WAŻNE! ARABY petycja PRZECIW ODWOŁANIU A.Stojanowskiej, J.Białoboka i M.Treli

I teraz tak. Znam kilka osób, które znają ministra rolnictwa, a które raczej nie są elektoratem PiS.Te osoby zaręczają, że jest to bardzo uczciwy człowiek.
Być może, ale to nie wystarczy by dobrze sprawować urząd. Jeśli nawet jest uczciwy, to jest też zbyt łatwowierny.

A w sprawie stadnin, delikatnie mówiąc, mamy do czynienia z rozmijaniem się z prawdą. Co tu jest grane? TKM tak wielkie, że po trupach? .
Myślę że doskonale zdają sobie sprawę z potknięcia, ale nie umieją się z tego wycofać. W dodatku kiedy sprawa nabrała zupełnie niepotrzebnie podtekstu politycznego dostali z góry wyraźne polecenie, by nie ustępować.

Atak został starannie przygotowany i przeprowadzony.
W bardzo dobrym czasie, nic więcej.

Najwyraźniej z pełną świadomością, że nie spotka się z aplauzem. Własnego elektoratu. Bez śladu tendencji do "wysłuchania obywateli", gdy podobno to miała być ta "dobra zmiana", że władza słucha obywateli.
Tu mam wręcz odmienne wrażenie. Nikt się taki mocnego sprzeciwu nie spodziewał. Gdyby to było dobrze przygotowane zaczęło by się od wręcz odwrotnego scenariusza. Wszystkie argumenty "za" były gorączkowo wyszukiwane a posteriori.


W środowisku koniarzy są bardzo pojedyncze osoby, zorientowane ale wręcz unikaty, które mówią: Spokojnie z tym zaręczaniem, że w stadninach było kryształowo, to są ogromne interesy, ogromne ścierające się siły, mogło być różnie. Są to odosobnione opinie, bo chyba 95% uważa, że nie rusza się tego co dobrze działa. Po prostu.
Gdyby to było w innej rzeczywistości prawnej, to powiedziałbym, że o tym już zadecydują procesy sądowe. Ale nie powiem, bo jednak są dwa poważne "ale".  Będzie w każdym bądź razie ciekawie.
oczywiście powołany ma być lepszym hodowcą od Mark Treli , sorry ale dorobek zawodowy tej osoby jest znana w kręgach arabskich. U Maćka na imprezkach wszyscy zawsze byli milusi 😉
To nie jest hodowca, to jest fotograf fotografujący również konie arabskie - nie do katalogów aukcyjnych.
Gdyby to było w innej rzeczywistości prawnej, to powiedziałbym, że o tym już zadecydują procesy sądowe. Ale nie powiem, bo jednak są dwa poważne "ale". 
Pierwsze "ale" ma na imię Jarosław. Drugie - Zbigniew 😉
Filmik dotyczy stoczni szczecińskiej, ale mechanizm jej niszczenia wygląda podobnie jak obecna sytuacja stadnin... zastanowiło mnie to bardzo.
Pierwsze "ale" ma na imię Jarosław. Drugie - Zbigniew 😉
Pierwsze ma na imię Mariusz. Jarosław jest ponad wszelką numeracją.

[quote author=ElaPe]
O jak super. Znam tego koleżkę - w 2004 roku poznałam go u niejakiego p. Falkiewicza, koniarza i artystę malarza z Janowa Podlaskiego. Jak na swój podówczas bardzo młody wiek (zdaje się był uczniem Technikum Hodowli Koni), Mateusz wykazywał się dojrzałością, inteligencją i był bardzo sympatyczny. [/quote]
Mam tylko nadzieję, że nie będzie brał wzorów hodowlanych z tego artysty.
s.heykowski, brzmisz rozsądnie. Może być dokładnie jak piszesz.
nowy lider , zaocznie studiuje dziennikarstwo, syn swoich rodziców http://www.ecaho.org/index.php/officials/2013-10-09-08-39-15/dc-list-b/2703-mr-mateusz-jaworski. Następny etap - prywatyzacja ?
halo, po prostu, uczciwość polityka jest jak wiara biskupa. Z założenia powinna być większa niż u innych, i pewnie w wielu przypadkach jest. A jak to wygląda z boku i jakim prawidłom podlega, to już inna kwestia.
Obawiam się że tutaj Smok10 ma rację, kruk krukowi oka nie wykole.


