Ochraniacze

Olson, - właśnie one chyba tak naj, naj do mnie mówią (jakość+wygląd), ale potrzebuje też jakiejś sugestii o "gotowcach", bo może takie będę musiała kupić. Teoretycznie ma mi się domachnąć do nich tata, a zwykle jego warunkiem jest to, że bierzemy te dostępne stacjonarnie  🙄
Nikas ja mam te ochraniacze juz dwa lata. Sprawują się swietnie. Moga się tak nie przegrzewa jak w zwykłych. dobrze chronią  i w środku jest taki jakby żel a nie pianka.
Wczesniej uzywałam je na codzien na innym koniu. Teraz (te same) uzywam na zawodach (bo nie chce by sie zjechały).
http://www.photoblog.pl/blackstones/173716357/z-wolicy.html
Przejrzałam cały wątek (!), ale wciąż nie mogę się zdecydować - ochraniacze Premiere Equine AIR-TEQUE TRIPLE LAYER SPORTS BOOTS czy Professionals Choice VenTECH SMB Boots, zwłaszcza w kolorze Glitter Black  😍 Pomocy ...  👀
Szukałam, jednak nie znalazłam. Jak rozmiarowo wypadają ochraniacze York Neo http://www.art-horse.eu/ochraniacze/1791-ochraniacze-york-neo-przednie-full.html ? Potrzebuję standardowego coba, lepiej brać pony czy full? Czy może odpuścić i po prostu kupić innej firmy, która ma coby?
mamy w stajni pony  i pasuja one na koniki polskie i mieszanki średnie - maly cob, a na normalnego coba wkładam fulle i leżą tak samo dobrze jak na pełnowymiarowym fullu
to mam bardzo laickie pytanie, którego zadać nie powinnam. Czy te ochraniacze są bardzo za duże? To są full eskadrona(pojęcia nie mam jak się mają rozmiarem do yorków), nie mam lepszego foto, bo na czarnych nogach, średnio widać czarne ochraniacze niestety, dobrze przylegają, ale czy nie są one za długie?
W te najzwyklejsze, podstawowe ochraniacze yorka pony noga mu się nie mieści, nie dopinają się nawet.
Mam pytanie  😉 Co uważacie o ochraniaczach fair play sport?
Jak z wytrzymałością oraz jak z rozmiarówką?  🙂
Mam pytanie, czy kojarzycie podobne ochraniacze ale aby zapinały się na rzepy? Tudzież czy ktoś chwali sobie sposób zapięcia na kołki? Ochraniacze mają być treningowo-terenowe i jednocześnie i na zimę i na lato, stąd szukam połączenia zabudowanego neoprenu plus skorupa.
http://briar.pl/pl/p/HARRYS-HORSE-Ochraniacze-przednie-Elite-R-Grand-Prix/3656
MoniaaA, Horze Crescendo Aspen treningowe, są czarne, granat i białe. Ja kołeczków w neoprenach nie polecam, z dwojga złego wolałabym rzepy, chociaż w teren to bym kupiła i tak jakieś solidne wrapy, a nie kontaktowe neoprenowe skarpetki 😉


quantanamera, dzięki, jakieś konkretnie masz na myśli jeśli chodzi o te terenowe? Te z mojego linku wyglądają extra ale jesli mają się nie sprawdzać to szkoda zachodu.
MoniaaA, od kilku ładnych miesięcy użytkuję niemal codziennie ochraniacze Harry's Horse Grand Prix, ale w wersji skokowej. Sprawdzają się w pracy na płaskim i w terenie, również przy wyższych temperaturach 🙂 Przy mocno strychującym koniszczu trzymają się naprawdę dobrze (jedyne ochraniacze które przeżyły tak długo w stanie niemal nienaruszonym), gumy nie rozciągają się, nie prują, neopren jest solidnie obszyty, więc się nie strzępi 🙂 Moim skromnym zdaniem bardzo korzystnie wypadają w bilansie cena/jakość 🙂
A takie ktoś posiada?
http://horse.shop.pl/produkt/ochraniacze-kontaktowe-busse-active-przody
Szukam jakichś fajnych niedrogich z łyżką do jazdy na płaskim i w tereny :kwiatek:
palemka, - za czasów jak moje konie chodziły w bryczce, to śmigały zawsze w mustangach z łyżką. Gruby neopren, łyżka też konkretna, dawały rade w terenach, nawet takich bardziej hardkorowych, służyły po pare lat na koniach kutych na 4.
Ja tam jako terenowe/padokowe/karuzelowe polecam BR Pro Mesh. Są nie do zdarcia. Mam je 2 lata, przez rok codziennie używane na padok, poległo przy nich kilka par kaloszy. Teraz służą kolejnemu koniowi jako karuzelowe, i poza jednym odpadniętym logiem nic nim nie dolega. Piorą się super, szybko schną, latem w miarę dobrze odprowadzają ciepło. Nie prezentują się może jakoś pięknie, ale nie pogrubiają nogi co też jest plusem.
lusia722   poskramiacz dzikich mustangów i jednorożców
29 marca 2016 17:24
palemka zerknij na model SOFT z decathlonu komplet lub same przody
Constantia   Adhibe rationem difficultatibus
29 marca 2016 21:36
keirashara w mustangach niestety spadła jakość rzepów i długo nie wytrzymują. Te z Decathlona używamy w szkółce od października i są bardzo dobre, nic się z nimi nie dzieje, a do tego cena przyjemna.
Szukam ochraniaczy na cross. Czy te z ogłoszenia rzeczywiście się sprawdzą? http://ogloszenia.re-volta.pl/sprzet/szczegoly/220774?q=cross&kategoria=&stan=&lokalizacja=&sortuj=0&widok=0&strona=

