WAŻNE! ARABY petycja PRZECIW ODWOŁANIU A.Stojanowskiej, J.Białoboka i M.Treli

[quote author=Murat-Gazon link=topic=99140.msg2510461#msg2510461 date=1457604479]
Myślę, że obraziłaś pieseły  😉
[/quote]  Całkiem możliwe 😂 😡
dea   primum non nocere
10 marca 2016 12:34
Takie to wszystko smutne... jak się historia zaczęła, to myślałam, że to kwestia kilku chamów na górze a ludzie generalnie wesprą petycję. A tu się ukazuje, że Kurski skutecznie mózgi pierze, ciemna masa łyka kupę i zaklina, że nigdy nie jadła tak przedniej czekolady, nikt ich nie przekona, że białe jest białe  😲
Wszystko mi opadło, cyckozwis afrykański do ziemi  😵
u mnie w robocie to się cieżko odezwać na temat "dobrych zmian". Ale nie podejmują dyskusji, jakby zawstydzeni. Wczoraj dopiero znalazłam dwie osoby, którym się nie podoba to, co sie dzieje. Są świadome, że to nie jest dobra zmiana.
Widzac to co sie dzieje I czytajac komebtarze pod roznymi artykulami ciesze sie,ze mamy p. SZEWCZYKA ktory jeszcze nie zlozyl broni I caly czas walczy (obawiam sie, ze juz tylko o dobre imie hodowcow a nie ich powrot do pracy!).
"Zwykli" ludzie, nie bedacy strona w sprawie, nie zwiazani z konmi sa juz ta sprawa  znudzeni. Cale te protesty, oburzenia I ruch solidarnosci ze zwolniona trojka umiera z czasem chociazby tu na forum.  I wlasnie dlatego minister Jurgiel wygra ta wojne, bo czas robi swoje. Ludzie zapomna, czesc sie z decyzjami pisu pogodzi, inni maja to gleboko w powazaniu.
I tylko koni zal..
desire   Druhu nieoceniony...
10 marca 2016 14:53
Dlaczego koniarze nie potrafią zebrać się konkretnie do kupy i iść pod sejm jakieś opony podpalić?
Jak się boicie to załatwie kiboli, którym wszystko jedno, zrobią to dla dobra sprawy 😉  Skrzyknąć się z jakąś inną grupą, która jest krzywdzona przez 'dobrą zmianę' i pod sejm!
Górnicy potrafią sobie wywalczyć, leśnicy potrafią, a my cholera nie?!  😀iabeł:
I wlasnie dlatego minister Jurgiel wygra ta wojne, bo czas robi swoje. Ludzie zapomna


Być może Jurgiel wygra wojnę jeśli chodzi o stanowiska, moralnie ją przegrał z kretesem a może ją przegra jeszcze bardziej. Ludzie nie zapomną, przynajmniej ci, którym choć trochę leży na sercu dobro tej hodowli.
Sprawa trafiła do sądu i to obie strony zgłosiły się tam zgłosiły więc będzie ciąg dalszy. Liczę, że są jeszcze niezależne. No i ciekawe co będzie z odszkodowaniem dla pana senatora ? Myślę, że tak szybko to nie ucichnie a przynajmniej mam taką nadzieję.
safie   Powyższy post wyraża jedynie opinię autora w dniu dzisiejszym.Nie może on służyć przeciwko niemu w dniu jutrzejszym, ani każdym innym następującym po tym termin
10 marca 2016 16:15
Dlaczego koniarze nie potrafią zebrać się konkretnie do kupy i iść pod sejm jakieś opony podpalić?
Jak się boicie to załatwie kiboli, którym wszystko jedno, zrobią to dla dobra sprawy 😉  Skrzyknąć się z jakąś inną grupą, która jest krzywdzona przez 'dobrą zmianę' i pod sejm!
Górnicy potrafią sobie wywalczyć, leśnicy potrafią, a my cholera nie?!  😀iabeł:


