Westernowa Rewia Mody

Tańszy jest Targański, zdecydowanie.
MR robi dobrze bosale, jeden mam. Siodła nigdy nie zamawiałam.
mila   głęboka rekreacja
03 marca 2016 12:00
:kwiatek😀ziękuję
Na 100% będę robila w Polsce siodło. Tylko jeszcze pozdobywam opinie.
Livia   ...z innego świata
03 marca 2016 12:11
mila, tak tylko z ciekawości - w Niemczech jest tyle siodeł, nie chciałaś wypróbować jakiegoś używanego? 🙂
mila   głęboka rekreacja
03 marca 2016 12:23
Wypróbowałam z 15  🙇 To, które mam leży najlepiej, ale podpięcie popręgu jest w złym miejscu. Potrzebuję full. Mogę przerobić posiadane siodło. Ale wolę je sprzedać, dołożyć troszkę i mieć zrobione na wymiar.


Kon jest wyposażony w długą skośną łopatkę, jest krótki do tego i przebudowany zadem.
nie wolisz zamówić u ZAJĄCA?? - on jest sprawdzony i robi fenomenalne siodła
Czy ktoś spotkał się z ofertą siodeł robionych na wymiar z firmy mrleather?
http://mrleather.org/siodla/oferta.htm

Zastanawiam się nad zrobieniem siodła pod konkretnego konia i szukam opcji.



Ja terraz jesem na etapie siodla od nich. Kolezanka zamowila na hafa,który jest u mnie. Pobierałam wymiary,wyslalam,zrobił drewniana terlice ,przysłał ,porobilam zdjęcia z każdej możliwej strony,jest ciut do poprawki. Zaraz mu odesle i poprawi ja trochę i juz zrobi siodło. Kontakt spoko,ogólnie podoba mi sie .
Euforia_80   "W siodle nie ma miejsca dla dupków!"
03 marca 2016 13:11
a jak z ceną ?
Te co ja mam to kolo 2500
mila   głęboka rekreacja
03 marca 2016 14:39
Tania - Zajac nie ten budżet, niestety. Celuję do 4000
Livia   ...z innego świata
03 marca 2016 19:02
mila, no tak, to wszystko wyjaśnia 😂 Siodło na wymiar to faktycznie w twoim wypadku najlepsza opcja.
Nique, bardzo dziękuję za radę 😉
Ja mam zamiar od razu zaklejić to gwintoklejem, ponieważ mam tylko jedno wędzidło 🙂
całe szczęście, że osoba o której mówiłaś miała rzemyk 😲
Te co ja mam to kolo 2500


Czekam na zdjęcia bo sama się nad tymi siodłami zastanawiałam.
Konikowka nie ma sprawy 🙂 Jak się jedzie w długi teren to zawsze warto mieć kawałki rzemyków czy sznurków po kieszeniach 🙂

Ja też chętnie zobaczę to siodło.
Sama jestem ciekawa. Gdyby nie mój idealny big horn to tez bym zamawiala na swoja kobyle.
Livia   ...z innego świata
04 marca 2016 12:18
Tak piszecie, że aż też jestem tego siodła ciekawa 🙂
Bardzo dziękuję za odpowiedź w sprawie ogłowia  🙂
Ja właśnie zakupiłam na śrubki i się zobaczy, ale bardzo rzadko zmieniam wędzidła więc może jakoś mocno dokręce  🙂


ja tam lubię śrubki, wkurzają mnie tylko na zawodach jak człowiek zapomni, że miał kiełzno przepiąć i trzeba z tym walczyć w ostatniej chwili!
[quote author=Konikowka link=topic=96809.msg2505862#msg2505862 date=1456952698]
Bardzo dziękuję za odpowiedź w sprawie ogłowia  🙂
Ja właśnie zakupiłam na śrubki i się zobaczy, ale bardzo rzadko zmieniam wędzidła więc może jakoś mocno dokręce  🙂


ja tam lubię śrubki, wkurzają mnie tylko na zawodach jak człowiek zapomni, że miał kiełzno przepiąć i trzeba z tym walczyć w ostatniej chwili!
[/quote]