[quote author=MilkaM]
O jak super. Znam tego koleżkę - w 2004 roku poznałam go u niejakiego p. Falkiewicza, koniarza i artystę malarza z Janowa Podlaskiego. Jak na swój podówczas bardzo młody wiek (zdaje się był uczniem Technikum Hodowli Koni), Mateusz wykazywał się dojrzałością, inteligencją i był bardzo sympatyczny. [/quote]

To z ElaPe cytat
Przepraszam, zmieniłem 🙂
No muszę przyznać halo że imponujesz swoją wiarą w uczciwość i prawość ( he he ) ministra ...podczas jak pięknie oszukał swoich wyborców ...NAprawdę myślisz że im zależy na jakimkolwiek obywatelu ..no może zależy bo w razie czego będzie można sięgnąc do oszczędności obywateli jak gospodarka pięknie rypnie...po to odwołanie TK m.in Podziwiam swoją drogą ta dziecięca wiarę wyborcow PIS , naprawdę szczególnie jak zachwycają się ustawą o ziemi rolnej ( jakoby ochronie prze tym złym Niemcem) podczas gdy naprawdę ta ustawa można spokojnie wywłaszczyć rolnikow  😂
Czyli co w Janowie żeby zwalczyć niegospodarność nastanie kolejny " artysta" i będzie brał pieniądze czyli już mamy dwie gęby zamiast ( pardon) jednej ....chyba dobrze rozumuje ...
nowy lider , zaocznie studiuje dziennikarstwo, syn swoich rodziców http://www.ecaho.org/index.php/officials/2013-10-09-08-39-15/dc-list-b/2703-mr-mateusz-jaworski. Następny etap - prywatyzacja ?

worked abroad in training centers, as journalist and photographer
Już wiadomo w jakim kierunku pójdzie stadnina. Będziemy hodować konie z linii Photoshopa, same Jotpegi, Tify, Bitmapy, Gify. A pan Mateusz będzie Naczelnym Retuszerem  😁

Edit : http://www.tokfm.pl/Tokfm/1,130517,19769733,czy-bedzie-sledztwo-ws-stadniny-w-michalowie-prokuratura-reaguje.html
Jesli zawiadomienie jest "dosyć ogólne" to być może śledztwa w ogóle nie będzie ?
Mateusz Jaworski zna się bardzo dobrze z Andrzejem Wójtowiczem, choćby z wspólnych imprez i fotografowania pokazów.. lepszej rekomendacji w ANR i ministerstwie rolnictwa nie trzeba
SinSoida - Wracamy do czasów , dajcie mi człowieka a znajdę na niego paragraf  🙄
[quote author=Smok10]
SinSoida - Wracamy do czasów , dajcie mi człowieka a znajdę na niego paragraf  🙄
[/quote]
Na to wygląda  🙄 Ja mogę wyjechać i pracować z każdego miejsca na Ziemi, ale co zostanie w Polsce po takich rządach ? Ci ludzie nie zdają sobie sprawy jaki wstyd za granicą przyniosły ich decyzje, choćby i w sprawie stadnin.


