Kuce - wszystko o

Super !!! my też 🙂😉))


Kucunio dzyń, dzyń, dzyń











Strzyga   Życzliwościowy Przodownik Pracy
03 lutego 2016 19:04
Uwielbiam ją!
Ten mały cwaniak doskonale wie jak się nie narobić pod dzieciakami. Ale jeśli tylko zainteresować ją pracą, postawić przed nią wyzwanie... Zrobi wszystko, żeby zadowolić człowieka. Dziś pierwszy raz skakałyśmy parkurek i nawet jak z mojej winy nie trafiałyśmy w przeszkodę to ona i tak skakała, choć przeszkoda była obok 😀


lusia722   poskramiacz dzikich mustangów i jednorożców
03 lutego 2016 20:11
Strzyga trzeba było na Cavaliade future 😍
Świetna maleńka.
Strzyga   Życzliwościowy Przodownik Pracy
04 lutego 2016 18:09
lusia722, może z 15 lat temu :P
Jest niesamowita, strasznie lubi poznawać nowe rzeczy, chwyta wszystko w mig. Dzieciaki robi oczywiście w jajo, ale jak coś jej się da do roboty, to pracuje całą sobą i tylko uszami strzyże,żeby usłyszeć pochwałę. Wczoraj pierwszy raz w życiu skakałyśmy parkur z przeszkód i kawaletek i tak jej serducho biło z emocji, że prawie się trzęsła.

I ma niesamowite poczucie sprawiedliwości 😀
Nie mogłam przejechać jednego narożnika, za drugim razem się udało, za trzecim bez problemu, galopuję i mówię do niej "dobry koń", a ta pyk do kłusa (no bo przecież "dobry koń, więc pewnie koniec roboty), to ja jej 2 baty, to ta mi 2 razy z zadu, że to niesprawiedliwe, skoro ona jest przecież "dobrym koniem".
Strzyga Koniecznie więcej zdjęć!  💘 Cudowna jest 😍
Strzyga   Życzliwościowy Przodownik Pracy
04 lutego 2016 20:13
Trixi
Czuje się znakomicie. Wesoła i zaczyna rządzić końmi na padoku.
Na wiosnę mojego syna będzie wozić, a później na sprzedaż.
Kayra   Kucusiowy wariat :P
15 lutego 2016 08:36
tajnaa, ale śliczna.

To ja się pochwalę, znowu troszkę z kucem wróciłam do skoków i idziemy jak  burza. Nie wiem co się stało, ale skacze super. Dużo, duuuużo lepiej się prowadzi. Musimy zacząć coś wyżej bo na niższych mu się nóg nie chce podnosić 😀

Link z ostatnich zawodów:

gajara18   "Konia strzeż się z tyłu, psa z przodu, a kobiety
04 marca 2016 20:23
Hej widze że wszystkie kucyki coś robią :-)
To i moja ,od lutego zaczeła powrót do pracy , robimy powrót do formy , zaraz golimy i zaczniemy startować .
Oczywiście w przerwie miedzy zajeciami nauczleni i praktykami których teraz mam 400 godzin lekcyjnych :-( i musze się uczyc do obrony ,pisać prace licencjacką .
Ale damy rade polansujemy sie na zawodach :-)
zembria   Nowe forum, nowy avatar.
09 marca 2016 18:51
Hej  kucykowi 🙂
Mam takie głupawe pytanie do was, bo o kucach ras miniaturowych mam pojecie niewielkie. Zatem: dlaczego niektóre mini kuce wyglądają jak mini Pianissima, a niektóre jak.. no... karły 😁 Czy to jest kwestia rasy? czy treningu, czy czegoś jeszcze innego? Np. na tej stronie, część koników wygląda jak właśnie miniaturowe konie szlachetne, a inne tak raczej pokracznie, nieproporcjonalnie? http://welsh-pony.pl/mmp.htm Ja oczywiście rozumiem, że są osobniki lepsze i gorsze, jak w każdej rasie, ale tu czasem różnice są ogromne. Chociażby ten pierwszy koń na podlinkowanej stronie, a te z fot poniżej. Pomijam oczywiste sprawy, jak make-up, i wypucowanie i wygolenie do pokazu, ale poza tym to skąd takie różnice w wyglądzie?
madmaddie   Życie to jednak strata jest
10 marca 2016 16:19
Strzyga, ten kucyk nie jest dla Ciebie za mały?
Strzyga   Życzliwościowy Przodownik Pracy
10 marca 2016 17:07
madmaddie, nie wydaje mi sie specjalnie. Mam 159cm wzrostu i wazę poniżej 50 kg, czyli tyle ile przeciętna 12 latka...

