Nasza twórczość fotograficzna cz. II

Facella, to całkiem proste. Musisz przenieść biblioteki LR
tutaj znajdziesz instrukcję
breakawayy mega super foty! Będę za 2 tygodnie w Oświęcimiu i chciałabym, żeby moje zdjęcie choć w połowie oddawały ten klimat, jak twoje. :kwiatek:
vynter nie byłam tam! Daleko to jest od samej stacji?

smartini
, Cierp1enie, flygirl dziękuję serdecznie  :kwiatek:. Strasznie miło mi czytać, że coś z moich wypocin się podoba  🙂
breakawayy to dokładnie po drugiej stronie Inflanckiej, na przeciwko stacji. może jadąc na nią zwróciłaś uwagę na ciągnący się wzdłuż ulicy mur. wejście jest z boku, przy ulicy Zmiennej. w pierwszą niedziele miesiąca można wejść za darmo, choć bilety nie są jakoś strasznie drogie i z tego co pamiętam idą na prace renowacyjne 🙂.

https://www.google.pl/maps/@51.796779,19.4857158,16z
http://www.jewishlodzcemetery.org/
Facella   Dawna re-volto wróć!
10 marca 2016 20:25
Ogarnęłam to sama. Rzecz jest banalna. halo przepraszam, ale teraz mam wrażenie, że o LR słyszałaś coś kiedyś gdzieśtam, bo nic z tego, co napisałaś, nie jest prawdą... Nic w tym trudnego, przerażającego i nie do zrobienia przez zwykłego zjadacza chleba. Zrobiłam wszystko na intuicję, zagłębiając się w ustawienia. Opiszę krok po kroku dla potomnych. Wszystko zajęło mi nie więcej jak pół godziny, pomijając czas, który przeznaczyłam na wykombinowanie tego  🤣
Przenosimy katalog 1 z komputera 1 do komputera 2, gdzie mamy już katalog 2. Oba katalogi są domyślne dla swoich komputerów.
1. Robimy backup katalogu 1 na dysku zewnętrznym (Edit -> catalog settings... -> backup: when LR next exits, potwierdzamy i wyłączamy LR, pojawi się okno do backupu, wybieramy lokalizację i klikamy backup).
2. Po zakończeniu eksportu katalogu odpinamy dysk i przyłączamy go do komputera 2.
3. Na wszelki wypadek robimy backup katalogu 2.
4. Na komputerze 2 w LR wybieramy opcję File -> Import from another Catalog... i wybieramy backup katalogu 1.
5. Czekamy na zakończenie importu i jeśli lokalizacje plików z katalogu 1 uległy zmianie (nie pokrywają się z tym, co było na kompie 1, np. było 😀\zdjęcia, a na kompie 2 jest :C\user\zdjęcia\stare), to do każdego folderu w Library wybieramy opcję Find missing folder..., która pojawia się po kliknięciu na nazwę folderu prawym przyciskiem myszy i wybieramy folder, w którym mamy zapisane zdjęcia z biblioteki. Niestety może się zdarzyć tak, że część zdjęć się wykrzaczy i trzeba będzie zaznaczać pojedyncze pliki, zamiast całych folderów.
TYLE.
Na koniec można sobie wyeksportować kolejny backup katalogu, będą to scalone katalogi 1 i 2.

edit: cervus, dzięki za link, dopiero teraz zauważyłam  😂 😵
vynter dzięki za informację, na pewno się tam przejadę!
Facella, przecież to wszystko dotyczyło sytuacji Gdyby w LR nie było importu. Od tego zaczęłam. Skoro jest, resztę mogłaś sobie darować.
Facella   Dawna re-volto wróć!
12 marca 2016 08:18
Ale w LR od zawsze był import i eksport, więc nie wiem o czym Ty mówisz. Napisałaś totalnie z kosmosu o programach do wygrzebywania i backupu  danych i ze wątpisz, czy to się uda, bo to co chce zrobić jest raczej niemożliwe. I kto tu powinien sobie darować... Nie jesteś  specjalistą w każdej dziedzinie, wiec nie oburzaj się tak, jeśli czegoś zwyczajnie nie wiesz, bo to normalne i ludzkie.
m.indira   508... kucyków
12 marca 2016 08:46
Ale w LR od zawsze był import i eksport, więc nie wiem o czym Ty mówisz.


