Reproduktory, nasienie, krycie klaczy - co polecacie ?

Na mnie koń po Paquito aż takiego wrażenia nie zrobił. No taki zwykły 😉
Sam Paquito mimo wieku praktycznie się nie pokazał, pamiętam go z Białki i szału nie robił, wręcz przeciwnie...widziałam konie po nim na liskowskich i rzeczniańskich klaczachi bardzo średnie, nawet na bdb matkach, które z innymi trakenami i wlkp dały dużo ciekawsze potomstwo. Celowałabym raczej w coś sprawdzonego zarówno jako koń użytkowy jak i ojciec-dołożyć co nieco i wybierać z niemieckich słomek w Łącku😉 czy kapitalnych litewskich ogierów, które startowały na Cavaliadzie (rozmawiałam z zawodnikiem, wysyłają do PL nasienie bez problemu) lub ciekawego trakena od Robsona😉
Apropo inseminacji. Są gdzieś bardziej aktualne badania czy ma ona wpływ na "siły witalne" urodzonego zrebaka? Żeby przybliżyć ten temat, wrzucam link do artykułu na ten temat. http://tower-racing.pl/tesio-klopoty_z_plcia.html
konikmorski,
czy są badania - nie mam pojęcia, chętnie bym poczytała na ten temat.
Dotarłam do końca tego artykułu i ...

Urodziły się u mnie 2 klaczki (rok po roku) po tych samych rodzicach:
1. w wyniku naturalnego krycia,
2. w wyniku inseminacji.
Według artykułu ta pierwsza powinna być bardziej "elektryczna", żywsza, z większą wolą walki (w końcu konie aktywnie uczestnicząc w poczęciu przeniosły "ten" impuls nerwowy). Druga: bardziej "gruboskórna" o mniejszych ambicjach...
U mnie było dokładnie odwrotnie - być może to tylko wyjątek, który potwierdza regułę? 👀


Apropo inseminacji. Są gdzieś bardziej aktualne badania czy ma ona wpływ na "siły witalne" urodzonego zrebaka? Żeby przybliżyć ten temat, wrzucam link do artykułu na ten temat. http://tower-racing.pl/tesio-klopoty_z_plcia.html


Dziwny ten artykuł i tendencyjny. O ile wiem inseminacja w xx nie jest zabroniona z powodu rzekomej mniejszej żywotności źrebiąt.
W artykule mało jest liczb, a wyciaganie wniosków dotyczących płci na podstawie kilku źrebiąt (jeden z ostatnich akapitów) dla mnie jest po prostu niepoważne. Oczywiście obciążenia koni wyścigowych (psychiczne i fizyczne) są zdecydowanie największe, dlatego w aspekcie hodowli półkrwi, gdzie inseminację się stosuje najszerzej, to chyba nieporównywalne.

Wracając do koni półkrwi, gdzie inseminacja to już prawie norma. Konie z inseminacji, ba nawet z embriotransferu (niektórzy zwracają uwagę, że klacz która odchowuje źrebię musi być klasowa, bo inaczej ze sportowca nici) odnoszą wielkie sukcesy. Świetnym przykładem jest Emperio van't Rosakker, który z powodzeniem startował w konkursach 150-160, a pochodzi z ET właśnie.
Apropo inseminacji. Są gdzieś bardziej aktualne badania czy ma ona wpływ na "siły witalne" urodzonego zrebaka? Żeby przybliżyć ten temat, wrzucam link do artykułu na ten temat. http://tower-racing.pl/tesio-klopoty_z_plcia.html


Fajnie, że poruszono ten temat. Już ze wcześniejszych obserwacji, też hodowców w Holsztynie, było coś na rzeczy. Ogólnie uważam inseminację, za wielkie oszustwo,  bo jeżeli w porcji nasienia uzyskanego od ogiera  tylko jeden , ten najlepszy  wygrywa, i jeżeli tę porcję podzielimy na kilka, np 5 , to 4 hodowców zostanie normalnie mówiąc ludzkim językiem oszukanych. Sprawa  ta została kiedyś omawiana przeze mnie i jednego bardzo doświadczonego hodowcę z wyspy Sylt, dlatego nie jest to tylko moje zdanie .
Witam, czy wie ktoś coś o potomstwie ogiera Junus po Rotmistrz wlkp ? Oraz o wynikach samego ogiera ?
Co sądzicie o tych ogierach? W  stajni u nas są dwie córki Corde i New , ale baardzo wybuchowe niestety. 
Chodzi mi o ogiery :
-Corde Star
-New World
- Cento Sohn
-Saganek
oraz jeśli są tu kacys miłośnicy Arabów to Zachodni Wiatr 🙂
Saganek nie żyje
konikmorski, czytałam kilka lat temu i jednak 🙁 Autora poniósł własny koncept.
titina, a tu 100% racja. Nie ma wielu najlepszych plemników, "jest tylko jeden".
Karla🙂 wiem ale sądziłam że jest jeszcze jakaś mrożonka :kwiatek:
Witam,
co powiecie o ogierze LASKO hol ?
Polecacie, nie?
Może ktoś "zna osobiście" jego bądź potomstwo?  :kwiatek:
U Romanowskiego moze byc, po Saganku praktycznie wszystko skacze, ruchowo sobie tak,  charaktery bez zarzutu
Mamy zielone światło od weterynarza, więc i ja poproszę o opinię  😉
Czy jest ktoś w stanie napisać coś o tym panu? http://wechtaequestrian.eu/quvee-prestige/

