WAŻNE! ARABY petycja PRZECIW ODWOŁANIU A.Stojanowskiej, J.Białoboka i M.Treli

Bronze   "Born to chase and flee.."
13 marca 2016 14:45
Maniak75 - opcje są w sumie 2 : wojna domowa lub wojna z Rosją. Coś w końcu pierdyknie. Macierewicz juz szykuje bojówki na gorszy sort Polaka.
Co do naszego "rządu" to jesteśmy pewni, że to nie jest jakaś zakamuflowana opcja mająca na celu destabilizację Polski w obcym interesie ? Co jak co, ale jesteśmy łakomym kąskiem i jak na razie uparcie pokazujemy,że nie jesteśmy w stanie sami sobą zarządzać.
Scenariusze są dwa- młodzi ludzie wyjeżdżają z Polski już po studiach drugi jeszcze gorszy po wprowadzeniu nowych pięknych ustaw zaczynaja się zamieszki 🙁 do czego PiS razem z prezesem usilnie dąży tzn prezes bardzo chce tego ...pojęcia nie mam dlaczego chce ...?


On chce się na wszystkich zemścić ,a jedynymi ofiarami będą jego wyborcy.   😵 Młodzi ludzie wyjadą ? No wyjadą tylko ci co nie mają żadnego pomysłu na siebie.  Nikt mi nie wmówi że w Polsce nie ma pracy . Nie ma pracy dla tych co nic nie umieją albo kształcili się nie wiedząc po co ? Od lat już są akcję żeby młodzież zastanawiała się na co potencjalnie może liczyć za parę lat. Np: Ja nie jestem wrogiem THK czy UP np Hodowla koni czy Zootechnika. Tylko trzeba wiedzieć jakie się ma realne szanse na pracę . Jak masz swoje gospodarstwo i i chcesz dodatkowo wprowadzić hodowlę koni i poszerzyć zakres swojej wiedzy to to jest doskonały wybór. Ale jak nie masz żadnego zaplecza to znalezienie pracy w tej branży tylko z samym wykształceniem graniczy z cudem. I  potem lament że młodzi wyjeżdżają na zmywak albo pracują w markecie na kasie . To samo np .dotyczy prawników . Naprodukowano ich jak mrówków a pracy dla nich niewiele . Naprawdę trzeba być ostrożnym w wyborach.

Maniak75 - opcje są w sumie 2 : wojna domowa lub wojna z Rosją. Coś w końcu pierdyknie. Macierewicz juz szykuje bojówki na gorszy sort Polaka.
Co do naszego "rządu" to jesteśmy pewni, że to nie jest jakaś zakamuflowana opcja mająca na celu destabilizację Polski w obcym interesie ? Co jak co, ale jesteśmy łakomym kąskiem i jak na razie uparcie pokazujemy,że nie jesteśmy w stanie sami sobą zarządzać.



Jak pokazuje historia , Polacy nie mogą mieć za dobrze ,bo wtedy im palma odbija i szukają cudów.  🙄
On chce się na wszystkich zemścić ,a jedynymi ofiarami będą jego wyborcy.   😵
Raczej jego przeciwnicy. To on ma  prokuraturę, służby, inwigilacje i może niedługo jakieś ideologicznie ustawione formacje militarne. Po co taka  koncentracja władzy ? Na imigrantów ?


Młodzi ludzie wyjadą ? No wyjadą tylko ci co nie mają żadnego pomysłu na siebie.  .
Zaczną wyjeżdżać też ci, których zacznie dusić  ten ideologiczny zaduch.
Co do motywacji Polaków , to przypomina mi się film Konsul . Tam też do końca wszyscy wierzyli lepszą rzeczywistość dla nich  😁 😁 😁 😁

