Dopasowanie siodła

malinowaa, mnie to wygląda dobrze. Przód powinien ciut siąść pod obciążeniem. Kąt łęku wygląda, jakby się zgadzał z kątem kłębu.
malinowaa, mnie to wygląda dobrze. Przód powinien ciut siąść pod obciążeniem. Kąt łęku wygląda, jakby się zgadzał z kątem kłębu.


Przód na pewno 'siada' pod obciążeniem skoro to CWD.
Dla mnie też kąty się zgadzają. Jak plamy potu?
domiwa   W poszukiwaniu prawdy, mojej prawdy...
07 marca 2016 23:17
Co sadzicie? Rozmiar leku L. Kon w tej chwili raczej nie ma pleców. I zastanawiam sie czy nie szukac jednak XL


Dla mojego oka to CWD jest na styku zaciasności.

A siodło domiowej raczej przyszerokawe, nie siada ci jak posadzisz tyłek? I jakoś na tył leci.
Gillian   four letter word
07 marca 2016 23:25
domiwa,  na pewno nie XL.

Mam cały czaprak suchy po jeździe, to dobrze czy źle?
domiwa   W poszukiwaniu prawdy, mojej prawdy...
07 marca 2016 23:30
O kurcze to mnie zastanowilyscie. Rozwazalam XL bo kon dopiero sie zacznie budowac w dobrej robocie. A plecow to on nie ma. I chcialam siodlo z nadwyzka by posilkowac sie podkladkami. Czyli to jest mocno mocno za szerokie? Nawet jak dostanie miesni nie bedzie za male? Wiem,ze ciezko odpowiadac nie znajac konia, ale moze cos doradzicie.Mam jeszcze takie:

Gillian   four letter word
08 marca 2016 00:01
Czy jak siedzisz to masz miejsce na plecy? Nie leży na grzbiecie?
malinowaa   Życie zaplątane w końską grzywę...
08 marca 2016 18:35
Moona, Kwagga, tak to wygląda, niby Ci, którzy widzieli na żywo, mówią, że dosłownie milimetr więcej i byłoby za ciasne...

halo, alma., jak już wyżej wspomniałam, wszyscy mówią, że jest akurat, ciutkę mniej i byłoby za ciasne. Plamy potu bez żadnych dziwactw, równomierne, raczej nie zauważyłam żadnych anomalii.

Dostałam na przymiarkę Kieffera Garmisch. Wydaje mi się, że leży tak całkiem, całkiem (lepiej niż poprzednie :hihi🙂 - między łęk a kłąb wchodzi ok. 2,5 palca, panele całe przylegają  😀iabeł: (obym tylko widziała to co naprawdę a nie to co chcę widzieć :wysmiewa🙂. Niestety troche leci na tył :/
Wiem, że zdjęcia nie są mistrzowskie ale miałam trochę mało czasu  😡









