M jak mieszkanie czyli wszystko o urzadzaniu:)

Dobra przekonaliście mnie, musze teraz tylko znaleźć kogoś poleconego i sprawdzonego.  🤔
Jadę właśnie na spotkanie z kolejna firma od kuchni, oby to juz było to, bo ceny maja super i bardzo mi sie ich kuchnie podobają.

Ogurek
współczuję przygód 🙁
adriena, Ogurek już kupił mieszkanie, podpisał akt.
Dzionka, pięknie 🙂 Zamotasz małą w chustę i dasz radę wszystko powybierać.
Agata-Kubuś   co może przynieść nowy dzień...
06 marca 2016 09:33
Arimona, podrzuć proszę namiary na firmę od kuchni, bo coraz czarniej widzę współpracę z moją. ...
yequa wiem, co nie oznacza że nie można tego odkręcić.
Arimona, a może forumowa Anaa?
smarcik   dni są piękne i niczyje, kiedy jesteś włóczykijem.
06 marca 2016 11:19
Dzionka super mieszkanie! Jaka ulica?


U mnie podczas remontu okazało się, że mam łazienkę krótszą od wszystkich w bloku o jakieś 7cm  😵 Powinni mi to odliczyć od czynszu za ostatnie.. 40 lat  😂 😉
yequa wiem, co nie oznacza że nie można tego odkręcić.

Na jakiej podstawie? Uchylenia się od skuteczności umowy ze względu na wady ukryte?
Pytam poważnie.
Nie powiem Ci dokładnie ale jeśli to poważne sprawy i dużo tego i mogą zagrozić przyszłemu prawidłowemu użytkowaniu to pewnie wady ukryte - czyli korzystamy z rękojmi.
Agata-Kubuś, poszlo pw 🙂
ewuś, o, nie wiedziałam! Juz do niej pisze!
mam prośbę  :kwiatek:
czy jest na sali ktoś kto zna się choć trochę na roślinach doniczkowych? mam strasznie depresyjne mieszkanie i chciałabym jakiegoś chabazia na parapety (wszystkie od zachodniej strony, średniozacienione) Problem w tym, że roślinki muszą znosić niższe temperatury: w domu praktycznie cały rok (poza mrozami) mam uchylone okna i i jak do tej pory wszystko mi zdycha 🙁
Muszę powiększyć przestrzeń życiową. Albo adaptacja poddasza bez wymiany dachu albo dobudowa czegoś, mam na to max. 140000 PLN. Domek około 40-letni, 60 m2, na dole 2 pokoje, kuchnia i łazienka z kotłownią. Tak się zastanawiam co może być tańsze :-)  Jak poddasze, to muszę znaleźć miejsce na schody. Jak dobudować to nie wiem czy Park Narodowy nie zgłosi sprzeciwu. Chciałabym tam duuuużo, pralnię z suszarnią, garderobę, mini gabinecik, ze 2 pokoiki, drugą łazienkę.

Architekt dopiero przyjedzie. I tak się zastanawiam czy wystarczy mi pani architekt czy jednak brać też projektanta???

a możesz zmienić kąt nachylenia dachu? Tak by podnieść tylko ściany kolankowe i nieco wywłaszczyć dach?
Schody zawsze się gdzieś wciśnie, kwestia tego czy będą wygodne, czy bardziej jak drabina🙂 albo wąskie kręcone takie prawie w pionie.
Jakby ktoś chciał sobie wydrukować zdjęcia na kanwach, to bardzo polecam fotonaplotnie.pl - własnie mi od nich przyszły dwie zamówione kanwy - duże, 80x60cm i 60x80cm.
Same zdjęcia były robione profesjonalnym sprzętem, więc rozdzielczość duża - ale i tak jestem pod wrażeniem, bo jakość druku jest naprawdę wysoka.

ja mam taki mdf najtańszy od 8 lat i dopiero teraz coś się dzieje ale tylko przy zlewie. Przy palnikach gazowych wszystko jest ok.

adriena
A mogłabyś wstawić jakieś przykładowe zdjęcie jak to wygląda?
W moim mikro-aneksie nie mam nic na ścianie za kuchenką, i wydawało mi się, że nie będzie to potrzebne przy niewielkiej skali mojego gotowania, po roku jednak stwierdzam, że potrzebne jest 🙂 
To moje pierwsze pytanie w tym wątku i to w temacie, który nie sądziłam, że poruszę. Sytuacja jest następująca:
Urządzając 7 lat temu mieszkanie założyłam sobie, że nie będzie w nim ani jednej płytki - w sensie kafelka, terakoty czy jak to się zwie. Nie lubię i już. W kuchni i w łazience - na podłodze drewno, na ścianach pancerna farba.
Niestety muszę zweryfikować swoje podejście. Kuchnia działa ok, ale w łazience pancerna farba co prawda wytrzymała, ale nie wytrzymały połączenia z urządzeniami sanitarnymi. Przy wannie zaczęło przeciekać, czego nie zauważyłam i ściana nasiąkła. Muszę pilnie coś z tym zrobić i chciałabym jednak bardziej trwałe rozwiązanie. Niestety kamień czy spieki kamienne na ścianę nie mieszczą mi się w budżecie i skończy się na płytkach.
Łazienka jest w stylu loft, na podłodze drewno tekowe, ściany były do tej pory szare i szarość chcę zachować. I tu przechodzę do pytania zasadniczego 😉 - najbardziej póki co moim zamiarom odpowiadają takie płytki: http://www.tubadzin.pl/tempelhof-1

