Kącik Rekreanta cz. IX (2016)

Strzyga   Życzliwościowy Przodownik Pracy
04 marca 2016 19:33
kenna, spoko, naprawdę nie ma tam bolesności.  To jest kucyk, który naprawdę umie pokazać jak coś boli 🙂 a nie robi żadnego problemu przy zakładaniu. Lykawka nie jest ciasna, nie sprawia jej bólu, a zapobiega kolkom.
wątek zamknięty
anai Może źle to zinterpretowałam, wygladało to dla mnie jakby Cie przeciągnął.
wątek zamknięty
Lykawka nie jest ciasna, nie sprawia jej bólu, a zapobiega kolkom.


W jaki sposób zapobiega kolkom?
wątek zamknięty
Pewnie dlatego, że koń nie łyka dodatkowego powietrza. Tak mi się wydaje.
wątek zamknięty
xequus   Miłość na dwa serca i sześć nóg...
05 marca 2016 03:39
Konie nie łykają dodatkowego powietrza, a juz na pewno nie kolkuja od łykania. Łykają, bo chca sobie sprawić ulgę np. od nadkwasoty/wrzodów. Więc łykawka nie dość, ze maskuje prawdziwy problem to jeszcze sprawia ból zwierzakowi(nie tylko przez swoje działanie, ale także uniemożliwiając łykanie). Ale juz nie chce mi się tego tłumaczyć i nawracać ludzi, którzy używają łykawek, to jak walka z wiatrakami. 😉

A jeśli kogoś temat zainteresował to polecam wątki "wrzody żołądka" oraz "łykawość" 🙂
wątek zamknięty
Strzyga-kucynka wygląda super 🙂
anai-ale fruwacie z Szaraczkiem 😀


A my po krótkim przestoju spowodowanym szczepieniem i brakiem mojego czasu wróciłyśmy do lekkiej pracy. Póki co-tylko z ziemi, z powodu moich żeber mam zakaz jazdy :/ Ale na lonży, mimo wcześniejszych buntów, chodziła tak 😍 Dzisiaj po południu może pójdziemy na spacer, albo wsiądę chociaż na kłusa, choć w to akurat wątpię.
wątek zamknięty
Strzyga   Życzliwościowy Przodownik Pracy
05 marca 2016 10:07
Nie myśle, ze maskuje prawdziwy problem. Halina nie łyka pomimo lykawki, miała naprawdę nieciekawa przeszłość. Mogę pokazać na pw zdjecia, bo nie nadaje sie to do publicznego pokazania. Łyka nieporownanie mniej niz w momencie kiedy przyjechała i myśle, ze niedługo juz nie bedzie potrzebowała Lykawki. Ona jest niezwykle ciekawska, inteligentna i wrażliwa.
Oczywiście sprawa zostanie przegadana z doktorką, bo niedługo przyjeżdża. Ale myśle, ze ona musi po prostu do końca wydobrzeć emocjonalnie.  
wątek zamknięty
Hermes   Może i mam podły charakter, ale za to dobre serce.
06 marca 2016 07:27
Tak wtrącę sie na szybko, piątek i sobota przejazdy na zero i całkiem dobrym czasie, wiec dzisiaj prosze o podwójne kciuki, bo cisniemy finały 😅
wątek zamknięty
Hermes, gratuluję  zawodów! (Widziałam  podsumowanie  na fb 😉)
Windziakowa, dzięki!

Po prawie 3 miesięcznej  przerwie w startach  spowodowanej  brakiem kasy i chęci  (depresja zimowa  😉) wystartowaliśmy  w sobotę. Szarak lata. Zgubiłby  mnie na małym okserku  na rozpreżalni. W parkurze po okserach mam problem żeby się pozbierać. Konisko jest niesamowite. A ja odżyłam, chce mi się jeździć  i startować 🙂.