Facella, przecież to wszystko dotyczyło sytuacji Gdyby w LR nie było importu. Od tego zaczęłam. Skoro jest, resztę mogłaś sobie darować.


Halo wychodzi na to że LR nie znasz bowiem import export to podstawa, a dla totalnych gnomów bo w dodatku po polsku mam, tyle ze takiej sytuacji nie miałam jak Facella i bym jej nie pomogła bowiem LR u mnie to tylko przekładnia
Facella   Dawna re-volto wróć!
12 marca 2016 20:13
monisiaxp, boskie!  😜
Próbowałaś może trochę rozjaśnić?
Przecież nie pisałam, że znam LR!
Napisałam co trzeba by zrobić, GDYBY importu/eksportu nie było (w danym programie).
Przecież to prosty algorytm: jest i/e? Nie czytamy dalej, co zrobić gdyby nie było.
Co tu jest niezrozumiałego?
Facella, w LR powinien być eksport danych/ustawień (ew. backup programu). Jeśli nie ma (...)
Ale może LR robi sobie samemu elegancki backup automatycznie, nie wiem.

Facella   Dawna re-volto wróć!
13 marca 2016 07:25
Halo, to po co się tyle produkowałas, skoro pytałam stricte o LR? Informacja czy jest import/export nic mi nie dała, bo co z tego, skoro nie wiedziałam jak to zrobić?
Facella - Tak 🙂 Rozjaśniłam na tyle żeby nie było przepałów. W takiej wersji ostatecznie najbardziej mi się podoba 🙂
Facella, bo miałam taką wenę?
A tobie co szkodziło napisać: Import/eksport jest, ale co z tym fantem? I ktoś by ci odpisał, nie ja. Albo i nie, skoro rzecz jest, jak ustaliłaś - banalna.
Dwa pstryki z wycieczki nad morze



Facella   Dawna re-volto wróć!
14 marca 2016 22:10
Drugi super! Pierwszy kadr trochę nieciekawy, spróbowałabym mniej góry, a więcej dołu, tak żeby nie mieć horyzontu w połowie.
lusia722   poskramiacz dzikich mustangów i jednorożców
15 marca 2016 00:21
W drugim minimalnie horyzont leci na prawo, ale bardzo lubię takie monochromatyczne kadry.
Wojenka   on the desert you can't remember your name
15 marca 2016 17:13
Hej; ) Czy jest tu ktoś robiący zdjęcia Nikkorem AF-S 70-300 mm f/4.5-5.6G IF-ED VR Jeżeli tak, to z chęcią zobaczę ☺
Facella   Dawna re-volto wróć!
17 marca 2016 07:39
Pytanie o ten obiektyw było mnóstwo razy w wątku o sprzęcie foto, poszukaj tam.

Wojenka ja juz nie wiem jak chwalić Twoje zdjęcia. Jesteś mistrzem i tyle.
Wojenka drugie  😍
a ja sobie gmeram w ostatnich fotkach...

No tylko podejdź ...robaczku.

[url=http://szemrana.flog.pl/wpis/10915253#w][/url]
Wojenka, jak zwykle, super. Szczególnie pierwsze.

Wpadam tu z moim ulubionym zdjęciem z soboty na Hipodromie (anai i Szarak w roli głównej 😉 ) i kilkoma gościa zza okna 😀



Ja dalej się bawię.
Tym razem moja przyjaciólka w roli głównej (i nie o kieliszku piszę) 🙂

Szemrana- Zdjęcie w ogóle do mnie nie przemawia, niestety. Może gdybyś zmieniła kolorystykę...  🙂
[url=http://countslove.flog.pl/wpis/10916223#w][/url]
Dziewczyny, chce wywolac kilka zdjęć.nie robiłam tego od lat 🙂
Wywoływać w macie, w połysku? Znacie może miejsca we Wroclawiu godne polecenia do wywoływania?
m.indira   508... kucyków
02 kwietnia 2016 10:44
Ja zawsze robiłam mat, unikałam w ten sposób tłustych plam na odbitkach po palcach oglądających
Dla odmiany od koni zaspamuję trochę ptaszkami 😉









Jakie śliczne wiosenne ptaszki! 😍

Dziękuję za opinie 🙂 moje zdjęcia pójdą w ramki na ścianę, wiec problem palców odpada. Ale wydaje mi się ze mat będzie lepszy, swiatlo nie będzie sie odbijało. A może się mylę..?
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się