POTRZEBUJĄCE POMOCY

Ahaaa...przykra sprawa 🙁 Ale podziwiam Ciebie i konia za 12 lat walki o oko. Powodzenia życzę i cierpliwości. Mam nadzieję, że wszystko się uda  :kwiatek:
_Gaga, to mi głupio by było wyciągać sprzęt, który nie jest mi potrzebny. Albo proponować za niego zbyt małą kwotę.
derki zawsze się przydają - a jak nie, to można wysłać np. do naszej szkapy 😉
kupujemy zbiorowo derkę by dać ją do fundacji? Zrzućmy się na nią w kilka osób a Gaga wyśle ją prosto do szkapy 🙂
tę derkę: http://allegro.pl/derka-padokowa-horze-avalanche-145-cm-i6027155765.html

Gaga, jak nie drzwiami to oknem 😉
_Gaga, załóż osobny wątek - ja też tu zajrzałam przez przypadek no i wygląda na to, ze kupiłam pad 😉
Również przez przypadek tu zajrzałam i wylicytowałam pad. Gdyby było więcej licytacji piszcie, będziemy podawać dalej  😉
Dobra zakładam nowy wątek z namiarami na mnie
Jakby jakiś mod tu wpadł, to by może scalił czy cóś?
Edit
[url=http://re-volta.pl/forum/index.php/topic,99248.msg2507417.html#msg2507417]Nasz wątek[/url]
Nie sądziłam, że kiedykolwiek się tu odezwę, ale jednak - czasem nie warto zgrywać twardziela na siłę 😉 Niektórzy śledzą naszą historię więc wiedzą, że przytrafiły nam się najpierw wrzody, a po ich (kosztownym) zaleczeniu - nagle kolka i operacja, później miesięczny pobyt w klinice. Aktualnie koń, wracając do zdrowia, stoi na specjalistycznych paszach, lekach i suplementach na wrzody, wymaga opieki, do której niestety muszę komuś dopłacić - sama nie daję rady. Z kosztami kliniki sobie poradziłam, do spłaty została 1/4 rachunku, z resztą spraw jestem w miarę na bieżąco, bez długów. Niestety, jak nie urok to sr...czka, i najpierw pojawiła się konieczność założenia w boksie Rudej kamerki internetowej - a to, poza kosztem sprzętu, jeszcze koszty montażu, niemałe 🙁 - a gdy już uporaliśmy się z tym finansowo i w ogóle, to... kolejne problemy. Najpierw naprawa laptopa - kosztująca tak naprawdę ćwierć jego wartości - bez którego nie jestem w stanie nic zrobić z faktem posiadania kamery, może sobie wisieć :/ (dwa pozostałe laptopy w domu - jeden nie działa, a drugi mający lat 11 w ogóle nie potrafi współdziałać z tą kamerą; aktualnie jadę na pożyczonym zastępczym). Później chwilowy brak pracy - dziury w rozliczeniach łatam pieniędzmi z jazdy i prowadzenia treningów, a zdarzyło się, że nagle dwóch koni mi zabrakło... To i pieniądze dwa razy mniejsze. Zaraz muszę zapłacić rachunki, właściwie JUŻ, do tego Ruda wymaga wkrótce wizyty weterynarza i kowala jeszcze przed świętami, a resztę kliniki też trzeba spłacić... Może dla niektórych brzmi to śmiesznie, ale ja nie zarabiam kilku tysięcy miesięcznie, gdy wypadają kolejne nagłe wydatki ciężko mi wszystko złożyć od kupy. Wcześniej jakoś się to toczyło, bo koń stał w klinice i wydatki nie zmieniały się, nie dochodziły nowe, teraz wszystko się nakłada i ciężko mi wyjść z dołka.

Dlatego proszę o pomoc; poniżej wklejam link do ogłoszeń z resztkami wystawionego wcześniej sprzętu. Na dniach wystawię jeszcze więcej, jakieś czapraki, które się uchowały itd. Jeżeli ktoś zbiera Eskadrony, powinnam coś fajnego znaleźć. Za udostępnienie i podanie postu dalej - też będę wdzięczna. Najbardziej zależy mi na sprzedaży napierśnika i ogłowia jako, że najwięcej za nie dostanę. Może ktoś szuka fajnego sprzętu skórzanego?  :kwiatek:

Z góry bardzo dziękuję, nie chciałabym od nikogo darowizn, ponieważ źle się z tym czuję. Wystarczy, jeśli ktoś coś kupi albo poda info dalej. Dziękuję  :kwiatek:

http://ogloszenia.re-volta.pl/uzytkownik/pokaz/17224
To ja podbijam.

xxmalinaxx To ja bym chciała zakupić jazdę u Ciebie, jak będziesz miała wolny termin to do mnie wpadnij (nie spieszy mi się, bo mam zdrowotne problemy i chwilowo nie wsiadam). Prześlij mi proszę na pw, fejsie, albo w esie numer konta z sumą za trening+dojazd do mnie. Jak będzie mnie stać to weźmiemy więcej niż jednego kopytnego i dopłacę  😉 Teraz mogę przesłać sumę za jednego+transport.

Trzymajcie się  :kwiatek:
Atea, dziękuję! Przyjadę do Was z wielką radością, a wsparcie bardzo się przyda.  :kwiatek: Mam nadzieję, że będę mogła się odwdzięczyć udanym treningiem 🙂
Czy ktoś poszukuje końskiego towarzysza?