wątek zamknięty
lusia722   poskramiacz dzikich mustangów i jednorożców
06 marca 2016 22:36
Hermes czekam na relację 😀
anai No w końcu 💘. Mam nadzieję, że już pójdzie z górki.
Ja powoli próbuję się dogadać z moim nowym rumakiem do jazdy, ale nie idzie nam to najlepiej.
Za to kucyk...to jest kucyk 😍
Dla mnie jest najlepszy na świecie, nawet jak rozrabia, okalecza się i nie mogę dać sobie z nim rady 🤔wirek:
Ostatnio jak byłam na Torwarze wsiadła znajoma, to ją trochę przetresował 😁
Ale jak wpada Martusia, to... mam wrażenie, że mi konia podmieniają 🤔

wątek zamknięty
Hermes   Może i mam podły charakter, ale za to dobre serce.
07 marca 2016 03:44
anai, dzięki :kwiatek: Wy to niesamowicie latacie, a co do depresji to ja miałam to samo, a po tych zawodach to ja co tydzień już mogę śmigać 😜
lusia722, już skrobię relację, bo dopiero do mnie to wszystko "dociera"

Tak więc trzydniowy Puchar Warszawy i Mazowsza Hello pocisnął 3 dni na zero! 😅 dałam ciała, bo nie brałam udziału w żadnych wcześniejszych eliminacjach więc startowaliśmy z zerowym kontem, ALE w piątek po I półfinałach byliśmy 11, w sobotę po II byliśmy 10, a wczoraj I nawrót pierwsi, a drugi trzeci 😅 myślałam, że nie będzie miał siły już wczoraj, a on poszedł jak to bodajże Atea powiedziała "jak dzik w jeżyny" 😜 w rankingu ogólnym załapaliśmy się na 8 miejsce, ale jak dla mnie Hello wygrał wszystko, a ja wygrałam konia, który pocisnął parkur 95 cm na zero w super czasie będąc w końcu pod kontrolą.




 
edit: filmik: I nawrót
wątek zamknięty
Anai - no kurcze, bombka!!! Ogromne gratulacje, siwy fruwa jak samolot, jestescie swietna para, ani mi sie waz tracic checi, bo jestes moja absolutna inspiracja do pracy🙂😉) 😅 gratulacje udamych startow!

Hermes - super! Trzymalam solidarne kciuki za siwego 😀

Lusia722 - 💘 slodkosci level pro 🙂😉))

U nas w weekend niestety pogoda dala popalic, trochu tylko pojezdzilysmy, za to byla martva i porobila takie cuuuuudne zdjecia ksiezniczce  😜
wątek zamknięty
Hermes Jak dzik w pomidory  😎 Gratulacje!
faith Piękne zdjęcia 🙂
lusia722 Śledzę Wasze filmiki z Martusią i kucyk jest naprawdę jak zaczarowany 🙂
anai Dobrze słyszeć, że jedna z moich ulubionych par odżyła 🙂 Dawaj czadu, dawaj!
wątek zamknięty
anai  😍 😍 😍 Siwy to chyba zachwyca na forum wszystkich, uwielbiam oglądać wasze zdjęcia i filmiki  :kwiatek: No i gratulacje! Wybieracie się kiedyś do wlkp? Wpadłabym pooglądać Was na żywo 😀

Lusia722 kucyki to cwane bestie :P fajnie się patrzy na Martę i Księcia + podziw, że się nie boi go 😉

Hermes gratulacje! lubię czytać o Waszych postępach, bo dają mi nadzieję, że może kiedyś i ja przejadę parkur 95 cm i będę się pewnie cieszyć tak samo ja ty 😀.

faith siwka jak zawsze śliczna. przypomina mi arabka z mojej stajni, ale on niestety nie dorównuje  jej pod względem umysłu... Chociaż podobni z wyglądu są :P. (tylko nasz typowo 'zepsuty' przez biznesmena..)

A nasze życie z Lindą od 2-3 miesięcy opiera się na padoku i lonży, bo wszystko zalane i nie ma opcji żeby wsiąść... A w teren jechać też trochę strach jak tak mało chodzi a obok ulice 🙁
Zbyt często się nie odzywałam, więc chociaż boksowe zdjęcie wrzucę żeby przedstawić Lindę 😉

[img]https://scontent-waw1-1.xx.fbcdn.net/hphotos-xpl1/v/t1.0-0/s526x395/10626512_1029988317069171_8301486150992841101_n.jpg?oh=628b67430730303b00b41e88bfc41e37&oe=574CC4C6[/img]
wątek zamknięty
Hermes, jesteście super! Wielkie gratulacje :kwiatek:

Faith, słodziutka jest siwa 😜 jeździcie coś? podłoże pozwala?




