Stajnie w Warszawie i okolicach

No,zależy na co się trafi,jak to się mówi,są ludzie i są parapety 🙂 Sądzę że jednak fajniej jest poczyścić sprzęt lub pójść z koniem na spacer niż gadać o dupie maryni-a mam w stajni super socjal 😉


No, jak ktoś jest nastawiony na jeździectwo to pewnie, że fajniej. Jak ceni swój czas - tak samo. Ale istnieje jednak pewien gatunek pensjonariuszy, którzy są nastawieni na lans i ploty, i tym brak czasu na konia, bo trzeba solidnie obgadać styl jazdy wszystkich akurat pozostających poza zasięgiem głosu. Takich spotkać najłatwiej w prestiżowych stajniach z dobrym socjalem. Lansować się lepiej w cieple i przy winku, wsiadać na konia to jednak niewygoda :-) Na tym kończę offtopa i czekam w niepokoju na naganę od modów ;-)

Ł.
sine, dokładnie wiem o którym miejscu mówisz, 3 miesiące z życia wyjęte i chciałabym o nich zapomnieć  😎
A ja powoli się poddaje  😵
Czy ktoś może mi polecić dobrą stajnię, z dobrą opieką (koń specjalnej troski), z warunkami do jazdy (najchętniej hala, ale jakby coś bez, ale za to z dobrym podłożem i zadaszonym lonżownikiem to przemyślę) ale także przede wszystkim z zielonymi pastwiskami i padokowaniem koni cały dzień? Najchętniej w stronę Piaseczna, ewentualnie Grodziska Mazowieckiego, oczywiście najchętniej jak najbliżej Warszawy, ale wiadomo  🙄 najlepiej do 45minut jazdy samochodem z centrum, (ultra fajnie jeśli dojazd komunikacją miejską jakikolwiek, ale to tak "na wszelki wypadek" może być dość daleko od stajni, coby tylko można było dotrzeć na piechotę, ale to warunek nie konieczny) do  1000zł (trochę naciągnąć tą cenę można, jeśli by było suuuuper) ? A w dodatku z miejscami w pensjonacie na już i teraz?
Naprawdę, jeśli ktoś mi coś takiego znajdzie to stawiam flaszkę albo czekoladę. Prooooszę, ja już nie mam pomysłów.
Nikas, może Drwalew, tu info:
http://ogloszenia.re-volta.pl/inne/szczegoly/42220

Ja nie byłam tam, ale znajoma miała tam konia i była zadowolona.
Dzięki, ale zdecydowanie za daleko 🙁
Dzięki, ale zdecydowanie za daleko 🙁

