Ogier chodzący w boksie

Ahahaah, padłam.  😀 Julie, Ty nie masz nic do powiedzenia, więc skoro Lianorr zarządziła, to musisz opuścić wątek!
A.kajca   Immortality, victory and fame
09 marca 2016 17:45
Słyszałaś Julie? Ić stont xD długo nie miałam czasu na komputer, dziś wchodzę na forum a tu nowych wątków jak psów i co jeden to lepszy 😀
ushia   It's a kind o'magic
09 marca 2016 17:56
Julie, wstydź się! przeproś panią i marsz do swojego pokoju! bez dobranocki!  😂
Przepraszam.  😡
Idę do kąta.  😕
OGIER JEST KRYJĄCY!!!  🏇 🏇
Nie ma mowy o wycięciu jaj.
Proszę mi nie zaśmiecać wątku przemyśleniami na temat moderacji, ponieważ to jest bardzo poważny problem i chcę dostać odpowiedź od osoby która może mi pomóc. 
Bardzo dziękuję wszystkim za odpowiedzi. Więcej padoków, i może spróbujemy z izolatką.

  nadal nie napisalas w jaki wieku jest ten kon i jak czesto wychodzi na padoki?  To jak mamy TOBIE pomoc????
DLA WŁAŚCICIELI OGIERÓW WĄTEK NIE MÓGŁ ISTNIEĆ, ALE DLA JEDNEGO OGIERA CHODZĄCEGO W BOKSIE MOŻE???



Proszę nie zaśmiecać wątku i nie robić zbędnego spamu!!!
Szukam pomocy, a nie 20 wiadomości dotyczącej niesprawiedliwości moderacji. 
Dziękuję.
BASZNIA   mleczna i deserowa
09 marca 2016 18:55
Julie, Już Cię nie ma?? Uff.

Buahahaha!

Dalej, voltopiry, nowalijek czas :-D!
espana, w tamtym wątku właścicielki nie pisały o niczym, tylko zaczęły wklejać zdjęcia ogierów. Poziom taki, jak wątek na fotki koni karych

Wypraszam sobie. Wątek koni karych (i skarych) powinien istnieć  😅 (wszak to jedyna słuszna maść  😜 )

Lianorr, właśnie strzeliłaś sobie w kolano. Powodzenia z koniem 😉
BASZNIA   mleczna i deserowa
09 marca 2016 19:06
Ciemnogniade są najbardziejcudniejsze :-P.

Gaga,  przyznaj się. Chcesz do Julie :-D?
Czekaj czekaj, zaraz będziesz musiała zniknąć!
To ja dodam szybko ( zanim wątek zamkną), że życzę sobie wątek dla bułano myszatych 🙂
Uwaga, uwaga, 21 wiadomość dotycząca moderacji.

Gaga, przypominam się z pytaniem o wątek na temat działalności modów - który to wątek? 

Lianorr, już stoję w kącie, nie musisz mnie tam odsyłać. Sama siebie ukarałam i nawet głowę popiołem posypałam.
Ircia   Olsztyn Różnowo
09 marca 2016 20:00
Strach się bać bo  Lianorr postawi do kąta  😜
Dlatego sama siebie postawilam. I co mi teraz zrobi? Nic! Taka sprytna jestem    😁
Nirvette   just close your eyes
09 marca 2016 20:02
A ja wolę kasztanki, mogę założyć o nich wątek? 😍
Lianorr zaraz tupnie nóżką i wszystkich wywali z jej wątku!
A.kajca   Immortality, victory and fame
09 marca 2016 20:25
A ja zgadzam się z _Gagą. Maść kara jest jedyna słuszna i wszech naj 😀
[quote author=Lianorr link=topic=99280.msg2510024#msg2510024 date=1457543062]
OGIER JEST KRYJĄCY!!!  🏇 🏇
Nie ma mowy o wycięciu jaj.
Proszę mi nie zaśmiecać wątku przemyśleniami na temat moderacji, ponieważ to jest bardzo poważny problem i chcę dostać odpowiedź od osoby która może mi pomóc. 
Bardzo dziękuję wszystkim za odpowiedzi. Więcej padoków, i może spróbujemy z izolatką.

