kącik skoków

lusia722   poskramiacz dzikich mustangów i jednorożców
14 marca 2016 13:41
anai Polecam w każdym razie. To jedne z najlepszych zawodów dla posiadaczy sporej stawki koni na różnym poziomie i w dodatku bardzo blisko.
Fajnie, że są też niższe konkursy nie tylko dla młodych koni. Można się przetrzeć i objeździć bez konieczności wyrabiania paszportu FEI.

lusia722, a te niskie konkursy  są dostępne dla każdego ? Bo pamiętam,  że  patrzyłam na nie w zeszłym  roku  w propozycjach  i były ograniczenia  dot. wieku jeźdźca. Ja się nie łapałam 😉
lusia722   poskramiacz dzikich mustangów i jednorożców
14 marca 2016 14:52
Przecież to CSI 1* wydaje mi się, że nie ma ograniczeń wiekowych.  Jechała tam np. Ola Lusina.
W tym roku jest od 100cm 😜
Szkoda, że kucyk chory. Bym chyba wygnała go z trenerem 😁
Konsultacje z Piotrem Sawickim polecam. Małe grupy, bardzo dużo pracy ujeżdżeniowej, ciekawe ćwiczenia.

Filmik z niedzieli, gdzie mnie 3 małe stacjonatki mało nie zamordowały :P Siwy dawał radę, ale ja naprawdę miałam spore problemy. Niby wysokość żadna, a trzeba było popracować:



oraz sobota:

Moon   #kulistyzajebisty
14 marca 2016 18:52
O właśnie - to też było 'magiczne' - że w żadnej grupie tak naprawdę wysokość nigdzie nie doszła do 'maxa', a i tak było co rzeźbić i nad czym myśleć, że aż styki trzeszczały ;-)
Moon, no w sobotę i oksery i stacjonata stały dobre 130 więc już konkretnie. Niedzielny parkur był właśnie niski, ale biorąc pod uwagę najazdy, trudność była wystarczająca.
Ja sie przymierzam do Ciekocinka. Idealnie mi pasuja terminy, team odnas jedzie wiec nic tylko szykowac kase  😁 Tylko 3 tygodnie to niestety marzenie przy pracy, wybiore sie na jeden, moooze dwa.
Strucelka   Nigdy nie przestawaj kochać...
15 marca 2016 13:09
Dziewczyny, jak wygląda sprawa z zagraniem na HPP? Trzeba mieć konkretną ilość punktów czy jak?
Mowisz o finale? Trzeba zdobyc przynajmniej jeden punkt kwalifikacyjny czyli ukonczyc jeden z danych finalow: open, junior, mj, senior.
malinowaa   Życie zaplątane w końską grzywę...
16 marca 2016 06:29
Konsultacje z Piotrem Sawickim polecam. Małe grupy, bardzo dużo pracy ujeżdżeniowej, ciekawe ćwiczenia.

Filmik z niedzieli, gdzie mnie 3 małe stacjonatki mało nie zamordowały :P Siwy dawał radę, ale ja naprawdę miałam spore problemy. Niby wysokość żadna, a trzeba było popracować:



oraz sobota:




Mnie podobny układ stacjonat zabił wczoraj na treningu, tylko, że po pierwszej musiałam jechać na lewo, a potem na prawo, też niby wysokość żadna, a....  😵 Żałuję, że nie mam filmiku.
Oprócz tego trochę poćwiczyliśmy tripla, to jedna z przeszkód, do których nie jestem przekonana  😡

Znacie może jakieś kanały na youtube dotyczące skoków? Ale nie takich na poziomie GP, tylko prezentujące ćwiczenia na np. utrzymanie rytmu, zmiany nóg w skoku, uspokajanie świrusów, fajne wyzwania parkurowe czy gimnastyczne itp. Jest coś wartego polecenia?
deborah   koń by się uśmiał...
16 marca 2016 08:37
Atea,  ja bardzo lubie oglądac te
https://www.youtube.com/user/EventionTv/videos?sort=dd&shelf_id=1&view=0

tematy różne a praca taką jaka lubię 🙂
deborah O, znam, choć oglądałam tylko te dotyczące dosiadu, pierwszych lekcji itd. Kurczę, konwencja trochę nie dla mnie, ale przeboleję i poszperam. W skokach ich jeszcze nie "sprawdzałam" 😉 Dzięki  :kwiatek:
Strucelka   Nigdy nie przestawaj kochać...
16 marca 2016 08:50
salto piccolo tak mówię o finale. Czyli wystarczy ukończyć przejazd? Nie ma znaczenia z jaką ilością punktów? W sensie można zrobić na przykład 5 zrzutek i się zakwalifikować?
Strucelka zeby zdobyć jakikolwiek punkt kwalifikujący do finału trzeba byc w pierwszej 16 konkursu.
Strucelka   Nigdy nie przestawaj kochać...
16 marca 2016 09:05
A jak jest klasyfikacja HPP to ile osób z listy ma prawo startu? Wszyscy czy określona pula?
W pierwszym nawrocie finału moze startowac kazdy, kto ma chociaż 1 pkt. W drugim nawrocie najlepsza 15 rankingu.
Strucelka   Nigdy nie przestawaj kochać...
16 marca 2016 09:30
wichrowelove dzięki, wiem już wszystko :kwiatek:
malinowaa   Życie zaplątane w końską grzywę...
17 marca 2016 20:04
Oprócz tego trochę poćwiczyliśmy tripla, to jedna z przeszkód, do których nie jestem przekonana  😡