Ja mam nadzieję, że arabiarze w ramach protestu przestaną kupować konie pana senatora i na tegorocznej aukcji nikt ich nie będzie licytował
[quote author=desire link=topic=99140.msg2510689#msg2510689 date=1457621639]
Dlaczego koniarze nie potrafią zebrać się konkretnie do kupy i iść pod sejm jakieś opony podpalić?
Jak się boicie to załatwie kiboli, którym wszystko jedno, zrobią to dla dobra sprawy 😉  Skrzyknąć się z jakąś inną grupą, która jest krzywdzona przez 'dobrą zmianę' i pod sejm!
Górnicy potrafią sobie wywalczyć, leśnicy potrafią, a my cholera nie?!  😀iabeł:


Ja mam nadzieję, że arabiarze w ramach protestu przestaną kupować konie pana senatora i na tegorocznej aukcji nikt ich nie będzie licytował
[/quote]  obawiam się że znajdą się gnidy chcące wykorzystać sytuację i na aukcję przyjadą  🙁
Zaczyna się zbieranie haków . Warto posłuchać konferencji z sejmu. To gorzej jak za Stalina .

http://www.swiatkoni.pl/news/10629,kolejna-konferencja.html

Już jest nowa opinia CBA do starego raportu  😵

Poczekali aż Źiobro przejmie prokuraturę i dopiero złożyli wniosek  😵

Pan Senator z PIS wystąpił o ugodę ze stadniną za źrebaka w której żąda 120 000 zł .  😵

Dobre zmiany  😵
safie   Powyższy post wyraża jedynie opinię autora w dniu dzisiejszym.Nie może on służyć przeciwko niemu w dniu jutrzejszym, ani każdym innym następującym po tym termin
10 marca 2016 17:21
Mam tylko nadzieję, że te 120 tys. (bo oczywiste jest, że je dostanie jak rydzyk miliony) to będą ostatnie pieniądze jakie zarobi na koniach
Zależy ile tych gnid będzie. Sami siebie nie będą podbijali przecież. Myślę że jeśli koniarze - arabiarze naprawdę solidarnie tupną nogą, to na widok uciekającej grubej kasy może ktoś wreszcie zainteresuje się argumentami.
Pan Trela nowy wywiad
http://www.superstacja.tv/wiadomosc/2016-03-09/afera-ze-stadninami-minister-rolnictwa-donosi-do-prokuratury/


Nie będę was męczyć artykułem na stronie parlamentarny.pl, wiceminister rolnictwa odpowiadał na pytania pis wiec można się domyślać, chcą zniszczyć Polturf.
ale jaka komisja wyceniła tego źrebaka, na jakiej podstawie? !!, a może źrebak był wart 5 000 zł albo 500 zł .... ponoć przyczyna jego padnięcia nie była taka oczywista jak podaje PIS.
bo to nie jest "dobra zmiana" tylko "dobra, zmiana".  😉
Słów brakuje co się wyprawia.  😵
Czy ktoś oglądał Prof .Łętowską na TVN 24 . To ci się dzieje to już zmiana ustroju państwa  😵

http://www.tvn24.pl/prof-ewa-letowska-w-faktach-po-faktach,626395,s.html

ale jaka komisja wyceniła tego źrebaka, na jakiej podstawie? !!, a może źrebak był wart 5 000 zł albo 500 zł .... ponoć przyczyna jego padnięcia nie była taka oczywista jak podaje PIS.

Pewnie ten sam biegły sądowy, który wyceniał Pianissimę.
Ciekawe skąd taka cena 120 000 zł za źrebaka .  😵
ElaPe   Radosne Galopy Sp. z o.o.
10 marca 2016 21:34
Właśnie. Mógł przecież wycenić nawet na 500 000 😎
Ciekawe skąd taka cena 120 000 zł za źrebaka .  😵


Bo jest szansa, że nowa pani prezes zgodzi się na "ugodową" propozycję pana senatora?
Wiadomo coś więcej o nowej pani prezes?
Właściwie , skoro jest senatorem z PIS , to czemu nie wycenił na 1 200 000 zł , przecież też by mu wypłacili.  🙄 Ciemny naród w razie protestów by to zrozumiał bo te araby panie to drugie kunie , więc co ich hamuje  🤔

Wiadomo coś więcej o nowej pani prezes?


