Bryczesy

Jeśli chodzi o przyczepność, to nie zauważyłam jej spadku. Chyba nawet lekki wzrost. W każdym razie absolutnie się to nie ślizga po siodle. Ale grip pikeurowy nie jest klejący, więc nie ma też efektu "przyklejenia"  😉
A ma ktoś może te nowe gripy z Decathlonu? Kuszą  😍
Chodzą za mną bryczesy z kwadratowym lejem. Kiedyś był taki model w jednej z kolekcji Lauria Garelli, ale zniknął ze sprzedaży. Czy kojarzycie może co to była za kolekcja albo znacie inne spodnie tego typu?
Chodzi o coś takiego:

Jeśli tak to robi je Kerrits
Tamte były takie bardziej eleganckie...
Te trochę wyglądają jakby ktoś usiadł na mniejszym jeźdźcu  😂 trochę jak:

ale dzięki za odzew  :kwiatek:
Haha, fajne porównanie! 😀 A wstawisz tamte Laura Garrelli, żeby było wiadomo o co chodzi?
Hm, mam tylko fotkę robioną przez miłą Panią ze sklepu w którym pamiętałam że je widziałam i nie za bardzo wiem czy mogę je wstawić  🤔
Niestety została im tylko jedna para, nie mój rozmiar ani kolor  😕
Jak nazywa się model bryczesów Pikeur, który jest 2kolorowy (z przodu 1 kolor, a z tyłu inny). Nie jest to lugana kontrast, wyszukiwarka niestety mi nic nie podpowiada innego. Ktoś pomoże?
lugana 2 farbmix
Dramka, a jako znawca tematu powiesz jak wygląda wymiarówka pikeur - cavallo? Jestem wierna Pikeurowi od dawna jednak nowe Cavallo kuszą mnie bardzo. Jak to wygląda pod względem jakości leja materiału?
Przyszly Lucindy Grip, ale material 😜 po przymiarce na sucho szal pal, testy praktyczne za tydzien🙂
Dramka, a jako znawca tematu powiesz jak wygląda wymiarówka pikeur - cavallo? Jestem wierna Pikeurowi od dawna jednak nowe Cavallo kuszą mnie bardzo. Jak to wygląda pod względem jakości leja materiału?


Nie jestem Dramka ale znam obie marki. Rozmiarowka wyglada z grubsza tak samo, mozesz smialo brac ten sam rozmiar co Pikeur. Jesli chodzi o jakosc materialu i leja to Cavallo to najwyzsza polka, a nawet maja te przewage, ze nie wylaza luzne nitki przy szwach jak to sie lubi dziac w Pikeurach
Pozwolę się nie zgodzić 😉 Miałam i Cavallo i Pikeury i różnica była spora - pewnie to też zależy od poszczególnych modeli. Z resztą zdjęcie z moich ogłoszeń Cavallo to te środkowe, przy czym w momencie robienia zdjęcia miały już trochę jazd za sobą a Pikeury były nowe.
Royalitka, ja uwielbiam Cavallo, model CLio na pewno wypada większy niż Pikeur (ja mam zawsze 80 w Pikeurze, a Clio mam 76)

Chainsy, a co niby ma być widoczne na zjdęciu? rozmiar?
To są wszystko bryczesy w rozmiarze 36  😉 Różnicę w rozmiarze widać i czuć 😀
Cavallo na Twoim zdjeciu maja podwyzszany stan - pas wypada wyzej - wiadomo ze nie bedzie mial takiego samego obwodu jak biodrowki Pikeura...

