Siatka na siano - z małymi oczkami

lusia722, to nie ja mam potrzebę podawania moczonego. 😉
Pełna siata, taka nabita w opór, mi wystarczała na ok. 24 h (ładowałam sama i doładowywałam, jak byłam następnego dnia, zwykle jeszcze miał w niej jakieś resztki). Ale należy od tego odjąć czas, który spędzał na padoku i z siatki wtedy nie korzystał (ok. 7-8 h). Czyli na całą dobę 1 i kawałek.
U drugiego konia, padokowanego tyle samo, nakładałam wieczorem i rano trzeba mu było zwykle dorzucić trochę, ale nigdy jej nie napychałam na full, bo tam zwykle było siano z beli.
lusia722   poskramiacz dzikich mustangów i jednorożców
16 marca 2016 17:20
O rety przepraszam 😡. chodziło mi o julka177
sumire  :kwiatek:
lusia722 to skoro to było do mnie to odpowiem. 😀
Mogłabym dawać kiszonke, ale to są dodatkowe koszty (tylko mój koń by ją jadł) i tak naprawdę to nie wiem czy moja klacz ma objawy właśnie od kurzu w sianie czy od czegoś zupełnie innego, więc wolę zacząć od najprostszych rozwiązań 😉
Ja mam tą siatkę:
http://www.hodowlany.pl/i2260_Siatka_na_siano_do_koni_do_podwieszenia.html
Oczka ma 10-cio centymetrowe i nie widziałam jeszcze by przelatywało. Widziałem w necie , że takie siatki można samemu zaplatać ale jak koszt gotowej to 20 zł to nie widze wiekszego w tym sensu
Kupiłam w końcu siatkę Busse Professional L, tą z oczkami 3,5. I koń nie je 😵 dostaje siano w siatce i trochę pod nogi, i je z ziemi a potem słomę, siatka wisi, trochę poskubie i koniec. Raz dostała na ziemie tylko symbolicznie, to i tak z siatki zjadła mało co. 🙁
Co robić? Kupić siatkę z większymi oczkami? Wzięłam tą żeby była duża, ale liczyłam na to, że kobyła będzie jeść z tych oczek.  🤔
Moje konie jak dostaly siatkę z 5cm oczkami to też było widać wkurzenie, dopóki nie nauczyły się jak z niej jesc.. Teraz muszę już im kupić coś z mniejszymi.
Ta siatka busse faktycznie jest taka duża? 😉
kinia jest spora, stajenny mówił, że największa jaką do tej pory widział  😁
Moja ma siatkę od wtorku, może to kwestia czasu?
Słyszałam, że niektóre konie wypinaja się na takie małe oczka, ale ja ze swoją wcześniejszą czekałam, jak zglodnialy to skubaly tak długo aż się nauczyły wyciągać przez dziurki całe siano :/

Czy ktoś może kojarzy co to jest za siatka? Jest ogromna ( nie widać na zdjęciu ) ma malutkie oczka i jest dosyć ciężka sama w sobie, masywna. Z chęcią bym taka zakupiła, ale nie wiem co to..
Pusta ma długość ok 140cm nie licząc sznurkow sciagajacych.
Busse  😉
Rudzik   wolę brzydkiego konia, niż piękną sukienkę
26 marca 2016 13:08
a ja nadal niezmiennie polecam hamak zamiast siatki. Moje stoją cały dzień na pastwisku z tym hamakiem i siana wystarcza na dwie sztuki. Sporo nawet rozsypują na ziemi, bo nie o to źdźbło im akurat chodziło. Wchodzi tam ze 20 kg jak się porządnie napcha
Ja dosyć długo przymierzałam się do zakupu siatki, zastanawiałam się czy brać z oczkami 3x3 czy 5x5cm. Zdecydowałam się na taką http://www.pasi-konik.pl/mobile/pl/p/WALDHAUSEN-Siatka-na-siano-z-malymi-oczkami/657
Oczka 5x5 cm, siatka może nie jest ogromna, ale właściwie taki rozmiar mi odpowiada. Pierwsza reakcją konia było przerażenie, gdy podeszłam do niego z napakowaną siatką, po minucie poczuł zapach siana, podszedł i zaczął kombinować i właściwie od razu opanował technikę wyjadania siana 🙂  Bałam się, że nawet taka 5x5cm będzie dla niego wkurzająca, bo jest przyzwyczajony do tego, że może pochłaniać siano w jakim tempie chce i przebierać sobie smaczniejsze kawałki. Na szczęście szybko pogodził się ze zmianą.
Siatka przeżyła jakieś 4-5 miesięcy(?), po około miesiącu przetarł się jeden sznurek przy metalowym kółku, ale wystarczyło go zawiązać i od tamtej pory nic się nie dzieje. Sznurek do zawieszania też powoli się przeciera, ale myślę że siatka przeżyje jeszcze spokojnie drugie tyle. Mój koń cały dzień jest karmiony sianem z siatki, łącznie zjada średnio dwie takie pełne. Po tych kilku miesiącach zauważyłam też, że kon ma zdecydowanie mniej rozepchany brzuch i już nie wygląda jak wałach w ciąży spożywczej 😁
Jeśli ktoś się waha, czy kupować siatką, albo na jaki rozmiar oczek się zdecydować to myślę, że warto spróbować od tej 🙂 
U nas chyba nieuniknione jest jednak zakupienie dwóch kolejnych sztuk, tym razem z drobniejszymi oczkami. Od miesiąca w stajni jest klacz huculska, ma dokładnie taką samą siatkę, ale potrafi ją opróżnić prawie dwa razy szybciej i chcemy trochę zwolnić tempo, w jakim je  😉
lusia722   poskramiacz dzikich mustangów i jednorożców
26 marca 2016 14:12
Mój kucyk zjada 2/3 siatki te duże Busse z oczkami 3,5x 3,5, jak miał mniejszą siatkę z większymi oczkami to stajenny nie nadążał napełniać 😁
Teraz mam już 3 takie, bo na zawody zabieram dla koni.
skibonify, tez miałam takie siatki i nie cierpię ich szczerze 😉
Maja maly otwór i wąski kształt a w dodatku nie są zrobione z takie okrągłej linki jak Busse tylko z czegos płaskiego o calkiem innym splocie, co szybko się strzępi i lapie siano w trakcie pakowania. Mnie bylo trudno do takiej zmieścić pól kostki. Moze ładowanie jednej takiej raz dziennie da się przeżyć ale ja nosze siatki 2-3 razy dziennie dla jedenastu koni, wic zostanę przy Busse 😉
julka177 na początek weź kobyłce siatkę z większymi oczkami - jak są tak małe (3,5x3,5 to małe) to konie, które dopiero z siatkami zaczynają mogą przy pierwszych próbach skubania po prostu się zirytować, że ciężko itp i odpuścić, dopiero jak się nauczy jeść z takiej o większych oczkach (np.: 5x5) to możesz spróbować znowu z tą z mniejszymi oczkami 😉
Fokusowa też o tym myślałam 🙂 może dam jej czas do końca tygodnia i jak się nie nauczy, to kupię z większymi oczkami 
Moje konie jedzą z siatki Busse, tej dużej, z oczkami 3,5x3,5. Z początku myślałam, że i Pamir i Sinfonie zrobią strajk, na szczęście kobyła od razu zajadała się sianem z siatki, Pamir z początku chwilę pokręcił nosem, ale też bez problemu zajada. Są ogromne, bardzo dużo siana mieści się, jak naładuje do oporu to ledwo ją podnoszę 😁 mam jeszcze do przyczepy jakąś inną siatkę, znacznie mniejszą, ale z materiału takiego jak te moje duże Busse i też bardzo zadowolona jestem, a dostałam ją używaną i już trochę ze mną jest 😉
Zachęcam do odwiedzenia  😡
Siatki szyte na zamówienie