domiwa   W poszukiwaniu prawdy, mojej prawdy...
08 marca 2016 20:11
Gillian no wlasnie normalnie mam na dwa palce. Jak siade w siodlo to poltora. Jestem w stanie bez problemu przelozyc bacik od przodu do tylu. Dlatego tez rozmyslam nad XL. Bo obstawiam,ze kon dostanie plecy, a nie chce kurcze za chwile siodla zmieniac. I juz nie wiem co mam robic... 🙄 A musze cos zdecydowac 🤔
Julka177 Niby na szerokość ok, kształt paneli pasuje, ale leci na tył niestety. Może wystarczyłoby dopchać panele? W moim kiefferze po dopchaniu różnica jest niesamowita.
Z podkładką garmisch leży troszkę lepiej, ale jeśli nie dopchasz to ja bym szukała dalej. Siodło ma pasować bez podkładki. Załączam fotkę przed i po dopchaniu.
kwagga, właściwie, dlaczego ma pasować bez podkładki, jeśli z podkładka jest ok (mowię ogólnie, nie o konkretnym przypadku Julki)? Np. Przy skokach nie ma szans, żeby siodło ciagle było w takim samym położeniu, to chyba lepiej jest, jeśli powrót siodła na konskie plecy jest jakos zamortyzowany? Ja mam konia kulkę, wiec zawsze jeżdzę z żelem, bo wydaje mi sie, ze tak jest lepiej dla końskich pleców. Pytam serio, bo moze jestem w błędzie i chętnie sie dowiem jak jest naprawdę 😉
Libeerte Julka dopiero szuka siodła, dlatego ważne żeby trafiła na takie, które pasuje bez korekcji. Sprzedawcy siodeł, często mając znikome pojecie o ich dopasowaniu, usiłują nam wcisnąć towar, stosując podkładki, które też często powalają ceną. Tak naprawdę podkładka to rozwiązanie tymczasowe. Ubija się, często nie podnosi siodła w tym miejscu co powinna, a stosowana np. tylko pod tył, może być przyczyną mostkowania lub otarć.  W żelowej ,,galaretka" jest wyciskana z miejsc, gdzie jest największy nacisk. Barankowa się ubija. Przejściowo używałam takiej grubej z gąbki. Z tą nic się nie dzieje. Masz rację, siodło w skoku jest ruchome, ale ma być na tyle dopasowane, żeby jak najmniej zmieniać położenie i nie wymagać użycia podkładki. Natomiast do amortyzacji w skoku wystarczy odpowiednie wypełnienie siodła i przyzwoity czaprak. Wiem, ze podkładka wygląda super, ale ja wole dobrze dopasowane siodło, bo na lans jestem za stara.
A mi sie wydaje, że na zdjeciu bez podkładki siodło jest bardziej do przodu  i przez to przód jest wyżej. Bo koń ten koń ma chyba wyżej kłąb od zadu. I jakby je cofnąć odrobinę do tyłu będzie leżało w równowadze ( albo nie, zależy od paneli).
A ja mam kolejne siodlo do przymiarki. Pasuje najgorzej ze wszystkich 3 🙂
Ale w koncu jest za szerokie! W weekend zrobie zdjecia jak bedzie jasno, ja juz jnie wiem.
Na dodatek zaliczylam najgorsza jazde od wiekow i jest mi bardzo, bardzo smutno!!!!
julka177 za szerokie. Jak wsiądziesz to jestem pewna że dociśnie do kłębu..  Panele są dosyć miękkie? To starszy kieffer i one dosyć twarde te panele miały :/
Czyżbym w końcu znalazła coś sensownego?  😅