...dla tej pani: http://www.bazakoni.pl/database,op-show_tree,horse-4066.html

Będę bardzo wdzięczna za wszelkie opinie  :kwiatek:
zaryzykowałbym twierdzenie, że do rodowodu klaczy pasuje prawie każdy ogier - ze względu na udział pełnej krwi. Z oferty Wechty stawiam na Cassilio - to złoty strzał. sprawdziłem  - mam czterolatkę po nim. Quvee jest ok! ale mogą być źrebaki niezbyt duże - to tylko przypuszczenie.
melehowicz,  Dziękuje, też obawiam się najbardziej wzrostu, jednak Cassilio niedostępny jest w tym roku 🙁
Może jakby się dopytywać? Rzecz warta starania.
Condina   Charakter, Charisma, Klasse.
13 marca 2016 21:20
ja małego Cassilio mam 🙂 Próbuje Quvee w tym roku 🙂
melehowicz,  a jak ruchowo u potomnej Cassilio? Po przeczytaniu info o jego niedostępności, szczerze nawet mu się nie przyglądałam

Quvee spodobał mi się ze względu na swoją elastyczność i lekkość w ruchu i skokach, a że to pierwszy źrebak już nie młodej klaczy to inseminacja włącznie świeżym.....Marzy mi się typowo ujeżdżeniowy ogier, niestety w Pl nic nie przykuło mojej uwagi, może słabo szukam.
Pifia może warto przyjrzeć się ofercie stanówki CSJ Coval Biały Bór czy też Państwa Mazurków? Myślę, że da się znaleźć coś ciekawego, aczkolwiek to też zależy od tego co kto szuka 🙂
A i konie po Cassilio miałam okazję obserwować - uważam, że są całkiem ciekawe, więc chyba ogier ten jest wart uwagi 🙂
Pifia - ruch bardzo dobry - będziemy próbować pokazywać ją na czworoboku jeszcze w tym roku. W skokach luzem obserwatorzy chcieli widzieć więcej szybkości w skoku, ale baskil bardzo dobry.
Co typowych pingwinów to ja w tym roku stawiam pod Salvatore ferragamo.
mka, nad ogierami z BB się zastanawiałam, jednak strasznie brakuje mi filmów koni luzem, czy też w ręku.... i niestety tak jest w 90% ogłaszanych stanówek 🙁 Mazurek oferuje Leona, ale wyłącznie naturalnie...

melehowicz, moja niestety też wolna w skoku, ogólnie jak na taki dolew pełnej krwi jest "ospała" 😉
Salvatore Ferragamo jak i Fazz Tetti ciekawe.....ale przekonał by mnie film z panami.

Zostało mi ok 5 dni, a wybór spory i nie łatwy mając jedną klacz...
Takie jeszcze ogiery będą dostępne dla hodowców.

ogier Uccello -


ogier Lucky Lord Loxgraf II han. (Landclassic x Zeus)

Pifia, filmy obu panów (jak i reszty ogierów z BB) powinny być na dniach z tego, co się orientuję, bo parę osób o to pytało. A tak na szybko to filmik Salvatore ze strony PZHK:
🙂
mka Dziękuje  :kwiatek: na pewno będę obserwowała, bo ciekawa jestem 🙂
Makrejsza   POZYTYWNIE do przodu :)
21 marca 2016 18:09
Poszukuję ogiera xx dla kobyły śląskiej, chcę zostać w rasie, więc odpadają kasztany. Generalnie zależy mi na tym, żeby był w miarę rosły, dobrze się ruszał i nie pogorszył możliwości skokowych, bo te kobyła ma jak na moje potrzeby, bardzo dobre. Fajnie by było, gdyby przekazywał dobry charakter, aczkolwiek zdaje sobie sprawę z tego, że tutaj raczej decyduje mamusia 😉  Opcja wysyłania świeżego nasienia bardzo pożądana, jak nie, to żeby stacjonował w dolnośląskim/lubuskim (okolice Jaroszówki)
Te, co przychodzą mi do głowy to:
San Moritz
Sword
Massini

Jakieś inne propozycje??
kobyła: http://www.bazakoni.pl/darma-butanol-derkana
w iwnie na stronie zerknij
Zdecydowanie Sword xx
Makrejsza, najpierw zapytaj w zwiazku, ktore z dostepnych xx sa dopuszczone do uzycia w rasie slaskiej, bo jak nie bedzie to albo zrebak bez prawa wpisu albo wrzuca w sp.
Makrejsza- w woj. lubuskim masz u p. Grzegorza Świątka ogiera Nowogródek xx, którym kryje klacze śląskie. Jeśli będziesz zainteresowana mogę podesłać nr tel na PW.
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się