Niestety kosztują 150 zł za metr 🙁 a do położenia mam około 10-12 metrów. Czy macie doświadczenie z jakimiś tańszymi płytkami o podobnym (betonowo-cementowym) wyglądzie?
Ja świetne betonopodobne kupiłam za 55m2 , normalnie ponad dwieście - Refin. Niby drugi gatunek, i kilka płytek, ale w większości albo nie było różnicy, albo wykorzystywaliśmy je do tych co tak i tak były przycięte. Polecam szukać tego rodzaju okazji - u nas poszło ponad 100m2 płytek i przy normalnych cenach bym zbankrutowała.
Dzięki. A czym charakteryzuje się 2 gatunek? Jakie mogą być wady?
różnie - warto na magazynie sprawdzić kilka paczek. W naszym przypadków było trochę z nierównymi bokami co akurat przy loftowo-betonowa wykończeniu nie przeszkadzało, albo zostały wykorzystane na krańcowe. Trafiły mi się tez dwie 75x75 niewybarwione  😲 ale tych przy dostawie po prostu nie przyjęłam bo to dla mnie nie jest II gatunek 😉. Ponoć mogą się zdarzać jakieś cuda - pieczątki czy cóś albo nieco inny odcień od zakładanych. Moje mają to do siebie, że to taki trochę mix (Industrial Raw MIX -Refin) i wcale nie przeszkadza. W sumie, to chyba wszystkie płytki kupowałam II gatunku, bardzo dużo z założenia drogich a wyszły nieraz taniej niż w Obi. W łazience to uważam, że trzeba się wręcz przemóc do płytek - potrafią wyglądać super.
maluję kuchnię.
ufff
Generalnie zawsze biorę płytki z promocji, Czasem różnią się rozmiarem, kolorem lub są uszkodzone. Przy odrobinie cierpliwości można wybrać towar za 1/4 ceny - mam w domu gres polerowany za 22zl mkw 😉 cena regularna ponad 100. W łazience płytki po 14 zł mkw, cena regularna 49. W pracy gres 30x60 cała łazienka po 9 zł mkw z 70 zł przecena. Najczęściej są to końcówki kolekcji i przy metrażu większym niż 20 często trzeba zwiedzić trzy markety żeby zebrać całość 😉 Teraz braliśmy za 30% ceny gres i płytki różnią się rozmiarami o nawet 1cm,  co i tak da się dobrze położyć dobierając do siebie rzędy rozmiarem, ale takie wariacje to już tylko przy małych powierzchniach 😉
ovieha, betonopodobne mamy z Castoramy, kosztowo poniżej 50zł/m2
[url=http://www.castorama.pl/produkty/wykonczenie/plytki-scienne-podlogowe-i-elewacyjne/plytki-podlogowe/gres-arte-minimal-45-x-45-cm-szary-1-62-m2.html#product]Gres Arte minimal szary[/url]
W casto masz też inne szare płytki.
ovieha ja mam betonopodobne Cotto Tuscania Grey Soul Mid, kupowałam za 89zł/m2
[[a]]https://terrano.pl/pl/p/Cotto-Tuscania-Grey-Soul-Mid-Plytka-Gresowa-61%2C5x61%2C5-Gat.-I/1719[[a]]

Ooo, bardzo ladne plytki tutaj wstawiacie, a namiary moga sie mi przydac, bo....

...podpisalismy dzisiaj wreszcie akt notarialny i stalismy sie po wielkich przebojach wlascicielami dzialki budowlanej! 😅 😅 Przeboje polegaly na tym, ze wlasciciele robili sobie niemal casting na nabywcow i trzeba bylo sie niezle napracowac, zeby wybrali wlasnie nas.

Budowac nie bedziemy jednak teraz, tylko dopiero za ok. 2 lata w systemie domow prefabrykowanych. Narazie zbieramy oferty, pomysly, i kase  😎
maleństwo   I'll love you till the end of time...
15 marca 2016 19:53
Pandurska, gratki! Super uczucie, co? Zostałaś ziemianką :p Kurczę, my już prawie rok od kupna ziemi, ale zleciało... Sama działka też fajna, jeździliśmy tam na grilla i wybiegać psa 😉 Teraz już powstają dwa domy obok, kończy się taka przestrzeń.

A ze póki co dzieje się na papierze tylko, to podrzucam projekt naszego domku, już naszego-naszego, czyli okna poprzerabiane i dodany taras.



Kolor nie ten, ale kształt jak najbardziej <3
malenstwo Noo, uczucie mega fajne! Zwlaszcza biorac pod uwage, jakie cholerne mielismy szczescie, bo w blizszej i dalszej okolicy dzialki mozna policzyc na palcach jednej reki. Gminy nie chca wypusczac nowych i ludzie bija sie, jak idioci! Wasz projekt super! Bardzo podoba mi sie taras i tez chcielibysmy miec cos takiego. Zobaczymy, jak sie bedzie rozwijac projekt.
musze kupic nawilzacz powietrza - na co zwrocic uwage? Jesli macie - jakie i jak sie sprawuja?
ja mam vente - brzydka ale doskonale działa- nie robi mgły, nie robi kałuży ani osadu, czyści powietrze- mam zdecydowanie mniej kurzu, znajduję go w zbiorniku
Czy któraś z Was ma może meble firmy Bukowski ?

2 lata i stoi 😉 instalacje się robią a ja czekam aż obeschnie ,żeby z ogrodem działać  😉
Dziękuję wszystkim za odpowiedzi. Po wstępnym przeglądzie pewnie będą te:
http://plytki-lazienki.pl/p/561/49598/paradyz-doblo-grafit-struktura-plytka-podlogowa-59-8x59-8-doblo-paradyz-plytki-ceramiczne.html, ale obejrzę też chyba te z Castoramy. Na zdjęciu zachęcająco wyglądają.

Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się