P.S. Kilka osob wzielo ode mnie Cavallo w takim rozmiarze w jakim zazwyczaj nosza bryczesy i byly zadowolone 🙂
Oczywiście, że w spodniach z podwyższonym stanem pas wypada nieco wyżej, ale te spodnie Cavallo są ogółem węższe, co bardzo wyraźnie czuć. Gdziekolwiek ich nie zmierzysz - są jednak węższe niż Lugany.
Moje cavallo są lepiej wykonane od piekurów, które mam. Są mega porządne, w piekurach zdarzyło mi się, że lej się w kroku rozszedł, czy w kolanie nitka puściła, w cavallo nigdy, ogólnie materiały cavallo wydają się solidniejsze. W dodatku w tym podwyższonym stanie wygląda się super moim zdaniem 😀 Co do rozmiaru, to nie mam żadnych nowych modeli piekura, ale stare modele wypadają bardzo podobnie rozmiarowo, z tym, że cavallo mają dość długie nogawki.

Czy ktoś farbował kiedyś lej? Mam ukochane sztruksiaki, właśnie cavallo, ale niestety, w koszmarnej kolorystyce, bo granatowe z ciemno-zielonym lejem i zastanawiam się, czy idzie coś z tym zrobić, żeby mnie to tak w poczucie estetyki nie szczypało 🤣 Nie chcę ich zniszczyć, bo strasznie je lubie, wolałabym więc nie eksperymentować na ślepo.
Jak jest z rozmiarami bryczesów Animo. Wedle tabelki włoskie 40 to normalne 36 a włoskie 42 to normalne 38, ale..... jakim rozmiarom one odpowiadają ? Pytam, bo np. Pikeur noszę raczej 36, a Euro Star raczej 38. ?? Jakie powinnam wybrać Animo ?
Klami to zależy, czy lubisz bryczesy blisko ciała czy luźniejsze. Animo są wykonane z bardzo elastycznego materiału - bardziej niż Pikeur czy Amigo - więc w we włoskie 40 na pewno się zmieścisz, ale będą mocno przylegać.
Kurczę.... teraz to juz zgłupiałam. Odkopałam w szafie jedne Animo, które tam leza dłuższy czas, bo jest mi w nich średnio wygodnie (ciasno właśnie) i one maja na metce 40 włoskie, ale 34 zwykłe ?? To jak to w końcu jest ?

BaŚ, hmm.... dzięki za wskazówkę.
Firma Animo "cofa" włoską rozmiarówkę o 3 rozmiary np. włoskie 44 to dla nich niemieckie 38, ale ta numeracja jest błędna. Włoskie 44 najbardziej odpowiada europejskiej 40.
Jako znawca tematu  😁

klami bierz animo 34, są bardzo rozciągliwe  😉

Royalitka Przepraszam że dopiero teraz odpisuje..niby cavallo i pikeur to ta sama półka natomiast jeżeli chodzi o nową kolekcje wolę Pikeury.. :kwiatek:
Moze mi ktos podlinkowac jakies fajne bryczesy silikonowe (w sensie silikonowy lej )? cena nie gra roli byle fajne.  Kolor najlepiej biale lub czarne. Moze szare ? Bo szczerze mowiac nie wiem co teraz jest na topie a musza byc naprawde fajne. 😉
mój najnowszy nabytek 😍

Piekne . Co to ?
Dramka, wow, cudowne!
Klami ja większość spodni/bryczesow kupuje 36, Animo 40 leży idealnie. Na zdjęciu moj udziec i wlasnie Animowe 40stki😉
Wlasnie leży u mnie torba z Just Riding z takimi cudeńkami z Animo ze Hooohoho;-) niestety dziewczyny zbyt optymiastycNie oceniły mnie na włoskie 38 i płakałam jak mierzyłam;-) Ale w tym tygodniu jadę po swoje rozmiary wiec pewnie jakieś nowe cuda przygarnę  😍 😍
Piekne . Co to ?


ANIMO  💘
Julita, Dramka, dzięki za info.

Sama nie wiem już. Przymierzyłam 40 włoskie i na nogach itp. leżą bardzo ok, ale w pasie są mało wygodne, mocno ciasne. :/
Duża jest różnica między tym włoskim 40 a 42 ? Nie będzie tak, że utopię się w 42 ??
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się