Kask, toczek, kasko-toczek... i kamizelka

myśle ze chyba nie znajdziesz w sklepie takiego kasku. jedynie na zamowienie ale szukaj
Dziewczyny Charles Owen czy Gatehous Conquest ?
A może Casco:
https://animalia.pl/casco-spirit-limited-edition-polo/szczegoly/24870/
mils   ig: milen.ju
07 lutego 2016 19:46
W jakim sklepie oprócz Beckersport są dostępne różne modele CO?
Koniki5, ja sobie najnormalniej w świecie przykleiłam klejem (aplikacje z krysztalkow - mozna tak i flage ulożyc i namalowac czy przykleić folię. niby nie powinno sie (jak i motocyklowych - tylko specjalne farby itd) no ale 😉 zreszta te chyba maja na to miejsce z załoenia - bo miejsce idealne - takie zaglebienie.
na casco choice, champ, a troxel (taki skórzany) przemalowałam 🙂
Do posiadaczek KEDów !!!
kupiłam dzisiaj Tare i nie mam pojecia do czego to jest 🙂
przyczepione do instrukcji przy uprzęzy
napewno ma jakieś zadanie tylko jakie ?!  😎

Dziewczyny Charles Owen czy Gatehous Conquest ?
A może Casco:
https://animalia.pl/casco-spirit-limited-edition-polo/szczegoly/24870/





oj jak dla mnie gatehouse jestem w nich zakochana ! 🙂

[quote author=BaŚ link=topic=153.msg2475638#msg2475638 date=1451994497]
Wie ktoś może gdzie można kupić wkład wyściółkę do kasku Ked Basco? Niestety zgubiłam, a kształty wycięć dla każdego modelu są tak różne, że trudno coś dobrać...
[/quote]

hej wiesz co zadzwoń do galopady w szczecinie myśle ze oni są w stanie sprowadzić 🙂
[img]/forum/Themes/multi_theme/images/warnwarn.gif[/img] Brak edycji - post pod postem
caroline1234, zapewne zapina się tym luźny koniec paska po wyregulowaniu uprzęży. Powinno być o tym w Manualu 😉
caroline1234, zapewne zapina się tym luźny koniec paska po wyregulowaniu uprzęży. Powinno być o tym w Manualu 😉


dzięki 🙂
Jak uważacie, lepsze są kaski ked czy casco?
Zastanawiam się nad casco Mistral i ked paso. Ktoś ma te modele i jest w stanie coś o nich powiedzieć? Może macie zdjęcia?
Szukam kasku regulowanego, wygodnego i zgrabnego. Polecacie coś oprócz tych dwóch? Do 500zl (nie  klasyczne toczki i raczej nie inne ked - jak dla mnie mają za malutkie daszki i to mi się nie podoba)
asds   Life goes on...
19 lutego 2016 21:50
Polecam Troxela. Są praktycznie nie do zdarcia. Mam jeden do jazdy codziennej model Schooling i służy mi dzielnie już z 5 lat, oraz wersje na wzór klasycznego toczka wyjazdową.
A czy kaski (ked, casco) "ubijają się" po jakimś czasie wewnątrz? Byłam dziś przymierzać ked paso i jestem pomiędzy rozmiarami (w m mieszczę się w sam raz, ale nie zmieszczę czapki ani nic więcej na zimę a L za duże), to samo w uvexie, busse i covalliero (jest rozmiar do 56 i potem jest od 57)
Stąd też moje pytanie, bo chciałabym mieć możliwość włożenia czegoś cieplejszego tudzież zapłacenia włosów w warkocz francuski i tak liczę że może on troszkę się "powiększy" w użytkowaniu? Co prawda casco jeszcze nie przymierzałam, ale ta sama historia, do 56 i od 57 ;/
ZygZakowa, raczej nie 🙁 Rozumiem kłopot, bo z tego powodu musiałam rozmyślić się z Troxela.
Ale co do ked-ów: jesteś pewna, że za mały/za duży? One mają w środku regulację całej uprzęży, pokrętło to nie wszystko. Może być, że po zacieśnieniu większego wszystko będzie ok: będzie dobrze osadzony na czaszce, a zostanie miejsce na np. włosy.
ZygZakowa, raczej nie 🙁 Rozumiem kłopot, bo z tego powodu musiałam rozmyślić się z Troxela.
Ale co do ked-ów: jesteś pewna, że za mały/za duży? One mają w środku regulację całej uprzęży, pokrętło to nie wszystko. Może być, że po zacieśnieniu większego wszystko będzie ok: będzie dobrze osadzony na czaszce, a zostanie miejsce na np. włosy.

