbcdn.net/hphotos-xft1/v/t1.0-9/12472541_1022668877778881_879416888656588243_n.jpg?oh=3471dd6d3f254d6d4af2a287b095d719&oe=575AE444[/img]


Za to kobyłka kwicząca na łydkę już lepiej - momentami jeszcze kuli uszy i niekoniecznie ma potrzebę poruszania się do przodu 😉 ale powoli się ogarniemy.
a oto i "Szynka"  😁
Brzask, zdrowia dla młodego!
ae, gratuluję pierwszego terenu!
Wojenka, wow! Z tego co opisałaś, warunki bardzo ciężkie, tym większe gratulację, nie dziwię się, że Jesteś dumna!

Ogladam te wasze mlodziaki i zaczyna mnie nosic. Kilka miesiecy temu pozegnalam sie z moim wieloletnim przyjacielem i teraz jest mi pusto.
Mam ochote kupic mlodziaka i sobie go przygotowac pod siebie. Chcialabym zaczac skakac sensowniej i wiecej niz skacze w pracy.
I im wiecej tu wchodze, tym wiecej szukam.
Nawet juz chodza mi po glowie pomysly, zeby konia komuś zrobic (poza praca ), bo to totalnie inna robota i przyjemnosc.
Moze ktoras chce sobie zrobic wakacje od swojego konia? 😉  😜 🏇
KaNie ja chce wakacje  😜
KaNie Jak poczekasz rok to mój młodziak jest Twój :P teraz niestety 2 lata będzie dopiero kończył
Larabarson
Bo ja tak ogolnie to całkiem serio o tym mysle 😉)

Sivens
Dobra czekam 😉

Swoja droga taka obserwacja mi sie ostatnio nasunela. Mam troche 3 latkow do zrobienia teraz ( normalnie to zawsze 4-5 latki ) i jakos tak da sie powaznie odczuc roznice w psychice. Taka dzieciowatosc konia jeszcze. Milej sie troche pracuje z ziemi,  bo te 3 latki sa bardzo kontaktowe i w boksie i do nauki na lonzy itp. Ale pod siodlem mozna je blyskawicznie zblokowac, zniechecic, znarowic. 4latki latwiej przyjmuja robote pod siodlem. No i budowa sa juz lepsze wiec latwiej sie rownowaza, jest mniej problemów z poprawnym zagalopowaniem czy krzyzowaniem. Ogolnie z bardziej wyrosnietym, dojrzalszym koniem, mniej mamy problemow natury technicznej.
Macie podobne odczucia?
bjooork   sprawczyni fermentu na KZJ-cie
06 marca 2016 09:20
KaNie Doświadczenia nie mam i jak to bywa u nas będzie to test na żywym organizmie, ale ostatnio rozmawiałam z zawodniczką, która przygotowuje młode konie, i rzeczywiście utwierdziłam się w przekonaniu, że jednak 3-lata to trochę za wcześnie. Za miesiąc niecały kończy 3 lata i jest nadal bardzo dziecinny, a przez rośniecie nadal trudno mu złapać dobrą równowagę.

Plan na naszego młodego jest taki, że chcemy pokazać w WKKW. Więc do roboty pójdzie dopiero, jako 4-latek- z założeniem, że najpierw się ogarnie ujeżdżeniowo i skokowo. Jak nabierze równowagi to puścimy go na krosówki.
W grudniu jak go przywoziliśmy był zadem wyższy, w zimie (foto chyba ze stycznia) się znowu wyrównał, a teraz znowu idzie zadkiem do góry  😵.
Bjooork
No wlasniem wiekszosc tych 3 latkow ma zadek o wiele wyzej niz przod. W zwiazku z tym ciezej im chodzic na kontakcie, ciezej galopowac poprawnie, zrownowazyc sie itp.
Swoja droga fajny ten młodziak Twoj. Dla mnie chybaza duzy by byl, ale i tak mi sie podoba.