Duchnice? Milord? Złotkowscy?
emptyline   Big Milk Straciatella
09 marca 2016 09:40
Milord i padokiwanie cały dzień to raczej antagonizm 🙂
W bajardo sie kiedys dalo caly dzien padokować, nie wiem jak teraz. Bobrowy tez i chyba trawa byla. Reszta tez zgadza, dobra opieka i infrastruktura.
Ale no 1000 zlotych to nie kosztuje, w sumie nawet nie wiem czy znajdziesz w tej cenie cokolwiek co ma i infrastrukture i dobra opieke w miare blisko warszawy.
Wiem, że czasem ktoś szuka stajnie za mniejsze pieniądze blisko Warszawy. Polecam więc pensjonat Karino u użytowniczki implozja89
  Stajnia kameralna, angielska, oświetlony plac do jazdy, padoki. Do tego wszystko idzie załatwić, derki czy podawanie suplementów bez problemu. Dodać trzeba, że bardzo dobra opieka i nigdy nie musiałam się o konia martwić, bo wiem, że ma się dobrze.  :kwiatek:
Nikas, a gdzie patrzyłaś i nie ma miejsc? Łatwiej będzie pomyśleć, co jeszcze jest.
Nikas  A stajnia Ławra w Łajskach lub stajnia Platyna w Legionowie?
zduśka   Zbrodnia, kara, grzech. .. litr wina
09 marca 2016 10:38
Nikas może ez ranch w Rumiance ? Cena nieco więcej niż 1000 zl, masz jeszcze nową stajnie Arikon w miejscowości Adamów -Parcel . Masz tam wszystko czego szukasz.
Jeszcze ewentualnie stajnia moniczynka ale tam 1300 zl. Wszystkie te stajnie są w okolicach Grodziska i chyba w ez ranch będzie boks wolny , nie wiem jak w arikonie bo szybko się zapełnia.
A ja powoli się poddaje  😵
Czy ktoś może mi polecić dobrą stajnię, z dobrą opieką (koń specjalnej troski), z warunkami do jazdy (najchętniej hala, ale jakby coś bez, ale za to z dobrym podłożem i zadaszonym lonżownikiem to przemyślę) ale także przede wszystkim z zielonymi pastwiskami i padokowaniem koni cały dzień? Najchętniej w stronę Piaseczna, ewentualnie Grodziska Mazowieckiego, oczywiście najchętniej jak najbliżej Warszawy, ale wiadomo  🙄 najlepiej do 45minut jazdy samochodem z centrum, (ultra fajnie jeśli dojazd komunikacją miejską jakikolwiek, ale to tak "na wszelki wypadek" może być dość daleko od stajni, coby tylko można było dotrzeć na piechotę, ale to warunek nie konieczny) do  1000zł (trochę naciągnąć tą cenę można, jeśli by było suuuuper) ? A w dodatku z miejscami w pensjonacie na już i teraz?
Naprawdę, jeśli ktoś mi coś takiego znajdzie to stawiam flaszkę albo czekoladę. Prooooszę, ja już nie mam pomysłów.


W stajni Palamo (okolice Leszna, 30 min jazdy samochodem z Ochoty) są b. duże padoki i nie powinno być problemów z padokowaniem cały dzień. Natomiast nie ma tam hali ani zadaszonego lonżownika. Za to jest (było?) taniej, niż piszesz, i kameralnie, i bardzo miła atmosfera. No i bardzo dobry dostęp do terenów - stajnia leży w zasadzie tuż przy Kampinoskim Parku Narodowym.

ŁR
monikaa2208: Wszystkie 3 stajnie odrzuciłam już jakiś czas temu z różnych powodów. Cena, warunki są nieporównywalne i słyszałam zatrważające rzeczy o niektórych z nich.

Zapomniałam dodać, co w sumie istotne bardzo- musi być możliwość, żeby koń miał dostęp do siana zapewniony przez cały czas. A to już zasadniczo zmniejsza szanse znalezienia takiej stajni.

Arimona: no tu właśnie cena jest przeszkodą dość sporą.

marszylka: Tak naprawdę to stałam kedyś w Golden Horsie i mimo, że starsznie daleko (teraz staram sie znaleźć bliżej) to naprawdę tam było dobrze i gdyby były miejsca, to pewnie bym tam się znów przeniosła. Odpadła jeszcze Przyleśna, bo nie ma miejsc i jeszcze jedna stajnia pod Piasecznem, której nazwy nie kojarzę.
Teraz tak najbardziej myślę nad stajnią Yke. Byłam tam i jest cudownie. Tylko mam do niej prawie 50km i trochę się boję, że pokona mnie ta odległość. Ale coraz bardziej się skłaniam ku tej wersji.

tuch: Zależy mi dość bardzo na kierunku. Mam trenera w Piasecznie i chciałabym, żeby mógł dojeżdżać. Chociaż ja mieszkając w centrum mogę udać się w każdą stronę. Jeszcze to przemyślę. Dzięki w każdym razie 😉

zduśka: ez Rnch, tak samo jak Arikon jest już bardzo blisko Yke. Gdybym miała wybierać którąś z tych trzech stajni to właśnie Yke. Już te kilka kilometrów i 5 minut mnie nie zbawi, a jednak tam są dużo lepsze warunki. Choć w Arikonie byłam i naprawdę mi się podobało. Super właściciele, widać, że znają się na rzeczy i mają wielkie plany. Fajnie to wygląda. No ale tak jak mówię z tych dwóch stajni wybieram Yke, ze względu nawet na to, że na razie jest taniej, a warunki nieporównywalne.