A my z Duchem poczuliśmy wiosnę. Zrobił zagalopowania życia wczoraj, aż mi się gęba śmiała 😁 Parę dni temu, na hali z niego zleciałam, ale już śmigamy ostro 😅
Fajny ten mój koń na maxa 😀
wątek zamknięty
Amnestria dziekuje, jezdzimy! nawet mam maly dowod ponizej, choc poki co tylko 1 😉 niestety przez te pogode 2 treningi wypadly i szlag mnie juz trafia... tzn robie co moge, ale przydalby sie nadzor 🙂

Atea Arlyn dzieki! 🙂

Czego sie Duniem nic nei chwalisz zdjeciowo, taki pieknis!  💘
wątek zamknięty
Jest piękniś 😍 😍 Ściągnę może Anęę na zdjęcia, ale niech się wiosna ustabilizuje 😀 Bo na hali to lipa, nie zdjęcia.
W sobotę ma być ładnie i ma być Pani Trener Galina, więc moooże? 😀

Super ta fota jest! I jaki ogon!!! mały andaluz 😜
wątek zamknięty
Strucelka   Nigdy nie przestawaj kochać...
07 marca 2016 10:53
Mamy za sobą z Rudym pierwsze zawody  😜 grzeczniejszego i cudowniejszego 4latka nie mogłam sobie wymarzyć  😍





wątek zamknięty
robakt   Liczy się jutro.
07 marca 2016 11:02
Hermes gratuluję formy i oby Wam dalej tak super szło!
faith zdjęcie przepiękne, niby takie zwykłe, nic wymyślnego, ale właśnie to jest chyba w nich najlepszego 😍
anai ile razy można pisać, że Szarak super, Ty super...  😎 a tak serio to dobrze, że wróciły siły i chęci do tego w czym wymiatacie  😉
strucelka gratuluję! my się powoli czaimy, żeby zaplanować jakieś ujeżdżeniówki, trochę pracy przed nami, ale młody szybko progresuje 🙂

U nas sobota jak zwykle treningowo, mam lodówkowe filmiki, takie mega robocze, ogólnie to wsiadłam, nie zdążyłam włożyć nogi do strzemienia i ... runda honorowa! A co! Jak już udało mi się zatrzymać to miałam dosyć, bo aktualnie jestem przeziębiona i sił trochę mniej niż zwykle, ale nasza Kasia wzięła nas w obroty i nie wiem kiedy ta nasza jazda minęła, już nie ma takiej przepaści między gorszą, a lepszą stroną, co mnie bardzo cieszy. Wczoraj Wolwer wybiegał się na lonży, później wsiadłam na stępo-kłusa, bo lekki tłok był na hali, a  on czasem jeszcze boi się np. nadjeżdżającego konia z naprzeciwka, ale coś tam się pokręciliśmy, fajnie się spienił, żuł wędzidło i dolne ustawienie jest coraz mniejszym problemem.

wątek zamknięty
Strucelka  😜  fajnie!
wątek zamknięty
Moje kochane rekreanty! Niestety jestem zmuszona na czas nieokreślony opuścić ten wątek. Moja przygoda z Hrabianką niestety dobiegła końca. Będę jednak sumiennie czytać, z zachwytem śledzić Wasze postępy i kibicować! :kwiatek:. Mam nadzieję, że jeszcze kiedyś będę miała okazję tutaj zawitać z czymś "swoim" 🙂. Tymczasem wstawiam buziaki na pożegnanie.
wątek zamknięty
wątek zamknięty
milusia   czas na POZYTYWNE zmiany!!!
07 marca 2016 19:12
Strzyga-ależ dzielna kucka  😍 Skacze jak piłeczka  🙂
anai-Szarak i Ty to bezbłędna para, uwielbiam Was oglądać  🙂
lusia-Książe to najpiękniejszy kuc re-volty  💘
Hermes-gratulacje! daliście czadu  😉
faith-pięknie Ci się kobyłka zmienia. To nie ten sam koń co na początku. Trening jej służy, bardzo wyszlachetniała  🙂
Atea-Twój fantastyczny filmik z terenu zainspirował chyba pół re-volty do takich wypadów-mnie też  😀
amnestria-domagam się zdjęć Ducha!!!!
Strucelka-podziwiałam na Fb. Gratulacje i pozytywnie zazdroszczę  :kwiatek: Fajny młodziak  🙂
robakt-kare wygląda na bardzo sympatyczne zwierzę do pracy
xymena-szkoda ,że się rozstajecie, ale mocno trzymam kciuki za szybki powrót do kącika już ze swoim futrzakiem  😀
rewir-wow!!! toś nas zakasowała tymi widokami i pogodą  😜 😀