Ja to ostatnio najbardziej lubie male koniki. Nawet sobie kiedys pomyslalam czy nie przerzucic sie na jezdzenie kucow 🙂😉 bo konie do 155 cm mi odpowiadaja najbardziej. Chociaz ciezej mi skakac linie, jak odleglosci ustawione na normalnego konia. Teraz mam "kucke" 1 ze 155/160  bedzie miala, ale mysle ze to klacz ktora jeszcze zobacze na Eurosporcie. Od 1 skokow pod siodlem, nie zrzucila niczego, bez wzgledu na wysokosc itp. Pasuja jej odleglosci zawsze i widac ze chce skakac i to uwielbia. Poza tym w robocie po plaskim, tez jest bardzo jezdna, elastyczna i akceptujaca wszystko 🙂 dobrze ze mnie na nia nie stac...  😜 bo juz bym tu zdjecia wstawiala do watku 😉
KaNie oj to nie wiem czy mój Ci podpasuje, bo on aktualnie ma już prawie 170 cm. Swoją drogą mamy zupełnie inne upodobania, bo ja na małych koniach jeździć nie umiem... jazda zaczyna się pow. 170 cm 😀
Sivens
Ja waze 49kg i mam moze z 165cm max. Na wielkich koniach wygladam jak mrowka na sloniu 😉 Sa duze konie ktore jezdzilo mi sie super (ale to byly konie latwe do zrobienia i bardzo czule, niektore wrecz elektryczne ), natomiast jak trafie na mułka, jeszcze na dokladke sztywnego, to juz mam masakre. Pojezdze to i uloze, ale totalnie bez pozytywnych odczuc. Jak mam sztywnego i mulowatego kucyka to jest mi o wiele latwiej po prostu. I czuje sie bardziej komfortowo na czyms malym jednak. Wiec Twoje 170 to faktycznie moze byc problem... a to pewno jeszcze urosnie  😜
Moim rekordem jest zajezdzenie oldenburskiego walacha, ktory mial na tamta chwile 189cm w klebie (mial 3 ,5 roku ). I to akurat byl kon, po ktorym nie czulo sie ze jest taki wielki. Ale wsiadanie to byl wyczyn 😉
Moze ktoras chce sobie zrobic wakacje od swojego konia? 😉  😜 🏇

ja chcę wakacje  😁 - chcesz 13latka o mentalności 3 letniego ogiera?  😎 😂 zaletą jest to, że jest relatywnie niski, prawie kucyk  😁

Wojenka - gratki  😅
Wojenka   on the desert you can't remember your name
06 marca 2016 17:46
Dziękuję  :kwiatek:. Już się nie mogę doczekać odwiedzin dzieciaka 😀
Kaprioleczka
Eee czytalam troche o Twoim wnetrze i chyba hmm wolalabym konia, ktory bylby spokojniejszy i bezpieczniejszy niz to, co musz jezdzic na codzien 😉  no wiesz... chcialabym miec relaks w trakcie jazdy w koncu 😉 co nie zmnie faktu ze imie (a szczegolnie dalsza czesc po Kaprikorn ) mnie mocno przekonuje 😉)))
Wojenka, A kiedy planujesz odwiedziny ?
KaNie, 189 w kłębie?? Nawet nie wyobrażam  sobie, jak na takim kolosie   jeździć  😉

Po prawie 3 miesiącach przerwy wystartowaliśmy wczoraj. Szarak latał  🙂
Brzask   kucyk,kucyk...a to kawał s.........
06 marca 2016 21:47
anai , :kwiatek:

189cm to jeszcze nie tak dużo jeździłam na koniu forumowego Misiek69 ma 195cm  🤣

a tu dziurawy młody ze spaceru:

KaNie ty nawet nie wiesz jak ja się cieszę, że wy wszyscy myślicie, że ja tak dobrze jeżdżę  😁 ale żadnych trudnych koni proszę mi nie wysyłać, nie bierę  👀

on wcale nie jest taki ciężki, po prostu trzeba się trzymać z dala od klaczy i troche wyprzedzac jego myslenie, czyli widziec to co on moze zobaczyc szybciej niz on to zobaczy. Może kiedys trafi mi sie wet ktory go wykastruje wreszcie jak trzeba i bedzie problem z głowy  🙄 to jest naprawde grzeczne dziecko, co prawda z mentalnoscia 3 latka, ale jednak. Daje sie wszedzie dotykac, nie boi sie niczego, bryka rzadko a jak nawet to na 2 milimetry i ma super miekkie chody. po prostu jak na horyzoncie pojawi sie kobyla to traci mózg. co poradzić - facet  😂 😉
Wojenka   on the desert you can't remember your name
07 marca 2016 17:07
anai, w lecie pewnie, może nawet uda mi się na nim wystartować 🙂