elle7
Zgłaszam moją kandydaturę, spełniam wszystkie powyższe wymagania, moja koncepcja na prowadzenie spółki przez następne 5 lat to - zostawić spółkę w spokoju, ma funkcjonować tak jak było przed 19 lutym.
haha humięcki z ANR, rolnik urodzony w Ciechanowie, ciekawostka z czasów gdy był radnym warszawskiego Ursusa
http://krystynakofta.natemat.pl/105687,gender-byk-krowa-i-radny
Czy ja jestem ślepa, czy to ogłoszenie nie zawiera niczego, z czego w sposób dosłowny wynikałoby, że kandydat/ka musi mieć jakąś wiedzę o koniach?
[quote author=Murat-Gazon link=topic=99140.msg2513720#msg2513720 date=1458109410]
Czy ja jestem ślepa, czy to ogłoszenie nie zawiera niczego, z czego w sposób dosłowny wynikałoby, że kandydat/ka musi mieć jakąś wiedzę o koniach?
[/quote]
W Polsce się każdy zna na koniach bo ma wujka na wsi i dziadka w ułanach. A na poważnie - to kandydat chyba powinien określić w koncepcji prowadzenia spółki.
Ten przykład jednak pokazuje dobitnie (wbrew temu co głosi  😂 Smok10 ) że technika hodowli kształcą znakomitą kadrę  😅 skoro po czymś takim można zostać prezesem Janowa Podlaskiego i rozkazywać inżynierom po jakimś tam SGGW i Akademiach Rolniczych  😎
No niby tak, tylko jeszcze pytanie, jak szczegółową tę koncepcję trzeba przedstawić. Bo opowiadać okrągłe zdania o zachowaniu ciągłości hodowli i utrzymaniu dotychczasowego poziomu jakości itp. to każdy potrafi, ale jakoś nie wierzę w posiadanie przez tego pana chociaż jednej dziesiątej wiedzy hodowlanej odwołanych prezesów...
Tak jak mówiłam, objawiają się prawdziwi beneficjenci "dobrej zmiany" w stadninach. I wybaczcie, ale to, co pisze halo to głęboka naiwność. Uczciwy człowiek?? I dopuszcza koleżkę i innych spiskowców do państwowego majątku???? Fabrykuje absurdalne zarzuty i publikuje je bez sprawdzenia, toleruje dopiski w raporcie CBA???  🤬 
Skok na stadniny miał się zacząć już za poprzedniej władzy ale jak powiedziała P. Ania, poprzedni szef po wysłuchaniu słusznych argumentów nie dał się nabrać. A teraz wyszła prawda na wierzch - to spisek grupki prywatnych hodowców, którzy wykorzystali znajomości i zmianę władzy, która czyści wszystko.
Teraz wiadomo, dlaczego wiele "zarzutów" odnośnie Prezesów najpierw pojawiało się na polskicharabach a później "przeciekało" do mediów. Większa część beneficjentów, jest związana z tym portalem i drugą firmą. To wyjaśnia też zarzuty dla Polturfu i myślę, że wkrótce organizacją aukcji zajmie sie inna firma. A pan Mateusz... pisał wiele artykułów na PA w tym ten słynny w którym napisał, że zdobycie championatu Świata przez Wieżę Mocy to przypadkowy i ostatni sukces w jej karierze.  🤔wirek:  Jakoś dalszych sukcesów i wygranie przez nią trzech najważniejszych pokazów w stanach juz nie skomentował.... Jak taka osoba, z takim wyczuciem co do oceny koni ma zarządzać stadniną to wkrótce nasza hodowla spadnie na poziom Chin lub Bangladeszu...  😵
A jako absolwent Technikum Hodowli Koni w Janowie Podlaskim, który spiskuje przeciwko swojemu mentorowi..... to pokazał klasę a mnie brak słów, żeby to nazwać  🤔
[quote author=Murat-Gazon link=topic=99140.msg2513738#msg2513738 date=1458113182]
Bo opowiadać okrągłe zdania o zachowaniu ciągłości hodowli i utrzymaniu dotychczasowego poziomu jakości itp. to każdy potrafi,[/quote]

To bardzo ładnie i brzmi i uważam że się spodoba i wystarczy.
berula bo prawdopodobnie ci ludzie, o których napisała halo, że oceniają ministra jako uczciwego człowieka, mogli go oceniać według kategorii "mnie nie oszukał, znaczy uczciwy". Tyle że subiektywne ocenianie przez pryzmat wyłącznie własnych doświadczeń nie jest właściwe, bo wychodzi z niego, że skoro złodziej nie okradł mnie, tylko kogoś innego, to nie jest złodziejem...
Tak jak mówiłam, objawiają się prawdziwi beneficjenci "dobrej zmiany" w stadninach.

