Dzieci, ciąże & pogaduchy o wszystkim i o niczym

Lotnaa   I'm lovin it! :)
14 marca 2016 07:38
Oj tam oj tam, to już poważny bobas przecież, grubo ponad 5kg  😁

zduśka, Biedny Bolo! Z dziećmi mam zerowe doświadczenie, ale ja sama niedawno przechodziłam taką masakrę. Bite dwa tygodnie, spróbowałam wszystkiego - olbrzymie dawki witaminy C, nawilżanie, inhalacje, cebulowo-czosnkowo-miodowe syropki, wlewki do zatok, itd itd. I generalnie nic nie pomagało, musiałam się wychorować 🙁 Ale 3 tyg to faktycznie bardzo długo.

U Hanii w sumie bez zmian. Nie jest dobrze, ale chyba nie jest też gorzej. Przespała ładnie całą noc, gorączki brak...
szafirowa   inaczej- może być równie dobrze
14 marca 2016 08:54
zduska- dostalas skierowanie na rtg pluc i crp z krwi? Ja bym zrobila jedno i drugie przy takim czasie kaslania 'ze pluca wypluwa'
zduśka, idź do pediatry niech zobaczy czy płuca/oskrzela czyste. Jeśli jest ok to ja bym postawiła na odpowiednią dietę, dużo spacerów, picia i syrop z cebuli.
Sprawdź też pod kątem alergii na zwierzęta. U Was sporo zwierzaków, może go uczulają?
zduśka   Zbrodnia, kara, grzech. .. litr wina
14 marca 2016 09:34
Bera7 wypluj słowo alergia. ..mamy 6 kotów i psa,  no ale młody od zawsze z nimi był i wcześniej nic się nie działo.  Wiesz jak to jest,  pierwsze co pediatra się zapytała czy są zwierzęta i ze jak są to zlikwidować. ..więc już do niej drugi raz nie poszłam.  Najprościej lekarzowi zacząć od alergii. 

Dzisiaj na 12 mamy umowiona wizytę i poproszę o skierowania tak jak Szafirowa napisała

Co do syrop, to taki z cebuli zrobiłam i pił. .nie widzę poprawy a nawet według mnie jest gorzej bo w nocy "topi" się wydzieliną.  No te noce są koszmarne bo od tygodnia nie przespał ciurkiem,  kilka razy się budzi od kaszlu,  kataru. 

No lipa. Jakieś świństwo go dopadło
szafirowa   inaczej- może być równie dobrze
14 marca 2016 09:54
zduśka, jesli jest podejrzenie tla alergicznego (rownie dobrze moze to byc mleko, nie kot) to zaczyna sie od podania serii np Zyrtec lub inny o podobnym dzialaniu- poprawa wskazuje na dobry trop. U nas kazda infekcja (cale szczescie srednia raz na rok) tak trwa i trwa, antyalergiczne nic nie daja. Ostatnio przeszlo jak wszystko odstawilam w cholere. Katar taki przeciagly najlepiej nam leczyla masc z antybiotykiem (nie pamietam nazwy, ale jest i do uszu i do oczu- pewnie ktos podpowie).
Kurczak   Huculskie (nie)szczęście
14 marca 2016 10:04
zduśka, na nocny, zalegający katar u nas pomagał Olbas Oil. Zakraplałam jedną, dwie kropelki na piżamkę i działało bardzo fajnie.
zduśka, alergia nie zawsze jest "od urodzenia". Często człowiek się jej nabawia z uwagi na nadmiar alergenu. Mam znajomego, który po tym jak pracował 2 lata w stajni nabawił się uczulenia na konie.
Siostra męża miała koty przez wiele lat, w końcu dostała uczulenia i męczyła się jeszcze kilka lat aż koty dożyły swoich dni. Ale następnych zwierząt już nie brała.
Macie dużo zwierząt, więc dużo alergenu potencjalnego. Oby nie, ale ja bym sprawdziła ten trop. Tak jak pisze szafirowa, zobaczyć czy reaguje na leki, jeśli tak to zrobić testy i masz jasność sprawy.
zduśka   Zbrodnia, kara, grzech. .. litr wina
14 marca 2016 10:57
Aaa on dostaje syrop na alergię i nie ma poprawy, więc liczę ze to nie to.
Szafirowa na mleko ma alergie i nie daje mu w ogóle nabiału, pije mleko roślinne. Po nabiale ma zielono, pianisto sluzowate kupy.....ostatnio mój mąż zapomniał i nakarmił go jogurtem...srał przeproszeniem zieloną wodą.
Dobra idę do gabinetu .
szafirowa   inaczej- może być równie dobrze
14 marca 2016 11:24
zduśka, od kiedy ten syrop dostaje? Dzialanie/poprawe mozna ocenic dopiero po tygodniu sumiennego podawania, jesli dostaje ponad tydzien i nie ma roznicy to po prostu odstaw i poobserwuj czy np nie nastapi pogorszenie.
ElMadziarra   Mam zaświadczenie!
14 marca 2016 12:17
A Marcel ma szkarlatynę 😵
W sobotę dostał "uczulenia" po zjedzeniu gulaszu na obiad i już klęłam na producenta przypraw, że coś uczulającego do składu dokoptował. W niedzielę wysypka jakby zbladła, ale wieczorem zaczął skarżyć się, że go nogi bolą, no i pojawiła się gorączka. Najpierw 38, a potem to już koło 40.

