Wady budowy, ocena eksterieru

asds   Life goes on...
04 marca 2016 12:14
Czy ktoś wypowie się może na temat tego Pana z ogłoszeń? 🙂 :kwiatek:

http://ogloszenia.re-volta.pl/konie/szczegoly/34883
Nie wiem, czy na blogu quanty nie ma.
😉

Fot. Akademia Jeździecka - W. Pruchniewicz
Megane wielkie ogromne  :kwiatek: for You! 🙂

Kon o zbyt prostym stawie skokowym
Koniem o zbyt małym kącie skokowego stawu był Landgraf - pewnie i dzisiaj by nie przeszedł - bardzo wyraziście pokazał to twórca pomnika tego epokowego ogiera. Zobaczcie sobie w necie np Wikipedii.

do asds: konik nieco ciężki, lekko zapasiony, głowa mało szlachetna, kopyta, a szczególnie przednie - na żywo bardzo dokładnie bym obejrzał, nieco krótka pęcina, ogólnie poprawny. To tyle jakbym miał się czepiać, Dobre strony: niezła szyja i łopatka, poprawna górna linia, ogólnie kończyny dobre - stawy skokowe poprawne (wspominane skatowanie).
Lord miał mocno rozwarty staw, Łandgraf całkiem niezły.
Lord
Landgraf I
Miałem na myśli raczej taki obrazek - oczywiście to nie jest żywy koń, ale oddaje przyczynę początkowej negacji tego ogiera wśród niemieckich hodowców. Szczególnie ze Ladykiller był szczególnym pokraką.
Ten koń ma ponoć podkrojone nadgarstki. Czy wydaje Wam się to duża wada u tego konia? Dyskwalifikuje to go ze sportu? Czy jesteście w stanie jakoś ocenić go ogólnie? Jakieś wady inne? Wiem, że źle stoi przodami, ale innego nie mam i niestety nie będę miała narazie. Podpowiedzcie coś proszę  :kwiatek:
racocki?
Tego rodzaju wada to raczej zagrożenie kontuzją większe lub mniejsze w zależności od intensywności i sposobu użytkowania i cech osobniczych konia. postawa całej przedniej kończyny jest nieprawidłowa (obu kończyn) - postawa podsiebna.
postawa całej przedniej kończyny jest nieprawidłowa (obu kończyn) - postawa podsiebna.