Ten jest dla mnie za mały, dlatego na nim nie jeżdzę.


Myślę, ze kucowi lepiej z moimi 48kg i wiedzą jak ją rozluźnić i pomóc jej ciału się ogarnąć, gdy ona tego nie wie i nie rozumie,  niz z dzieckiem 40kg i brakiem równowagi, klapiącym tyłkiem w siodło przy anglezowaniu i łapiącym równowagę na ręce.
Wczoraj nie wyglądała jakby było jej specjalnie ciężko... Nigdy na skokach nie wygląda 😀 i dalej przybiega do mnie jak ją zawołam 😀


Gdybym uważała, że jest jej ciężko, że noszenie mnie sprawia jej trudność, czy że psychicznie sobie nie radzi, to bym na niej nie jeździła, bo ja nie muszę jeździć konno, a ją kocham strasznie i zależy mi na jej dobru. Ale ona to lubi. Ona uwielbia skakać i tylko czeka aż będziemy robić coś nowego, aż dostanie jakieś wyzwanie, aż będzie mogła pogłówkować, polatać trochę nad przeszkodami. łapie wszystko w trymiga i tylko czeka na pochwałę.
madmaddie   Życie to jednak strata jest
10 marca 2016 19:05
a to spoko 😉
Strzyga   Życzliwościowy Przodownik Pracy
10 marca 2016 19:16
madmaddie, rozumiem pytanie i się nie oburzam. Jak zaczynałam jeździć na kucach to też miałam wyrzuty sumienia. Ale gruntownie sprawę przemyślałam i staram się obserwować. Jak ma gorszy dzień, albo mniej siły, to nie ciśniemy, nie ma sensu. No i ja nie jeżdżę na niej codziennie, max 2x w tyg.
a ja tu chętnie wrócę z moimi podopiecznymi 🙂 dawno nas tu nie było i mam tylko zdjęcia jednego pana, który po dwóch latach do mnie wrócił 🙂 pamiętacie go?  😀



edzia69   Kolorowe jest piękne!
11 marca 2016 18:07
Ale jelenia szyja!
dopisz jeszcze,przebudowany zadem,miekkim grzbietem,kiepsko skontowanymi zadnimi nogami....a później pokaż jakiego ty masz super championa bez jeleniej szyj z super poprawną budową  😵
aaaaaale ona ma jelenią szyję, to o co chodzi?
ja co prawda widzę tylko jedno zdjęcie ale jest na nim akurat szyja więc??
reszte wad które ja widze tez ma ...a nie przyszło mi do głowy wypisywac o tym z wykrzyknikiem,jakbym pierwszy raz widziałą tak zbudowanego konia 😉
śmieje się ot tyle  👍
lusia722   poskramiacz dzikich mustangów i jednorożców
11 marca 2016 19:50
Mielino 💘 😍
edzia69   Kolorowe jest piękne!
11 marca 2016 20:53
Dopóki to nie ogier kryjący w rasie która lubię, to może mieć nawet żyrafią szyję. Swoją drogą dawno aż takiej nie widziałam. Alicjo mój trupek bez jeleniej szyi. Kary [ogr z lic] i wałach oba kf lub po kf.
[img]https://scontent-arn2-1.xx.fbcdn.net/hphotos-prn2/v/t1.0-9/544858_10200215337321579_1179849909_n.jpg?oh=7932b772ca9956bbb23de73c883edf04&oe=5755A08A[/img]
[img]https://scontent-arn2-1.xx.fbcdn.net/hphotos-xpa1/v/t1.0-9/1238257_10200312813598425_876787256_n.jpg?oh=2e2e303003da1e4b6d47be9593a024fd&oe=5797A178[/img]
piękne obydwa  🙂 a co do jeleniej szyi teraz nie znajde miaąłm cos gorszego do jazdy ...zgroza
edzia69 przyjechał po dwóch latach z dzierżawy i po dwóch latach kiedy go nie widziałam i czekałam z niecierpliwością na jego powrót... miło przeczytać na "dzień dobry" tylko tekst "ale jelenia szyja!" - dziękuję.