A teraz wyszła prawda na wierzch - to spisek grupki prywatnych hodowców, którzy wykorzystali znajomości i zmianę władzy, która czyści wszystko.
Teraz wiadomo, dlaczego wiele "zarzutów" odnośnie Prezesów najpierw pojawiało się na polskicharabach a później "przeciekało" do mediów. Większa część beneficjentów, jest związana z tym portalem i drugą firmą. To wyjaśnia też zarzuty dla Polturfu i myślę, że wkrótce organizacją aukcji zajmie sie inna firma. A pan Mateusz... pisał wiele artykułów na PA w tym ten słynny w którym napisał, że zdobycie championatu Świata przez Wieżę Mocy to przypadkowy i ostatni sukces w jej karierze.  🤔wirek:   Jakoś dalszych sukcesów i wygranie przez nią trzech najważniejszych pokazów w stanach juz nie skomentował.... Jak taka osoba, z takim wyczuciem co do oceny koni ma zarządzać stadniną to wkrótce nasza hodowla spadnie na poziom Chin lub Bangladeszu...  😵
A jako absolwent Technikum Hodowli Koni w Janowie Podlaskim, który spiskuje przeciwko swojemu mentorowi..... to pokazał klasę a mnie brak słów, żeby to nazwać  🤔


Polskiearaby.com najwyraźniej nie są polskie. A prowadzący je Monika Luft i Krzysztof Dużyński swoim asekuracyjnym milczeniem mocno zawiedli większość środowiska arabiarzy i to nie tylko w Polsce. Wstyd! Wychodzi na jaw smutna prywata... Gdzie trzymają swoje konie? Od kogo mają reklamy i inne wpływy? Pierwsze konie kupili zdaje się z hodowli Agnieszki i Andrzeja Wójtowiczów i niezbyt dobrze na tym wyszli.. A teraz dalej cicho popierają kogoś takiego..

Czy pani Monika Luft liczy na to, że po tej "dobrej zmianie" to ona będzie prowadziła aukcję w Janowie..? I czy to jest naprawdę warte utraty twarzy w międzynarodowym środowisku..?
Tak, poprowadzą i ich firma, ta od promocji. Jeszcze zapomniałaś o p. Urszuli Łęczyckiej też z tej samej firmy. To są beneficjenci skoku na stadniny
Mateusz Jaworski z pokaźnym czekiem i w radosnym towarzystwie.. http://hejnakon.pl/?p=19406#!prettyPhoto/10/
Agnieszka i Andrzej Wójtowicz.. Monika Luft.. i tak się wespół idzie w kierunku zniszczenia dobra narodowego.. ? to są miłośnicy hodowania arabów czy samochodów i lukratywnych stanowisk?? Ciekawe, czy pan Lacina jeszcze poda im rękę.. http://hejnakon.pl/?p=19406#!prettyPhoto/10/ 
Pamiętam artykuł na PA p. Luft, która ubolewała, że strefa VIP jest podzielona na dwie części i ona nie ma wstępu do tej drugiej z szejkami,PP. Watts i innymi    🤔wirek:  To był kiedyś główny zarzut wobec organizatora....  😵
GALA: A jak na świat patrzy Monika?

K.D.: Dzieli wszystko na białe i czarne. Chciałaby, żeby wszyscy byli uczciwi, prawdomówni i mili. Często się śmieje i pragnie, żeby wszyscy śmiali się z nią. To nawet miłe, że potrafi rozbawić każdego nadętego gbura. Do niej jakoś nie dociera, że świat jest wyrachowany.
http://kobieta.onet.pl/uroda/gwiazdy/monika-luft-i-krzysztof-duzynski/xdf7r

Tak było kilkanaście lat temu.. Pani Moniko Luft najwyższa pora, żeby wreszcie dotarło!!! Chyba że sama Pani też się aż tak zmieniła od tamtej pory... Kto z kim przestaje... w końcu pierwsza mini wypowiedź nowej "prezes" z Michałowa pojawiła się właśnie na PA..