A na jakie wieści czekasz ???
Właściwie , skoro jest senatorem z PIS , to czemu nie wycenił na 1 200 000 zł , przecież też by mu wypłacili.  🙄 Ciemny naród w razie protestów by to zrozumiał bo te araby panie to drugie kunie , więc co ich hamuje  🤔

[quote author=eMce link=topic=99140.msg2510954#msg2510954 date=1457646948]
Wiadomo coś więcej o nowej pani prezes?


A na jakie wieści czekasz ???
[/quote]

a np. skąd się tam wzięła i jakie decyzje przedsięwziła, bo o prezesie Janowa są jakieś wiadomości a tutaj cisza
Właściwie , skoro jest senatorem z PIS , to czemu nie wycenił na 1 200 000 zł , przecież też by mu wypłacili.  🙄 Ciemny naród w razie protestów by to zrozumiał bo te araby panie to drugie kunie


No tak, skoro Pianissima była warta 3 mln euro, to marne 120 tysięcy za źrebię pana senatora to jak najbardziej "ugodowa" cena. Pewnie nie zrekompensuje mu to straty, jaką poniósł, ale w końcu ugoda to ugoda. Trochę trzeba zejść z roszczeniami...
ale jemu nie zależy przecież na tych pieniądzach... on tylko chce zadośćuczynienie... 😵
Ja bym mu dał za to zdechłe źrebię zdechłą Pianissimę i jest gość ponad milion euro na plusie.
A ja bym mu nawet padłej nie  dała. Jej miejsce w  Janowie  pod  kamieniem.
Z tego  co wyczytałam to  zwlekał  z  zaplatą  za  krycie. Gdyby  zapłacił to  po wyźrebieniu  klacz  byłaby  pokryta  i  pojechałaby  do  domu  w  ciąży  ze  źrebakiem. Jego wina  że  czekał
no i proszę  już nawet hierarchowie kościelni na celowniku  😉

List otwarty do arcybiskupa Głódzia, co kupował konie arabskie w stadninie w Janowie a teraz jakoś cicho siedzi

[[a]]http://www.blog-n-roll.pl/pl/araby-list-otwarty-do-arcybiskupa-s%C5%82awoja-leszka-g%C5%82%C3%B3dzia[[a]]#.VuGs5uYrEdU

i tutaj na stronie Hej na Koń też coś http://hejnakon.pl/?p=21581

Pan Białobok podaje trochę liczb o zyskach Michałowa
http://www.strefaagro.echodnia.eu/artykul/powazne-zarzuty-dla-stadniny-w-michalowie-jerzy-bialobok-absurdalne

"Bardzo trudno jest się odnieść do tych zarzutów, są nieprawdziwe. Od 1997 roku, kiedy zostałem prezesem, stadnina przynosiła zyski netto na poziomie od 600 tysięcy złotych do 3 milionów 700 tysięcy. Zysk z ostatniego roku to 2 miliony 300 tysięcy złotych netto. 70 procent zysku przynosi hodowla koni - wyjaśnia Jerzy Białobok.- Przy dzisiejszych cenach mleka hodowla krów jest na granicy opłacalności, wraz z produkcją zbożową stanowi 30 procent zysków - podkreśla były prezes. Zaznacza, że po 19 latach zyski stadniny są na poziomie 30 milionów, koszt poczynionych przez ten czas inwestycji, jak remonty, budowanie obór, stajni, zakup maszyn i urzadzeń, sięga 47 milionów złotych. - Dbaliśmy wszyscy, by warunki dla zwierząt były jak najlepsze, tu wszystko jest zadbane - tłumaczy."


Od dzisiaj za sprawą niejakiego jurgla to Michałowo  😵
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się