Może ktoś ma doświadczenie z tą firmą z rozmiarówką, z podobnymi ochraniaczami? Na klacz wielkopolską, Veredusy pasuje rozmiar M, Waldhausen ma rozmiar full. Jakieś sugestie czy będą dobre?
nasturcja, - raczej nie beda pasowac, to uczciwa xl-ka, nie mozesz wprost zapytac o wymiary sprzedajacego (czyt. akurat tu mnie)? 
Constantia, - przykro slyszec 🤔
Dziękuję za pomoc :kwiatek:
czy posiada ktoś ochraniacze ANKY climatrole technical boots i może sprawdził je pod względem jakości? (jak w użytkwaniu, jak po kilku praniach?  :kwiatek: )
Precelek, ja mam, ale na razie za krótko, używam tylko na jakieś szkolenia raptem parę razy. Jakby mi je przyszło pomaltretować, to będę się dzielić wrażeniami.
Może kitty już jakoś bardziej użytkowała?
quanta bardzo dziękuję za infosza  :kwiatek: jestem w zasadzie na nie zdecydowana, czy mogłabym tylko prosić o poradę? na mojego długonożnego pająka (kilometry nóg, długa cienka pająkowata nóżka  :hihi🙂
brać przody M, tyły L czy 2x L ?  :kwiatek:  :kwiatek:  :kwiatek:
To jest identyczny rozmiar jak Pro Maxy, L są strasznie wysokie, na moje pajęczydło 172 cm na fronty Mki bardzo dobrze pasują, a L się nie da założyć.
ushia   It's a kind o'magic
08 kwietnia 2016 12:54
czy komus nie obiły się o oczy tyły z wysoką łyżką?
rozmiar dobry full i koniecznie asymetryczne, czyli skorupka obejmująca nogę z dwóch stron odpada

wygmerałam kilk amodeli, ale albo łyzka wyglada na nieplastikową albo małe...
Hej! Jakie polecacie ochraniacze dla młodego konia? Pełne czy otwarte, czy warto inwestować odrazu w droższe??
To, czy koń młody, czy stary nie ma naprawdę żadnego znaczenia. Ochraniacze wybierasz ze względu na użytkowanie konia. Więc niestety nikt z takimi informacjami Ci ochraniaczy tu nie poleci, bo możemy tylko powiedzieć, jakich i do czego my używamy 🙂.

EDIT: Radziłabym się też zastanowić, czy w ogóle są Ci one potrzebne, czy chcesz je tylko dla ozdoby, skoro nie podałaś żadnego powodu, po co Ci one. Dla ozdoby polecam owijki.
Sivrite, od kiedy to owijki są dla ozdoby?  😵
Olson, przyznam, że nie wierzę w większość ich "zbawiennych" cech. Niepotrzebnie rozgrzewają pracującą nogę i chronią jedynie przed naprawdę niewielkimi urazami, jak zacięcie się gałązką, czy bardzo sporadyczne strychowanie. Ostatecznie BARDZO niewielka ochrona dla ścięgien. Nie spotkałam jeszcze osoby, która zakładałaby owijki w jakimś innym celu niż ozdoba lub własnie takie niewielkie substytuty ochrony nogi. Lub dla rozgrzania nogi, ale NataSz pyta o ochraniacze, więc raczej nie o to jej chodzi.
Sivrite, kompletny brak znajomości tematu. Jeśli to co piszesz miałoby być w jakimś stopniu prawdą to my, ujeżdżeniowcy, mielibyśmy tylko kontuzjowane konie. No ręce opadają.
Dzięki, ogólnie zastanawiałam sie, czy przy zajeżdżaniu jakieś szczegolne ktoś używa.
Do lonzowania, nauki chodów podstawowych, tereny, małe drążki.
Myśle, ze jakieś pełne, np horze Laval albo br multisport?
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się