Pani Moniko, Panie Krzysztofie.. jako ludzie kulturalni i wykształceni, jako portal Polskiearaby.com i jako hodowcy koni arabskich przestańcie cicho wspierać to co się dzieje, PRZERWIJCIE WRESZCIE WASZE MILCZENIE I STAŃCIE PO STRONIE DOBRA NARODOWEGO ORAZ DZIENNIKARSKIEJ I LUDZKIEJ UCZCIWOŚCI

Pani Moniko, Panie Krzysztofie.. jako ludzie kulturalni i wykształceni, jako portal Polskiearaby.com i jako hodowcy koni arabskich przestańcie cicho wspierać to co się dzieje, PRZERWIJCIE WRESZCIE WASZE MILCZENIE I STAŃCIE PO STRONIE DOBRA NARODOWEGO ORAZ DZIENNIKARSKIEJ I LUDZKIEJ UCZCIWOŚCI !!!



O ile im to na rękę. Myślę, że gdyby nie mieli z tego korzyści, nie siedzieli by tak spokojnie. Ale mogę się mylić.
Pamiętam artykuł na PA p. Luft, która ubolewała, że strefa VIP jest podzielona na dwie części i ona nie ma wstępu do tej drugiej z szejkami,PP. Watts i innymi    kukunamuniu  To był kiedyś główny zarzut wobec organizatora...

sorry to jakiś żart ? ale czy ta pani nie rozumie, że goście przyjeżdżający kupować nasze konie arabskie sami decydują w jakim towarzystwie chcą przebywać za duuuże swoje pieniądze, bo sektory dla Vipów mają wysokie ceny 🤣 i żadna zmiana organizatora na kolesiostwo tego nie zmieni?  I nieprawdą jest, że do tak znaczących gości nie można podejść. Jest wiele okazji ku temu, sama tego doswiadczyłam 😉. W świetle tego co się dzieje to ja się Vipom nie dziwię, że się nie przyjaźnią  z każdym chętnym i szanują swoja prywatność. Przypadkowo zrobione zdjęcie zawsze może być użyte jako argument np.  portofolio Pani Monika Luft - z szejkiem X rozmawiałam o  "zmianach na lepsze i prywatyzowanu polskich stadnin"  🙄nowy zarządzający JP w stajni szejka uczyłem się hodować polskie araby ...a może był stajennym ? albo tylko robił zdjęcia?
Kupcy doskonale wiedzą co kto hoduje pod miedzą ale przyjeżdżali do tej pory po nasze dobro narodowe - polską markę: Made in Michałów -hod. Jerzy Białobok i made in Janów Podlaski hodowca Jerzy Trela.  Po "przewrocie pałacowym" za sprawą prywaty popartej nieuzasadnionym nepotyzmem wiele się zmieni. W tym roku przyjadą, bo organizator aukcji ten co poprzednio zapewni standard do jakiego przywykli. Będą chcieli ogarnąć realnia naszego piekiełka. A za dwa lata ??? może nie przyjadą. To tradycjonaliści nie lubią buntów na pokładzie. To już nie będą ich klimaty. Klimaty tworzyli konkretni ludzie. Zatrudnią pułkowników i zaczną hodować polskie araby u siebie. Bazę mają b. dobrą, a wiedza wtedy już nie naszych hodowców jest bezcenna.
I ciekawa jestem jak w świetle tego co się dzieje będzie wyglądał tegoroczny kwietniowy zjazd PZHKA. Czy będą sektory dla lepszego i gorszego sortu?? Bo chciałabym wiedzieć koło kogo siedzę 😀iabeł: To wszystko to nie jest zmiana na lepsze. a miało być patriotycznie w nowej Ojczyźnie.
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się