W mniejszym miałam pokrętło na maksa poluzowane i był dokładnie taki jak powinien być, ale nic więcej na pewno bym nie wcisnęła, a w dużym przyznaję tylko pokrętłem dociskałam, ale pani w sklepie też niczym innym mi go nie zmniejszała, był za duży w obwodzie po prostu i chyba niczym innym bym go już nie zmniejszyła tam? Bo tak sobie wymarzyłam, żeby móc użytkować kask w każdym wariancie, w każdej fryzurze (mam długie grube i gęste włosy, więc sposób upięcia robi mi wielką różnice, dla przykładu obecny kask mam o 2 cm w obwodzie za duży bo jak kupowałam to miałam splecione włosy) i w każdą porę roku czyli też z czapką pod spodem, a tu że smutkiem patrzę że prawie każdy kask ma taką regulacje że wypadam pośrodku.
Jeszcze planuję sprawdzić casco Mistral, ale nie mam wielkich nadziei, bo ma standardowe chyba granice rozmiarów. Rozważam więc wzięcie kasku tego mniejszego i rezygnację z polecenia włosów oraz jeżdżenie zimą w starym kasku.
Aż chyba napisze zażalenie do producentów, toż to dyskryminacja osób z głową w rozmiarze 56,5 ;/
ZygZakowa, kedy mają uprząż w środku, pod wyściółką. Można ją znacznie zmniejszyć. To ona opina czaszkę.
[quote author=halo link=topic=153.msg2501062#msg2501062 date=1456165929]
ZygZakowa, raczej nie 🙁 Rozumiem kłopot, bo z tego powodu musiałam rozmyślić się z Troxela.
Ale co do ked-ów: jesteś pewna, że za mały/za duży? One mają w środku regulację całej uprzęży, pokrętło to nie wszystko. Może być, że po zacieśnieniu większego wszystko będzie ok: będzie dobrze osadzony na czaszce, a zostanie miejsce na np. włosy.

W mniejszym miałam pokrętło na maksa poluzowane i był dokładnie taki jak powinien być, ale nic więcej na pewno bym nie wcisnęła, a w dużym przyznaję tylko pokrętłem dociskałam, ale pani w sklepie też niczym innym mi go nie zmniejszała, był za duży w obwodzie po prostu i chyba niczym innym bym go już nie zmniejszyła tam? Bo tak sobie wymarzyłam, żeby móc użytkować kask w każdym wariancie, w każdej fryzurze (mam długie grube i gęste włosy, więc sposób upięcia robi mi wielką różnice, dla przykładu obecny kask mam o 2 cm w obwodzie za duży bo jak kupowałam to miałam splecione włosy) i w każdą porę roku czyli też z czapką pod spodem, a tu że smutkiem patrzę że prawie każdy kask ma taką regulacje że wypadam pośrodku.
Jeszcze planuję sprawdzić casco Mistral, ale nie mam wielkich nadziei, bo ma standardowe chyba granice rozmiarów. Rozważam więc wzięcie kasku tego mniejszego i rezygnację z polecenia włosów oraz jeżdżenie zimą w starym kasku.
Aż chyba napisze zażalenie do producentów, toż to dyskryminacja osób z głową w rozmiarze 56,5 ;/
[/quote]