Potrzebuje pomocy kary kucyk z ochwatem. Kucyk będzie do oddania na umowę adopcyjną, na początku wet i kowal zapewniony. Szczegóły na priv, jeśli ktoś byłby zainteresowany. Najlepiej wielkopolska, ale rozważymy każda opcję.
Do adopcji są również świnki wietnamskie i owca ozdobna.
zduśka   Zbrodnia, kara, grzech. .. litr wina
01 września 2016 18:49
ale odświeżyłam staroć ! No ale nic , piszę tutaj bo nic innego nie znalazłam.

Kochani jak by ktoś zechciał wspomóc dziewczyny z Kociej Łapki, które wzięły na swoje barki uratowanego źrebaka  🙂 Serce rośnie jak coś takiego się dzieję, pomimo, tego, że ich głównym celem jest niesienie pomocy kotom to obok potrzebującego konia nie przeszły obojętnie !
Klacz jest w kiepskim generalnie stanie fizycznym ale ma siłę walki i wieżę , że dziewczyna odrobi te 1,5 roku !
link do strony Kociej Łapki
https://www.facebook.com/DTKociaLapka/?fref=ts
oraz do zbiórki
https://pomagam.pl/zelka

za każdą pomoc jestem ogromnie wdzięczna !!!
Odświeżam. Właśnie wpadł mi w oko post na fb, dotyczący gospodarstwa agroturystycznego "U Matuli", znajdującego się w miejscowości Górki Wielkie. Może ktoś kojarzy?
Podrzucam link do postu ze zdjęciami  🤔

https://www.facebook.com/barbara.ambroziak.7/posts/1609618999346136
breakawayy niestety kojarzę ....
Sprawa ciągnie się od lat i zamiatane pod dywan. Może tym razem się uda zrobić coś dla tych koni. Nagłaśniajcie, bo lokalnie interwencje mało skuteczne. Weci teź mało "dokładne" ekspertyzy robią.
Niestety podobnych miejsc w kraju wiecej... raczka raczke myje I wszystko sie jakos rozchodzi... I tylko koni zal 🙁
czasem I organizacje sa w to wplatane... przerazajace
Czytałam właśnie w komentarzach coś na temat układów właściciela  🤔 . Dziwi mnie tylko, że nadal mają klientów do jazdy na takich zwierzętach. Mnie by serce bolało, jakbym miała wsiąść na konia w takim stanie!
Póki mają klientów, interes się utrzymuje, to po co o konie dbać? Mniejszy nakład, a zysk jest.  🙄
Mi jest przykro, bo się okazuje, że jedna z fundacji (którą szanowałam) miała tam interwencje i nic nie zrobiła w kierunku poprawy dobrobytu koni. No, przeczepiła się tylko do kowala. A z tego co już zaobserwowałam to ta konkretnie organizacja nie boi się odbierać kopytnych od osób prywatnych. Nie rozumiem.
Czy dobrze doczytałam, że wręcz stoi w tej stajni jakiś koń fundacyjny? Może to tej samej fundacji, która nie zauważyła uchybień?
Strzyga   Życzliwościowy Przodownik Pracy
18 grudnia 2016 20:40
maluda, podaj nazwę fundacji.
Tu jest koń "fundacyjny", ale nikt nie chce się przyznać, z której... Klik
Strzyga   Życzliwościowy Przodownik Pracy
18 grudnia 2016 21:32
maluda, nie wiem kto siedzi w tej fundacji, ale nikt normalny. Twierdzenie, że koń ma WSZYSTKIE kości na wierzchu dlatego, że chodzi pod siodłem tylko w stępie to jakiś koszmar.
zawiadomiono już Vivę, może oni coś ruszą.
maluda, nie wiem kto siedzi w tej fundacji, ale nikt normalny. Twierdzenie, że koń ma WSZYSTKIE kości na wierzchu dlatego, że chodzi pod siodłem tylko w stępie to jakiś koszmar.

Jak dla mnie to oni powinni zostać przy psach, bo to główne założenie fundacji. Nie wiem dlaczego się pchają i w konie.
Strzyga   Życzliwościowy Przodownik Pracy
19 grudnia 2016 10:52
maluda, bo koniki sa medialne i paczają znając życie.
Sorry, Ci ludzi chca tuczyć konie owsem, piszą, ze wychudzone konie powinny więcej chodzić pod siodłem, zeby zyskać miesnie... losie!!!
maluda, bo koniki sa medialne i paczają znając życie.
Sorry, Ci ludzi chca tuczyć konie owsem, piszą, ze wychudzone konie powinny więcej chodzić pod siodłem, zeby zyskać miesnie... losie!!!

Jasne, dajmy jeszcze wiecej przywilejów "fundacjom", niech kontrolują wszystko i wszystkich  🤬  A najgorsze jest to, że jeszcze większe stado fejsbukowych baranów w to wierzy i potem próbuje ratować świat.
Zmieniając trochę tor - jak powtarzam, że szkapa interwencji nie robi, to też źle.

W tym przypadku, jeśli chcecie pomóc, powiadamiajcie media.
Zmieniając troche tor rozmowy. Mam b.złe doświadczenia z fundacjami. Nie mówię, że każda taka jest, ale niestety duża część tak. Jak ktoś chce, niech pomaga, ale niech nie robi z tego internetowej sensacji. Bo chyba nie na tym ma polegać pomaganie zwierzętom.
Hm... I zniknął post, który wrzucałam wyżej...  🤔
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się