Ochraniacze

Strucelka   Nigdy nie przestawaj kochać...
25 lutego 2016 22:05
xxagaxx jest włoska firma, która ma wymienne wkładki, w tym niebieskie. Tylko tyle udało mi się znaleźć 🙁
https://equinery.co.uk/shop/horse-wear/boots-and-bandages/tendon-and-fetlock-boots/makebe-temple-tendon-boots/

Edit: a jakie masz wymagania oprócz tego, że mają być granatowe? 😁 Bo znalazłam jeszcze HV Polo:


Euro-Star

Strucelka, piękne są. WSów nie widziałam. Tylko one zawsze mi się kojarzyły ze zwykłymi skorupami co zbytnio uderzeń nie amortyzują.
Veredusa mam Carbony i wydają mi się lepsze jeśli chodzi o ochornę nogi. No i są niezniszczalne praktycznie. Ale te ESy są tak piękne że nie wiem czy się nie skuszę 😀
Ej a nie wydaje Wam sie ze te hv polo i ES sa identyczne? Tylko napisy inne:p
Co do Veredusów-lepsze Olympic czy Carbon Gel ?
Orzeszkowa - Dzieki za odpowiedz.
Poczytalam troche o tym.
I chyba jednak sie nie zdecyduje na zadne...
Dowiedzialam sie, ze w trailu jest zakaz noszenia ochraniaczy, bo kon moze sie n.p. zahaczyc i utknac .
Ponadto neopren izoluje cieplo. A to powoduje, ze sciegna sa bardziej podatne na uszkodzenia.
Poroducenci co prawda obiecuja cuda na kiju. Ale testy wykazuja, ze jednak temperetura ciala pod ochraniaczem neoprenowym wzrasta.
Co do plastiku, to  tez sie generalnie naczytalam, ze peka i sie wbija w cialo...
Rozwazalam te:
https://scontent.xx.fbcdn.net/hphotos-xft1/v/t1.0-9/12741858_10207039359361213_4869868299072597888_n.jpg?oh=cc1e43e7551098e1c6ce68b74d32481e&oe=5756A0A7

Ale jednak opinie uzytkonikow ochraniaczy z plasiku mnie prerazily.

Wiec albo jednak nie kupie zadnych, albo kupie jakies i je troche podziurkuje...
Teraz rozwazam skorzane. Tylko, ze takie chlona wode, wiec nie sprawdza sie w deszczu.
Poza tym podziurkowane maja ta wade, ze do srodka moze sie dostawc piasek i wszelkiego rodzaju zanieczyszczenie. A to moze powodowac obtarcia.

Nadal szukam, bo jak na razie nie znalazlam niczego, co by mi w 100% odpowiadalo...
mafro, z tego co piszesz zatem ochraniacze to "samo zuo"? 🤔
Co do skóry nasiąkającej na deszczu - siodło też nasiąka?
Julita, robione w tej samej chińskiej fabryce  😉
Viridila   ZKoniaSpadłam & NaturalBitsBay
26 lutego 2016 12:24
mafro, ale pisałaś o jeździe w terenie - małe skoki przez naturalne przeszkody, galopy z góry itd. Na taką jazdę moim zdaniem ochraniacze są podstawą. Wypadki z felernym produktem, bądź po prostu "nieszczęśliwy traf" zdarzają się wszędzie - osobiście wolę to, niż poranione nogi konia lub gorzej 😉 Co do traila, na przejazdach się nie widuje, ale w domu na trening czemu nie? W domu robisz pojedyncze elementy i raczej koń nie utyka (pomijam np. mostek gdzie koń może się zahaczyć jak np. deska pójdzie ze spróchnienia, ale to są jak już pojedyncze sprawy i wynikają z zaniedbania przeszkody lub złej konstrukcji). Co innego Extreme Trail, ale tam już obowiązek ochraniaczy na 4 nogi jest 🙂
na zawodach w konkurencjach: Western Pleasure, Trail, Western Riding ochraniacze są zabronione, dlatego się ich nie widuje :-)
I nie dlatego że koń może się zahaczyć tylko tak jak w ujeżdżeniu: dlatego że mogą zmieniać mechanikę ruchu konia.
Viridila, _Gaga - dziewczyny. No ja tego nie wymyslilam...
Troche poszperalam w necie co na ten temat pisza ludzie, ktorzy robia testy czy maja z tym do czynienia...
I na pewno nie chce, zeby klaczka sie okaleczyla.

My jezdzimy tylko w terenie. Traila robimy od bardzo niedawna, bo przedtem nie wiedzialam, ze klaczce sie to podoba.
Powiem Wam, ze mamy w okolicy cos w stylu 10-kilometrowego toru wyscigowego. Ale ona w ogole nie chce na nim biegac. Natomiast miedzy drzewami czy z gorki dostaje kopa, jest super skretna i skacze.
Wiec raczej bedziemy podnosic poprzeczke i mysle, ze dojdziemy chyba do czegos w stylu extreme trail. Jesli bedzie nam dalej szlo tak jak teraz, to moze nawet niedlugo.

Viridila - o tym, ze kon utknal wyczytalam na jakims trailowym forum. Dziewczyna pisala, ze to wlasnie przez ochraniacze.

Tego przegrzania nog tez sie troche boje.. Bo ona wlasnie leci na leb na szyje jesli sie da..

Ja chyba w takim razie zdecyduje sie na skorzane. A jak ktos jeszcze moglby cos podpowiedziec, to by bylo super.