tutaj mam porównanie jako chyba 5ciolatka i niżej 8latka (nawiasem z czempionatu, gdzie zdobył czempiona w swojej klasie w konkurencji z walijczykami i v-ce czempiona czempionatu) kiedy był pod moją opieką i pod wpływem nawet nie do końca prawidłowej pracy - aktualnie mam większą świadomość pracy z koniem i na pewno wtedy praca dobrą do końca nie była.
Dalej szyja jelenia?


chyba nie bardzo, ale predysponowana do jeleniej jeśli będzie źle prowadzona praca.
Tyle ode mnie i żegnam na kolejne miesiące. Lepiej się czyta niż udziela.
emptyline   Big Milk Straciatella
11 marca 2016 23:15
Zygzak, olej to, edzia lubi się czepnąć. 🙂
Super, że znowu razem - zostaje u Ciebie? Masz go znowu pod opieką czy jest twój?

A tutaj mój maluszek:
Śliczne te wasze kuce 🙂
U nas też zamieszkały dwa maleństwa, jedna kucka ok 120 cm, 8 lat i mały, 5-letni wałaszek 🙂
Mam pytanie odnośnie siodeł, bo w temacie kucykowych siodełek zupełnie zielona jestem.
Na takie maleństwo klasyczne siodło to w jakie celować? Czy 15" będzie ok? Polecicie coś?
Oto Miki
Zygzak, amator powie - jaki śliczny, biały kucyś, profi-hodowca zauważy wady budowy i oceni typ. i nie widzę tu powodu do obrażania sie i ,,wycieczek osobistych,, pokaż co ty masz. nie trzeba mieć Pianissimy aby umieć oceniać araby.
🤔 Przyszła Zygzak do wątku o kucykach (wszelakich!) pochwalić się, że koń, którego lubi, "wrócił" do niej i pierwszym komentarzem, który otrzymuje jest "ale jelenia szyja"? To naprawdę BARDZO miłe i sympatyczne. 😵
edzia69   Kolorowe jest piękne!
12 marca 2016 10:35
To tu jak w wątku z arabami nie można się odezwać? inaczej jak na różowo. Czepiam się czasem, ale na pewno nie złośliwie, raczej z niemocy. Zygzaku sorry.ale tak jak Mielno teraz wygląda, w sensie budowy to tylko się trzeba cieszyć, że jest po nim mało potomstwa i żadne ogier nie dostał licencji, ani póki co żadna klacz nie poszła do rozrodu. takimi ogierami zachodu nie dogonimy. Co do decyzji komisji na wystawach to konia się na wystawie ocenia tu i teraz i niekoniecznie wygrywa najlepszy reproduktor, często najlepiej przygotowany i pokazany koń. Trzeba przyznać uczciwie, że na drugim zdjęciu z wystawy Mielno prezentował się znakomicie. Pewnie dlatego wygrał.
subaru2009   Specjalizacja: Od lady do szuflady.
12 marca 2016 10:44
Zygzak olej temat i wrzucaj konieła 😉 Fajnie, że wrócił do Ciebie. Owocnej pracy 😉
Świat byłby milszym miejscem, gdyby ludzie wiedzieli co i kiedy powiedzieć, by nie sprawić przykrości B. ducha winnej osobie. Niektóre komentarze w niektórych sytuacjach są najzwyczajniej w świecie zbędne.
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się