Kącik Seniora - czyli koń na emeryturze

bjooork, jego aktywność ogranicza się do zabaw na padoku ostatnio, bo siedziałam na nim jesienią. Ale mam plan odpalać go znów z wiosny 🙂 Póki co czeka go kilka tygodni pracy na lonży, żeby było na czym siodło położyć.
Ale jedno co widzę, to ruch nieograniczony boksem mu służy. Od kiedy nie ma boksu na noc nie ma żadnych opuchnięć na nogach 🙂
bjooork   sprawczyni fermentu na KZJ-cie
28 lutego 2016 20:37
I super! A co do padokowania i ruchu bez limitu to masz rację - jak uda mi się sfiniszować z projektem "jestę rolnikiem" to stary będzie miał swoje hektary na prawie wyłączność 😉 btw. nawet popełniłam przed niespełna godziną tekst na ten temat - tylko akurat potraktowałam go bardziej 'od strony' układu kostnego.
bjooork, tekst już czytałam 🙂, padokowanie maksymalnie długo  to podstawa dla staruchów i nie tylko.
Kastorkowa   Szałas na hałas
28 lutego 2016 20:44
Oj tak aktywność to podstawa. Mój 20 lat na karku a w głowie 4  🤣
Dziś udało pojeździć się na ujeżdżalni, więc miła odmiana po terenach.


[quote author=baffinka link=topic=210.msg2503567#msg2503567 date=1456578246]
Ma prawdziwy raj- 24h na dworze, nieograniczony dostęp do siana, bardzo dobra opieka, latem łąki itp.  😀

I błoto ma. Dużo błota :-D.  Niektóre ludzie za błoto na swoim ciele płacą :-D!
[/quote]

błotne SPA gratis 😀 chyba też skorzystam haha

bjooork (tfu tfu) póki co nie narzekam, bo tylko nogi ma uwalone fest 😀 jeszcze się nie tarzała przez ten tydzień  😁 zobaczymy co będzie dalej
Robaczek M.   i jej gniade szczęście:)
28 lutego 2016 20:57
To i ja pochwale moją Seniorkę  😉
Po ciężkim roku zdaje się, ze wyszła na prostą  😅 Odpukać rzecz jasna, tfu tfu tfu. W końcu mi przytyła, zaczęła się błyszczeć, ożyła, ma pełno energii i siły  😉 cieszę się z tego ogromnie, bo Monetka była już naprawdę w złym stanie. A dziś po prawie dwóch latach jej stan pozwolił na to, ze wsiadłam na nią  😅 Dziś tylko 10 minut ale z czasem może uda się wydłużyć spacery. Jak zsiadłam koń aż urósł z dumy, jejuuu... Staruszki zdecydowanie chcą się czuć potrzebne i sprawne 🙂
U nas w stajni dziś 23 urodziny 🙂
Pozdrawiamy seniorów !

desire   Druhu nieoceniony...
29 lutego 2016 05:42
bjooork, z tym odpalaniem seniorów pod siodłem to całkowita racja!
Mojego odstawiłam (drugi koń), ale wydaje mi się, że to był błąd (i to wielki), od niecałego miesiąca jest na rozruchu i śmiga jak szatan.  😀iabeł: 😍 Ogółem też widać, że lepiej się czuje, no i weselszy się wydaje. 🙂
Nie wiem na ile to msm, a na ile on. 😉 I jakby ktoś miał wątpliwości to jesteśmy żywym przykładem, że msm działa cuda.  🏇
montana najlepszego w takim razie dla seniorka
Ja tymczasem spełniłam swoją obietnicę i przywiozłam w niedzielę nowego podopiecznego, latek 23
prawda, że uroczy?
[quote author=Kaprioleczka link=topic=210.msg2498050#msg2498050 date=1455725316]
na Cavaliadzie były okrągłe, o takie:
https://animalia.pl/likit-snack-a-ball-pilka-na-przysmaki-czerwona/szczegoly/28099/
tylko duuuużo droższe 😉

na pewno da się znaleźć jeszcze taniej jeśli zrobimy zamówienie zbiorowe, np. z ebay'a. ktoś jeszcze chętny na piłkę?  👀


Kaprioleczka te okrągłe mamy też w stajni i są do d... ja jestem bardzo chętna na zamówienie z e-bay'a 🙂 btw. wybierasz się na Cavaliadę do Wa-wy?
[/quote]

sorki, przegapiłam 🤔 do konca tego tygodnia jestem zawalona rzeczami, potem możemy się ebayować.  :kwiatek:
A Ritordo jeszcze pamiętacie? Najlepszy, 1992 rocznik! 🙂 Zdjęcia ze wczorajszej wizyty

Piękny i nic po nim wieku nie widać  💘.
edit. no i zapomniałam Wam 2 marca napisać, że Chorał skończył 19 lat  😁
Ritka się nie da zapomnieć  🏇