Ładnie Szarak lata!
Ja z moja gnida tez wracam do roboty. miala teraz 4mc przerwy,ze wzgledu na mala kontuzje i od nowa praca 🙁
[img]https://scontent-mrs1-1.xx.fbcdn.net/hphotos-xfp1/v/t1.0-9/11041254_894225900644049_1639744255830527328_n.jpg?oh=ee6ce470f848b201f57bbedda07f0fee&oe=57947083[/img]
Brzask młode cudeńko, zdrówka życzę  :kwiatek:

anai Tylko pozazdrościć  😜

nasicc Moja ulubiona maść, masz inne zdjęcia.


Ja teraz mogę tylko swojego pogłaskać i miziać . Ale dziś darł mordę jak wyszłam ze stajni, chyba krzyczał, że chce do domu  😁   
ponieważ bankiet nie stanowi już wyzwania, a jedynie gimnastykę po pracy... wzmacniamy pewność siebie i posłuszeństwo szukając nowych wyzwań 😉

Monia
Kobyla powiem ma full powera,skacze wszystko,niczego sie nie boi. pozno ja zajezdzalam ponad 4lata skonczyla,kiedy pierwszy raz na sobie miala siodlo.Ale obylo sie bez zadnych problemow,od razu wsiadlam. Z tym,ze jest to kon tylko dla mnie.jak ja jezdze to jest oaza spokoju i bez problemu sie komunikujemy,gdy wsiadzie moj trener...ojjj potrafi cyrk odstawic. 3mc temu uszkodzila sobie nieznacznie nozke i mialysmy przerwe i dzisiaj ponownie wsiadam.

[img]https://scontent.fwaw3-1.fna.fbcdn.net/hphotos-xaf1/v/t1.0-9/11013357_876208302445809_4494829379097006001_n.jpg?oh=b82e0608987699360379c47305f0ad6d&oe=578D5C5C[/img]
[imghttps://scontent.fwaw3-1.fna.fbcdn.net/hphotos-xta1/v/t1.0-9/12031993_924998567566782_1936639128094004484_n.jpg?oh=066bf8b7cf3b493a1923d4ad0582e34b&oe=574B419A[/img]http://[img]https://scontent.fwaw3-1.fna.fbcdn.net/hphotos-xtp1/v/t1.0-9/10482140_694453607287947_6344733529692929642_n.jpg?oh=765bb9d8adb021176e3f0b627d15bc1a&oe=57517F56[/img]
tu pierwszy raz miala na sobie jezdza i siodlo


[img]https://scontent.fwaw3-1.fna.fbcdn.net/hphotos-xta1/v/t1.0-9/12031993_924998567566782_1936639128094004484_n.jpg?oh=066bf8b7cf3b493a1923d4ad0582e34b&oe=574B419A[/img]
nasicc Fajna  😍  a jaki ma rodowód ?
oj. Rulon m.NN. wykupiona byla od handlarza,ale skakala 130 jeszcze z duzym zapasem. Kobyle mam od zrebaka,urodzila sie u mnie 🙂 jest jak moje cudowne dziecko.tylko z ta noga tak sie przejelam,ze wet mowil,ze 3tyg spacerkow i moze pod siodlem juz chodzic.ale wolalam odczekac te 2mc 😀 teraz bedzie miala 5lat wiec trzeba zasuwac z robota,bo kobyla ma zycie jak w madrycie i reszta tez z reszta 😀
Ponia   Szefowa forever.
11 marca 2016 16:16
Poznajecie?  😉

Wojenka   on the desert you can't remember your name
11 marca 2016 18:05
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się