Ja wpadam pocieszyć się młodą. W niedzielę, pierwszy raz od wigilii, w końcu na nią wsiadłam. Była super mimo takiej przerwy(od jazdy, bo tak to staramy się coś działać z ziemi)-wszystko działało fantastycznie. No może poza małym incydentem przez który się rozstałyśmy  😁 Powiał wiaterek i zaatakowało nas znienacka plastikowe krzesełko. Izwelta zrobiła szybki unik, ja byłam wolniejsza i niestety się z nią nie zabrałam  😂
Oby pogoda już się ustabilizowała, bo wciąż mamy krótsze lub dłuższe przerwy przez deszcz lub mróz  🙁 Co ja bym dała za maleńką halę...



Odpaliłam też po dłuuugiej przerwie najlepszego Grubaska  😍

dobrze, że nie ma jeszcze much i komarów, bo jeżdżę na nim z szerokim uśmiechem  😁 😜

Dostałam też fotkę mojej pracowej miłości
Alert treningowo
wątek zamknięty
amnestria, od kwietnia będę regularnie kilka razy w tyg u Was w stajni. Możemy się kiedyś umówić na jakieś foty przy okazji 😉
wątek zamknięty
Rewir mega! Gdzie jesteś, że masz tak ciepło i fajnie? 😜
Amnestria też czekam na foty Ducha 🙂
Milusia zawsze lubię patrzeć na tego Twojegu rudego konia 🙂
wątek zamknięty
lusia722, mamy plany co do zawodów  na najbliższy czas, tylko wszystko regiony, a chciałabym  coś więcej  😉 Matusiak i Książę  są przesłodzcy , pięknie oglądać , jaką jej radość sprawia przebywanie z Księciem 🙂
milusia, bardzo dziękuję!  Ładnie Cię rudzielec  załatwił  😉 rewir, u lala , gdzie Ciebie wywiało?
xymena, szkoda  🙁  co się stało?
robakt, 😉 😉 swoją  drogą, takie radosne akcje przy wsiadaniu  są  bardzo niebezpieczne,  bo człowiek  jeszcze nie przygotowany. Filmik  odpaliłam, ale mało widzę.
Strucelka, gratuluję !!!!
faith, wow! Rewelacyjne to ostatnie zdjęcie! Wraca do formy andaluza 🙂
arlyn, dzięki!  Współczuję  podłoża,  u nas jest cudnie  🙂
Atea, dziękuję! Plany mamy na najbliższy  czas,  więc  wracamy  do porządnej roboty  a nie zimowego przetrwania  😉
Hermes, 🙂

To ja jeszcze z moim ulubionym zdjęciem z soboty:
wątek zamknięty
My też weekend spędziliśmy na zawodach. I dzięki forumowej m.indira mamy fajne fotki z parkuru. Zawody można zaliczyć do udanych bo w sobotę w konkursie z trafieniem w normę czasu dziewczynki wyjechały do dekoracji, natomiast w niedzielę przeżyłam chwilę grozy bo kucka niestety zrobiła dwie stopki na tej samej ostatniej przeszkodzie a Julka leciała jak z procy. No ale, twarda z niej sztuka więc się nie zraża. Dostała nagrodę pocieszenia za dzielność i odwagę 🙂






I filmik:
wątek zamknięty
asds   Life goes on...
08 marca 2016 14:07
rewir

Gdzie cię babo wywiało ze aż takie piękne palmy? 😀

Doczytałam.. Emiraty....  😍
wątek zamknięty
rewir za każdym razem jak wrzucasz zdjęcia na fb, to mam ochotę Cię udusić z zazdrości  🤬 Pięknie tam jest!
wątek zamknięty
rewir okurdeeeeeee, jakie palmy, jakie widoki, jakie slonko, jaka maszyna!  😍 gdzie to tak bosko?😀
wątek zamknięty
Ten wątek jest zamknięty Nie można w nim odpowiedzieć.