Piękny!!! Mam nadzieję, że moja za rok [taka różnica wieku] będzie się tak trzymać.
[img]/forum/Themes/multi_theme/images/warnwarn.gif[/img] Cytowanie grafik
słuchajcie, jak sobie radzicie z tarnikowaniem zębów u staruszków? Chciałabym uniknąć sedacji, bo koń ma arytmie, poprzednio był robiony bez znieczulenia tarnikiem elektrycznym, ale to nie jest rozwiązanie, bo nie chcę go narażać na taki stres. Są jakieś inne metody? Czy jest sens robić zęby ręcznie? Czy może są jakieś możliwości łagodnej sedacji? Ewentualnie jakby ktoś miał namiary na końskiego dentystę, który ma doświadczenie ze starszymi końmi to byłabym bardzo wdzięczna  :kwiatek:
desire   Druhu nieoceniony...
09 marca 2016 13:17
Miszka, u nas póki co dało radę ręcznie, częściej za to wet sprawdzał paszczę 😉
teraz niestety też czeka nas tarnik elektryczny i hm.. mam lekkie obawy. 
A nam 28 marca pyknie 23 lata 🙂
Od zmiany stajni kobyła zachowuje się jak 3 latka a nie pani profesor. Co powoduję, że jeszcze większą przyjemność sprawia mi jak na nią patrzę. 
.
Często śledzę ten wątek i tak się zastanawiam macie jakieś sprawdzone musli dla koni starszych, ale takich które nie dają energii ?
desire   Druhu nieoceniony...
09 marca 2016 21:45
blendzior95, u mnie hartog balance się całkiem sprawdzał.
Ja sobie chwalę musli Profit z Mastersa. Bez melasy, mało energii (chyba niecałe 9MJ) a jak pachnie jabłkiem  😜
My jesteśmy na Baileys Senior Mix i jestem w sumie zadowolona. A coś ciekawego bez owsa?  😀
bjooork   sprawczyni fermentu na KZJ-cie
11 marca 2016 07:50
A nam 28 marca pyknie 23 lata 🙂
Od zmiany stajni kobyła zachowuje się jak 3 latka a nie pani profesor. Co powoduję, że jeszcze większą przyjemność sprawia mi jak na nią patrzę. 
.
Często śledzę ten wątek i tak się zastanawiam macie jakieś sprawdzone musli dla koni starszych, ale takich które nie dają energii ?



Blendzior od Warszawskiej Cavaliady testuje SoyMaxa Veterana - dostaje ją mój starym i niejadek koleżanki - zdam relację jak już skarmię trochę worków, ale pierwsze wrażenie są jak najbardziej pozytywne. Pasza pachnie 'zbożem', więc nie jest sztucznie aromatyzowana w dodatku chyba chłopakom posmakowała, ziarno jest sypkie (nieposklejane melasą), a i cena dla portfela bardzo przyjemna - więc jestem bardzo na tak.
montana   małopolskie
11 marca 2016 22:06
Świetne te Wasze seniory, trzymają formę ponad normę !

Ogier Bon skończył dziś 20 lat 🙂 Został ojcem, ale nie jest jeszcze dziadkiem

[img]https://scontent-fra3-1.xx.fbcdn.net/hphotos-xtl1/v/t1.0-9/12733373_1076373119059723_543957174673969668_n.jpg?oh=5fd9c9553b487cae1fcbebf5c6b94a2d&oe=5793633E[/img]
desire, jakiej firmy msm używasz?
U mnie w stajni niebawem 33 urodziny babuni.. i trzyma się całkiem nieźle 😉 ma gorsze dni, ale ogólnie o jedzenie domaga się w stajni najgłośniej 😉
desire   Druhu nieoceniony...
14 marca 2016 10:27
aniaagre, musze spytać znajomych, sprowadzili sobie troche czystego msm z Czech i odkupiłam od nich, ale puszkę mam nie z tej firmy.  😉 🤣
Wrzucam zaległe zdjęcia 32-letniego Rekursa- brudny padokowy hucuł  🙂 Dodam jeszcze, żeby było w temacie, że my karmimy się najczęściej Spillers Senior Conditioning Mix. Już trzeci rok dokładam mu tą paszę ale tylko w okresie późna jesień- zima.
Dworcika   Fantasmagoria
14 marca 2016 16:20
reksin, pięknie wygląda! W ogóle po nim wieku nie widać 🙂
Reksin super się trzyma seniorek  😀 oby tak dalej
Kastorkowa   Szałas na hałas
16 marca 2016 16:29
Reksin super wygląda  😍 Niech mój za 12 lat tak wygląda jeśli będzie mu dane to będę dumna

I dwa takie Gutki


Super te wasze kopytne! My w maju dobijamy do 23 i teraz powoli wracamy pod siodło. Koń aż się prosi żeby coś z nią zrobić 🤣
Pozdrawiamy wszystkich seniorów  😍 moja Wadera zaczęła dzisiaj trzydziesty rok życia jest z naszą rodziną osiemnasie lat. Senorzy są najlepsi 😅 tak was zanudzimy wspomnieniami  https://www.facebook.com/bozena.tomczakwrona/media_set?set=a.900974946690287.1073741899.100003333706626&type=3&uploaded=56
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się