sine: Chyba jednak szukam czegoś z lepszymi warunkami do treningu. Chociaż gdyby stajnia taka była pod samą warszawą, to bym to rozważyła. Ale przy takiej odległości wolę już coś znaleźć z halą 😉

Dziękuję pięknie wszystkim. Niestety to nie takie proste.... Chyba oczekuję cudu. A muszę coś już znaleźć na szybko...
arivle   Rudy to nie kolor, to styl życia!
09 marca 2016 12:44
Nikas, ale z tego co wiem chyba obecnie w Korytach jest wolny boks
zduśka   Zbrodnia, kara, grzech. .. litr wina
09 marca 2016 12:55
Nikas no to faktycznie yke było by najlepszym rozwiązaniem..chociaż te km....Ja teraz swojego konia przenoszę bliżej domu bo w jedną stronę mam aż 55 km....a przy małym dziecku jeździć taki hektar to niewykonalne.  Chyba,  że tylko w weekendy. ..
Trzymam kciuki abyś coś sobie znalazła  :kwiatek:
Nikas jeszcze jest stajnia w Czernidłach, cieszy się dobra opinią
zduśka Dziękuję  :kwiatek:

monikaa2208 Niestety tam też nie ma miejsc 🙁
Lanka_Cathar   Farewell to the King...
09 marca 2016 13:29
Nikas  A stajnia Ławra w Łajskach lub stajnia Platyna w Legionowie?


W Ławrze miejsc brak, Platyna też chyba pełna.
[quote author=el_infierno link=topic=46.msg2509726#msg2509726 date=1457517369]
Wiem, że czasem ktoś szuka stajnie za mniejsze pieniądze blisko Warszawy. Polecam więc pensjonat Karino u użytowniczki implozja89
  Stajnia kameralna, angielska, oświetlony plac do jazdy, padoki. Do tego wszystko idzie załatwić, derki czy podawanie suplementów bez problemu. Dodać trzeba, że bardzo dobra opieka i nigdy nie musiałam się o konia martwić, bo wiem, że ma się dobrze.  :kwiatek:
[/quote]

A gdzie to jest? W katalogu stajni jest kilka pensjonatów o tej nazwie, ale najbliższy jest koło Łodzi.
trusia Borzęcin Mały koło Starych Babic/Leszna. Dojazd 719 z pętli Górczewska. Ich w katalogu chyba jeszcze nie ma, bo pensjonat działa od niedawna 🙂
nikas, ja mam do Centuriona 45 km (a Centurion jest bardzo blisko Yke) i spokojnie dojeżdżam w 45 minut do godziny.Jak się wyjedzie na S8 to jest dobrze,nie ma korków i można jechać 90 i więcej.
Szukam do dzierżawy konika, okolice Wawer, Wesoła, Stara Miłosna. Pytam w imieniu koleżanki. Ktoś? Coś?
[quote author=haruś link=topic=46.msg2510419#msg2510419 date=1457601034]
Szukam do dzierżawy konika, okolice Wawer, Wesoła, Stara Miłosna. Pytam w imieniu koleżanki. Ktoś? Coś?
[/quote]
na jakim poziomie koleżanka jeździ ?🙂
Scottie   Cicha obserwatorka
11 marca 2016 01:55
Dziewczyny, możecie powiedzieć mi coś więcej nt stajni Celinów? Jak tam wygląda sprawa z rekreacją? Jest, nie ma?
Jest.
Dziewczyny, możecie powiedzieć mi coś więcej nt stajni Celinów? Jak tam wygląda sprawa z rekreacją? Jest, nie ma?

Byłam tam tylko na szkoleniu 3 dniowym i zrobiła na mnie bardzo dobre wrażenie
Przepraszam za post trochę nie w temacie.  :kwiatek:
Czy ktoś mógłby podpowiedzieć który warszawski decathlon ma najlepiej zaopatrzony dział jeździecki? :kwiatek:
🚫
ae - piaseczno oraz targówek  😉
Szerek dziękuję i już stąd uciekam z off'em  :kwiatek: :kwiatek:
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się