Prośba do wszystkich zainteresowanych żeby sobie poczytali jak działają Polacy. Jeżeli to zbyt długo to samą końcówkę z procesu. Taką mamy mentalność ,Wierzymy w bajki i wierzymy oszustom . Do końca ! .  😵 Tamten ośmieszył PRL ten ośmieszy RP

http://www.tvn24.pl/magazyn-tvn24/konsulat-prosze-wysokiego-sadu-to-byl-zart-towarzyski-oszust-ktory-osmieszyl-prl,30,689
Właśnie trwa bardzo prestiżowy pokaz w Katarze w stadninie Al Shaqab. To ta, od końskiego spa i dywanów w stajni. No i patrząc nie wiem, czy mam płakać, czy się wściekać? Bezsilność to wszystko, co mamy    😵
Pamiętam, jak kilka lat temu Prezes Trela zdecydował o sprowadzeniu ogiera Kahil Al Shaqab. I jak w większości wypadków miał "oko" i rację. Właśnie przed chwilą wyhodowana przez Niego Empuza zdobyła złoty medal klaczek młodszych (Prezes i P. Ania sędziują ale w tej klasie ze względu na konflikt odsunęli się od głosowania) a Morion michałowskiej hodowli został złotym medalistą ogierków młodszych.... No i pomyśleć, że hodowcy złotych medalistów zostali wyrzuceni z pracy i są bezrobotni z zarzutami w prokuraturze??  🤔wirek:
Czy ktoś normalny oglądając ten pokaz w to uwierzy??? Kiedy widzę, jak są tam traktowani z jakim szacunkiem to nóż mi się w kieszeni otwiera! Szkoda, że do dekoracji Moriona i Empuzy nie wyszli kięgowy i p. Dyrdymała byłoby to fajne dopełnienie tej groteskowej sytuacji. P. Szpura się taktownie nie pokazuje  😵
Marzec w stadninach to bardzo ważny czas. Pomijając stanówki i wyźrebienia to Prezesi wybierali konie na pokazy no i klacze na aukcję. Wspólnie ustalali listę aukcyjną i wybierali gwiazdę aukcji..... Czy ktoś o normalnych władzach umysłowych potrafi sobie wyobrazić księgowego z p. Dyrdymałą jak to robią??? wspólnie??? Przecież prezesi muszą ze sobą współpracować w wielu dziedzinach i co???  👿
To jest tak chora sytuacja, że cały czas myślę, że to tylko sen i że się obudzę....
Aaaa no i klasie Moriona drugie miejsce zajął ogier, którego matka ojca to polska klacz z Michałowa a ojcem matki ogiera jest polski ogier Ekstern o którego stanówkę kłócił się senator z Prezesem...  🤔wirek:
Ci państwo dadzą sobie radę . Na świecie cenią fachowców zwłaszcza w tej branży . Będą siedzieć w stadninie Al Shaqab popijać szampana i patrzeć jak się wykazują nowi .  😵 Oczywiście najpierw wpadną na krótko złożyć zeznania , tyle że wątpię żeby ich ktoś wysłuchał.  😤
Oczywiście zajmować w Al Shaqab polskimi arabami bo przecież szejkowie je wykupiła w pęczki ...🙁((
Dyrdymała i Wójtowicz - co ich łączy? kto wie? .. bo chyba nie żona  😉

a tak poza tym.. Anna Durmała studiowała zootechnikę, Akademia Rolnicza w Krakowie..
Ktoś studiował razem i może powiedzieć, jak tam z ocenami było.. ? jakieś rokowania na przyszłość?

bo sama nadal nic nie mówi ani a swoich kompetencjach, ani sensownie o planach.. a już tym bardziej o zbliżającej się  próbie ugody z senatorem dobrzyńskim w Pińczowie!  ale akurat to ostatnie w pełni zrozumiałe... i bardzo wymowne.. tak czy inaczej to ona będzie ofiarą tego układu
Ofiar tego układu wmanewrowanych w dziwne sytuacje będzie o wile więcej  😵 Od Szydło począwszy. Ziobro się wypiął i zabezpieczył , p. Jarek za nic nie odpowiada, a p. Beatka dostanie działę aż zapiszczy , robi wszystko żeby sobie zapracować na parę lat pudła.  😵 Nawet nie wiem w imię czego  🙄
dea   primum non nocere
13 marca 2016 23:17
Jakoś nie wierzę w jakiekolwiek pudło dla kogokolwiek z tego. Ekhem. Układu.
Jakoś nie wierzę w jakiekolwiek pudło dla kogokolwiek z tego. Ekhem. Układu.