  nadal nie napisalas w jaki wieku jest ten kon i jak czesto wychodzi na padoki?  To jak mamy TOBIE pomoc????
[/quote]
Koń ma 5 lat, i codziennie wychodzi na wybieg
Lianorr pochwal sie zdjeciem tego ogierka i do tego kryjacym..😉
A.kajca   Immortality, victory and fame
09 marca 2016 21:59
Lianorr, i ile czasu na tym wybiegu spędza?
Ja miałam kiedyś konia, który chodził w kółko po boksie. Zawsze w prawą stronę. Od rana był na padoku, po zejściu, przed posiłkami aż galopował w kolo. Podobno robił to też w nocy (stajenny miał go za ścianą). Miałam konia 10 lat i niestety, ale przy intensywnym treningu+ chodzenie w kółko po boksie skończyło się tak, że koń w wieku 14 lat poszedł na łąki- problemy z kopytami (musiał być kuty na 4 nogi od 4 roku życia kiedy tak na prawdę jeszcze nic nie robił, ponieważ tak ścierał kopyta, że nie mógł chodzić), krzywa miednica, rąbnięte trzeszczki po prawej stronie, szpat. Próbowałam wszystkich sposobów- wiązałam (to pomagało, ale było sporo niebezpiecznych dla konia sytuacji związanych z tym wiązaniem, wiec wiązany był tylko na moment opanowania emocji), robiłam stanowisko z boksu (kręcił się po stanowisku, robiąc sobie rany na zadzie i klacie), wieszałam lustra (gdzieś wyczytałam, że to może pomóc), załatwiłam nawet kozę towarzyszkę, która była zapędzana na środek koła i też nic nie pomagała. Koń jak się kręcił tak dalej to robił. Pomijam fakt, że miałam problemy ze stajniami, ponieważ wydeptywał takie dziury w podłodze boksu, że mało kto chciał go przyjąć do stajni. Stał też w stajni angielskiej. To zadziałało na jakiś miesiąc. Już byłam szczęśliwa, że to okno na świat pomogło, ale niestety po ok miesiącu problem powrócił. Trzeba to pokochać, ale liczyć się też z bardzo dużym konsekwencjami zdrowotnymi. Proponuje w miarę możliwości, żeby koń stal jak najmniej w boksie.
Widziałam już takie zachowanie - jak koń nie był wypuszczony i wiedział że inne konie już poszły na pastwisko a on stał w boksie, dostawał takiego świra właśnie i chodził.
Będzie OT, jedynie inspirowany, ale tak sobie pomyślałam...
Czy koniowi można podawać... lit?
A.kajca   Immortality, victory and fame
10 marca 2016 02:12
halo, a po co się podaje lit? A jak się dowiem to chętnie dołączę się do twojego pytania 😀
http://vrota.pl/2014/09/lit-ukrywana-prawda-o-depresji-i-milionach-ludzkich-tragedii/
Nie wnikam, na ile to prawdziwe.

Prawdziwe jest, że lit jest używanym w psychiatrii stabilizatorem nastroju.
Gaga, przypominam się z pytaniem o wątek na temat działalności modów - który to wątek? 

To ten wątek
Lianorr przykro mi bardzo ,ale niestety jak ogier nadpobudliwy i nie radzi sobie z własną seksualnością, to do dalszej hodowli średnio się nadaje . A chwilowe wyciszenie, polegające na odcięciu konia od bodźców go podniecających ,często daje efekty . Umiejscowienie ogiera w stajni jest bardzo ważne ,szczególnie gdy ogierów jest kilka, a i klacze do krycia przyjeżdżają i odjeżdżają . Jednak ja się nie znam  🥂
vissenna   Turecki niewolnik
10 marca 2016 14:37
A jak ja mam teraz dwa kare, dwa kasztany, dwa gniadosz i siwka to gdzie jest watek dla mnie? Rzadam watku dla "kolorowych!!"!

I do autorki watku: sprzedaj konia i kup chomika skoro szkoda Ci na weterynarza. Ludzie probuja Ci tu pomoc zadajac pytania a ty nawet nie udzielisz odpowiedzi. Troche szacunku do osob ktore chca ci pomoc mimo tego, ze z takim brakiem podstawowej wiedzy jakim sie wykazujesz nie powinnas brac sie za ogiery. Do tego "kryjace" pewnie 4 klacze na rok...
A jak ja mam teraz dwa kare, dwa kasztany, dwa gniadosz i siwka to gdzie jest watek dla mnie? Rzadam watku dla "kolorowych!!"!


to masz za dużo i Tobie wątek nie przysługuje  😂
Biczowa   tajny agent Bycz, bezczelny Bycz
10 marca 2016 22:06
Piszę to z kąta, klęcząc na grochu, jedyną słuszną maścią jest maść gniada i o!
zgadzam się z Biczową, ale do klęczenia się nie przyłączam  🏇
O co chodzi wam z tymi maściami? Przeczytałam wątek dwa razy dla upewnienia, i ten Lianorr w żadnym swoim poście nie nie pisał o jakichkolwiek maściach. No chyba że jestem ślepa. 
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się