marysia550 mam jeszcze je cofnąć? I tak daleko leży jak dla mnie, nie macałam dokładnie gdzie jest ostatnie żebro ale myślę, że tam już dużo miejsca nie ma. Na łopatce nie leży bo sprawdzałam dokładnie 😉.
Becik90 za szerokie? A ja się martwiłam jak do mnie szlo, że za wąskie będzie  😂. Nie siedziałam w nim jeszcze więc nie I wiem jak zachowa się podczas jazdy. A panele wydają mi się takie hmm pośrednie 😉
kwagga to się zainteresuje tym dopchaniem. Gdyby leżało dobrze bez podkładek to byłabym przeszczęśliwa  💃
domiwa, po Twoich zdjęciach nie da się ocenić czy jest za wąskie czy za szerokie. Sam fakt, że leży dość nisko nad grzbietem jeszcze nie świadczy, że za szerokie. To jest siodło CC? Jeśli tak, to przez swoją budowę będzie leżało nisko, bo z założenia ma być blisko grzbietu. Jeśli pod obciążeniem masz 1,5 palca, nie przejmowałabym się tym. Do oceny szerokości musiałabyś wstawić lepsze zdjęcia, gdzie coś widać (od przodu, na wysokości kłębu, gdzie widać siodło i linię grzbietu konia). Pierwsze zdjęcie jest za mocno zbliżone, a drugie od dołu.
Julka177 Przy testowaniu siodła na jeździe przesuń troszkę do tyłu. Zwróć uwagę czy jest stabilne i czy nie siada na kłębie. Zrób fotkę jak osiodłasz i gdy koń stoi na równym. Powodzenia!
Zorilla Czasem tak jest, że jest nam smutno, bo coś nie wychodzi. Ale gdyby spotykały nas w życiu same fajne rzeczy, nie potrafilibyśmy się z nich cieszyć. Tylko porażki sprawiają, ze sukces ma smak 🙂
hehe kwaga dzięki 😉
Zarzuce was fotkami tej obecnej Pesołki, dzis jednak uważam że łek OK i nie podoba mi się tylko tył. No nie wiem.
Myślę czy by jednak nie wziąć tego Daw Maga którego mierzyłam jako pierwszego. Leciał na tył ale jednak najlepiej leżał. Hm?
Zorilla a jakbyś porównała szerokość łęku pessoa do miarki prestige'a? Mierzyłaś teraz to pessoa, którego ogłoszenie wcześniej tu wstawiałam?
Tak tak dokładnie to 🙂 I oddaje 🙂 Więc droga wolna 😉 Większe jest niż 33 prestiża. Ale nie wiem czy 34 czy 35. Nie dużo większe. Na mnie jest 33 ciut ciut za ciasne a to Pessoa takie ciut (ale tylko 1 ciut 🙂 ) za szerokie.
mitbah   arabskie szczęście
12 marca 2016 19:03
Mogłabym prosić o ocene tego siodełka? :kwiatek: Wiem, że zdjęcia obrócone, ale tylko tak obrócone mi z telefonu dodaje...
http://re-volta.pl/galeria/album/6557
Moim zdaniem jest OK. Nie świetnie ale OK.
Panele z przodu nie przylegają idealnie do łopatki, ale źle nie jest.
Panele tylne też nie przylegaja idealnie ale w granicach błędu.
I ciut leci na tył.
Zdjęcia łęku są tak blisko zrobione że nie widać idealnie ale raczej nie jest za szerokie/za wąskie i tak samo gdybyś zrobiła ciut dalej zdjęcie łopatki pewnie byłoby lepiej widać 🙂
Do tego, co napisała Zorilla, dodałabym, że konik jest króciutki i siodło sięga za miejsce, gdzie już leżeć nie powinno (przyczepy ostatnich żeber). Może siodło z mniej wystającymi poduszkami z tyłu typu poduszki klinowe?
Hm no żebra to ja nie wiem gdzie się mu kończą ale patrząc na miejsce gdzie się zbiega sierść to taką linie wyznaczyła bym tu. Ale wizualnie wygląda to baaardzo z tyłu więc chyba w przypadku Twojego konika ten chłopski sposób się nie sprawdza 😉
Faktycznie konik krótki, ale siodło leży całkiem przyzwoicie. Resztę napisała Zorilla 🙂
mitbah   arabskie szczęście
12 marca 2016 22:48
Konik naprawdę króciutki (szalone 120 cm) oraz malutki bo arabek, a wintec pomimo że 16,5'' to ma mocno wystające poduszki. Siodło i tak chce sprzedać, i szukać czegoś krótszego, ale na razie chciałam się upewnić czy mogę spokojnie jeździć w tym bez większej szkody dla konia  😉 Bardzo dziękuję  :kwiatek:
Nikt Cię o tym nie zapewni, ale wygląda w porzo 😉
Pojeździłam w tym kiefferze ze 3 razy. Podobno tyłem nie klepie - czyli odniosłam sukces. Leci do tyłu - ale podkładka ratuje sytuację. Po jeździe mieszczą mi się dalej 2,5 palca ale jest już trochę ciaśniej niż tuż po osiodłaniu.
Dodaję fotki



Dalej już nie przesunę, wg mnie gdy położyłam dalej, siodło nachodziło na miejsce bez żeber. 🙁

Niestety nie mam jasnego poglądu na zachowanie konia, bo musi mieć zrobione zęby - walczyła trochę z ręką i ogólnie dziwna była na kontakcie 😉, ale niestety bryka tak jak to robiła w Wintecu. I nie wiem czy to kwestia tego siodła, zębów, jej widzimisie, czy jakiegoś nawyku. Nadmiar energii raczej w grę nie wchodzi, bo chodziła parę dni pod rząd + lonżowałam przed wsiadaniem. 🙁
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się