Wrocławianie :))

Potrzebuję dobrego warsztatu samochodowego we Wrocławiu albo bliskich okolicach. Zawsze tymi sprawami zajmował się mąż, ale ostatnio kupiłam 21-letnie auto sama, bez konsultacji z nim... No i po miesiącu od zakupu okazuje się, że potrzebny remont silnika... Plus gruntowna diagnostyka, bo do końca nie wiadomo, o co chodzi.
No i moja narcystyczna osobowość nie pozwala powierzyć sprawy mężowi...
Ktoś mógłby coś polecić? Najlepiej warsztat, specjalizujący się w autach niemieckich  :kwiatek:
JARA   Dumny posiadacz Nietzschego
14 marca 2016 11:05
celsijs, we Wrocławiu na ulicy Szkockiej (Muchobór/Nowy Dwór) jest fajny mechanik, do tego głównie robią w niemieckich furach. W prawdzie są tam dwa warsztaty, ale przed tym o którym ja mówię zawsze stoją zaparkowane bawary 😉
A jak trafisz do Tomka to w najlepsze mi znane ręce  😀iabeł:
Ja wszystkie samochody naprawiam w Yzzy serwis.
Dziękuję  :kwiatek:
celsijs haha rozbawiłaś mnie :kwiatek: Nie zapytam, które to już 😉 ale powodzenia. Moje też na warsztacie  🤣
Sivens, lubię zmieniać auta  🙂 
Wydawało mi się, że dość dobrze się na nich znam, ale pycha idzie przed upadkiem, i to ostatnie to raczej niewypał, choć wygląda ładnie...
A co to za autko i jaki silnik? Pewne jest, że remont silnika?
Whitemoon071, audi a6 2.8 benzyna. Silnik pracuje nierówno (nie tak, jak v6 powinien), no i bierze jakieś litr oleju na 1200km. Przy czym silnik jest calkiem suchy. Ma na 100% udokumentowane 125000km przebiegu, wygląda jak nowe. Zauważyłam, ze jest nowa rureczka od płynu chłodzącego, i mam teorię, że ze starości ta rureczka pękła -> uciekł płyn chłodzący -> przegrzał się silnik. Szwajcar auto sprzedał, rurkę wymienili, ale nieszczelność została.
Na moje oko 90% szans, że remont silnika będzie potrzebny, i szukam kogoś, kto zrobi to porządnie...
celsijs Ja wiem 🙂 Szczególnie na takie które do oszczędnych nie należą 😉 Heh powiedziała ta co ma wtryskiwacze (1300 zł jeden) do wymiany i nie wiadomo co jeszcze :P
Sivens, ale za to konie mamy świetne  😎
I też sporej pojemności. A auta to tylko kawałek metalu.
celsijs no tak... duże auta, duże konie :P dużo kasy na jedno i drugie  😁
Koniecznie sprawdź to na 100%. Mi też powiedziano ze remont silnika w 1.8 benzyn Passat 98 rok. A okazało się ze należy wymienić odme,  uszczelki i kilka innych rzeczy za łącznie 400 zł a nie za kilka tys nowy silnik.  A auto ma najechaNe w tej chwili 403 tys km...
whitemoon071, dziękuję  :kwiatek:
Sprawdzę, umówiona jestem do 2-ch mechaników na diagnostykę. W moim przypadku najgorsze jest to, że pod autem jest sucho - odma czy uszczelka puszczała by dołem... A tu ten olej raczej wciąga silnik 🙁
Dziękuję i już nie zaśmiecam wątku.
darolga   L'amore è cieco
16 marca 2016 14:02
Ma ktoś pomysł gdzie dostanę terminarz Oxforda? Nawet Empiki mnie w tej kwestii zawiodły :-(
Taki?
terminarz
asds   Life goes on...
16 marca 2016 17:49
Kochani Wrocławianie!

Czy ktoś poleci jakiś fajny nocleg w Wrocławiu w dniach 2-3 lipca? Jadę na Ironów i szukam jakiegoś fajnego hostelu/ hotelu/ kwatery z parkingiem. Jedna grzeczna cicha ja 🙂.
Ogólnie polecam portal
airbnb
Wystrzegaj się hostelu na ul. Łąkowej- syf straszny.

ul. Bajeczna oferta wynajmu wygląda fajnie
madmaddie   Życie to jednak strata jest
16 marca 2016 19:20
ja nie polecam stanowczo The One Hostel 😉
Moi rodzice nocowali w Green Hostel'u i byli zadowoleni  🙂
A macie miejsce gdzie mi doprowadza auto do stanu używalności po wożeniu psa i innych akcesorii jeździeckich? Musze pożyczyć tacie furę, a taka wstyd...
rtk, odezwij się do forumowej Repki.
asds   Life goes on...
16 marca 2016 22:13
Dziękuję!!!

Jesteście kochane!!!  :kwiatek:
ovca   Per aspera donikąd
17 marca 2016 04:46
A macie miejsce gdzie mi doprowadza auto do stanu używalności po wożeniu psa i innych akcesorii jeździeckich? Musze pożyczyć tacie furę, a taka wstyd...

Myjnia Basja w arkadach 🙂
Moi drodzy, mam takie pytanie. Możliwe że w maju z rodzinką wybierzemy się na wycieczkę do Wrocławia. Chcemy oblecieć zoo, oceanarium i oczywiście centrum Wrocławia. Najprawdopodobniej byśmy przylecieli samolotem. I teraz...potrzebuje miejsca na nocleg, niedrogo ale w takim miejscu gdzie miałabym wszystko w miare blisko. I nie bardzo daleko od lotniska.
Polecicie coś?
JARA   Dumny posiadacz Nietzschego
31 marca 2016 17:23
Muffinka, akurat lotnisko we Wroclawiu znajduje się na koncu swiata i wszedzie jest z niego daleko.
Ale pewnie coś stamtąd jeździ do centrum...jakieś autobusy?
Muffinka, nie da się mieć noclegu blisko centrum i blisko lotniska. Sugerowałabym centrum.
Z lotniska jedzie autobus 406 do centrum. Podróż można ogarnąć na jakdojade.pl
Sama szukam noclegów poprzez www.airbnb.pl/c/bklaczynska?s=8 albo booking. com
Na Airbnb wychodzi podobna cena za dwupokojowe mieszkanie na 2 dni jak za pokój w hostelu dla czterech osób (np. Moon hostel)

Jeśli masz pytania co do lokalizacji noclegu to pisz na priv. Tereny ZOO są mi bardzo bliskie.
JARA   Dumny posiadacz Nietzschego
31 marca 2016 19:53
Muffinka, z lotniska jedzie tylko jeden autobus i chyba tylko dwa razy na godzinę 😉
JARA, jeśli już to 3 razy na godzinę.
ovca   Per aspera donikąd
31 marca 2016 21:01
Autobus z lotniska jeździ 3 razy na godzinę, droga do ścisłego centrum ( Rynek/PKP) zajmuje max 45 minut. Szukałabym noclegów w okolicach pkp- stamtąd do każdej atrakcji we Wrocławiu spokojnie da się dojechać komunikacją miejską.
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się