Najlepsze, że w piątek Marcel był na urodzinach u kolegi, czyli mógł zarazić 4 innych dzieci (i chyba zaraził, bo troje już gorączkuje). A w niedzielę był z dziadkami i swoją kuzynką w radiu na koncercie dla dzieci. W optymistycznej wersji zaraził tylko kuzynkę, a w mniej optymistycznej... jesteśmy sprawcami pandemii szkarlatyny 🙄 🤔 😡
ElMadziarra szkarlatyna teraz podobno wszędzie 🙁

Chwalę się zdjęciami, bo Alicjanka wreszcie raczyła uśmiechnąć się do fotki..dotychczas najczęściej było tak:  😲
Zaraz pół roku..rrrrrany jak czas zasuwa  😵

Lotnaa   I'm lovin it! :)
14 marca 2016 13:31
Ale ślicznula!  💘

Hania tez tak ma - śmieje się i śmieje, a jak widzi aparat czy komórkę to kończy się:  😤 WTF mum?
zduśka   Zbrodnia, kara, grzech. .. litr wina
14 marca 2016 13:38
Szafirowa juz 2 tygodnie bierze.

No ale juz wiemy przynajmniej co mu jest, zapalenie oskrzeli oraz zapalenie ucha  😵

ElMadziarra zdrowia życzę i faktycznie tez słyszałam , że szkarlatyna grasuje .
Quendi ale fajna Alicja  😍
ElMadziarra   Mam zaświadczenie!
14 marca 2016 14:06
No, ta szkarlatyna to tak od początku roku krąży. Dlatego myślałam, że przeszła bokiem  😉

Na szczęście w czasie choroby mam spokojne i grzeczne dziecko, jak nigdy  😀 😎
Bo mam w ciup roboty (choć siedzę w domu na przymusowym L4). Na razie istnieje szansa, że się mimo Marcelka w domu wyrobię w terminach.

Zresztą, ja już widzę, jak z tą chusteczkową ortezą na nodze, daję sobie radę z Marcelem siedzącym 24h w domu, gdy jest na swoich zwykłych, czyli turbo obrotach. Nie ma opcji na pozostanie w zdrowiu psychicznym  😂

Zdrowia wszystkim chorowitkom.
dicortineff czy jakoś w tak 😉
do ucha i do nosa.

zduśka a nebulizator i lek wziewny, czy co? Alergii ci nie życzę, ale Michał z wiekiem ma gorszą. Wiec, nawet jeśli coś nie uczulało od zawsze, nie oznacza, że nie zacznie. Michał na stówę na "kurz".
A my pozdrawiamy kacik z niedzielnego obiadu
Aszhar,  ej no,tak się nie robi ciężarnej. Gdzie ja teraz taka kiełbaske zjem!?Nie wiem czy zdążę do czerwca skoczyć  do rodziców aby zrobić grilla,bo ciągle jestem na lekach i lezec mam dużo...mniam,mniam
Oj tez mi sie zechciało kiełbachy z ogniska 🙄 Mam gorzej bo gdzie tu w Anglii ognisko rozpalic 😂
Hej,
Macie pomysły na skuteczne maści, mazidła czy inne sposoby na krosty przy ospie  ?
Chyba sie u Iwa zaczyna.
demon, jedyny jak dla mnie słuszny specyfik przy ospie.
I na Kube i na mnie dzialalo. Pudrokremy i inne gencjany to o kant zadniej czesci.https://www.doz.pl/apteka/p111568-PoxClin_CoolMousse_pianka_100_ml
Jaka to ulgę przynosi, nie swędzi, swietnie chłodzi no bajka.

Olesniczanka, vill_18, oj oj nie chcialam smaka na kielbase narobić.
Dziękuje aszhar !!!!. Kupuje.
aszhar - oj niedobra Ty  😀
demon - u nas pudroderm dał radę, ale ospa była bardzo lekka (mało zmian)
Olesniczanka - Ty masz duże szanse zdążyć na grilla, mnie pozostaje piekarnik  🤣
Dziś zakończył się 32 tc, plan minimum już jest. W środę mam kontrolę i zobaczymy czy mogę jeszcze w domu zostać..
zduśka   Zbrodnia, kara, grzech. .. litr wina
15 marca 2016 07:20
Nika77 do nebulizacji na gęsty katar używałam nebudose 5 % , a teraz dostał zinnat zwykły antybiotyk do paszczy
Ogólnie mamy masakrę,  wszystko go drażni,  musiałam pochować wszystko co gra i wydaje dźwięki bo łapie się za głowę i wpada w histerie , nawet nie jestem w stanie go uspokoić  🙁