W obecnych czasach ( układach ) , masz racje ,bez szans. Ale kiedyś, kiedyś  😎
Znam jedną osobę, która zna panią Dyndałę. Nie jakoś blisko, ale zna. Twierdzi, że nikt z ich znajomych nie rozumie, jak i skąd nagle ta kobieta na tym stanowisku... Bo jak powiedziała, "ani kwalifikacji, ani wiedzy, ani doświadczenia".  🙄

Wczoraj rozmawiałam za to z koleżanką, która też kiedyś była bardzo za PiS-em. W sumie napisanie "kiedyś" wyczerpuje temat.
[quote author=Murat-Gazon link=topic=99140.msg2512615#msg2512615 date=1457938226]
Znam jedną osobę, która zna panią Dyndałę. Nie jakoś blisko, ale zna. Twierdzi, że nikt z ich znajomych nie rozumie, jak i skąd nagle ta kobieta na tym stanowisku... Bo jak powiedziała, "ani kwalifikacji, ani wiedzy, ani doświadczenia".  🙄
[/quote]

czyli Andrzej Dupa ?.. tylko nie ten
Pani powinna złożyć rezygnację z zajmowanego stanowiska, żadne prywatne ambicje i układy nie są warte zachowania własnej godności w oczach własnych i innych ludzi.
Jeżeli hodowca jest w stanie udowodnić przy pomocy dokumentacji sekcji źrebaka, przyczynę padniecia, to jedyną rekompensatą może być kolejne krycie wybranym ogierem za darmo. Nie mam pewności czy źrebak nie przyjechał chory. Ponieważ stadnina jest państwowa nie zgadzam się na wypłatę takiej astronomicznej sumy wynikajacej ze chciejstwa , a nie wyceny źrebaka przez komisję hodowlaną, bo to będzie z moich podatków. Sysak przy matce jak mnie doinformowano ma wartość krycia. Tym bardziej, że pobyt klaczy na stanówce przedłużył się z winy właściciela klaczy- brak wpłaty za krycie. Jeżeli pani D. zgodzi się na ugodę, to w moich oczach jest osobą reprezentującą nie interesy majątku państwowego tylko popierajacą prywatę i nepotyzm. No ale ja nie jestem prawnikiem tylko obywatelem gorszego sortu.
Właśnie najlepiej by było gdyby Pani Prezes wypłaciła te pieniądze  🙂
Było?
http://www.tvp.info/24347718/stadniny-mogly-miec-wyzsze-wplywy-trudno-szacowac-ile-skarb-panstwa-mogl-stracic
Doprawdy nóż się w kieszeni otwiera...
Co za poziom argumentacji. "Bo można było zarobić więcej, w sumie nie wiadomo ile, ale nie zarobiono, więc jest przestępstwo".
Grrrr.
Kto jest z okolic Krakowa, zna te Osoby i może się ewentualnie wypowiedzieć?

tajemnicza 'pani prezes' Anna Durmała studiowała w Krakowie, a wiadomo też z mediów, że 'pochodzi z Małopolski' - czy właśnie z tego miasta?

A tu taka ciekawostka.. przypadkowa zbieżność nazwisk?
X Liceum Ogólnokształcące w Krakowie http://www.x-lo.krakow.pl/www/art,6
nauczyciele edukacji dla bezpieczeństwa:
mgr Barbara Durmała

http://nk.pl/school/34970/229
Kraków » X Liceum Ogólnokształcące » Klasa D 1984 - 1988
Klasa D 1984 - 1988
» Opcje
Profil: poszerzony francuski
Wychowawca: Barbara Durmała
Moderator: Kinga Wójtowicz (Wilkoń)
Status klasy: publiczna [?]