Właśnie dlatego ich nie lubię! xD Ale sama mam ogłowie na śrubki więc może czyni to ze mnie hipokrytkę?  🤔
Livia   ...z innego świata
06 marca 2016 07:13
Ja dlatego zawsze w torebce do stajni mam śrubokręt 😜 😂
mi się śrubki tylko na trasie rajdów odkrecaja. potrafią wiele tygodni sie nie ruszyc, a jak wyjezdzam w trase to pomax godzinie nie mam wedzidla, wodzy czy czegos...
dlatego mam juz konkretne wedzidla do konkretnych oglowi, gdzie kleju daje na gwint - bo szczególnie na rajdzie nie ma jak sprawdzac x razy dizennie (czyli jakby co pare dni przy normalnym uzytkowaniu)
chociaz te co kupuje nie te sklepowe oryginalne, az tak si enie odkrecaja... mialam takie z grene z ozdobami na srubki tez - wszystko mi po kolei odpadlo przez kilka km 😀
albo na rzemyki/linki wymieniam 😉
Livia, a srubokret nie jest standardowym wyposażeniem torebki? :P
Livia   ...z innego świata
07 marca 2016 08:36
horse_art, u mnie już jest 🙂 A jak już zakleisz te śrubki, to jak je potem odkręcasz, żeby np. ogłowie przesmarować? Czy to już tak na amen poklejone zostawiasz? 😉
używam takiego elastycznego jak do tkanin np, ciężej ale da się odkręcić. uszczelnia bardziej chyba niz skleja. ale dziala. i da się rozkręcić, jakbym kropelką to by się nie dało :P
To i ja się wypowiem w temacie siodeł na miarę 🙂 Wczoraj odebrałam siodło właśnie od http://mrleather.org/siodla/oferta.htm
Szukałam bardzo długo i dopasować coś na mojego młodego graniczyło z cudem... Szukałam chyba z pół roku w używkach, bezskutecznie a ceny lekko przerażające 🙁
I ok. miesiąca temu zaryzykowałam zamówienie, nie ukrywam że przekonała mnie cena  😎 (za tą samą mogłam kupić jedynie kolejne średnio dopasowane siodło wyglądające jakby było jeżdżone codziennie przez 20 kowboi)
Myślę, że nie miałam za wiele do stracenia, ale efekt końcowy serio jest WOW 🙂 nie spodziewałam się powiem szczerze.
Zdjęcie lekko przekłamuje kolory i nie oddaje do końca uroku siodła ale coś na nim widać 🙂 Jeździłam na razie tylko raz wczoraj. Fajnie trzyma, dobrze usadza w siodle idealnie wyważone w porównaniu do mojego poprzedniego ponoć uniwersalnego na wszystkie quartery  🤔 ...
Livia   ...z innego świata
08 marca 2016 08:09
Niemiluch, wow, jakie piękne! Można wiedzieć, ile zapłaciłaś? Może być na PW 🙂 Kurcze, może to będzie też fajna opcja dla nas? Jak wyglądało mierzenie, czy mogłaś sobie zażyczyć "wszystko" (np. kształt siodła, głębokość siedziska itp.)?
Euforia_80   "W siodle nie ma miejsca dla dupków!"
08 marca 2016 09:05
Niemiluch jest piękne  😀 , zrób jeszcze na koniu focię.
Ja dzisiaj zamówiłam bezterlicówke  😅 , zdecydowanie łatwiej dopasować , mam nadzieję, że widelec będzie ok ale i tak można nieco zniwelować minimalne braki panelami.
sepia   Koń stworzon ku bieganiu, jak ptak ku lataniu.
08 marca 2016 09:37
Też jestem ciekawa ceny  😅
Niemiluch, bardzo ładne - gratuluję zakupu.
Na ich stronie podane jest kilka podstawowych modeli - Twoje siodło bazuje na którymś z nich?
[quote author=Euforia_80 link=topic=96809.msg2508938#msg2508938 date=1457427941]
Niemiluch jest piękne  😀 , zrób jeszcze na koniu focię.
Ja dzisiaj zamówiłam bezterlicówke  😅 , zdecydowanie łatwiej dopasować , mam nadzieję, że widelec będzie ok ale i tak można nieco zniwelować minimalne braki panelami.

[/quote]
A nie jest twardsze w miejscu, gdzie powinny być panele?
Tzn. napisz jak będziesz je już miała pod ręką.
Ja np. właśnie tak mam.

Euforia_80   "W siodle nie ma miejsca dla dupków!"
08 marca 2016 11:37
maluda od spodu wygląda tak, generalnie siodło jest dosyć sztywne ale poddaje się naciskowi i  ładnie układa się na grzbiecie. Nie wiem w jakiem przedziale cenowym interesuje Cie siodło ale gdybyś chciała przmieżyć to mogłybyśmy się ugadać jakoś ale to na priv
Livia PW 😉 ja mogę z czystym sumieniem polecić 🙂 Ja akurat mieszkam w łodzi więc miary zbierane były osobiście 🙂 nie mam pojęcia jak wygląda pobieranie na odległość myślę, że możesz napisać i się podpytać.
Ja ustaliłam sobie wszystko indywidualnie 🙂 Później pierwsza przymiarka terlicy, sprawdzenie czy wszystko gra i drobne korekty.

Cobrinha Zakochałam się w siodle Bobs'a Lady Reiner:
[[a]]http://cowdogsaddles.com/saddles/saddle924.101_0381%20[[a]](Small).JPG
Więc wzorowaliśmy się na tym 🙂

Euforia_80 zrobię zrobię ! Tylko dopiero w weekend będę na stajni o ludzkiej porze 😀

Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się