W tym przypadku sposób prowadzenia kopyt (na pewno LP - PP słabo widoczny) mocno się przyczynia do tego jak ten koń stoi.
tak, koń jest do roboty, ma niskie piętki i pazur mocno wyrośnięty do przodu
Niskie piętki u  każdego konia  to właśnie ogromna zaleta. Wadą jest długi pazur. Z tego zdjecia wcale nie wygląda, że ma niskie piętki. Powiedziałabym, że raczej wysokie i nieprawidłową linię koronki. Ale koń stoi na piasku,  a wtedy  to jest tylko wróżenie z fusów. Fotkę kopyt do oceny  robi sie na twardym (beton, asfalt).
Czyli ogólnie warto wziąć takiego konia do skoków jak przejdzie tuv czy nie?
episode, dobre skoczki nierzadko mają spore mankamenty budowy, dużo ważniejsza jest "głowa". Koń nie ma widocznych wad dyskwalifikujących, chyba, że... właśnie kopyta. Przy czym chodziłoby o rozróżnienie, czy nieprawidłowości to zaniedbanie, czy też są wady nieodwracalne. Bez kopyt nie ma konia, i źle funkcjonujące kopyta maszczę się wcześniej lub później.
Czy mogę prosić o pare obiektywnych słów na temat tego konia i jego przydatności w przyszłości do sportu-skoki? Wałach, 4 latek, wysoki- 175cm.
tks, ale czego oczekujesz? Że ktoś ci wywróży? Gołym okiem widać, że przednie nogi są wadliwe. Ja bym zdyskwalifikowała, kto inny nie, i ten ktoś mógłby mieć rację. W skokach nie da się przełożyć wprost wad budowy na wyniki, bo różne dziwa zna historia. Podejrzewam, że nawet nie sposób znaleźć weta, który oceni "przydatność", czego oczekiwać po rzucie okiem na maleńkie zdjęcia. W dodatku niekorzystne dla konia (ustawienie modela, optycznie zaburzone proporcje).
halo, co złego jest z przednimi nogami? Długa pęcina? Czy podesłanie filmiku z treningu cos pomoże w odpowiedzi na druga cześć mojego pytania?
Nie powiem ci co, po tych maleńkich zdjęciach, ale popatrz sobie na ustawienie kopyt, linię przednich nóg, punkty podparcia, (w jaki sposób ciężar konia "spływa" w kopyta - nie wiem jak to opisać) i przyjrzyj się jak wygląda łokieć.
rzepka:  Niskie piętki u  każdego konia  to właśnie ogromna zaleta-???????????????????????
To chyba jakiś błąd w pisowni!!! To oczywista nieprawda - im niższa piętka tym gorsze kopyto , niska piętka to pierwszy powód do kucia kopyta. Piętka powinna mieć wysokość połowy wysokości kopyta w najwyższym miejscu.
Gillian   four letter word
06 marca 2016 09:44
melehowicz, bzdury pleciesz lub mylisz z piętką za niską, leżącą za nisko.
tks, dla mnie wygrałaś wątek, proponuję jeszcze zmniejszyć te zdjęcia o połowę, na pewno będzie można się wiarygodnie wypowiedzieć odnośnie budowy...
Na pierwszym foto koń wygląda jakby miał niezłe faje na ścięgnach, na drugim - kozińca, a pewnie obydwa dzięki fantastycznej jakości zdjęć. Tak czy siak przednie nogi nie są dobre. Im większy koń, tym mniej można akceptować odstępstwa od poprawnej budowy.
Przepraszam dziewczyny, wrzucałam zdjecia z telefonu i nie wiedziałam, że aż takie małe wyjdą. Wrzucam większe.
Lewy przód ma nadal paskudne ścięgno - ale to mogą być równie dobrze i włosy. Kopyta będą rosły w płaskate, pęciny się trochę kładą i nie wyglądają na mocne. Przy tym wzroście konia nie wygląda to dobrze.
Może to jakiś utalentowany skoczek, ale w kontekście ujeżdżenia budowa problematyczna: płaski zad, krótka potylica i przy tej budowie trochę za krótka szyja.
Widziałam tego konia tez gdzieś i nie brzydko skacze.
Dziękuję za opinię. Czy mogłabym dać także link do filmu z treningu i liczyć na jakąś wypowiedz osoby lepiej znającej się na skokach?

Koń ogólnie jest z przeznaczeniem do skoków, ale nie jestem jakoś wyjątkowo na niego uparta.
tks, tak z ciekawości, siedziałaś na tym zwierzaku? 😉
ElaPe   Radosne Galopy Sp. z o.o.
06 marca 2016 13:40
Dziękuję za opinię. Czy mogłabym dać także link do filmu z treningu i liczyć na jakąś wypowiedz osoby lepiej znającej się na skokach?

Koń ogólnie jest z przeznaczeniem do skoków, ale nie jestem jakoś wyjątkowo na niego uparta.


super galop, fajnie skacze. Koń wart oglądnięcia na pewno.
Quantanamera, mogę wiedzieć dlaczego pytasz?
ElaPe, 100% szczerze? Przepraszam, ale jestem wyczulona na sarkazm. Coś więcej możesz powiedzieć?
Czy wady budowy wymienione przez Quante nie będą miały wpływu na jego użytkowanie sportowe? Wiem, że nie da się wszystkiego przewidzieć i każdy koń jest inny, ale może ktos miał do czynienia z podobnymi problemami. Słabe pęciny chyba dobrze nie wróżą przy skokach?
Ciekawe jakie wysokości mógłby spokojnie chodzić..
tks Nie sądzę, żeby to był sarkazm 🙂
tks, w skokach, jak pisałam, różne rzeczy mogą się dziać. W sensie, że przedziwo może skakać wyśmienicie i latami.
Osobiście za nic nie kupowałabym "wielkonia", żadnego, który ma "coś nie tak" z przednimi nogami. Możliwe, że jestem zbyt sentymentalna i/lub zbyt biedna 🙁, a tego typu podejście to duży błąd.

Ten koń ma wyraźnie słabszą LP. Galop na prawo a na lewo wyglądają zupełnie inaczej, inaczej też wyglądają skoki z lewej a z prawej nogi. Szkoda, że nie ma skoku przez okser z prawej, ale tam chyba nie było wystarczająco łatwego najazdu.
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się