Kinga Wójtowicz (Wilkoń) to uczennica, lokalizacja: Kraków


[quote author=Murat-Gazon link=topic=99140.msg2513103#msg2513103 date=1457990720]
Doprawdy nóż się w kieszeni otwiera...
Co za poziom argumentacji. "Bo można było zarobić więcej, w sumie nie wiadomo ile, ale nie zarobiono, więc jest przestępstwo".
Grrrr.
[/quote]

No cóż, widać mają poparcie z najwyższej wysokości i idą w zaparte. Prokuraturę też sobie wyznaczą taka pasującą, prokuratora również. Zaczyna się powoli całkiem inny świat, czyli taki, który już był tylko mało kto go pamięta.
Kolejne przekłamania ministerstwa rolnictwa i ANR - obalone !
http://hipologika.pl/modules/news/article.php?storyid=161

Zastanawiam się tylko, jak to jest z tymi kłamstwami dotyczącymi potomstwa Pianissimy. Czy Humięcki i Jurgiel rzeczywiście nie wiedzą, jaka jest prawda, i mówią brednie bez świadomości tego, czy też doskonale wiedzą i kłamią świadomie, zdając sobie sprawę, że opinia publiczna w większości tego nie sprawdzi, a głosy środowiska prostującego temat znikną w ogólnym krzyku. Sama nie wiem, która wersja gorsza...
Podoba mi się też zarzut, że niegospodarność polega na tym, że Polturfowi... nie obniżono wynagrodzenia. No serio, nawet nie trzeba wiedzieć niczego o koniach, żeby widzieć nielogiczność tego argumentu. Gdzie, na całym świecie, w dowód uznania za dobrze przeprowadzoną usługę obniża się kontrahentowi wynagrodzenie?  🤔wirek:
[quote author=Murat-Gazon link=topic=99140.msg2513168#msg2513168 date=1458023024]
Zastanawiam się tylko, jak to jest z tymi kłamstwami dotyczącymi potomstwa Pianissimy. Czy Humięcki i Jurgiel rzeczywiście nie wiedzą, jaka jest prawda, i mówią brednie bez świadomości tego, czy też doskonale wiedzą i kłamią świadomie, zdając sobie sprawę, że opinia publiczna w większości tego nie sprawdzi, a głosy środowiska prostującego temat znikną w ogólnym krzyku. Sama nie wiem, która wersja gorsza...
Podoba mi się też zarzut, że niegospodarność polega na tym, że Polturfowi... nie obniżono wynagrodzenia. No serio, nawet nie trzeba wiedzieć niczego o koniach, żeby widzieć nielogiczność tego argumentu. Gdzie, na całym świecie, w dowód uznania za dobrze przeprowadzoną usługę obniża się kontrahentowi wynagrodzenie?  🤔wirek:
[/quote]

Uprawiają propagandę. Prawda jest w tym przypadku nieistotna, ważne jest to, co ludzie mają o tym myśleć.

Miłe złego początki..?
archiwalne posiedzenie komisji sejmowej z 2013 r - Jurgiel i Wójtowicz wspólnie o wyścigach konnych

Komisja Rolnictwa i Rozwoju Wsi, obradująca pod przewodnictwem posła Krzysztofa Jurgiela (PiS), przewodniczącego Komisji
mówcy - m.in. Przewodniczący Rady PKWK Andrzej Wójtowicz

Zapis przebiegu posiedzenia Komisji Rolnictwa i Rozwoju Wsi z dnia 19-06-2013
http://www.sejm.gov.pl/sejm7.nsf/biuletyn.xsp?documentId=F4FA0D508E40497DC1257B9B00212D16

*
i zagadka - czyja to gadka ??

Nie jestem mówcą, literatem ani plastikowym tworem specjalistów od reklamy politycznej. Nie umiem składać pięknych obietnic patrząc na sondaże. Staram się postępować według słów Pisma Świętego „Niech mowa Wasza będzie prosta. Tak – tak, nie – nie”.

odpowiedź: obietnice jurgiela przed wyborami. serio
http://www.suwalki24.pl/mobile/article/47,krzysztof-jurgiel-do-wyborcow-znam-wasze-problemy  .. i zatroszczył się o Polskę.. 120.000 zł za źrebaka kolegi na początek, a potem każdemu po stadnince ?


