Westernowa Rewia Mody

Niemiluch, fajowskie! jak szukalam swojego, to przegladalam te oferty wszystki i na stronach mieli tylko jakies dziwne, a to jest super! tylko jurewicz mial "normalne" ale z nim szybko nie szło sie dogadac co do ceny ("od 3 tysiecy", a w realu najprostsze, bez zdobień, ze slabych skór z 6-7 ;/) i z mierzeniem... zalezalo mi na czasie, to kupilam gotowe.
generalnie jestem zadowolona, ale chyba jednak nei pasuje na 100% na dziwaka ;/ - jak nei ma 100% miesni to tyl sie podnosi 🙁
niedługo czeka mnie szukanie dla konia znajomej, tez bedzie ciezko - wiec moze na mare? moze i ja wezme nowe?
mozna przeslac mu wzór? ile kosztuje takie jak twoje? ja bym nawet mneij zdobne chciala....(taniej?😉 ) jakeiś opcje siiedziska (wypelneinei żelowe itp) tez ma?
Livia   ...z innego świata
08 marca 2016 15:26
Niemiluch, wielkie dzięki za PW :kwiatek: Pewnie jak będzie na tyle daleko u mnie, to tam będę pisać z pytaniami 🙂
Euforia wygląda inaczej niż moje od spadu, ale zdaje się być fajnym rozwiązaniem. Dziękuję za propozycję przymiarki, ale ja już zakupiłam jeden model i od dwóch tygodni jest już u mnie.
Pytałam z ciekawości. Na razie nie stać mnie na kolejny wydatek, swoje Arizona kosztowała.
Niemiluch ja również pozwoliłam sobie wysłać do Ciebie PW w sprawie ceny siodła 🙂 Piękne!
Euforia_80   "W siodle nie ma miejsca dla dupków!"
08 marca 2016 20:53
maluda gdzieś przeoczyłam twoj zakup, masz jakieś fotki, rozumiem że to westernowa bezterlicowka?

edit:
jakich preparatów używacie do smarowania sprzętu, siodło ma być olejowane (chyba tak się to nazywa), czm je zabezpieczyć?
Livia   ...z innego świata
09 marca 2016 14:12
Euforia, ja używam zwykłego oleju do skór i zwykłego smaru - raz olejuję, raz smaruję smarem 🙂 Jak już wszystko się powchłania, to na koniec myję jeszcze mydłem glicerynowym, coby resztki tłuszczu pousuwać 🙂
[quote author=Euforia_80 link=topic=96809.msg2509474#msg2509474 date=1457470399]
maluda gdzieś przeoczyłam twoj zakup, masz jakieś fotki, rozumiem że to westernowa bezterlicowka?

edit:
jakich preparatów używacie do smarowania sprzętu, siodło ma być olejowane (chyba tak się to nazywa), czm je zabezpieczyć?
[/quote]
Tak, zgadza się.
Jak będę miała foty na koniu to się pochwale.
Viridila   ZKoniaSpadłam & NaturalBitsBay
09 marca 2016 15:56
Jak ostatnio tak wstępnie ogarniałam swoje siodło to najpierw je myłam mydełkiem (jakieś z Waldhausen'a), a jak już dobrze "odwilgoci się" po myciu to używam oleju do skóry (od C&D&M). Olej sobie bardzo chwalę, bo to jak praktycznie od razu zmiękczył ogłowie, wodze i napierśnik to się serio nie spodziewałam 🙂
Tylko przy następnym ogarnianiu muszę dokładnie rzeźbienia jakąś szczoteczką wyczyścić i będzie już w ogóle "wow" 😀

Na poprawę humoru robiłam przegląd szafy, gdyż stwierdziłam, że mam mało koszul... I szukanie moich dwóch, które rozpatruje na zawody 🙂 Jako dziecko kraty to kratkowych mam kilka sztuk Koszule cz. 1 i Koszule cz. 2.