Jeszcze Wam się wyzale..bo mnie aż szlak trafia.  Wczoraj zadzwonili do mnie z poradni gdzie Boluś miał dostać orzecznictwo do wwr. ... otóż oni jednak nie mogą tego zrobić bo przecież jest wada słuchu ... a poradnia,  która się zajmuje dziećmi z niedosluchem mówi,  że wada jest za mała aby oni mogli nas objąć opieką. ..czyli wróciliśmy znowu do punktu wyjścia. ..jedna i druga strona tłumaczy się tym, że Bolek jest pomiędzy  🤔 i że państwo im nie będzie chciało zwrócić kasy za Bola terapię  😵  ale oczywiście wszyscy mówią,  że moje dziecko wymaga natychmiast zajęć bo mamy znaczne opóźnienie oraz zaburzenia si. ...

Obłęd!  Ta sama paranoja jest przy orzeczeniu o niepełnosprawność gdzie komisja odbiera punkty i rodzice są zmuszani do np zdejmowania dzieciom aparatów aby pokazać że jednak dziecko ma niedosluch. ...bo według komisji jak ktoś już ma aparaty to jest wyleczony. ...  🤬

Uff  ... wrrr

Aszhar niezły obiad
Kurczak   Huculskie (nie)szczęście
15 marca 2016 07:37
zduśka, czyli co według nich macie zrobić? Leczyć Bola prywatnie?
zduśka   Zbrodnia, kara, grzech. .. litr wina
15 marca 2016 07:47
Kurczak takie samo im pytanie zdałam. ... dostałam odpowiedz,  że oni nie mogą oszukiwać i naginac przepisy  😵  możesz sobie odpowiedzieć sama co mogłam jej powiedzieć  😉
Oczywiście ja tego tak nie zostawię,  temat będę dalej ciągnąć.  Prywatnie i tak chodzimy bo Bolo jest w grupie ryzyka,  że może być coś nie tak jak się w porę nie zacznie działać. ..zajęcia powinny być do 7 roku życia - ja nie pracuję i niestety nie mamy wolnych 600 zł co miesiąc na zajęcia ale nie mamy wyjścia i płacimy.  Jak do tego dochodzą jeszcze badania,  konsultacje koszty zwiększają się o drugie tyle.... 😵

Kurczak   Huculskie (nie)szczęście
15 marca 2016 08:22
zduśka, trzymam kciuki, żeby udało Ci się wygrać batalię, ale łatwo nie będzie 🙁 System mamy jaki mamy i nie zanosi się na to, żeby coś miało iść ku lepszemu. Walczcie jednak, to jedyne wyjście!
zduśka, próbuj walczyć. Zbieraj wszystkie faktury za leczenie. Teściowa się wkurzyła, że w PL zakwalifikowali ją do operacji za 4 lata, bo takie są terminy. Zrobiła prywatnie i złożyła f-rę do NFZ. Po 2 latach chyba wywalczyła zwrot kasy.
A może porozmawiaj hmmmm "bardziej prywatnie" z lekarzem z jednej z placówek, żeby jednak Bola zakwalifikował.
Mi zostało jeszcze 6 dni do planowanej cesarki. Nie mogę się doczekać, a jednocześnie mam stracha po poprzednim cięciu, które nie odbyły się bez komplikacji.
Staram się ogarnąć wszystko wcześniej i żeby szybciej wrócić do formy pomyślałam o pasie poporodowym, którego wcześniej nie stosowałam. Powinien pomóc szybciej stanąć na nogi i ochronić nieco ranę po tym jak niespodziewanie skoczy na mnie syn.
Macie jakieś sprawdzone, takie które się nie podwijają, mają możliwość regulacji i oddychają?
Kurczak   Huculskie (nie)szczęście
15 marca 2016 09:40
tajnaa, słyszałam kilkakrotnie od położnych i lekarzy, że te pasy wcale nie są takie dobre. Trzymają wszystko "w kupie", ale bardzo sztucznie, nie pozwalając mięśniom na prawdziwą regenerację.
zduśka   Zbrodnia, kara, grzech. .. litr wina
15 marca 2016 09:43
Kurczak  :kwiatek: będę ich cisnać
Bera7 zbieram faktury i fajnie,  że teściowej udało się wywalczyć od tych gnojkow kasę. .. I podziwiam Na serio. 
A co do pójścia prywatnie to oni pewnie chętnie mnie przyjmą ale nie zrobię tego. .. będę walczyć o to by dostać to co nam się należy.  😎
Tajnaa mi lekarz zabronił używania pasa poporodowego.  Tłumaczył ze jest to najgorsze co można zrobić po porodzie bo mięśnie powinny pracować a pas to ogranicza a nawet uniemożliwia.  Będziesz musiała uważać na ranę niestety,  może jakaś wyższa bielizna? 
Jeju i juz 6 dni ale ten czas leci. 
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się