elle7, no ale przecież się zgadza. Zwolnił prezesów, bo tak, i nie będzie słuchał argumentów, że to była zła decyzja, bo nie.  😀iabeł:
Nie ukrywam, że im dalej w las tym mniej rozumiem. Nie pojmuję czemu PiS strzela sobie w stopę. Atak na stadniny to atak na sporą część elektoratu (sentymenty, emocjonalne interesy tegoż). Przejrzałam (z grubsza) projekty legislacyjne sejmu. Ogromna sprawność, duża ilość, na tym tle niezrozumiałe babole, podchodzące wręcz pod sabotaż legislacyjny, albo "pomroczność jasną". Babole niesłużące Nikomu. Chodzi o to że, wbrew "nieżyczliwym", PiS nie jest głupi, o nie. Większość rzeczy jest bardzo starannie przemyślana, choć często bardzo nie po myśli opozycji. Natomiast na tym tle są zadziwiające, kompromitujące wpadki.

I teraz tak. Znam kilka osób, które znają ministra rolnictwa, a które raczej nie są elektoratem PiS.Te osoby zaręczają, że jest to bardzo uczciwy człowiek. A w sprawie stadnin, delikatnie mówiąc, mamy do czynienia z rozmijaniem się z prawdą. Co tu jest grane? TKM tak wielkie, że po trupach? Czy chodzi o coś znacznie poważniejszego? Bo głupota to nie jest, ta wersja odpada. Atak został starannie przygotowany i przeprowadzony. Najwyraźniej z pełną świadomością, że nie spotka się z aplauzem. Własnego elektoratu. Bez śladu tendencji do "wysłuchania obywateli", gdy podobno to miała być ta "dobra zmiana", że władza słucha obywateli.

W środowisku koniarzy są bardzo pojedyncze osoby, zorientowane ale wręcz unikaty, które mówią: Spokojnie z tym zaręczaniem, że w stadninach było kryształowo, to są ogromne interesy, ogromne ścierające się siły, mogło być różnie. Są to odosobnione opinie, bo chyba 95% uważa, że nie rusza się tego co dobrze działa. Po prostu.
halo, niestety jeżeli ktoś jest w jednej sprawie uczciwy, a w innej nie, to jest nieuczciwy... Tu nie ma wielkiej filozofii.
A jeżeli nawet coś było nie tak, to - nie usuwa się muchy siedzącej na ścianie domu, rozwalając w drobny mak dom.
Hmm.. a kto sponsorował kampanię wyborczą Krzysztofa Jurgiela z PIS ? Kto wspomaga Humięckiego z ANR? kto ma na nich haka?.. sieć układów i układzików.. czasem wdzięczność (i pozorna głupota postępowania) bywa wymuszona

ale dymisja ministra jurgiela i władz ANR coraz bardziej realna.. jeszcze wyjdzie parę takich rzeczy jak próba ugody 120.000 zł za źrebaka i polecą ze stołków.. skoro możliwe było odwołanie wiceministra finansów to jest nadzieja! http://wpolityce.pl/polityka/284416-dymisja-w-resorcie-finansow-premier-beata-szydlo-odwolala-wiceministra-raczkowskiego
Wiceministra odwołali sami za niepolityczne wypowiedzi o upadających bankach. Reszta co by nie zrobiła będzie się miała świetnie  😤
ale jeśli protesty nie zamilkną, bzdurne argumenty będą podważane czarno na białym, a do tego wyjdą kolejne może większe układy zakulisowe.. to zaczną tym na górze przeszkadzać takie "niepolityczne" wypowiedzi... bo do elektoratu w końcu dotrze TKM
[[a]]http://www.anr.gov.pl/web/guest/welcome/-/journal_content/56/358/12459402?redirect=%2Fweb%2Fguest[[a]]
ElaPe   Radosne Galopy Sp. z o.o.
15 marca 2016 17:33
[[a]]http://www.anr.gov.pl/web/guest/welcome/-/journal_content/56/358/12459402?redirect=%2Fweb%2Fguest[[a]]


O jak super. Znam tego koleżkę - w 2004 roku poznałam go u niejakiego p. Falkiewicza, koniarza i artystę malarza z Janowa Podlaskiego. Jak na swój podówczas bardzo młody wiek (zdaje się był uczniem Technikum Hodowli Koni), Mateusz wykazywał się dojrzałością, inteligencją i był bardzo sympatyczny.
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się