Na zawody rozpatruje te dwie (kupione rok temu własnie pod kątem debiutu). Kolory średnio dało się złapać telefonem w taki dzień jak dzisiaj.
Koralowa
Błękit-biel
"Czerwona" jest tak naprawdę takich pastelowym koralem, bardzo ładny odcień na żywo - widoczny, ale nie "rzucający" się. No, a "błękitno-biała" wyszła nawet nawet (ten błękit jest delikatniejszy). Chociaż myślę jeszcze o dwóch w kratkę (fioletowa i niebieska) lub kremowej. Masakra... 😜

Jeszcze na pewno trzeba spodnie kupić, dopasować kapelusz (albo jakiś znaleźć - chociaż ET można chyba w kasku jechać) i znaleźć swoje kowbojki (bo się gdzieś zapodziały) 😁 A dla konia kocyk pod siodło żeby pasował do koszuli... Jak już się zdecyduje na coś, bo D. mi się w każdej "wizji" praktycznie podoba 😁 I pewnie jeszcze o czymś zapomniałam 🙄
I grzywę muszę jej ogarnąć 😵
Mam jeszcze jedno pytanie, czym sie różni concho od śrubek i co jest lepsze? 🙂
z tych w kratkę koszul to niebieska mi się podoba, ale generalnie koszula w kratę no....na ET obleci ale na Ligowe zawody to już średnio.

Na ET potrzebujesz jeszcze ochraniacze, sa obowiązkowe a pamiętaj że w Komarnie woda i ochraniacze lubią w niej zostawać, więc musza być dobrze dopasowane i z dobrymi zapięciami.
A buty jak zostawiłaś to są. gdzieś!
Viridila   ZKoniaSpadłam & NaturalBitsBay
09 marca 2016 17:01
No, koszule na ET ew. TREC - do Ligowych zawodów mi brakuje jeszcze, poza tym Dargana też nie ten etap - sama wiesz zresztą 😀 Przeglądałam zdjęcia ET i było trochę krat - ta niebieska w taka delikatną kratę to taka "Propozycja nr 3". Ale im bliżej, tym bardziej o niej myślę - no i materiał ma fajny 🙂 Na co dzień chodzę sporo w koszulach (lub koszula + boxerka) - stąd taki "zbiorek". Na ligowe to już porządniejszą, jednokolorową koszulę i dopasowany kocyk 🙂

Na nogi myślałam o owijkach prawdę mówiąc - czarne elastyczne + podkładki pod. Z ochraniaczy są te niebieskie (bardziej granatowe w sumie) skorupy... ale one nie wyglądają, więc w sumie jakieś kontaktowe ochraniacze można by poszukać.

Buty gdzieś są na pewno, tylko muszę się w końcu wziąć za siebie i ich poszukać 😀
owijki ci zjadą jak do wody wjedziesz, na bank, kupuj ochraniacze albo weźmiemy te czarne, czarny do wszystkiego pasuje :-)

nie mogą być na Komarno owijki, gdzies mieliśmy filmik co się dzieje jak koniowi się w tym stawie rozwinie owijka i spanikuje, może znajdę.
Viridila   ZKoniaSpadłam & NaturalBitsBay
09 marca 2016 18:52
Jakieś ochraniacze mam - muszę zrobić przegląd. Zdecydujemy na dniach 🙂 Nie kojarzę filmu z rozwijającą się owijką - ale podejrzewam, że mogło być niewesoło 🤔
no nie znalazłam tego filmu ale było tak: na rundzie honorowej wszyscy jechali przez staw (a może to jakieś uroczyste otwarcie było? nie pamiętam już) no i jednemu koniowi rozwinęła się owijka jeździec trochę spanikował bo koń zaczął uciekac przed tą owijką a było to na tym stromym wyjściu, ten koń zaczął się krećić w kółko i ci co byli za nim nie bardzo mieli jak wyjść. Na szczęście nie kopał jakoś specjalnie i dużą dozą myślenia wykazał się Jacek (spiker zawodów) bo w sumie kazał dziewczynie zsiadać i jak zeszła to koń dał się opanować, nic się nie stało i nie trwało to długo ale taki moment paniki był.
mila   głęboka rekreacja
09 marca 2016 19:11
Dziewczyny, doradźcie mi szczerze, czy zmieniać ochraniacze na bardziej westowe? Mam BR pro max w kolorze czarnym. I nie wiem czy się z nimi rozstawać, czy coś... Pytanie z tych dziwnych, wiem 😡