dokładnie tak jak pisze kolezanka wyżej 🙂 w kedach w srodku masz całą uprząż która działa głebiej/płycej i obwód wiekszy mniejszy.
mysle ze jak kupisz keda i poluzujesz uprząż na maksa na szerokosc bedzie dobrze. najlepiej pójsc do sklepu i poprzestawiać, bo zawsze ustawione jest na średnie parametry
tutaj masz fotke z niemieckiego katalogu keda jak wyglada cała 3punktowa  regualcja
Dziewczyny, zastanawiam się nad kamizelką ochronną, poczytałam wszystko co jest na wątku o nich. Zastanawiam się nad dwoma:
http://www.pasi-konik.pl/pl/p/KERBL-Kamizelka-ochronna-Protecto-LadyFlex-damska-/7901
http://www.horse-trade.pl/pl/p/Kamizelka-ochronna-START-segm-velcro-dla-doroslych/113
Którą wybrać? która lepsza?
Sama nie wiem  😡
[quote author=ZygZakowa link=topic=153.msg2501163#msg2501163 date=1456175402]
[quote author=halo link=topic=153.msg2501062#msg2501062 date=1456165929]
ZygZakowa, raczej nie 🙁 Rozumiem kłopot, bo z tego powodu musiałam rozmyślić się z Troxela.
Ale co do ked-ów: jesteś pewna, że za mały/za duży? One mają w środku regulację całej uprzęży, pokrętło to nie wszystko. Może być, że po zacieśnieniu większego wszystko będzie ok: będzie dobrze osadzony na czaszce, a zostanie miejsce na np. włosy.

W mniejszym miałam pokrętło na maksa poluzowane i był dokładnie taki jak powinien być, ale nic więcej na pewno bym nie wcisnęła, a w dużym przyznaję tylko pokrętłem dociskałam, ale pani w sklepie też niczym innym mi go nie zmniejszała, był za duży w obwodzie po prostu i chyba niczym innym bym go już nie zmniejszyła tam? Bo tak sobie wymarzyłam, żeby móc użytkować kask w każdym wariancie, w każdej fryzurze (mam długie grube i gęste włosy, więc sposób upięcia robi mi wielką różnice, dla przykładu obecny kask mam o 2 cm w obwodzie za duży bo jak kupowałam to miałam splecione włosy) i w każdą porę roku czyli też z czapką pod spodem, a tu że smutkiem patrzę że prawie każdy kask ma taką regulacje że wypadam pośrodku.
Jeszcze planuję sprawdzić casco Mistral, ale nie mam wielkich nadziei, bo ma standardowe chyba granice rozmiarów. Rozważam więc wzięcie kasku tego mniejszego i rezygnację z polecenia włosów oraz jeżdżenie zimą w starym kasku.
Aż chyba napisze zażalenie do producentów, toż to dyskryminacja osób z głową w rozmiarze 56,5 ;/
[/quote]


dokładnie tak jak pisze kolezanka wyżej 🙂 w kedach w srodku masz całą uprząż która działa głebiej/płycej i obwód wiekszy mniejszy.
mysle ze jak kupisz keda i poluzujesz uprząż na maksa na szerokosc bedzie dobrze. najlepiej pójsc do sklepu i poprzestawiać, bo zawsze ustawione jest na średnie parametry
tutaj masz fotke z niemieckiego katalogu keda jak wyglada cała 3punktowa  regualcja
[/quote]
Byłem w sklepie i kupiłam casco. Niby powinien być na mnie za duży tak samo jak większy ked w tym samym rozmiarze, ale sam obwód dał się zmniejszyć na tyle że nawet mogłam go zrobić za ciasnym na siebie. Kilka dni później czytając instrukcję dowiedziałam się w nim też mam uprząż jak w Kadach ( nie było ich w tym sklepie więc nie mogłam sprawdzić na ile ta uprząż mogłaby się przeregulować ale i tak pamiętam że wyglądałam w nich jak grzyb) ale nie miałam okazji jeszcze przy niej kombinować - i tak mi pasuje na głowę
hej 😉 możecie polecić jakiś kask z mega dobrą wentylacją? Poza KEP, który jest cudny of kors 🙂  ale jego cena powala ...
Constantia   Adhibe rationem difficultatibus
29 lutego 2016 20:05
Dziewczyny, zastanawiam się nad kamizelką ochronną, poczytałam wszystko co jest na wątku o nich. Zastanawiam się nad dwoma:
http://www.pasi-konik.pl/pl/p/KERBL-Kamizelka-ochronna-Protecto-LadyFlex-damska-/7901
http://www.horse-trade.pl/pl/p/Kamizelka-ochronna-START-segm-velcro-dla-doroslych/113
Którą wybrać? która lepsza?
Sama nie wiem  😡