Kiepsko/nie jest źle, czy nic nie widać/nie ma co komentować?  😁
malinowaa, niezła wysokość  😉 chociaż mało to na triple  wygląda, jestem raczej przyzwyczajona do większych  różnic  w wysokościach  poszczególnych  członów  tripli  😉 😉 A tak na poważnie, nie lubię  tak króciutkich  filmów  zanim mój mózg  nastawi się na odbiór  juz jest po oglądaniu. Musiałam  kilka razy go odpalić,  żeby coś zauważyć. Fajny skok!
Haha ja to samo. Mozna na YT ustawic zwolnione tempo, to jest fajana opcja zwlaszcza do analizy wlasnego zachowania 🙂
A moze ktos ma jakis pomysl, jak sie ogarnac w linii na mlodziaku? 
Linia wyglada tak, ze najezdza sie klusem  z połwolty na krzyzak , ktory ma moze z 50cm i potem 4 foule i stacjonata, albo okser ( 80-120cm ). Ja mam notorycznie problem z rytmem. Nie moge sie ogarnac zeby liczyc sobie fule. Nie potrafie jakos, bo mam stres ze skaczemy z koniem 1 raz. Tzn kon skacze 1 raz w swoim zyciu, z jezdzcem na grzbiecie.  Mlodziaki najczesciej jada za wolno, albo zygzakiem. To jeszcze potrafie wyczuc jak zmobilizowac konia do szybszego tempa, chociaz zawsze mam stres ze skoczymy za wczesnie i zlapiemy dragi miedzy nogi. Jak kon mi plywa to 2 najazd juz tez zazwyczaj jest dobry, bo wiem jak mam konia trzymac w lydce. Nie radze sobie za to z za szybkim tempem. Nie mam pojecia kiedy jest za szybko, a kiedy ok. Dla mnie ostatnio zawsze jest za szybko, ale dostaje tez najmniejsze koniki, wiec jazda wolniej oznacza jedna foule za duzo i wybijanie sie z pod przeszkody, albo pakowanie konia w przeszkode :/
KaNie, ja na swoim na początku  jeździłam  tylko przez drągi na ziemi  pojedyncze  przeszkody. Potem gimnastykę i szeregi. Linie  dopiero na końcu,  tez z dragiem przed pierwszą  i przed drugą . Skoki bez drągów  na ziemi jeździłam  tylko na zawodach  😉.
PS skoki pierwsze konia i okser 120???
KaNie A nie lepiej się najpierw "oskakać" na mniejszych wysokościach? Albo chociaż stopniowo podnosić tą drugą przeszkodę w linii? Wtedy i ty, i koń macie więcej pewności siebie i wiele z tych problemów "rozwiązuje się samo".

A no właśnie, pisałam z anai.
Anai, Atea
Gdybym miala wybor, skakalabym inaczej, ale nie mam, bo to nie moje prywatne konie, a praca. I musze np w ciagu jednego dnia, skoczyc tak 10 mlodziakow, z czego np polowa nie przechodzila nawet dragow wczesniej.
W temacie ustawienia,  rodzaju i wysokosci przeszkod nie mam nic do gadania. Jesli mam skakac, to skacze to co mam postawione.

Wskazowki mamy przed krzyzakiem zawsze, potem przed stacjonata lezy wskazowka na foule, a przed okserem juz jest tylko za 1 skokiem, a potem juz sie ja chowa i jedziemy bez.

Te 120 czasem bywa za 3, 4 razem jak kon skacze. Ale metrowka za 1 razem to norma.
KaNie Kurczę, trochę "szokłam". Nie dziwię się, że czujesz się niepewnie, trochę hardcorowo na pierwszy raz.
Bardzo ciekawe to co pisze KaNie, , napisz coś więcej o takiej metodzie treningu.
Ja zawsze widziałam, że zaczyna się od drągów, potem pojedyncze ze wskazówką i dopiero dodatkowe elementy.
Ja bym się zsikała w gacie skacząc na młodziaku 120cm  😂 tzn pełne pory mam na nie młodziaku także  😁

Właśnie jestem na etapie naskakiwania mojego 4 latka , na 3 treningu z koleji dopiero skaczemy pojedynczą przeszkodą z galopu ze wskazówką. Wysokość jakieś 60 cm, choć pewnie jakby stało 100 nie robiłoby to większej różnicym, ale 120 cm to już coś, a on dopiero rozkminia jak zrobić żeby się samemy skrócić.
Po 1 razie tak się ucieszył chłopak, że łeb między nogi i walił z 4 jak wariat 🏇 tak żebym już gryzła piach na hali  😁 choć przy zajeżdżce to mi ani razu nie bryknął  😉
malinowaa   Życie zaplątane w końską grzywę...
17 marca 2016 20:52
anai, uff, no to dobrze, cieszę się i dziękuję 🙂
Zorilla nie wpadłam na to  😂

Następnym razem poproszę, żeby laski nagrywały ciutkę dłuższe te filmiki  🏇
malinowaa   Życie zaplątane w końską grzywę...
17 marca 2016 20:52
EDIT: Coś się dziwnego stało.  😡
KaNie, tak myślałam, że  tak stawiają  i nie masz za dużo  do gadania . Tylko to dla mnie szok, bo jak masz nauczyć  konia rytmu w ten sposób?  To chyba metoda "dobry da radę, a ten który nie da rady, to odpad." Mogę w sumie tylko współczuć. Pozostaje Ci liczyć foule w głowie  i skupiać się na rytmie. Moja trenerka czasem głośno mówi "tatatam" w rytm galopu jak jadę.  Pomaga.
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się