o takie
Livia   ...z innego świata
10 marca 2016 10:29
Viridila, ja bym poszła albo w jednokolorową koszulę na zawody, albo na pierwszym zbiorczym zdjęciu w tą kwiatową - natomiast nie szłabym w kratę, to raczej takie... "codzienne" 🙂

mila, mnie takie ochraniacze razem z siodłem west by nie raziły, także pewnie bym je zostawiła. Teraz też używam zwykłych, klasycznych skorupek 😉
Viridila   ZKoniaSpadłam & NaturalBitsBay
10 marca 2016 15:42
Kwiatowa odpada - najmniej ją lubię i kwiatki to zupełnie nie moje "klimaty" 😉 Na ET m.in. w Komarnie (po zdjęciach patrząc i kojarząc jak luzakowałam) to było trochę krat - przy czym przy kracie się jakoś mocno nie upieram. Grunt, to żeby było ładnie, schludnie i czysto 🙂 Na razie obstawiam 2-3 wersje, jeszcze zobaczę jak zdecyduje się na resztę sprzętu. Akurat najbardziej martwi mnie zrobienie grzywy Darganie (mało modowe, ale za to jak można zepsuć łatwo wszystko...) 😁
Livia   ...z innego świata
11 marca 2016 08:26
Viridila, no to w takim razie szłabym w jednolitą koszulę, albo w jakiś golfik - ja w sumie teraz stawiam bardziej właśnie na golfy, bez dodatków albo z jakąś aplikacją 🙂
Euforia_80   "W siodle nie ma miejsca dla dupków!"
11 marca 2016 10:57
Euforia, ja używam zwykłego oleju do skór i zwykłego smaru - raz olejuję, raz smaruję smarem 🙂 Jak już wszystko się powchłania, to na koniec myję jeszcze mydłem glicerynowym, coby resztki tłuszczu pousuwać 🙂

wrócę jeszcze do tematu , lepiej olej czy smar?
Euforia_80, zależy co chcesz osiągnąć. olej jak chcesz skóre głeboko nasączyć, jak jest twarda, sucha np, smar jak chcesz zabepieczyć z zewnątrz, dać troche połysku. po oleju bedize bardziej "szorstka" niz smarze. po oleju zwykle ciemnieje dużo bardziej niz po smarze-wosku (szczególnie ważne jeśli chce sie mieć jasne ...) . można użyć tego i tego, albo wlasnie na zmianę 😉 samo mydlo glicerynowe tez fajnie działa - lekko ale fajnie tez odzywia, zmiękcza itd 😉
Euforia_80   "W siodle nie ma miejsca dla dupków!"
11 marca 2016 11:24
chodzi o nowe siodło, od czego zacząć oliwinie czy smarowanie smarem?
Livia   ...z innego świata
11 marca 2016 11:58
Euforia, ja nowe rzeczy traktuję najpierw olejem, żeby je zmiękczyć. Kilka pierwszych konserwacji to właśnie olej. Potem dopiero smar 🙂 Ale jeśli chcesz zachować jasny kolor, to tylko smar, i to najlepiej specjalny do jasnej skóry, inaczej skóra mocno ciemnieje (mnie to akurat bardzo pasuje, bo mam potem jednolite odcienie w ogłowiach i siodle 🙂😉.
Euforia_80, no wlasnie o tym pisalam - zalezy co chcesz osiągnąć. taka jakLivia, pisze tez.