Ja mam tę drugą już jakieś półtora roku i jest ok. Obie są bardzo do siebie podobne i jak dla mnie nie ma co przepłacać.
Aleks   Never underestimate the possibility for things to improve in ways you cannot yet imagine - Karen Rohlf
04 marca 2016 10:10
Dziewczyny, jak już przy kamizelkach jesteśmy, to czy ktoś posiada kamizelkę Airowear i równocześnie duży biust ?  🙄 szukam czegoś dla siebie i ... kurna ciężko przy większym biuście coś znaleźć, żeby pasowało. Jeśli ktoś wie gdzie ewentualnie są w/w kamizelki dostępne na naszym rynku byłabym wdzięczna  :kwiatek: . Kiedyś już szukałam, ale gdzieś mi wcięło linka  🤔 . Za ewentualnie inne informacje i polecane marki z opcją większego biustu również podziękuje serdecznie  :kwiatek:

edit: kamizelki odnalazłam, ale nie mam tabeli rozmiarów  🤔 nic mi nie mówią rozmiary L3/L3Slim itd ... byłabym wdzięczna gdyby ktoś miał.
A i jeszcze coś o kasku KED Paso - niedawno kupiłam. Fantastyczny w każdym calu  😍 . Mam czarny w prążki rozmiar M, gdyby ktoś chciał fotki w realu to na znak sygnał.
ms_konik   Две вечности сошлись в один короткий день...
04 marca 2016 10:38
Aleks, ja chcem, ja chcem! [fotki]
Aleks   Never underestimate the possibility for things to improve in ways you cannot yet imagine - Karen Rohlf
05 marca 2016 17:11
ms_konik - mówisz i masz 😉. Kask KED Paso.
Jestem w dolnej granicy rozmiaru M - obwód łba 52,5/53cm, mam krótką, męską fryzurę, mogę spokojnie włożyć pod kask opaskę czy kominiarkę.
Niżej fotki luzem, w kolejnej wiadomości wrzucę wewnątrz i na łbie.
Aleks   Never underestimate the possibility for things to improve in ways you cannot yet imagine - Karen Rohlf
05 marca 2016 17:25
Od razu przepraszam, za post pod postem  :kwiatek:, ale wielkość zdjęć, na których można coś zobaczyć w jednej wiadomości jest ograniczona.
Dobry wieczór, przymierzam się do zakupu nowego kasku i zastanawiam się czy ktoś mógłby mi coś polecić:
- oczywiście musi spełniać podstawowe normy,
- dobra wentylacja
- regulowany

- przydałaby się  wyciągana ta... wewnętrzna część (nie wiem jak się to nazywa, podściółka? ) żeby było łatwo utrzymać w czystości

Ktoś ma jakiś i poleca? (:
crazyhorse, ked 🙂
ms_konik   Две вечности сошлись в один короткий день...
05 marca 2016 20:04
Aleks, dzięki wielkie!
Co tu dużo gadać - fajoski!
Dobry wieczór, przymierzam się do zakupu nowego kasku i zastanawiam się czy ktoś mógłby mi coś polecić:
- oczywiście musi spełniać podstawowe normy,
- dobra wentylacja
- regulowany

- przydałaby się  wyciągana ta... wewnętrzna część (nie wiem jak się to nazywa, podściółka? ) żeby było łatwo utrzymać w czystości

Ktoś ma jakiś i poleca? (:


KED 😀 jestem nimi oczarowana sama mam Tare i nie zamienie jej na żaden inny kask
A mi się w końcu stary kask prawie wykończył- szłam z nim w ręku i upadłam i daszek pękł. Więc podchodzę do KED  Basco już na serio.
Mam obwód głowy 57,5/58cm - rozumiem, że w M nie ma co się pchać? W zimie kominiarkę zakładam pod kask.
Aleks   Never underestimate the possibility for things to improve in ways you cannot yet imagine - Karen Rohlf
07 marca 2016 20:29
ms_konik - ano  😍
marysia550 - w M będziesz na granicy rozmiaru. Jeśli zakładasz kominiarkę pod kask to L będzie ok, M będzie mały.
Ja mam tę drugą już jakieś półtora roku i jest ok. Obie są bardzo do siebie podobne i jak dla mnie nie ma co przepłacać.

Dziękuję bardzo!  :kwiatek:
hej 😉 możecie polecić jakiś kask z mega dobrą wentylacją? Poza KEP, który jest cudny of kors 🙂  ale jego cena powala ...


Karolcia, caldene. Rewelacyjna wentylacja i wkładka którą można wyjmować do odświeżenia  🙂


Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się