Dzieki.



mafro, ja bym ci radziła proste skorupy np. BR Event (czy inne proste BR-y, poszukaj sobie w animalii). Odkąd miałam kłopot z krwawieniem z nogi bo koń sobie zadrasnął ułamaną gałązką - bez ochraniaczy nie ruszę się w teren.
mafro
a skąd ty jestes?
Magda Pawlowicz - a co? Chcialabys po tym niby torze posmigac? 😉 🏇
Niestety obecnie przebywam poza nasza piekna Polska w raju dla uchodzcow...

halo - tylko ja potrzebuje tez (a nawet bym powiedziala, ze przede wszystkim) ochrony czesci przednich nogi.
A skorupy przodow nie chronia...
mafro, jeśli potrzebujesz  ochraniaczy  chroniących  też przód  nogi  oraz nieprzegrzewajacych, poszukaj  wśród  krossowych  np. Premier  Equine.
Ja ostatnio popadłam w totalną przesadę więc i ochraniacze muszą takie też być  😉 Kupiłam świecące anky, mega błyszczące, zobaczymy jak z ich trwałością  💘
lusia722   poskramiacz dzikich mustangów i jednorożców
28 lutego 2016 11:52
ola8719 daj znać koniecznie jak się sprawują.
Jak je zobaczyłam na żywo to po prostu zwariowałam. Disco ponad wszystko 😜
lusia722 disco disco. Jak tylko zregeneruje siły finansowe po cavaliadzie na pewno kupie też białe  😍
domiwa   W poszukiwaniu prawdy, mojej prawdy...
01 marca 2016 23:07
Zastanawiam sie nad kupnem ochraniaczy. Rozmyslam nad Veredusami Olimpic, jednak rozne sa opinie o obecnych partiach. Podobaja mi sie takze Zandony oraz Kevlary. Szukam brazowych na kolki. Czy w Kevlarach jest tylko model z niebieska siatka? A moze jeszcze cos innego?
rudziczek   Małe i duże.
02 marca 2016 09:06
Mam głupie pytanie- czy pod torpole magnetyki z wełną można smarować nogi wcierką, nawet taką mocno rozgrzewającą? Bo tak się zastanawiam, czy to już nie będzie za dużo szczęścia... Przymierzam się do kupienia używanych, żeby nie musieć zawijać polarkiem i tak się zastanawiam, czy akurat torpole to dobry pomysł.
Chwalimy i polecamy  😜  😍
Ochraniacze Sugarhorse. Neopren + skóra + odblaskowe taśmy. (Bezpieczeństwo przede wszystkim  😉 )



Frog in the Fog Już się nie mogę doczekać aż zakupię te ochraniacze na mojego hucuła  😜 jak wypada rozmiar na hucki? Czy będzie możliwość kupna przodów S a tyłów M ?  😉
dairoxroxi u Maciejaszka mam przód pony a tyły cob - można zamówić w ten sposób komplet  🙂
Wyszukiwarka nie wypluwa opinii, więc zapytam  :kwiatek:
Polecacie ochraniacze Schockemöhle ujeżdzeniowe

ten model?



Podbijam, ktoś coś? 😉
arivle   Rudy to nie kolor, to styl życia!
12 marca 2016 08:39
Karutek, nie polecam, są bardzo słabe, pękają w środki. Br tego rodzaju są już bardziej trwałe...
Karutek, moja koleżanka je ma i strasznie pękają, całe poobdzierane, popękane części obcierają konia.
Ok, w takim razie te wykreślam z listy życzeń, dzieki 😉 Czyli z tego rodzaju ochraniaczy które najlepiej wypadaja? Allround, Br?
arivle   Rudy to nie kolor, to styl życia!
12 marca 2016 18:35
Karutek, z moich doświadczeń najlepiej wypadają blingujace Anky.

o takie:
http://konik.com.pl/ochraniacze-climatrole-na-4-nogi-czarne-anky
Ktoś posiada/posiadał ochraniacze skokowe Kevlar Airtechnology Lite Fetlock? Jak z ich trwałością ? Jak wypadają np. przy veredusach?
Zaczynam mocniej rozglądać się za ochraniaczami transportowymi, ale jestem totalnie zielona w temacie. Nie wyjeżdżam często, ale chciałabym, żeby to było coś, co posłuży lata. Nie ukrywam, że wygląd też ma dla mnie znaczenie - chętnie w kolorze czarnym, brązowym, z elementami burgunda/ciemnego różu lub innymi, chce coś dokompletować, a rzeczy "wyjściowe" mam właśnie w kombinacji czerń, czerń z brązem, blackberry, jakieś różowe wstawki i gdzieś w tej kolorystyce szukam, ale bez przymusu - ot, żeby nie pierdyknąć granatu nagle do tego, zwykłe czarne czy brązowe też będą git 😉 Mój koń ma śląską nóżke, więc raczej full musi być fullem. Dodatkowo możliwem (choć nie 100% pewne 😉 ), że będę musiała kupić to, co zastane stacjonarnie w sklepach w Poznaniu, więc chciałabym poznać możliwie dużo opini :kwiatek:

Początkowo myślałam o zimowym eskadronie i ochraniaczach z ng lub tych niciakowych w kropki (bo mam potworną słabość do groszków), ale widzę, ze eskadrony mają tu średnią opinie :/ Ma ktoś z nowszych serii? Też takie papierowe? Pod wzgląd brałam też kombinowane jarpole lub caballe. Co do innych firm, to takie pozytywne wrażenie w patrzeniu zrobiły na mnie schockemohle i waldhauseny... ale totalnie nie wiem jak z jakością. Dobrą opinie mają mustangi, ale wizualnie mi średnio pasują. Będę wdzięczna za opinie i sugestie.
keirashara, Jarpole są najfajniejsze. W tej droższej wersji - nie zsuwają się, i jakość też super.
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się