a..mam super przepis na wosk, smar do skór (szczególnie surowych):

- naturalny wosk pszczeli (taki ze świeczki jasny nie przyciemni/minimalnie skórę, prosto z ula - przyciemni, nawet mocno - zależy jaki ciemny weźmiemy)
- olej (tradycyjnie jadalny, ale lepiej taki do skór z różnych fajnych składników, zmiękczający np)

podgrzewamy w garnuszku lub w mikrofali (uwaga - długo, na raty i szklane kubki potrafią pęknąć) w proporcji tak 1:4 (lub więcej oleju jesli zależy nam na zmiękczaniu mocniejszym, można proporcje zmieniać wg potrzeb)
czekamy chwile i smarujemy jeszcze ciepłym, płynnym.
potem zostawiamy do wchłonięcia, zcieramy nadmiar, polerujemy
Euforia_80   "W siodle nie ma miejsca dla dupków!"
17 marca 2016 08:45
jest moje siodło, wczoraj zrobiłam szybką jazdę próbną. Siodło leży ok, muszę jeszcze wyregulować panele bo są za bardzo cofnięte do tyłu i przód za nisko leży, między widelcem a kłębem jest przestrzeń na jeden palec. Jeżeli regulacja paneli nie pomoże muszę kupić pad korekcyjny. Ogólne wrażenia z jazdy bardzo pozytywne, siodło bardzo wygodne. Jaka jest bezpieczna odległość widelca od kłębu?
Euforia_80, 3 palce- pięść? i jak lezy luzem i w pod obciazeniem i we wszystkich chodach - trzeba spr czy w ruchu nie dobija siedząc w nim
Euforia_80   "W siodle nie ma miejsca dla dupków!"
17 marca 2016 09:59
hmm to raczej mam za mało, 1 palec jak siedzę w siodle w stępie. W jakich chodach grzbiet podnosi się najbardziej?
w klusie, galopie włóż ręke i zobacz czy ci palców nie zgniata - nie dobija do kłębu. to bediz eznaczyc ze ogolnie lata - czy to z powodu bycia za szerokm czy nie pasujących paneli
ale jak z padem masz 1 palec od klebu to zdecydowanie za malo.... a może zobacz z grubszym, albo kocyk podłuż z przodu - zobaczysz co i ile trzeba poprawić?
przede wszystkim bez padu się dobrze układa? bo bez powinno lezec dobrze, byc przestrzen nad klebem, nie bujać sie itd. pad to tylko dodatek (mozna nim korygowac czasowe zmieny miesni, czy male niedopasowana...).
Euforia_80   "W siodle nie ma miejsca dla dupków!"
17 marca 2016 10:15
generalnie siodło leży dobrze, nie buja się. Wczoraj robiłam przymiarkę na szybko i nie zdążyłam pobawić się panelami, będę jeszcze robić próby z jakąś podkładką . Latem koń mi się robi okrąglejszy więc być może i siodło nie będzie potrzebowało korekcji.
a ty bezterlicowe masz? to ja nie mam o nich pojecia. tzn, wiem, ze są :P ale pewnie podobnie z nimi? tak czy siak - jak mozesz panele regulowac, to reguluj zanim dasz korekte...
ale to raczej podobnie ma pasowac prawda? o terlicowych dopasowanie to wime tyle, jak mi dopasowywali, tłumaczyli pasowacze i trener... spec nie jestem 😉
Euforia_80   "W siodle nie ma miejsca dla dupków!"
17 marca 2016 11:04
pasować musi jak każde , jest o tyle łatwiej, że nie ma ławek i siodło ładnie się układa na grzbiecie, zamiast ławek są panele i spore pole do manewru również na wysokości widelca dlatego muszę to jeszcze sprawdzić w różnych pozycjach.
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się