USUNIĘTE PRZEZ MODERACJĘ
[img]/forum/Themes/multi_theme/images/warnwarn.gif[/img] REKLAMA NA FORUM
bjooork   sprawczyni fermentu na KZJ-cie
19 maja 2016 09:49
Zachęcam do odwiedzenia  😡
Siatki szyte na zamówienie

www.pieceofhay.pl




O widzę, że producentowi przydają się moje teksty z KZJ'tu 😉
Watek przejrzany, odpowiedzi nie znalazłam
Poszukuje siatki jak busse professional ( duża) z takimi małymi oczkami i tak dużej, ale mocniej wykonanej, konie moje załatwiły kolejną siatkę busse  w 2 miesiące  😵 
:kwiatek:
dea   primum non nocere
13 lipca 2016 22:09
Korsze? Robią na wymiar. Jeśli dobrze kojarzę które to busse, to są od nich znacznie mocniejsze, moim zdaniem.
Dziękuję  :kwiatek:
korsze czyli to http://www.sieci-korsze.pl/  ?
dea   primum non nocere
18 lipca 2016 23:27
Tak.
Julina daj znać ile sobie zawołali za taką siatkę i jakie wymiary podawałaś. Dla mnie ta busse 3,5 , 105 jest idealna tylko właśnie bardzo nietrwała jak na stałe używanie. Nawet zastanawiałam się nad własną produkcją, ale nie mam kiedy.
Czy ktoś może wie jak się skontaktować z firmą Korsze-sieci? U mnie ich strona nie działa, nie mogę wejść ani w oferty ani w kontakt 🙁
strona www działa normalnie  biuro@sieci-korsze.pl +48 89 754 00 03
Ktoś ma może takową ?
http://www.allegro.pl/ShowItem2.php?item=6581321579
Ciekawa jestem ile wchodzi siana i z jakiego materiału jest zrobiona tak namacalne  😉
ja polecam w ciemno busse professional - miesci się super dużo, oczka dosyć male, materiał super mocny
3 busse w stajni przetarly się po 7 mieś.
Kupiłam siatki z https://pieceofhay.wordpress.com
Są nie do zajechania - warte każdej złotówki. Bardzo dokładnie wykonane - siatka nie ma supełków - a ten patent z ramką to już wogule odlot. Pakuje się siano błyskawicznie:

[url=https://www.facebook.com/PieceOfHay/photos/ms.c.eJw9zNsNADEIA8GOTjwN9N~;YKQTyOfLKiBRnkiIyNf7Q5hLVgOdY1RFUEWOgbTaubLOs65qfz5~;H~;AnFNT13T7q~_PbZnP3uW~;04jI9Q~-.bps.a.678250989004345.1073741836.553605531468892/678251029004341/?type=3&theater]KLIK[/url]

Skróciłam ten długaśny link.
zoyabea skróć link...
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się